Založ si blog

Prídu voľby, vráťme parlamentu úctu . .. ináč ho nepotrebujeme

Priznávam … ak by som mal poradiť, koho voliť, odpoveď by znela – zo súčasnej garnitúry si nikto nezaslúži, aby sa mu dostalo cti zastupovať záujmy občanov. To však neznamená, že sa máme prizerať, ako niekto robí z parlamentu cirkus, tára dve na tri a znevažuje povesť tejto krajiny, jej občanov. Krčmová kultúra a správy agentúry JPP nepatria do parlamentu … ale do krčmy.

Nemôžem si pomôcť, ale slovenský parlament už od jeho novodobého začiatku pripomína skôr cirkusovú arénu, než váženú inštitúciu. Nehovoriac o tom, že výsledky práce poslancov sú také žalostné, že ak by podobne pracovali pre nejakú firmu, nestihli by absolvovať ani skúšobnú dobu, a mnohí z nich by do konca života splácali škody, ktoré napáchali. Ešte ani atrament neuschne na schválených zákonoch a normách, už sa musia tvoriť desiatky novelizácií, aby bolo vôbec možné uviesť zákon do praxe. Nehovoriac o tom, že poslanec je povinný konať v najlepšom záujme Slovenskej republiky a jej občanov, ale sami vidíte, aká je realita. Väčšina poslancov slúži oddane – len vlastným záujmom.

Je potrebná zmena ? Áno, je. Už dávno je potrebná zmena, ale komplexná. Systém volených politických mafií sa neosvedčil, lebo do riadiacich funkcií sa nenominuje na základe odbornosti, ale známostí. Výsledkom sú výkonní idioti, za ktorými sa schovávajú zlodeji, vykrádajúci túto krajinu.

Ako však priviesť zmenu ? To je naozajstný problém. Súdiac podľa diskusií na rôznych portáloch, súčasný volebný potenciál opozície sa pohybuje na bude mrazu. Diskusie sa hemžia výrazmi ako ficoidi, ficília, birmovaní komunisti, a podobne. Argumentačná úroveň mnohých diskusných podporovateľov súčasnej opozície je na úrovni pacientov ústavu pre choromyseľných. Každý, kto má iný názor, je podľa nich automaticky komunista, ficovolič a podobne. A komu dá moc táto intelektuálna spodina, s tým sa nikdy nebudú dať robiť systémové zmeny. Pretože súčasná opozícia je priam pretekajúca rôznymi politickými vyslúžilcami, ktorí už dávno nemajú ani schopnosti, aby túto krajinu nielen riadili, ale aj posunuli vpred.

A mám vážne obavy, že zásluhy v otázke vstupu do EÚ a NATO sa o nejaký čas budú brať skôr ako – zločiny proti štátu a národu. Pretože tieto dva spolky neskryte robia imperiálnu politiku najhrubšieho zrna.

Dlhodobo som presvedčený, že tento model riadenia krajiny je cestou do pekla. Štátni úradníci hromadia dlhy, za ktoré v praxi nenesú žiadnu zodpovednosť. Je to zapríčinené absurdným modelom prerozdeľovania daní, ktoré sa v tejto krajine v rôznych formách vyberajú.

Dane by sa mali deliť v percentuálnom pomere 90:10 v prospech samospráv. Tie by mali mať rozhodujúcu právomoc pri ich využití, mali by rozhodovať, ako s nimi naložia a aké projekty budú realizovať. Štát by mal mať len kontrolné právomoci, a balík prostriedkov na pokrytie vlastných výdavkov. Pokiaľ má však štát dosah na prevažnú väčšinu vybratých daní a poplatkov, následkom je západ krajiny, prepchatý rôznymi zahraničnými spoločnosťami a východ krajiny, prepchatý – nezamestnanými, resp. ľuďmi, pracujúcimi za minimálnu mzdu v otrockých podmienkach.

V parlamente by stačilo osemdesiat poslancov – čo okres, to poslanec. Žiadni asistenti – kto má problém s čítaním, či chápaním písaného textu, do parlamentu nepatrí. Žiadne príspevky na poslanecké kancelárie – poslanec zastáva konkrétny región, ktorý určite nemá problém s poskytnutím miestnosti na činnosť poslanca.

Stačí zaviesť poriadok a pevné pravidlá. Kto chce riadiť krajinu, musí vedieť preukázať svoje profesné výsledky v minulosti. Ak to niekto nechápe, nech sa zamyslí – dá si operovať slepé črevo bezdomovcom, ktorý náhodne objavil na chodníku skalpel ? Nečudujte sa … týmto šialeným spôsobom sa riadi krajina dnes a výsledky vidíme. Ale čo môžeme očakávať, keď poslanca môže dnes robiť prakticky hocikto ? Dokonca aj komedianti …

Úsvit trolov I. – zrod Cudzinca

19.01.2018

Prvý blog som začal písať okolo roku 2000. Vtedy som ešte naivne veril, že žijem v spoločnosti, kde má vlastný názor a jeho otvorená prezentácia hodnotu, a ľudia sa nad obsahom zamyslia. viac »

Úsvit trolov . . .

18.01.2018

Keďže svoj blog tvorím už nejaký ten rôčik, rozhodol som sa, že formou fragmentov a citátov z rôznych blogov, ako aj reakcií v diskusiách zhrniem svoje skúsenosti s jeho písaním a konfrontáciou viac »

Šetríme, platíme, dostávame – nemáme . . . 😢

18.01.2018

Kde je teda problém ? Zložité odpovede často maskujú jednoduchú podstatu - niekto klame. Alebo - niekto kradne. Iste, ak budeme pozerať optikou dnešnej opozície, tak je to jasné - niekto kradne. viac »

župani

Župani hovorili o financovaní školstva z eurofondov

19.01.2018 16:03

Chýbal len župan Trenčianskeho kraja Jaroslav Baška, ktorý vyslal svojho zástupcu.

korea, kldr, severna korea

Rodiny Japoncov unesených do KĽDR sa obrátia na medzinárodný súd

19.01.2018 15:51

Pchjongjang sa k únosom Japoncov priznal v roku 2002.

Slovensko, veľtrh, potraviny, Berlín, Grüne Woche

Nemci môžu ochutnať potraviny zo Slovenska, po rokoch sú v Berlíne

19.01.2018 15:42

Slovensko sa po 11 rokoch opäť zúčastnilo na svetovom potravinárskom veľtrhu International Grüne Woche v Berlíne.

Nafta, benzín, tankovanie

Ťažba ropy v USA vzrastie. IEA hovorí o explozívnom raste

19.01.2018 15:26

Vďaka nedávnemu prudkému zdraženiu čierneho zlata počíta čoraz viac expertov s rýchlym nárastom ťažby ropy v USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,548
Celková čítanosť: 3213657x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu