Založ si blog

Euro-poskokovia a čo chcete ” žrať ” . .. ako bude problém ?

Keď sa pozriete na stav Slovenska v otázke potravinovej sebestačnosti, musí byť každému súdnemu človeku do plaču.

Od roku 1988 sme sa dopracovali od potravinovej sebestačnosti k závislosti na dovoze potravín. Vlastne, to ani nie sú potraviny, čo sa sem dováža, pretože podľa pôvodných noriem by väčšina dovozu skončila v kafilérii, alebo by sa sem vôbec nedoviezla.

Múdry hospodár je vždy pripravený na najhoršiu alternatívu. V prípade Slovenska napríklad na možné konflikty s absurdnými pravidlami, prijatými v bruselskej centrále, či hlupákmi, ktorích stvorili, presadzujú alebo podporujú. V slovenskom prípade však múdreho hospodára asi nemáme … a sotva budeme mať. Tvárime sa, akoby bolo všetko v úplnom poriadku, teda aj to, že naše najúrodnejšie polia končia pod rôznymi plechovicami, hoci máme desiatky opustených a nevyužívaných priemyselných areálov … naozaj tomu veríme ?

Neexistuje nič cennejšie, ako úrodná pôda a vodné zdroje. V čase prípadnej potravinovej krízy to môže byť spása tejto krajiny … komu však na tejto krajine a ľuďoch záleží ?

Niet divu, že sa opakujú snahy o získanie slovenského ” zlata ” (asi toho posledného) do rúk rôznych zahraničných špekulantov. Strata kontroly nad úrodnou pôdou či vodnými zdrojmi znamená jediné – dokonalú ovládateľnosť krajiny a jej poslušnosť. Bez ohľadu na situáciu, v ktorej sa ocitne.

Otázka je jasná – ak dôjde k najhoršiemu, čo chceme ” žrať ” ? Skrutky, matice … zapíjať ich motorovým olejom ? Čo chceme zanechať svojim deťom – náhradu rakúsko-uhorskej monarchie, z ktorej sa snažili utiecť naši dedovia a pradedovia ?

Autorov (nielen) eurovalu zatknúť a postaviť pred súd

28.07.2017

Realita je krutá - euroval nič nevyriešil, nemohol vyriešiť a nikdy ani nebol plánom na riešenie problémov. Bol plánom na okradnutie daňových poplatníkov východnej a strednej Európy v záujme viac »

Ktorý (solidárny) darebák zaplatí vaše dlhy ?

26.07.2017

Ak sa chceme baviť o solidarite (nielen s utečencami), mali by sme si položiť jednoduchú otázku - koľko z tých, ktorí vás pod zámienkou solidarity vydierajú, by bolo ochotných zaplatiť vaše viac »

Kde ste boli, keď banskobystrický kraj upadal . .. ?

25.07.2017

Malá dedinka, do ktorej vojdete priamo z hlavnej cesty ... podobných sú v banskobystrickom kraji desiatky. Prejdete za tabuľu s názvom obce a ihneď zistíte, že ste v inom svete. Svete, ktorý nikoho viac »

Kim Čong-un, korea, kldr, severna korea

Severná Kórea odpálila ďalšiu balistickú raketu, dopadla do japonských vôd

28.07.2017 19:24

Severná Kórea odpálila v piatok balistickú raketu, ktorá pristála v mori pri Japonsku, informovali o tom japonskí predstavitelia i Pentagon.

Štokholm, Švédsko, kamión

V Helsinkách narazil vodič do davu, jeden mŕtvy a niekoľko zranených

28.07.2017 19:21, aktualizované: 20:23

V centre fínskeho hlavného mesta Helsinky narazil vodič do davu ľudí.

strečno,žilinca,cesta

Strečno otvárajú načas. Pokúšajú osud?

28.07.2017 19:15

Najazdené desiatky kilometrov aj minút navyše, zvýšené náklady pre vodičov, blúdiaci zahraniční šoféri - toto všetko prinieslo dočasné uzavretie úseku pod hradom Strečno.

Soroška, Gemer,

Gemerčania žiadajú tunel pod Soroškou

28.07.2017 18:34

Gemerčanom sa nepáči stanovisko útvaru ministerstva financií Hodnota za peniaze, že stavať ďalší úsek R2 s tunelom Soroška nie je rentabilné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,334
Celková čítanosť: 2722864x
Priemerná čítanosť článkov: 2041x

Autor blogu