Založ si blog

Na východe všetko možné . ..

A treba uznať, aj medzinárodné spoločenstvo vie rozlíšiť, kedy nahlas kričať a kedy naopak – hubu držať.

A tak preniesli “na rukách” zvrhnutého gruzínskeho prezidenta M.Saakašviliho na Ukrajinu, ktorej zvrchovaný pán a vládca P.Porošenko jednoducho – odňal svojmu bývalému kumpánovi občianstvo, pretože sa ten začal správať neslušne a začal hrýzť ruku, ktorá ho nielen chránila, ale aj kŕmila. A svet viac-menej mlčí – pretože oboch potrebuje. Samozvaného ukrajinského prezidenta, či skôr diktátora Porošenka v kampani proti Rusku, a jeho bývalého spojenca ako prípadnú alternatívu … keďže banderovské bandy, pochodujúce nielen po Majdane, sú už akosi neobhájiteľné.

Na Slovensku síce nemáme banderovcov, ale máme zase holuby, ktoré doručujú utajené správy a informácie do tých “správnych” schránok. A tieto, iste len “náhodne” doručené zásielky nie je možné zverejniť, ale je možné iným spôsobom odhaliť, čo obsahujú – napríklad verejne vyriecť informáciu, že utajená zásielka sa týka politického oponenta – čo je podľa môjho názoru presne to isté, ako prečítanie zásielky.

Neviem, ale podľa mojich skromných znalostí je trestné akékoľvek zverejnenie utajovaných skutočností … a pokiaľ viem, tak sa nesmú zverejňovať ani informácie o prebiehajúcich trestných konaniach.

Nuž, sme však v srdci Európy, či skôr bývalá súčasť východného bloku, a tak sa môže všetko – čo by u iného bolo pokladané za marenie konania, alebo snaha o ovplyvňovanie účastníkov konania, to sa dá dnes vykladať aj ako – hrdinstvo. Asi budem márne čakať, že niekto vo veci neoprávneného nakladania s utajenými informáciami začne konať … a ak by aj začal, určite sa nič nezistí, a nič nepomôžu ani všadeprítomné kamery, ktoré vedia v prípade potreby aj – oslepnúť. A možno nás budú presviedčať, že akurát na mieste, kde bola pochybná zásielka doručená, nie sú žiadne kamery, alebo …

Príjemca zásielky býva na odľahlej samote, kde ani vtáčika-letáčika nestretnete, len holuby vedia presne – kam letia. Čudné ? Ale kdeže, už si nepamätáte, ako svojho času vedel nájsť premiéra každý, okrem doručovateľa úradnej zásielky ?

Agresívna ruská veľmoc 4. – Nevyháňaj čerta diablom

21.09.2017

V zle osvetlenej kancelárii sedí muž s hlavou v dlaniach. Ubehli vyše dva roky od začatia vojny, priveľmi si uvedomuje desivú pravdu - vojnu nie je možné vyhrať. Nie, ak ... Na stole ležia pred viac »

Agresívna ruská veľmoc 3 – Znovuzrodenie poľského štátu

20.09.2017

Preskočíme obdobie, v ktorom definitívne zanikla poľsko-litovská únia, a krátko navštívime časy po skončení 1.svetovej vojny, ktorá skončila pre Nemecko potupným mierom, podpísaným 28.júna viac »

Agresívna ruská veľmoc 2 – Tragédia Pobaltia a Poľska

19.09.2017

V médiách sa pravidelne objavujú informácie o obavách pobaltských krajín a Poľska - z ich suseda Ruska. Aká je pravda ? Aký vplyv môže mať minulosť na súčasnosť ? Ako neskôr z obsahu viac »

Donald Trump

Trump vyhlásil bankovú blokádu KĽDR

21.09.2017 22:43

Banky budú stáť pred jasnou voľbou - buď obchodovať so Spojenými štátmi, alebo so zločinným režimom v KĽDR, vyhlásil Donald Trump.

rakka, syria

Arabsko-kurdskí ozbrojenci strieľali na sýrske jednotky vlády

21.09.2017 22:31

Ak sa takéto incidenty zopakujú, Rusko podnikne príslušné kroky, varovala Moskva Washington.

LOREAL-BETTENCOURT/

Zomrela najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourtová

21.09.2017 20:50

Vo veku 94 rokov zomrela vo Francúzsku podnikateľka a dedička kozmetickej spoločnosti L'Oréal Liliane Bettencourtová.

maria

Hurikán Maria si na Dominike vyžiadal najmenej 15 obetí

21.09.2017 20:45

Dominika bude podľa jej premiéra potrebovať "všetku pomoc, ktorú svet dokáže poskytnúť". Je podľa neho zázrak, že počet obetí nebol ďaleko vyšší.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,403
Celková čítanosť: 2872045x
Priemerná čítanosť článkov: 2047x

Autor blogu