Založ si blog

Prídu voľby, vráťme parlamentu úctu . .. ináč ho nepotrebujeme

Priznávam … ak by som mal poradiť, koho voliť, odpoveď by znela – zo súčasnej garnitúry si nikto nezaslúži, aby sa mu dostalo cti zastupovať záujmy občanov. To však neznamená, že sa máme prizerať, ako niekto robí z parlamentu cirkus, tára dve na tri a znevažuje povesť tejto krajiny, jej občanov. Krčmová kultúra a správy agentúry JPP nepatria do parlamentu … ale do krčmy.

Nemôžem si pomôcť, ale slovenský parlament už od jeho novodobého začiatku pripomína skôr cirkusovú arénu, než váženú inštitúciu. Nehovoriac o tom, že výsledky práce poslancov sú také žalostné, že ak by podobne pracovali pre nejakú firmu, nestihli by absolvovať ani skúšobnú dobu, a mnohí z nich by do konca života splácali škody, ktoré napáchali. Ešte ani atrament neuschne na schválených zákonoch a normách, už sa musia tvoriť desiatky novelizácií, aby bolo vôbec možné uviesť zákon do praxe. Nehovoriac o tom, že poslanec je povinný konať v najlepšom záujme Slovenskej republiky a jej občanov, ale sami vidíte, aká je realita. Väčšina poslancov slúži oddane – len vlastným záujmom.

Je potrebná zmena ? Áno, je. Už dávno je potrebná zmena, ale komplexná. Systém volených politických mafií sa neosvedčil, lebo do riadiacich funkcií sa nenominuje na základe odbornosti, ale známostí. Výsledkom sú výkonní idioti, za ktorými sa schovávajú zlodeji, vykrádajúci túto krajinu.

Ako však priviesť zmenu ? To je naozajstný problém. Súdiac podľa diskusií na rôznych portáloch, súčasný volebný potenciál opozície sa pohybuje na bude mrazu. Diskusie sa hemžia výrazmi ako ficoidi, ficília, birmovaní komunisti, a podobne. Argumentačná úroveň mnohých diskusných podporovateľov súčasnej opozície je na úrovni pacientov ústavu pre choromyseľných. Každý, kto má iný názor, je podľa nich automaticky komunista, ficovolič a podobne. A komu dá moc táto intelektuálna spodina, s tým sa nikdy nebudú dať robiť systémové zmeny. Pretože súčasná opozícia je priam pretekajúca rôznymi politickými vyslúžilcami, ktorí už dávno nemajú ani schopnosti, aby túto krajinu nielen riadili, ale aj posunuli vpred.

A mám vážne obavy, že zásluhy v otázke vstupu do EÚ a NATO sa o nejaký čas budú brať skôr ako – zločiny proti štátu a národu. Pretože tieto dva spolky neskryte robia imperiálnu politiku najhrubšieho zrna.

Dlhodobo som presvedčený, že tento model riadenia krajiny je cestou do pekla. Štátni úradníci hromadia dlhy, za ktoré v praxi nenesú žiadnu zodpovednosť. Je to zapríčinené absurdným modelom prerozdeľovania daní, ktoré sa v tejto krajine v rôznych formách vyberajú.

Dane by sa mali deliť v percentuálnom pomere 90:10 v prospech samospráv. Tie by mali mať rozhodujúcu právomoc pri ich využití, mali by rozhodovať, ako s nimi naložia a aké projekty budú realizovať. Štát by mal mať len kontrolné právomoci, a balík prostriedkov na pokrytie vlastných výdavkov. Pokiaľ má však štát dosah na prevažnú väčšinu vybratých daní a poplatkov, následkom je západ krajiny, prepchatý rôznymi zahraničnými spoločnosťami a východ krajiny, prepchatý – nezamestnanými, resp. ľuďmi, pracujúcimi za minimálnu mzdu v otrockých podmienkach.

V parlamente by stačilo osemdesiat poslancov – čo okres, to poslanec. Žiadni asistenti – kto má problém s čítaním, či chápaním písaného textu, do parlamentu nepatrí. Žiadne príspevky na poslanecké kancelárie – poslanec zastáva konkrétny región, ktorý určite nemá problém s poskytnutím miestnosti na činnosť poslanca.

Stačí zaviesť poriadok a pevné pravidlá. Kto chce riadiť krajinu, musí vedieť preukázať svoje profesné výsledky v minulosti. Ak to niekto nechápe, nech sa zamyslí – dá si operovať slepé črevo bezdomovcom, ktorý náhodne objavil na chodníku skalpel ? Nečudujte sa … týmto šialeným spôsobom sa riadi krajina dnes a výsledky vidíme. Ale čo môžeme očakávať, keď poslanca môže dnes robiť prakticky hocikto ? Dokonca aj komedianti …

Naozaj “moderné” videnie pravidiel podľa V. Remišovej

24.09.2017

Ak bude treba, Kiska by sa mal za kauzu ospravedlniť ... (V.Remišová, poslankyňa NR SR za OĽANO) Nuž, treba uznať, že na svoje predošlé názory v súvislosti s rôznymi politikmi vládnej koalície viac »

Krym . . . balvan v žalúdku “demokratov”

24.09.2017

Spočiatku to vyzeralo naozaj nádejne. Nepokoje na Majdane, zvrhnutie Janukovyča (nevadila ani jeho protiústavnosť), nástup dočasného kabinetu a tvrdé vyhlásenia na adresu Ruska v štýle "dosť viac »

Prezident je symbol . ..

23.09.2017

Diskutovať o osobe A.Kisku a odhaleniach, ktoré sa objavili v médiách, je úplne zbytočné. Rovnako zbytočná je diskusia o výrokoch A.Kisku, alebo jeho pohľade na odhalenia v poslednom čase. viac »

protikorupčný pochod, protest, demonštrácia,

Bratislavu čakajú protesty proti korupcii i Kiskovi

24.09.2017 17:00

V hlavnom meste môže byť začiatkom najbližšieho pracovného týždňa veru poriadne rušno.

macron

Senátne voľby sa môžu pre Macrona skončiť neúspechom

24.09.2017 15:38

Hnutie Emmanuela Macrona Republika vpred sa uchádza o najmenej 50 z voľných 171 kresiel v hornej komore parlamentu.

zapcha, bratislava, mhd, kolona

Pravda otestovala Týždeň mobility: Vlak, auto či autobus - keď kolabuje všetko

24.09.2017 15:00

Tento týždeň bol týždňom mobility, ale v niektorých mestách sa mohol nazvať aj týždňom imobility.

zena, mexiko, zemetrasenie

Mexiko zasiahli ďalšie otrasy, počet obetí stúpol na 315

24.09.2017 14:47

Päť dní po ničivom zemetrasení, ktoré zabilo viac ako tri stovky ľudí, južné Mexiko zasiahli v nedeľu ďalšie otrasy o sile viac ako 5,9 stupňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,408
Celková čítanosť: 2881189x
Priemerná čítanosť článkov: 2046x

Autor blogu