Založ si blog

Strach z konkurencie vedie k deformácii spoločnosti

Niet lepšieho príkladu, ako Ligy zadĺžených a privilegovaných (súťaž vo futbale, známa pod falošným označením Liga majstrov), ktorý presne dokazuje úpadok súčasnej spoločnosti a bezcharakternosť ľudí, ktorí sú v tejto dobe označovaní za elity.

Aj z nemeckej strany sa dnes ozývajú sklamané výroky, že futbalový šampionát stratil úroveň, pretože sa na ňom zúčastnilo množstvo krajín, ktoré nemali potrebnú kvalitu reprezentácie. Asi by sa toto konštatovanie dalo chápať ako triezve zhodnotenie reálneho stavu, nebyť pár maličkostí.

Napríklad faktu, že veľké a bohaté krajiny v UEFA robia všetko preto, aby si svoje postavenie zachovali a nikto ho nemohol ani náhodou ohroziť. Výsledkom je spomínaný paškvil na férovú súťaž s označením Liga majstrov, kde sa do hlavnej súťaže dostane množstvo klubov, ktoré majstrovský titul v príslušnej sezóne nezískali, ale naopak – kluby z iných krajín, ktoré majstrovský titul získali, sa často musia prebíjať mínovým poľom v podobe rôznych predkôl, aby sa dostali tam, kde by mali patriť automaticky.

Prečo ? Všetko je o peniazoch … a kde ide o peniaze, tam ide bokom všetko, vrátane férových postupov

Všetko sa nastaví tak, aby podľa možnosti mali prístup do lukratívnej časti súťaže len tí vyvolení. Napríklad losovanie prebieha tak, že sa zámerne zabráni stretnutiu silných klubov v prvých kolách súťaží, či ich prvých fázach. Nie, vôbec nejde o diváka … to je len oficiálna rétorika.

Nemecko je sklamané, lebo neuspelo – titul kontinentálneho šampióna nebude, a tak sa hľadá vinník. Ajhľa – formát súťaže. Mimochodom, presne rovnako to začalo aj v čase likvidácie bývalého Pohára európskych majstrov, keď európsku federáciu začali vydierať bohaté kluby a tá – cúvla. Neverím, že to bolo zadarmo. Dnes sú rovnaké kluby nespokojné aj so súčasným formátom, a už špekulujú, že by bolo lepšie vytvoriť uzatvorený model elitnej súťaže pre vyvolených.

Korupcia, sebectvo a lakomosť hýbu svetom … tak aj Nemecku (a nielen tejto krajine) nevadia slabšie celky preto, že musia odohrať o zápas-dva viac, ale len pre riziko, že slabší celok môže náhodou vyhrať … a to je predsa neprípustné, nie ?

Otázkou je, čomu vlastne šport slúži. Kedysi bolo jeho cieľom pobavenie ľudí, bol to koníček tých, ktorí sa tomu rozhodli venovať čas. Dnes ? Strach pozrieť … všetko je výhradne o peniazoch a záujmoch.

Hoci, keď niekedy vidím výkony slovenských profesionálov, mám pocit, že skôr oni by mali zaplatiť divákom za pohľad na trápenie, ktoré predvádzajú … hlavne v kolektívnych športoch mám pocit, že dnešných profíkov by pred tridsiatimi rokmi vytrieskali chlapci z ulice … ale to je už o niečom inom.

Deň zrodu komunistickej spoločnosti . ..

17.11.2017

... a pre upresnenie, treba dodať ešte pár slov - v tento deň sa začala meniť socialistická spoločnosť na - komunizmus - pre vyvolených. Teda a pre tých, čo si niekdajšie ideologické prednášky viac »

17. november

17.11.2017

chudoba bezdomovci emigranti devastácia diktatúra sklamanie neistota úpadok nemorálnosť klamstvo a kde ostali ľudia ...

Nesmrteľní akrobati na ľade . ..

16.11.2017

Väčšina modernejších áut vie zobraziť na palubnom displeji aj výstrahu pred námrazou. Nevedno, čím to je - ale najviac riskujú a predvádzajú sa práve majitelia týchto "tátošov". A smutné viac »

robotníci

Ekonomika sa prehrieva. Investícií pribúda a fabrikám chýbajú ľudia

18.11.2017 07:00

Slovenskej ekonomike sa darí až príliš. Podniky začínajú narážať na možnosti, ktoré im krajina dáva, pracovné miesta ostávajú neobsadené.

pocasie, jesen, listie, dieta,

Zima je tu, bude mráz aj sneh

18.11.2017 06:00

Slnečné dni si dávajú pauzu spolu s pracovným týždňom, strieda ich viac oblakov, vietor, pridajú sa zrážky i snehové vločky.

Šéf Toyoty: Elektromobily nie sú pripravené pre masovú výrobu

17.11.2017 22:35

Šéf Toyoty Takeši Učijamada nepovažuje amerického priekopníka vo výrobe elektrických vozidiel Tesla za vzor hodný kopírovania.

John F. Kennedy, Jacqueline Kennedy

Zverejnili ďalších 10 744 materiálov súvisiacich s atentátom na prezidenta Kennedyho

17.11.2017 21:02

Americký národný archív informoval, že 8 336 materiálov zverejňujú úplne a 2 408 čiastočne, pričom 144 sa dostane na verejnosť úplne po prvý raz.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,470
Celková čítanosť: 3022503x
Priemerná čítanosť článkov: 2056x

Autor blogu