Založ si blog

Keď ich nechcete, prečo ich volíte ?

Včera sa tu rozpútala zaujímavá dišputa – ako vždy, súvisiaca s komunistami, a … však na tom vlastne nezáleží.

A mal by som na všetkých jednu otázku – keď tak komunistov nenávidíte, prečo ich stále volíte od roku 1990 ? A prečo nebola ani jedna slovenská vláda po roku 1993 bez účasti bývalých komunistov, alebo ich potomkov ? Kde sa stala chyba ?

Niekde v myslení ľudí. Mimochodom – ak by som si mal vyberať medzi bývalým komunistom, prezlečeným za demokrata, alebo komunistom, ktorý nikdy nezmenil svoje politické presvedčenie – vyberiem si toho druhého. Pretože v živote platí zásada – kto sa zradil raz, zradí opäť. Ináč som sa celkom dobre pobavil na tvrdení, že K.Ondriaš je komunistom preto, lebo mal z toho prospech. Veru, musel mať z toho naozaj „úžasný“ prospech, pretože do KSS vstúpil v roku 2000. Ľudkovia, už keď ste zaslepení nenávisťou a mnohí aj vlastným čiernym svedomím, aspoň si skúste niekedy pozrieť – o kom vlastne píšete, či skôr po kom hádžete špinu.

Ale uznávam, pravicové strany naozaj stavajú svoju budúcnosť na vzdelaných voličoch …

Nikdy by sa nezneuctili spoluprácou s bývalými komunistami, alebo R.Ficom. Len akosi zabudli, že aj v ich radoch majú najväčšie slovo – bývalí komunisti, alebo ich potomkovia, a ak tomu aj tak nie je – sú bývalí komunisti medzi tými, ktorí ich finančne podporujú. Alebo inak – po voľbách aj tak nakoniec vytvoria koalíciu so stranami, v ktorých radoch sú bývalí komunisti. Len tak na okraj, minulý rok pred voľbami sme sa s kamarátmi nasmiali do popuku, keď jeden zahlásil na moju adresu – vieš, že ty si vlastne najväčší antikomunista na Slovensku ? Vypleštil som na neho oči a hovorím, vraj prečo ? Nuž preto, že si ich nikdy nevolil, keďže si nevolič. Aspoň bola zábava, nie ?

Ale teraz vážne – nemyslíte ľudkovia moji, že je úplne jedno, ako sa volá ten, čo vám vládne a do akej strany patrí – ak vám vládne dobre a váš život sa zlepšuje ? A nemyslíte, že to isté platí aj v opačnom prípade, ak sa váš život zhoršuje ? Pre mňa – za mňa, nech si verí aj v špagetové monštrum, pokiaľ sa ľudia majú dobre. O tom je riadenie štátu – máte sa mať dobre a váš život sa má zlepšovať ! O ničom inom.

Ale ak naozaj túžite po tom, aby už nikdy neboli pri moci komunisti (alebo ich potomkovia), lebo si myslíte, že to je cesta k lepšiemu životu … mám pre vás dobrú správu. Stačí počkať sto rokov a vaše želanie sa splní – bývalí komunisti určite nebudú pri moci. A jasné, teraz nasleduje zlá správa – aj keby ste čakali tisíc rokov, aj tak nemôžete vylúčiť, že sa pri moci ocitne potomok bývalého komunistu. No a čo teraz …. mám návrh, čo tak zahodiť krvavé okuliare, objektívne sa pozrieť na minulosť a súčasnosť, a hľadať ľudí, schopných spravovať štát k prospechu vášmu a vašich detí ?

 

Úsvit trolov II. – Rusofil a komunista ?

20.01.2018

Mám rád Rusko a Rusov ? Mám ... Volil som komunistov ? Áno, volil ... som preto komunista a rusofil ? Nie som. Ani nemôžem byť - mať niekoho rád, to ešte neznamená súhlasiť so všetkým, čo viac »

Úsvit trolov I. – zrod Cudzinca

19.01.2018

Prvý blog som začal písať okolo roku 2000. Vtedy som ešte naivne veril, že žijem v spoločnosti, kde má vlastný názor a jeho otvorená prezentácia hodnotu, a ľudia sa nad obsahom zamyslia. viac »

Úsvit trolov . . .

18.01.2018

Keďže svoj blog tvorím už nejaký ten rôčik, rozhodol som sa, že formou fragmentov a citátov z rôznych blogov, ako aj reakcií v diskusiách zhrniem svoje skúsenosti s jeho písaním a konfrontáciou viac »

Graf, ekonomika

Grécko získalo lepší rating, zostáva však v špekulatívnej kategórii

20.01.2018 09:37

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's zlepšila hodnotenie dlhodobých záväzkov Grécka o jeden stupeň na úroveň B.

vojenská prehliadka, majdan, ukrajina, tanky,

Ukrajinská tajná služba stále hľadá po desiatkach ľudí, ktorých označuje ako vlastizradcov

20.01.2018 09:26

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) pátra po desiatkach ľudí, ktorí podľa nej spáchali zločin vlastizrady, informovala agentúra UNIAN.

vojaci, USA, NATO, armáda

Boj proti islamistom už nie je pre USA prioritou. Chcú sa zamerať na Rusko a Čínu

20.01.2018 08:33

Jadrom novej národnej obrannej stratégie USA už nie je boj proti terorizmu, ale vytvorenie protiváhy Rusku a Číne.

USA, Kapitol, Senát

V USA došlo k shutdownu, na úrady prestali tiecť peniaze

20.01.2018 08:19

V Spojených štátoch došlo k tzv. shutdownu, zastaveniu financovania federálnych úradov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 3215953x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu