Založ si blog

Euro-poskokovia a čo chcete “ žrať “ . .. ako bude problém ?

Keď sa pozriete na stav Slovenska v otázke potravinovej sebestačnosti, musí byť každému súdnemu človeku do plaču.

Od roku 1988 sme sa dopracovali od potravinovej sebestačnosti k závislosti na dovoze potravín. Vlastne, to ani nie sú potraviny, čo sa sem dováža, pretože podľa pôvodných noriem by väčšina dovozu skončila v kafilérii, alebo by sa sem vôbec nedoviezla.

Múdry hospodár je vždy pripravený na najhoršiu alternatívu. V prípade Slovenska napríklad na možné konflikty s absurdnými pravidlami, prijatými v bruselskej centrále, či hlupákmi, ktorích stvorili, presadzujú alebo podporujú. V slovenskom prípade však múdreho hospodára asi nemáme … a sotva budeme mať. Tvárime sa, akoby bolo všetko v úplnom poriadku, teda aj to, že naše najúrodnejšie polia končia pod rôznymi plechovicami, hoci máme desiatky opustených a nevyužívaných priemyselných areálov … naozaj tomu veríme ?

Neexistuje nič cennejšie, ako úrodná pôda a vodné zdroje. V čase prípadnej potravinovej krízy to môže byť spása tejto krajiny … komu však na tejto krajine a ľuďoch záleží ?

Niet divu, že sa opakujú snahy o získanie slovenského “ zlata “ (asi toho posledného) do rúk rôznych zahraničných špekulantov. Strata kontroly nad úrodnou pôdou či vodnými zdrojmi znamená jediné – dokonalú ovládateľnosť krajiny a jej poslušnosť. Bez ohľadu na situáciu, v ktorej sa ocitne.

Otázka je jasná – ak dôjde k najhoršiemu, čo chceme “ žrať “ ? Skrutky, matice … zapíjať ich motorovým olejom ? Čo chceme zanechať svojim deťom – náhradu rakúsko-uhorskej monarchie, z ktorej sa snažili utiecť naši dedovia a pradedovia ?

Ferdo

20.01.2018

Z detstva si pamätám, ako mi Ferdo v zime nalial do jednej topánky vodu a nenápadne vyložil na okno, pričom neskôr sa vyškieral, keď videl, ako zlostne dávam topánku na radiátor ... a neskôr viac »

Úsvit trolov II. – Rusofil a komunista ?

20.01.2018

Mám rád Rusko a Rusov ? Mám ... Volil som komunistov ? Áno, volil ... som preto komunista a rusofil ? Nie som. Ani nemôžem byť - mať niekoho rád, to ešte neznamená súhlasiť so všetkým, čo viac »

Úsvit trolov I. – zrod Cudzinca

19.01.2018

Prvý blog som začal písať okolo roku 2000. Vtedy som ešte naivne veril, že žijem v spoločnosti, kde má vlastný názor a jeho otvorená prezentácia hodnotu, a ľudia sa nad obsahom zamyslia. viac »

demisia vlady Fico Kiska

"Krok proti vláde." Fico kritizuje prezidenta, ktorý posunul zákon o cenách na Ústavný súd

20.01.2018 13:56

Napadnutie zákona o štátnych cenách na Ústavnom súde SR smeruje proti vláde SR aj Národnej rade SR, tvrdí premiér.

prasa, sviňa, ošípané

Slovensko má zdecimované chovy. Hovädzie o polovicu, ošípané o dve tretiny

20.01.2018 13:53

Od roku 1993 poklesli na Slovensku chovy. V prípade hovädzieho dobytka z 900 tisíc na 400 tisíc, u ošípaných z 1,8 milióna na 585 tisíc.

fico, danko,

Fico podporuje Danka: Premiér chce upraviť fungovanie strán

20.01.2018 13:36

Predseda vlády si vie predstaviť úpravu fungovania politických strán, nebráni sa koaličným rokovaniam.

Rusko, polícia, krokodíl

Ruskí policajti prehľadávali dom, pátrali po zbraniach. V pivnici našli dospelého krokodíla

20.01.2018 13:03

Ruskí policajti prežili menší šok pri prehliadke domu v Petrohrade, v ktorého pivnici objavili živého dospelého krokodíla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,550
Celková čítanosť: 3216857x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu