Založ si blog

Strach z konkurencie vedie k deformácii spoločnosti

Niet lepšieho príkladu, ako Ligy zadĺžených a privilegovaných (súťaž vo futbale, známa pod falošným označením Liga majstrov), ktorý presne dokazuje úpadok súčasnej spoločnosti a bezcharakternosť ľudí, ktorí sú v tejto dobe označovaní za elity.

Aj z nemeckej strany sa dnes ozývajú sklamané výroky, že futbalový šampionát stratil úroveň, pretože sa na ňom zúčastnilo množstvo krajín, ktoré nemali potrebnú kvalitu reprezentácie. Asi by sa toto konštatovanie dalo chápať ako triezve zhodnotenie reálneho stavu, nebyť pár maličkostí.

Napríklad faktu, že veľké a bohaté krajiny v UEFA robia všetko preto, aby si svoje postavenie zachovali a nikto ho nemohol ani náhodou ohroziť. Výsledkom je spomínaný paškvil na férovú súťaž s označením Liga majstrov, kde sa do hlavnej súťaže dostane množstvo klubov, ktoré majstrovský titul v príslušnej sezóne nezískali, ale naopak – kluby z iných krajín, ktoré majstrovský titul získali, sa často musia prebíjať mínovým poľom v podobe rôznych predkôl, aby sa dostali tam, kde by mali patriť automaticky.

Prečo ? Všetko je o peniazoch … a kde ide o peniaze, tam ide bokom všetko, vrátane férových postupov

Všetko sa nastaví tak, aby podľa možnosti mali prístup do lukratívnej časti súťaže len tí vyvolení. Napríklad losovanie prebieha tak, že sa zámerne zabráni stretnutiu silných klubov v prvých kolách súťaží, či ich prvých fázach. Nie, vôbec nejde o diváka … to je len oficiálna rétorika.

Nemecko je sklamané, lebo neuspelo – titul kontinentálneho šampióna nebude, a tak sa hľadá vinník. Ajhľa – formát súťaže. Mimochodom, presne rovnako to začalo aj v čase likvidácie bývalého Pohára európskych majstrov, keď európsku federáciu začali vydierať bohaté kluby a tá – cúvla. Neverím, že to bolo zadarmo. Dnes sú rovnaké kluby nespokojné aj so súčasným formátom, a už špekulujú, že by bolo lepšie vytvoriť uzatvorený model elitnej súťaže pre vyvolených.

Korupcia, sebectvo a lakomosť hýbu svetom … tak aj Nemecku (a nielen tejto krajine) nevadia slabšie celky preto, že musia odohrať o zápas-dva viac, ale len pre riziko, že slabší celok môže náhodou vyhrať … a to je predsa neprípustné, nie ?

Otázkou je, čomu vlastne šport slúži. Kedysi bolo jeho cieľom pobavenie ľudí, bol to koníček tých, ktorí sa tomu rozhodli venovať čas. Dnes ? Strach pozrieť … všetko je výhradne o peniazoch a záujmoch.

Hoci, keď niekedy vidím výkony slovenských profesionálov, mám pocit, že skôr oni by mali zaplatiť divákom za pohľad na trápenie, ktoré predvádzajú … hlavne v kolektívnych športoch mám pocit, že dnešných profíkov by pred tridsiatimi rokmi vytrieskali chlapci z ulice … ale to je už o niečom inom.

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

25.05.2018

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) ... a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr viac »

Seď, čakaj buď rád, že nezdochneš . ..

25.05.2018

Titulok vystihuje stav “reformovaného”, alebo skôr sprivatizovaného a rozkradnutého zdravotníctva. Osem hodín ráno, pani sťažka vychádza z dverí polikliniky, namáhavo prechádza pár krokov viac »

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Putin

Putin vraj nebude tretíkrát za sebou kandidovať na prezidenta

25.05.2018 19:58

Putin sa už raz ocitol v situácii, keď mu končilo druhé obdobie na čele štátu a ústava mu nedovoľovala tretíkrát kandidovať. Vtedy sa stal predsedom vlády.

porošenko

Maďarsko navrhuje v NATO zmenit prístup k Ukrajine

25.05.2018 19:09

Budapešť sa snaží blokovať ukrajinské snahy o zblíženie s NATO a Európskou úniou v odvete za údajný útlak maďarskej menšiny na Ukrajine.

euro, bankovky, peniaze, mince

EÚ dosiahla dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu

25.05.2018 18:33

Ministri financií Európskej únie dosiahli dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu. To je významný krok k posilneniu finančnej stability bloku.

Indiana, streľba

Študent postrelil dvoch ľudí na škole v americkej Indiane, zadržali ho

25.05.2018 18:01

Zranenia utrpeli jeden dospelý a jedno dieťa. Oboch previezli do nemocnice, ich stav zatiaľ nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,688
Celková čítanosť: 3672214x
Priemerná čítanosť článkov: 2175x

Autor blogu