Založ si blog

Euro-poskokovia a čo chcete “ žrať “ . .. ako bude problém ?

Keď sa pozriete na stav Slovenska v otázke potravinovej sebestačnosti, musí byť každému súdnemu človeku do plaču.

Od roku 1988 sme sa dopracovali od potravinovej sebestačnosti k závislosti na dovoze potravín. Vlastne, to ani nie sú potraviny, čo sa sem dováža, pretože podľa pôvodných noriem by väčšina dovozu skončila v kafilérii, alebo by sa sem vôbec nedoviezla.

Múdry hospodár je vždy pripravený na najhoršiu alternatívu. V prípade Slovenska napríklad na možné konflikty s absurdnými pravidlami, prijatými v bruselskej centrále, či hlupákmi, ktorích stvorili, presadzujú alebo podporujú. V slovenskom prípade však múdreho hospodára asi nemáme … a sotva budeme mať. Tvárime sa, akoby bolo všetko v úplnom poriadku, teda aj to, že naše najúrodnejšie polia končia pod rôznymi plechovicami, hoci máme desiatky opustených a nevyužívaných priemyselných areálov … naozaj tomu veríme ?

Neexistuje nič cennejšie, ako úrodná pôda a vodné zdroje. V čase prípadnej potravinovej krízy to môže byť spása tejto krajiny … komu však na tejto krajine a ľuďoch záleží ?

Niet divu, že sa opakujú snahy o získanie slovenského “ zlata “ (asi toho posledného) do rúk rôznych zahraničných špekulantov. Strata kontroly nad úrodnou pôdou či vodnými zdrojmi znamená jediné – dokonalú ovládateľnosť krajiny a jej poslušnosť. Bez ohľadu na situáciu, v ktorej sa ocitne.

Otázka je jasná – ak dôjde k najhoršiemu, čo chceme “ žrať “ ? Skrutky, matice … zapíjať ich motorovým olejom ? Čo chceme zanechať svojim deťom – náhradu rakúsko-uhorskej monarchie, z ktorej sa snažili utiecť naši dedovia a pradedovia ?

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

25.05.2018

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) ... a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr viac »

Seď, čakaj buď rád, že nezdochneš . ..

25.05.2018

Titulok vystihuje stav “reformovaného”, alebo skôr sprivatizovaného a rozkradnutého zdravotníctva. Osem hodín ráno, pani sťažka vychádza z dverí polikliniky, namáhavo prechádza pár krokov viac »

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Putin

Putin vraj nebude tretíkrát za sebou kandidovať na prezidenta

25.05.2018 19:58

Putin sa už raz ocitol v situácii, keď mu končilo druhé obdobie na čele štátu a ústava mu nedovoľovala tretíkrát kandidovať. Vtedy sa stal predsedom vlády.

porošenko

Maďarsko navrhuje v NATO zmenit prístup k Ukrajine

25.05.2018 19:09

Budapešť sa snaží blokovať ukrajinské snahy o zblíženie s NATO a Európskou úniou v odvete za údajný útlak maďarskej menšiny na Ukrajine.

euro, bankovky, peniaze, mince

EÚ dosiahla dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu

25.05.2018 18:33

Ministri financií Európskej únie dosiahli dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu. To je významný krok k posilneniu finančnej stability bloku.

Indiana, streľba

Študent postrelil dvoch ľudí na škole v americkej Indiane, zadržali ho

25.05.2018 18:01

Zranenia utrpeli jeden dospelý a jedno dieťa. Oboch previezli do nemocnice, ich stav zatiaľ nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,688
Celková čítanosť: 3672185x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu