Založ si blog

Ľud môže všetko, ak to vyhovuje . .. panstvu

Ešte sa o tom oficiálne nehovorí, ale katalánsky premiér je po referende  o nezávislosti – na úteku. A zrejme bude musieť požiadať aj o udelenie azylu, pretože sa dopustil niečoho neodpustiteľného – dovolil si vyhlásiť referendum o nezávislosti Katalánska, a čo je ešte bezočivejšie – dovolil si rešpektovať jeho výsledky.

Nikde neplatí tak dokonale, ako práve v demokracii, že ľud môže všetko, okrem toho, čo nevyhovuje panstvu. A tomu obvykle vyhovuje veľmi málo, presnejšie zo želaní ľudu – nič. Právo na sebaurčenie sa stalo zásluhou Kosova, Katalánska (ale aj Kurdov a Kurdistanu) voľnopredajným liekom na politické choroby a obchodné záujmy, ktorého využitie určujú tí, čo choroby – spôsobili v mene naplnenia vlastných záujmov.

A tak dochádza k paradoxom – španielsky premiér, účastný k korupčnej kauze, je v očiach Bruselu a väčšiny “demokracií” solídnym a dôveryhodným partnerom, a naopak politik, ktorý si dovolil konať v mene národa a v súlade s jeho právom – je ako zločinec na úteku. Dokonalá ilustrácia zvátenosti dnešnej doby a úpadku skutočných hodnôt.

Čo dodať ? Ešte sa divíte, ako sa v Nemecku 30.rokov mohol dostať k moci A.Hitler, alebo prečo vznikli v povojnových rokoch na území krajín východného bloku stalinské procesy s množstvom popravených a prenasledovaných ? Odpoveďou na váš údiv je dianie v dnešnom Španielsku … a nielen tam.

Ferdo

20.01.2018

Z detstva si pamätám, ako mi Ferdo v zime nalial do jednej topánky vodu a nenápadne vyložil na okno, pričom neskôr sa vyškieral, keď videl, ako zlostne dávam topánku na radiátor ... a neskôr viac »

Úsvit trolov II. – Rusofil a komunista ?

20.01.2018

Mám rád Rusko a Rusov ? Mám ... Volil som komunistov ? Áno, volil ... som preto komunista a rusofil ? Nie som. Ani nemôžem byť - mať niekoho rád, to ešte neznamená súhlasiť so všetkým, čo viac »

Úsvit trolov I. – zrod Cudzinca

19.01.2018

Prvý blog som začal písať okolo roku 2000. Vtedy som ešte naivne veril, že žijem v spoločnosti, kde má vlastný názor a jeho otvorená prezentácia hodnotu, a ľudia sa nad obsahom zamyslia. viac »

Bukurešť, protest

V Bukurešti protestovali desaťtisíce ľudí proti kontroverzným vládnym reformám

20.01.2018 22:00

Zhruba 30-tisíc ľudí sa zišlo v sobotu večer v centre rumunskej metropoly Bukurešť na proteste proti tamojšej vláde a jej kontroverzným reformám.

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

Po požiari hotelu v Prahe zomreli dvaja ľudia, ďalší skončili v nemocnici

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,550
Celková čítanosť: 3218164x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu