Založ si blog

Smiech je zdravý . . . alebo ministerstvá ešte raz

Dalo by sa o niektorých reakciách pod mojim včerajším blogom napísať veľmi veľa, hlavne o jednom prispievateľovi, ktorí akosi nezvláda svoje emócie, ale … bolo by to zbytočné.

Ministerstvá sú základnými kameňmi riadenia štátu. Majú byť preto obsadené odborníkmi s jasnou praxou a primeranými schopnosťami na plnenie povinností, ktoré si funkcie na danom ministerstve vyžadujú.

Ináč, niečo by ma naozaj zaujímalo – ako sa môže okresný sudca stať po dvoch rokoch praxe predsedom súdu, a o pár rokov neskôr skončiť na ministerstve …

Realita je taká, že ministerstvá sú obsadzované politickými nominantmi, často bez primeranej praxe, a v prípade niektorých by sa dalo pochybovať aj o pozadí ich vzdelania, či skôr jeho pôvodu. Výsledkom sú nemalé škody na majetku štátu a diery v štátnej pokladni, spôsobené tým, že sa všetko platí minimálne dvakrát – prvý raz úradníkovi, ktorý zastáva funkciu, hoci na jej výkon nemá schopnosti  a druhý raz externému subjektu, ktorý vykonáva povinnosti – úradníka. Hovorí sa tomu – demokraticky tolerovaná zlodejina.

Od nevyrovnaného prispievateľa zaznel zlostný argument, kde by vzali peniaze ministerstvá (konkrétne spravodlivosti) na špičkových právnikov. Nuž, ak môže niekto podpísať zmluvu na desiatky miliónov eur pre externú firmu, nemôže mať problém vyplatiť za úspešný spor pracovníkovi mimoriadnu odmenu – hoci aj vo výške milióna eur, ak svojím konaním zabránil škodám na majetku štátu.

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce – hľadá dôvody, alebo mi odkazuje, že som hlupák a píšem debiliny … možno preto, že hlupák vidí všade seberovných, však pán kritik ? Tak ďalej plať dane a financuj nimi neschopných darebákov, keď si taký bohatý … ale mal by si platiť aj tých, ktorí za nich musia robiť prácu, nech je to teda férové, keď to tak obhajuješ … pretože z cudzieho krv netečie, nie ?

 

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

Kočnerovi kumpáni a žiaci, baľte si vaky . . .

16.10.2018

Každému jeden meter patrí, ak je neprípustné byť susedom pochybného podnikateľa alebo jeho nájomníkom, potom je neprípustné aj to, aby sa na riadení štátu podieľali ľudia, ktorých pochybná viac »

Severin Krasimirov, viktoria marinovová, súd

Muž podozrivý z vraždy novinárky zostane vo väzbe až do procesu

19.10.2018 13:35

Samotný páchateľ pred súdom vyslovil želanie, aby naňho uvalil väzbu, pretože sa údajne obáva o svoj život.

Peniaze, zlato

Kažimír očakáva, že daniari preveria podozrenia o podvodoch so zlatom

19.10.2018 13:29

Minister financií Peter Kažimír očakáva, že finančná správa preverí podozrenia týkajúce sa možných podvodov s investičným zlatom na Slovensku.

pôda, les, ťažba,

Ochranári: Rezervácie nie sú významným zdrojom lykožrútovej kalamity

19.10.2018 13:13

Vo väčšine prípadov sa ukázalo, že odumieranie lesa začalo mimo rezervácie, a teda v porastoch, kde nie sú zásadné obmedzenia.

banská bystrica, župa

Kolaps autobusov v dvoch regiónoch Banskobystrického kraja?

19.10.2018 13:00

Tvrdí to vedenie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, podľa ktorého mal kraj do zložitej situácie dostať bývalý župan.