Založ si blog

Smiech je zdravý . . . alebo ministerstvá ešte raz

Dalo by sa o niektorých reakciách pod mojim včerajším blogom napísať veľmi veľa, hlavne o jednom prispievateľovi, ktorí akosi nezvláda svoje emócie, ale … bolo by to zbytočné.

Ministerstvá sú základnými kameňmi riadenia štátu. Majú byť preto obsadené odborníkmi s jasnou praxou a primeranými schopnosťami na plnenie povinností, ktoré si funkcie na danom ministerstve vyžadujú.

Ináč, niečo by ma naozaj zaujímalo – ako sa môže okresný sudca stať po dvoch rokoch praxe predsedom súdu, a o pár rokov neskôr skončiť na ministerstve …

Realita je taká, že ministerstvá sú obsadzované politickými nominantmi, často bez primeranej praxe, a v prípade niektorých by sa dalo pochybovať aj o pozadí ich vzdelania, či skôr jeho pôvodu. Výsledkom sú nemalé škody na majetku štátu a diery v štátnej pokladni, spôsobené tým, že sa všetko platí minimálne dvakrát – prvý raz úradníkovi, ktorý zastáva funkciu, hoci na jej výkon nemá schopnosti  a druhý raz externému subjektu, ktorý vykonáva povinnosti – úradníka. Hovorí sa tomu – demokraticky tolerovaná zlodejina.

Od nevyrovnaného prispievateľa zaznel zlostný argument, kde by vzali peniaze ministerstvá (konkrétne spravodlivosti) na špičkových právnikov. Nuž, ak môže niekto podpísať zmluvu na desiatky miliónov eur pre externú firmu, nemôže mať problém vyplatiť za úspešný spor pracovníkovi mimoriadnu odmenu – hoci aj vo výške milióna eur, ak svojím konaním zabránil škodám na majetku štátu.

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce – hľadá dôvody, alebo mi odkazuje, že som hlupák a píšem debiliny … možno preto, že hlupák vidí všade seberovných, však pán kritik ? Tak ďalej plať dane a financuj nimi neschopných darebákov, keď si taký bohatý … ale mal by si platiť aj tých, ktorí za nich musia robiť prácu, nech je to teda férové, keď to tak obhajuješ … pretože z cudzieho krv netečie, nie ?

 

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

17.01.2019

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad - namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu - Neplatím, lebo viac »

Nedávajte palice do rúk (duševných) žobrákov . . .

16.01.2019

Staré porekadlo hovorí - daj žobrákovi palicu a ukáže ti, čo s ňou dokáže ... Ešte horšie je, ak duševného žobrákov navlečieš do obleku a kravaty, dáš mu moc a zaručíš beztrestnosť. viac »

Na exekučnú nôtu . . .

15.01.2019

Dlhy sa majú platiť. S týmto názorom súhlasím. Ale len dovtedy, ak to platí bez výnimky pre všetkých. Nie však výberovo, že niekto musí zaplatiť všetko bez ohľadu na okolnosti, a inému viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,909
Celková čítanosť: 4519979x
Priemerná čítanosť článkov: 2368x

Autor blogu