Založ si blog

Keď ich nechcete, prečo ich volíte ?

Včera sa tu rozpútala zaujímavá dišputa – ako vždy, súvisiaca s komunistami, a … však na tom vlastne nezáleží.

A mal by som na všetkých jednu otázku – keď tak komunistov nenávidíte, prečo ich stále volíte od roku 1990 ? A prečo nebola ani jedna slovenská vláda po roku 1993 bez účasti bývalých komunistov, alebo ich potomkov ? Kde sa stala chyba ?

Niekde v myslení ľudí. Mimochodom – ak by som si mal vyberať medzi bývalým komunistom, prezlečeným za demokrata, alebo komunistom, ktorý nikdy nezmenil svoje politické presvedčenie – vyberiem si toho druhého. Pretože v živote platí zásada – kto sa zradil raz, zradí opäť. Ináč som sa celkom dobre pobavil na tvrdení, že K.Ondriaš je komunistom preto, lebo mal z toho prospech. Veru, musel mať z toho naozaj „úžasný“ prospech, pretože do KSS vstúpil v roku 2000. Ľudkovia, už keď ste zaslepení nenávisťou a mnohí aj vlastným čiernym svedomím, aspoň si skúste niekedy pozrieť – o kom vlastne píšete, či skôr po kom hádžete špinu.

Ale uznávam, pravicové strany naozaj stavajú svoju budúcnosť na vzdelaných voličoch …

Nikdy by sa nezneuctili spoluprácou s bývalými komunistami, alebo R.Ficom. Len akosi zabudli, že aj v ich radoch majú najväčšie slovo – bývalí komunisti, alebo ich potomkovia, a ak tomu aj tak nie je – sú bývalí komunisti medzi tými, ktorí ich finančne podporujú. Alebo inak – po voľbách aj tak nakoniec vytvoria koalíciu so stranami, v ktorých radoch sú bývalí komunisti. Len tak na okraj, minulý rok pred voľbami sme sa s kamarátmi nasmiali do popuku, keď jeden zahlásil na moju adresu – vieš, že ty si vlastne najväčší antikomunista na Slovensku ? Vypleštil som na neho oči a hovorím, vraj prečo ? Nuž preto, že si ich nikdy nevolil, keďže si nevolič. Aspoň bola zábava, nie ?

Ale teraz vážne – nemyslíte ľudkovia moji, že je úplne jedno, ako sa volá ten, čo vám vládne a do akej strany patrí – ak vám vládne dobre a váš život sa zlepšuje ? A nemyslíte, že to isté platí aj v opačnom prípade, ak sa váš život zhoršuje ? Pre mňa – za mňa, nech si verí aj v špagetové monštrum, pokiaľ sa ľudia majú dobre. O tom je riadenie štátu – máte sa mať dobre a váš život sa má zlepšovať ! O ničom inom.

Ale ak naozaj túžite po tom, aby už nikdy neboli pri moci komunisti (alebo ich potomkovia), lebo si myslíte, že to je cesta k lepšiemu životu … mám pre vás dobrú správu. Stačí počkať sto rokov a vaše želanie sa splní – bývalí komunisti určite nebudú pri moci. A jasné, teraz nasleduje zlá správa – aj keby ste čakali tisíc rokov, aj tak nemôžete vylúčiť, že sa pri moci ocitne potomok bývalého komunistu. No a čo teraz …. mám návrh, čo tak zahodiť krvavé okuliare, objektívne sa pozrieť na minulosť a súčasnosť, a hľadať ľudí, schopných spravovať štát k prospechu vášmu a vašich detí ?

 

Gorily v hmle (slovenské)

23.10.2018

Čas letí ako bláznivý, doba je už dávno nepodobná tomu, čo sme poznali v detstve alebo mladosti. Napriek tomu akosi čakáme, že určité hranice sa neprekročia. Márne ... Podozrenie, že novinár viac »

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.