Založ si blog

Keď ich nechcete, prečo ich volíte ?

Včera sa tu rozpútala zaujímavá dišputa – ako vždy, súvisiaca s komunistami, a … však na tom vlastne nezáleží.

A mal by som na všetkých jednu otázku – keď tak komunistov nenávidíte, prečo ich stále volíte od roku 1990 ? A prečo nebola ani jedna slovenská vláda po roku 1993 bez účasti bývalých komunistov, alebo ich potomkov ? Kde sa stala chyba ?

Niekde v myslení ľudí. Mimochodom – ak by som si mal vyberať medzi bývalým komunistom, prezlečeným za demokrata, alebo komunistom, ktorý nikdy nezmenil svoje politické presvedčenie – vyberiem si toho druhého. Pretože v živote platí zásada – kto sa zradil raz, zradí opäť. Ináč som sa celkom dobre pobavil na tvrdení, že K.Ondriaš je komunistom preto, lebo mal z toho prospech. Veru, musel mať z toho naozaj „úžasný“ prospech, pretože do KSS vstúpil v roku 2000. Ľudkovia, už keď ste zaslepení nenávisťou a mnohí aj vlastným čiernym svedomím, aspoň si skúste niekedy pozrieť – o kom vlastne píšete, či skôr po kom hádžete špinu.

Ale uznávam, pravicové strany naozaj stavajú svoju budúcnosť na vzdelaných voličoch …

Nikdy by sa nezneuctili spoluprácou s bývalými komunistami, alebo R.Ficom. Len akosi zabudli, že aj v ich radoch majú najväčšie slovo – bývalí komunisti, alebo ich potomkovia, a ak tomu aj tak nie je – sú bývalí komunisti medzi tými, ktorí ich finančne podporujú. Alebo inak – po voľbách aj tak nakoniec vytvoria koalíciu so stranami, v ktorých radoch sú bývalí komunisti. Len tak na okraj, minulý rok pred voľbami sme sa s kamarátmi nasmiali do popuku, keď jeden zahlásil na moju adresu – vieš, že ty si vlastne najväčší antikomunista na Slovensku ? Vypleštil som na neho oči a hovorím, vraj prečo ? Nuž preto, že si ich nikdy nevolil, keďže si nevolič. Aspoň bola zábava, nie ?

Ale teraz vážne – nemyslíte ľudkovia moji, že je úplne jedno, ako sa volá ten, čo vám vládne a do akej strany patrí – ak vám vládne dobre a váš život sa zlepšuje ? A nemyslíte, že to isté platí aj v opačnom prípade, ak sa váš život zhoršuje ? Pre mňa – za mňa, nech si verí aj v špagetové monštrum, pokiaľ sa ľudia majú dobre. O tom je riadenie štátu – máte sa mať dobre a váš život sa má zlepšovať ! O ničom inom.

Ale ak naozaj túžite po tom, aby už nikdy neboli pri moci komunisti (alebo ich potomkovia), lebo si myslíte, že to je cesta k lepšiemu životu … mám pre vás dobrú správu. Stačí počkať sto rokov a vaše želanie sa splní – bývalí komunisti určite nebudú pri moci. A jasné, teraz nasleduje zlá správa – aj keby ste čakali tisíc rokov, aj tak nemôžete vylúčiť, že sa pri moci ocitne potomok bývalého komunistu. No a čo teraz …. mám návrh, čo tak zahodiť krvavé okuliare, objektívne sa pozrieť na minulosť a súčasnosť, a hľadať ľudí, schopných spravovať štát k prospechu vášmu a vašich detí ?

 

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Obrana štátu nikoho nezaujíma . ..

14.07.2018

Kto si spomenie na posledný konflikt, ktorý zasiahol Slovensko, vie veľmi dobre, ako sa zachovala väčšina politikov - kto mohol, zobral nohy na ramená a všetko nechal na tých, ktorými dovtedy viac »

Japan EU

Ustojí Európa tlak Trumpa?

19.07.2018 06:00

Brusel hľadá cestu z colného zovretia. Ako snaha eliminovať dosahy amerických ciel sa dá čítať včerajší podpis dohody o voľnom obchode s Japonskom.

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,726
Celková čítanosť: 3817336x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu