Založ si blog

Radujme sa – diktátor nepadol . ..

Sotva niekto pochybuje, že turecký prezident buduje vo svojej krajine diktatúru, neveľmi odlišnú od tej, ktorá svojho času prekvitala v Iraku za čias S.Husajna. A niečo majú aj spoločné – oboch v určitej dobe potrebovala bašta demokracie v pozícii spojenca a tak privierala oči nad ich pochybnými praktikami, ktorými sa snažili udržať pri moci.

Takže dnes radosťou tancujú frau Merkel s majstrom Obamom pri jedno  krbe a so šampanským v ruke tancujú nad správou – kamoš nepadol, spojenec ostáva. Pretože to už tak býva, že bezcharakterní ľudia sa kamarátia s každým, kto im zaručí kontinuitu postavenia – a oni predsa dnes Erdogana potrebujú, keďže je nutné v mene záchrany demokracie spútať európsky kontinent čo najtesnejšie.

Posledné udalosti v Turecku akosi zasiali pochybnosť, že sa nejaký prevrat vôbec odohral … presnejšie, čoraz viac sa to podobá na podvod z čias 11.septembra 2001, len obetí je menej … a zoznamy vinníkov sú obsiahlejšie a presnejšie. Podobnosť čiste náhodná, že vtedy sa našiel (zázrakom, však ?) nepoškodený pas jedného z únoscov lietadiel, a teraz dokonca kompletné zoznamy vinníkov a organizátorov prevratu, ktorých stihli pozatýkať rýchlejšie, ako začať – vyšetrovanie. Erdogan je dobrým žiakom, tiež žiada vydanie údajného hlavného vinníka, ktorý sa na jeho ” šťastie ” neskrýva v jaskyniach, ale žije v krajine najdôležitejšieho tureckého spojenca. Taká ” šťastná ” náhoda, však ?

Zamyslite sa – ako je pravdepodobné, že pár hodín po pokuse o prevrat bude niekto poznať presne mená vinníkov ?

Iste, môžete pozatýkať účastníkov, ktorí pobehujú po uliciach … ale z prvých správ sa skôr zdá, že sa čosi odohralo pod falošnou vlajkou, do rovnice sa dosadili falošné a bezcenné figúrky pešiakov, aby sa našiel dôvod na zničenie – skutočne cenných a nebezpečných figúr. Je nanajvýš čudné, že sa čoraz viac objavujú ľudia, ktorí sa síce zúčastnili pokusu o prevrat – ale vôbec netušili, o čo naozaj kráča. Je to náhoda ? Pochybujem … svet je už tak pošpinený klamstvom a túžbou po moci, že pravdu treba nielen vykopávať, ale niekedy doslova odkrývať formou odstrelu nánosu – nie horniny, ale špiny.

Narodil som sa a rástol som v krajine, ktorá bola síce oplotená – ale pokojná. No k dôchodku sa blížim v krajine, na ktorej bezpečnosť by som v stávkovej kancelárii nestavil ani zlámaný groš. A myšlienka spojená s prežitím pokojného dôchodku mi pripadá rovnako absurdne, ako povestná – komunistická spoločnosť, kde budú mať všetci podľa potrieb a nie podľa zásluh.

Je neskorá večerná hodina, kašlime na úvahy a vytiahnime rovno záver – dôchodku sa v lepšom prípade dožijem v diktatúre, ktorá bude tisíckrát horšia, než komunistická. A otvorene pochybujem, či ešte v tej dobe bude existovať to, o čom si naši predkovia nedovolili ani snívať – samostatný štát.

Prezident je symbol . ..

23.09.2017

Diskutovať o osobe A.Kisku a odhaleniach, ktoré sa objavili v médiách, je úplne zbytočné. Rovnako zbytočná je diskusia o výrokoch A.Kisku, alebo jeho pohľade na odhalenia v poslednom čase. viac »

Agresívna ruská veľmoc 6. – Zabudnutý dokument

23.09.2017

14.augusta 1941 vznikol dokument s názvom " Atlantická charta ", ktorý sa neskôr stal základom pre vznik charty OSN. Tento dokument vznikol ako spoločné prehlásenie USA a Spojeného kráľovstva. viac »

Agresívna ruská veľmoc 5. – Priniesli sme vám pokrok a civilizáciu

22.09.2017

Vojak s epoletami generála hľadí na bojisko, priam preplnené nehybnými telami. Hlavou mu víria rôzne myšlienky ... a nevie pochopiť obraz, ktorý pred sebou vidí. Máme prevahu zbraní i mužstva viac »

pariz, protest, demonstracia

Tisíce ľudí opäť demonštrovali v Paríži proti reforme trhu práce

23.09.2017 23:08

Protest zorganizoval ľavicový politik a neúspešný kandidát na prezidenta Jean-Luc Mélenchon.

de Maiziére

De Maiziére: Nemecká kontrarozviedka sleduje členov protiimigračnej AfD

23.09.2017 21:24

Dôvodom sledovania členov Alternatívy pre Nemecko (AfD) je, aby sa zistilo, či na seba v strane nestrhávajú extrémistov s protiústavnými cieľmi.

zena, mexiko, zemetrasenie

Trápenie Mexika pokračuje, krajinu zasiahli ďalšie otrasy

23.09.2017 20:31

Vo chvíli, keď záchranári pokračujú v prehľadávaní trosiek po ničivých utorkových otrasoch, zasiahlo Mexiko ďalšie silné zemetrasenie, tentoraz o sile 6,2 stupňa.

Londýn, práca, Británia, profesia

Londýnčania chcú zachrániť Uber. Petícia má pol milióna podpisov

23.09.2017 16:44

Petícia proti rozhodnutiu úradníkov v Londýne neobnoviť prevádzkovú licenciu spoločnosti Uber získala už 520-tisíc podpisov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,406
Celková čítanosť: 2878274x
Priemerná čítanosť článkov: 2047x

Autor blogu