Založ si blog

Prídu voľby, vráťme parlamentu úctu . .. ináč ho nepotrebujeme

Priznávam … ak by som mal poradiť, koho voliť, odpoveď by znela – zo súčasnej garnitúry si nikto nezaslúži, aby sa mu dostalo cti zastupovať záujmy občanov. To však neznamená, že sa máme prizerať, ako niekto robí z parlamentu cirkus, tára dve na tri a znevažuje povesť tejto krajiny, jej občanov. Krčmová kultúra a správy agentúry JPP nepatria do parlamentu … ale do krčmy.

Nemôžem si pomôcť, ale slovenský parlament už od jeho novodobého začiatku pripomína skôr cirkusovú arénu, než váženú inštitúciu. Nehovoriac o tom, že výsledky práce poslancov sú také žalostné, že ak by podobne pracovali pre nejakú firmu, nestihli by absolvovať ani skúšobnú dobu, a mnohí z nich by do konca života splácali škody, ktoré napáchali. Ešte ani atrament neuschne na schválených zákonoch a normách, už sa musia tvoriť desiatky novelizácií, aby bolo vôbec možné uviesť zákon do praxe. Nehovoriac o tom, že poslanec je povinný konať v najlepšom záujme Slovenskej republiky a jej občanov, ale sami vidíte, aká je realita. Väčšina poslancov slúži oddane – len vlastným záujmom.

Je potrebná zmena ? Áno, je. Už dávno je potrebná zmena, ale komplexná. Systém volených politických mafií sa neosvedčil, lebo do riadiacich funkcií sa nenominuje na základe odbornosti, ale známostí. Výsledkom sú výkonní idioti, za ktorými sa schovávajú zlodeji, vykrádajúci túto krajinu.

Ako však priviesť zmenu ? To je naozajstný problém. Súdiac podľa diskusií na rôznych portáloch, súčasný volebný potenciál opozície sa pohybuje na bude mrazu. Diskusie sa hemžia výrazmi ako ficoidi, ficília, birmovaní komunisti, a podobne. Argumentačná úroveň mnohých diskusných podporovateľov súčasnej opozície je na úrovni pacientov ústavu pre choromyseľných. Každý, kto má iný názor, je podľa nich automaticky komunista, ficovolič a podobne. A komu dá moc táto intelektuálna spodina, s tým sa nikdy nebudú dať robiť systémové zmeny. Pretože súčasná opozícia je priam pretekajúca rôznymi politickými vyslúžilcami, ktorí už dávno nemajú ani schopnosti, aby túto krajinu nielen riadili, ale aj posunuli vpred.

A mám vážne obavy, že zásluhy v otázke vstupu do EÚ a NATO sa o nejaký čas budú brať skôr ako – zločiny proti štátu a národu. Pretože tieto dva spolky neskryte robia imperiálnu politiku najhrubšieho zrna.

Dlhodobo som presvedčený, že tento model riadenia krajiny je cestou do pekla. Štátni úradníci hromadia dlhy, za ktoré v praxi nenesú žiadnu zodpovednosť. Je to zapríčinené absurdným modelom prerozdeľovania daní, ktoré sa v tejto krajine v rôznych formách vyberajú.

Dane by sa mali deliť v percentuálnom pomere 90:10 v prospech samospráv. Tie by mali mať rozhodujúcu právomoc pri ich využití, mali by rozhodovať, ako s nimi naložia a aké projekty budú realizovať. Štát by mal mať len kontrolné právomoci, a balík prostriedkov na pokrytie vlastných výdavkov. Pokiaľ má však štát dosah na prevažnú väčšinu vybratých daní a poplatkov, následkom je západ krajiny, prepchatý rôznymi zahraničnými spoločnosťami a východ krajiny, prepchatý – nezamestnanými, resp. ľuďmi, pracujúcimi za minimálnu mzdu v otrockých podmienkach.

V parlamente by stačilo osemdesiat poslancov – čo okres, to poslanec. Žiadni asistenti – kto má problém s čítaním, či chápaním písaného textu, do parlamentu nepatrí. Žiadne príspevky na poslanecké kancelárie – poslanec zastáva konkrétny región, ktorý určite nemá problém s poskytnutím miestnosti na činnosť poslanca.

Stačí zaviesť poriadok a pevné pravidlá. Kto chce riadiť krajinu, musí vedieť preukázať svoje profesné výsledky v minulosti. Ak to niekto nechápe, nech sa zamyslí – dá si operovať slepé črevo bezdomovcom, ktorý náhodne objavil na chodníku skalpel ? Nečudujte sa … týmto šialeným spôsobom sa riadi krajina dnes a výsledky vidíme. Ale čo môžeme očakávať, keď poslanca môže dnes robiť prakticky hocikto ? Dokonca aj komedianti …

Kúpte si certifikát kvality, kúpte . . .

24.07.2017

Ako to už na Slovensku býva, zase niekto na ministerstve (tentoraz dopravy) strelil capa. Nápad s certifikátom kvality v oblasti cestovného ruchu je síce dobrý, ale jeho spoplatnenie - je hlúposť, viac »

Zúfalé výkriky (životných) skrachovancov

23.07.2017

Výroky sa dajú interpretovať rôzne, vlastne stačí zmeniť uhol pohľadu. Tragédiou životných skrachovancov je neschopnosť nájsť pozitívne riešenie, postaviť sa po fackách osudu opäť na viac »

Špička ľadovca alebo skôr rakovina finančného systému

22.07.2017

Problém poisťovne Rapid Life je dokonalou ilustráciou, ako dnes fungujú rôzne finančné inštitúcie ... dalo by sa povedať, že stoja nad všetkým - počnúc klientom a končiac zákonom. Týka viac »

policajti, policia, amman, izrael, jordansko

Po streľbe na izraelskej ambasáde v Ammáne dvaja mŕtvi Jordánci

24.07.2017 08:05

K streľbe na izraelskej ambasáde v jordánskej metropole Ammán došlo v nedeľu. Zranení boli pri streľbe dvaja ľudia, vrátane jedného Izraelčana.

Kabul, utok samovražed. útoč., 24.7. 2017 RTRMADP 3 AFGHANISTAN-BLAST

V Kábule sa odpálil atentátnik v automobile, najmenej 24 mŕtvych

24.07.2017 07:30, aktualizované: 07:43

Najmenej 24 mŕtvych a 42 zranených si v Kábule vyžiadal útok samovražedného atentátnika v automobile. Počet obetí sa môže ešte zvýšiť.

ministerstvo obrany,

Vojak o chýbajúcej munícií: Zodpovednosť nesie aj náčelník Generálneho štábu

24.07.2017 07:00

Denníku Pravda sa podarilo získať exkluzívnu výpoveď o kauze chýbajúcej munície v skladoch v Trenčíne a v Sklenom v okrese Turčianske Teplice.

utečenci, migranti, migračná kríza, nemecko, hanau,

Americká polícia našla nákladiaku osem mŕtvych migrantov

23.07.2017 20:11

V prívese nákladného auta pred predajňou Walmart v texaskom San Antoniu našla polícia osem mŕtvol a tiež desiatky živých, ale značne dehydrovaných ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,329
Celková čítanosť: 2710316x
Priemerná čítanosť článkov: 2039x

Autor blogu