Založ si blog

Ľud môže všetko, ak to vyhovuje . .. panstvu

Ešte sa o tom oficiálne nehovorí, ale katalánsky premiér je po referende  o nezávislosti – na úteku. A zrejme bude musieť požiadať aj o udelenie azylu, pretože sa dopustil niečoho neodpustiteľného – dovolil si vyhlásiť referendum o nezávislosti Katalánska, a čo je ešte bezočivejšie – dovolil si rešpektovať jeho výsledky.

Nikde neplatí tak dokonale, ako práve v demokracii, že ľud môže všetko, okrem toho, čo nevyhovuje panstvu. A tomu obvykle vyhovuje veľmi málo, presnejšie zo želaní ľudu – nič. Právo na sebaurčenie sa stalo zásluhou Kosova, Katalánska (ale aj Kurdov a Kurdistanu) voľnopredajným liekom na politické choroby a obchodné záujmy, ktorého využitie určujú tí, čo choroby – spôsobili v mene naplnenia vlastných záujmov.

A tak dochádza k paradoxom – španielsky premiér, účastný k korupčnej kauze, je v očiach Bruselu a väčšiny “demokracií” solídnym a dôveryhodným partnerom, a naopak politik, ktorý si dovolil konať v mene národa a v súlade s jeho právom – je ako zločinec na úteku. Dokonalá ilustrácia zvátenosti dnešnej doby a úpadku skutočných hodnôt.

Čo dodať ? Ešte sa divíte, ako sa v Nemecku 30.rokov mohol dostať k moci A.Hitler, alebo prečo vznikli v povojnových rokoch na území krajín východného bloku stalinské procesy s množstvom popravených a prenasledovaných ? Odpoveďou na váš údiv je dianie v dnešnom Španielsku … a nielen tam.

Deň zrodu komunistickej spoločnosti . ..

17.11.2017

... a pre upresnenie, treba dodať ešte pár slov - v tento deň sa začala meniť socialistická spoločnosť na - komunizmus - pre vyvolených. Teda a pre tých, čo si niekdajšie ideologické prednášky viac »

17. november

17.11.2017

chudoba bezdomovci emigranti devastácia diktatúra sklamanie neistota úpadok nemorálnosť klamstvo a kde ostali ľudia ...

Nesmrteľní akrobati na ľade . ..

16.11.2017

Väčšina modernejších áut vie zobraziť na palubnom displeji aj výstrahu pred námrazou. Nevedno, čím to je - ale najviac riskujú a predvádzajú sa práve majitelia týchto "tátošov". A smutné viac »

Tesla Semi

Tesla ukázala novinky. Elektrický ťahač a roadster

17.11.2017 20:00

Prototyp elektrického ťahače Tesla Semi a nový športový kabriolet Roadster predstavil vo štvrtok americký výrobca elektrických vozidiel Tesla.

ITAPA 2017: Otvorenie kongresu

Svet zaplavujú dáta neznámych vlastníkov

17.11.2017 20:00

Dáta sa stávajú tovarom. Čoraz väčší počet digitálnych zariadení produkuje záznamy o ľudskej činnosti.

17. NOVEMBER 1989, štrajk, protest

Novozvolení župani a lídri opozície sa stretli v Bratislave pri príležitosti 28. výročia nežnej revolúcie

17.11.2017 19:20

Týmto zhromaždením chceli zároveň noví predsedovia krajov deklarovať vzájomnú spoluprácu a začiatok pozitívnej zmeny v regiónoch.

katalansko

Belgický súd odložil rozhodnutie o vydaní katalánskych politikov na december

17.11.2017 18:38

Španielsky premiér Mariano Rajoy bude podľa vlastných slov rešpektovať rozhodnutie belgických súdov nech je akékoľvek.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,470
Celková čítanosť: 3021722x
Priemerná čítanosť článkov: 2056x

Autor blogu