Založ si blog

Prídu voľby, vráťme parlamentu úctu . .. ináč ho nepotrebujeme

Priznávam … ak by som mal poradiť, koho voliť, odpoveď by znela – zo súčasnej garnitúry si nikto nezaslúži, aby sa mu dostalo cti zastupovať záujmy občanov. To však neznamená, že sa máme prizerať, ako niekto robí z parlamentu cirkus, tára dve na tri a znevažuje povesť tejto krajiny, jej občanov. Krčmová kultúra a správy agentúry JPP nepatria do parlamentu … ale do krčmy.

Nemôžem si pomôcť, ale slovenský parlament už od jeho novodobého začiatku pripomína skôr cirkusovú arénu, než váženú inštitúciu. Nehovoriac o tom, že výsledky práce poslancov sú také žalostné, že ak by podobne pracovali pre nejakú firmu, nestihli by absolvovať ani skúšobnú dobu, a mnohí z nich by do konca života splácali škody, ktoré napáchali. Ešte ani atrament neuschne na schválených zákonoch a normách, už sa musia tvoriť desiatky novelizácií, aby bolo vôbec možné uviesť zákon do praxe. Nehovoriac o tom, že poslanec je povinný konať v najlepšom záujme Slovenskej republiky a jej občanov, ale sami vidíte, aká je realita. Väčšina poslancov slúži oddane – len vlastným záujmom.

Je potrebná zmena ? Áno, je. Už dávno je potrebná zmena, ale komplexná. Systém volených politických mafií sa neosvedčil, lebo do riadiacich funkcií sa nenominuje na základe odbornosti, ale známostí. Výsledkom sú výkonní idioti, za ktorými sa schovávajú zlodeji, vykrádajúci túto krajinu.

Ako však priviesť zmenu ? To je naozajstný problém. Súdiac podľa diskusií na rôznych portáloch, súčasný volebný potenciál opozície sa pohybuje na bude mrazu. Diskusie sa hemžia výrazmi ako ficoidi, ficília, birmovaní komunisti, a podobne. Argumentačná úroveň mnohých diskusných podporovateľov súčasnej opozície je na úrovni pacientov ústavu pre choromyseľných. Každý, kto má iný názor, je podľa nich automaticky komunista, ficovolič a podobne. A komu dá moc táto intelektuálna spodina, s tým sa nikdy nebudú dať robiť systémové zmeny. Pretože súčasná opozícia je priam pretekajúca rôznymi politickými vyslúžilcami, ktorí už dávno nemajú ani schopnosti, aby túto krajinu nielen riadili, ale aj posunuli vpred.

A mám vážne obavy, že zásluhy v otázke vstupu do EÚ a NATO sa o nejaký čas budú brať skôr ako – zločiny proti štátu a národu. Pretože tieto dva spolky neskryte robia imperiálnu politiku najhrubšieho zrna.

Dlhodobo som presvedčený, že tento model riadenia krajiny je cestou do pekla. Štátni úradníci hromadia dlhy, za ktoré v praxi nenesú žiadnu zodpovednosť. Je to zapríčinené absurdným modelom prerozdeľovania daní, ktoré sa v tejto krajine v rôznych formách vyberajú.

Dane by sa mali deliť v percentuálnom pomere 90:10 v prospech samospráv. Tie by mali mať rozhodujúcu právomoc pri ich využití, mali by rozhodovať, ako s nimi naložia a aké projekty budú realizovať. Štát by mal mať len kontrolné právomoci, a balík prostriedkov na pokrytie vlastných výdavkov. Pokiaľ má však štát dosah na prevažnú väčšinu vybratých daní a poplatkov, následkom je západ krajiny, prepchatý rôznymi zahraničnými spoločnosťami a východ krajiny, prepchatý – nezamestnanými, resp. ľuďmi, pracujúcimi za minimálnu mzdu v otrockých podmienkach.

V parlamente by stačilo osemdesiat poslancov – čo okres, to poslanec. Žiadni asistenti – kto má problém s čítaním, či chápaním písaného textu, do parlamentu nepatrí. Žiadne príspevky na poslanecké kancelárie – poslanec zastáva konkrétny región, ktorý určite nemá problém s poskytnutím miestnosti na činnosť poslanca.

Stačí zaviesť poriadok a pevné pravidlá. Kto chce riadiť krajinu, musí vedieť preukázať svoje profesné výsledky v minulosti. Ak to niekto nechápe, nech sa zamyslí – dá si operovať slepé črevo bezdomovcom, ktorý náhodne objavil na chodníku skalpel ? Nečudujte sa … týmto šialeným spôsobom sa riadi krajina dnes a výsledky vidíme. Ale čo môžeme očakávať, keď poslanca môže dnes robiť prakticky hocikto ? Dokonca aj komedianti …

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

25.05.2018

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) ... a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr viac »

Seď, čakaj buď rád, že nezdochneš . ..

25.05.2018

Titulok vystihuje stav “reformovaného”, alebo skôr sprivatizovaného a rozkradnutého zdravotníctva. Osem hodín ráno, pani sťažka vychádza z dverí polikliniky, namáhavo prechádza pár krokov viac »

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Putin

Putin vraj nebude tretíkrát za sebou kandidovať na prezidenta

25.05.2018 19:58

Putin sa už raz ocitol v situácii, keď mu končilo druhé obdobie na čele štátu a ústava mu nedovoľovala tretíkrát kandidovať. Vtedy sa stal predsedom vlády.

porošenko

Maďarsko navrhuje v NATO zmenit prístup k Ukrajine

25.05.2018 19:09

Budapešť sa snaží blokovať ukrajinské snahy o zblíženie s NATO a Európskou úniou v odvete za údajný útlak maďarskej menšiny na Ukrajine.

euro, bankovky, peniaze, mince

EÚ dosiahla dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu

25.05.2018 18:33

Ministri financií Európskej únie dosiahli dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu. To je významný krok k posilneniu finančnej stability bloku.

Indiana, streľba

Študent postrelil dvoch ľudí na škole v americkej Indiane, zadržali ho

25.05.2018 18:01

Zranenia utrpeli jeden dospelý a jedno dieťa. Oboch previezli do nemocnice, ich stav zatiaľ nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,688
Celková čítanosť: 3672215x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu