Založ si blog

Ľud môže všetko, ak to vyhovuje . .. panstvu

Ešte sa o tom oficiálne nehovorí, ale katalánsky premiér je po referende  o nezávislosti – na úteku. A zrejme bude musieť požiadať aj o udelenie azylu, pretože sa dopustil niečoho neodpustiteľného – dovolil si vyhlásiť referendum o nezávislosti Katalánska, a čo je ešte bezočivejšie – dovolil si rešpektovať jeho výsledky.

Nikde neplatí tak dokonale, ako práve v demokracii, že ľud môže všetko, okrem toho, čo nevyhovuje panstvu. A tomu obvykle vyhovuje veľmi málo, presnejšie zo želaní ľudu – nič. Právo na sebaurčenie sa stalo zásluhou Kosova, Katalánska (ale aj Kurdov a Kurdistanu) voľnopredajným liekom na politické choroby a obchodné záujmy, ktorého využitie určujú tí, čo choroby – spôsobili v mene naplnenia vlastných záujmov.

A tak dochádza k paradoxom – španielsky premiér, účastný k korupčnej kauze, je v očiach Bruselu a väčšiny “demokracií” solídnym a dôveryhodným partnerom, a naopak politik, ktorý si dovolil konať v mene národa a v súlade s jeho právom – je ako zločinec na úteku. Dokonalá ilustrácia zvátenosti dnešnej doby a úpadku skutočných hodnôt.

Čo dodať ? Ešte sa divíte, ako sa v Nemecku 30.rokov mohol dostať k moci A.Hitler, alebo prečo vznikli v povojnových rokoch na území krajín východného bloku stalinské procesy s množstvom popravených a prenasledovaných ? Odpoveďou na váš údiv je dianie v dnešnom Španielsku … a nielen tam.

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

orbán, jad va-šem

Protestujúci bránili Orbánovi v ceste od pomníka holokaustu Jad va-šem

19.07.2018 21:13

Protestujúci niesli transparenty s nápisi "Nikdy viac!" a "Hanbi sa!" v maďarskom a hebrejskom jazyku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3820389x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu