Založ si blog

Na východe všetko možné . ..

A treba uznať, aj medzinárodné spoločenstvo vie rozlíšiť, kedy nahlas kričať a kedy naopak – hubu držať.

A tak preniesli „na rukách“ zvrhnutého gruzínskeho prezidenta M.Saakašviliho na Ukrajinu, ktorej zvrchovaný pán a vládca P.Porošenko jednoducho – odňal svojmu bývalému kumpánovi občianstvo, pretože sa ten začal správať neslušne a začal hrýzť ruku, ktorá ho nielen chránila, ale aj kŕmila. A svet viac-menej mlčí – pretože oboch potrebuje. Samozvaného ukrajinského prezidenta, či skôr diktátora Porošenka v kampani proti Rusku, a jeho bývalého spojenca ako prípadnú alternatívu … keďže banderovské bandy, pochodujúce nielen po Majdane, sú už akosi neobhájiteľné.

Na Slovensku síce nemáme banderovcov, ale máme zase holuby, ktoré doručujú utajené správy a informácie do tých „správnych“ schránok. A tieto, iste len „náhodne“ doručené zásielky nie je možné zverejniť, ale je možné iným spôsobom odhaliť, čo obsahujú – napríklad verejne vyriecť informáciu, že utajená zásielka sa týka politického oponenta – čo je podľa môjho názoru presne to isté, ako prečítanie zásielky.

Neviem, ale podľa mojich skromných znalostí je trestné akékoľvek zverejnenie utajovaných skutočností … a pokiaľ viem, tak sa nesmú zverejňovať ani informácie o prebiehajúcich trestných konaniach.

Nuž, sme však v srdci Európy, či skôr bývalá súčasť východného bloku, a tak sa môže všetko – čo by u iného bolo pokladané za marenie konania, alebo snaha o ovplyvňovanie účastníkov konania, to sa dá dnes vykladať aj ako – hrdinstvo. Asi budem márne čakať, že niekto vo veci neoprávneného nakladania s utajenými informáciami začne konať … a ak by aj začal, určite sa nič nezistí, a nič nepomôžu ani všadeprítomné kamery, ktoré vedia v prípade potreby aj – oslepnúť. A možno nás budú presviedčať, že akurát na mieste, kde bola pochybná zásielka doručená, nie sú žiadne kamery, alebo …

Príjemca zásielky býva na odľahlej samote, kde ani vtáčika-letáčika nestretnete, len holuby vedia presne – kam letia. Čudné ? Ale kdeže, už si nepamätáte, ako svojho času vedel nájsť premiéra každý, okrem doručovateľa úradnej zásielky ?

Končí sa história omylov v kresle prezidenta ?

20.05.2018

Ak nebude opätovne kandidovať A.Kiska na post prezidenta SR, môžeme začať dúfať, že príde konečne niekto, kto bude skutočnou osobnosťou, spájajúcou slovenský národ bez ohľadu na národnosť, viac »

Pokuty nepomáhajú, skúsme niečo iné . ..

19.05.2018

Hoci sa významne zmenili predpisy o premávke na pozemných komunikáciách, i naďalej máme množstvo pretekárov za volantom, či občanov pod vplyvom alkoholu ... nehovoriac o množstve nehôd a zranených viac »

Kradnuté sa vracia a trestá sa zlodej, nie občan

19.05.2018

Podľa právneho zástupcu občana Kisku urobil chybu štát a ten by mal odškodniť zubára Franca za stratu pozemku ... mal som kedysi lepšiu mienku o pánovi Mazákovi, ale asi som sa pomýlil ... viac »

Koloseum, Rím

Hnutie piatich hviezd a Liga sa dohodli na novom premiérovi, jeho meno sa najskôr dozvie prezident

20.05.2018 20:58

Jeden z dvojice talianskych populistických lídrov oznámil, že sa so svojím rivalom zhodli na tom, kto by mal byť novým premiérom - ani jeden z nich.

Steven Mnuchin,

Mnuchin: Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa odkladá

20.05.2018 20:52

Spojené štáty a Čína sa dohodli, že zatiaľ nenaplnia svoje hrozby uvalenia nových ciel na vzájomnú obchodnú výmenu.

dovolenka, lietanie, letisko

Drahšia ropa, drahšie dovolenky

20.05.2018 20:00

Aj rozhodnutia vo vysokej medzinárodnej politike zdražujú naše letné dovolenky.

hzs, horská záchranná služba

Vo Vysokých Tatrách zahynul 57-ročný Poliak

20.05.2018 19:02

Vysoké Tatry si dnes vyžiadali ďalšiu obeť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,682
Celková čítanosť: 3654523x
Priemerná čítanosť článkov: 2173x

Autor blogu