Založ si blog

Radosť na nesprávnom mieste . ..

Neúspech M.Kotlebu a kandidátov strany SMER-SD vyvolal mnoho radosti, ale skôr predčasnej. Pretože korene problému sú oveľa hlbšie, než by sa zdalo a zdanlivý „úspech“ opozície budeme môcť hodnotiť až na konci volebného obdobia.

Naprv objektívne pomenujme pozadie úspechu J.Luntera v banskobystrickom kraji. V prvom rade stojí za ním mohutná kampaň médií, ktoré na rozdiel od iných kandidátov ostreľovali (dnes už bývalého) predsedu BBSK zo všetkých strán, a ostatným krajom nevenovali ani zďaleka toľko pozornosti. Mnoho práce odviedol aj prezident A.Kiska, možno aj preto, aby odvrátil pozornosť od vlastných problémov.

A mali by sme sa nad niečím aj zamyslieť – napríklad nad tým, čo majú M.Kotleba a jeho nástupca J.Lunter – spoločné. Napríklad – tak ako Kotleba, ani Lunter sa nebude môcť spoliehať na podporu verných v radoch poslancov samosprávneho kraja. Dá sa povedať, že J.Lunter bude úplne rovnako vydaný na milosť a nemilosť zástupcov politických strán, a ako sa s tým dokáže vysporiadať – to uvidíme. Rovnako uvidíme, koľko zo svojich plánov dokáže realizovať v praxi. Pretože bez podpory poslancov nedokáže nič, alebo len veľmi málo.

A prečo J.Luntera podporili zástupcovia politických strán ? Pretože v prípade jeho predchodcu im snaha o ovládanie a politické vydieranie – nevyšla. Však si spomeňme, ako najprv honosne odmietli akúkoľvek spoluprácu a potom nariekali, že si župan Kotleba dosadil do funkcií kamarátov či príbuzných. Dnes veria (hoci to nahlas nehovoria), že Lunter sa z príkladu predchodcu poučí a pochopí, odkiaľ vietor fúka.

Čo sa týka výsledkov v ostatných krajoch, a radosti opozičných strán, opäť je predčasná. Predovšetkým – v parlamentných voľbách sa rozdávajú hlavné úlohy, a podľa úplne iných pravidiel, ako to platí pre voľby v samosprávnych krajoch. Koalície, ktoré fungujú v rámci územných celkov, sú na vyššej úrovni – nemožné. Nie preto, že by sa snáď nedalo dohodnúť, ale každému ide o moc a postavenie, čo najväčší kus štátneho koláča, pričom rozkazovať chcú všetci – niesť však zodpovednosť, či tvrdo pracovať pod vedením niekoho iného – to sa v rámci opozície nechce nikomu. Takže – namýšľať si, že terajší výsledok volieb vo vyšších územných celkoch je akousi predzvesťou budúceho „kolosálneho“ úspechu, je naozaj naivné.

Niet pochýb, že éra vládnutia SMER-u a R.Fica sa pomaly chýli ku koncu. Ale ľudia sa poučili, a hoci to nechcú politické strany a ich predstavitelia vidieť, vládnutia „demokratických“ politikov, ktorí sú vlastne – zlodejmi, klamármi, daňovými špekulantmi či podivným majetkom disponujúcimi zbohatlíkmi – majú už naozaj plné zuby. A súčasné obsadenie parlamentu to len dokazuje, ako hlboko sa dá klesnúť. Bez výnimky …

Ešte nenastal ten správny čas, aby sme sa mohli úprimne a od srdca radovať …. radovať by sme sa mali až vo chvíli, keď bude plne obnovená nezávislosť Slovenska, a kolaboranti (nielen) s cudzími záujmami sa budú za svoje konanie zodpovedať na pôde súdov. Pretože ak je pre Madrid či Brusel neprijateľné samostatné Katalánsko, malo by byť pre nás neprijateľné poručníctvo Bruselu, plodiace – slovenské poddanstvo !

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Sloboda slova za poplatok

17.04.2018

Možno pripadá niekomu pokuta, udelená M.Mazurekovi za jeho výroky - spravodlivá, ale v skutočnosti len potvrdzuje smerovanie spoločnosti do absurdnosti. Aj komunisti kedysi verili, že ak zakážu viac »

Chrapúňska balada . . . nebude

16.04.2018

Hlavný chrapúň sa prepočítal.Opäť sa potvrdilo, že vie len tárať, vykrikovať a urážať tých, na ktorých iným spôsobom nemá. Cnie sa mi za časmi, keď sa chrapúni, bezočivo útočiaci viac »

Saudská Arábia kino prvé verejnosť otvorenie

Saudskoarabská verejnosť mohla ísť prvýkrát po 35 rokoch znovu do kina

20.04.2018 22:02

Konzervatívne kráľovstvo v rámci rozsiahlych reforiem rozhodlo znovu otvoriť kinosály a obnoviť v nich premietanie.

porosenko

Porošenko chce vziať občianstvo krymským Ukrajincom s ruským pasom

20.04.2018 20:50

Krymské vedenie dosadené Ruskom v reakcii oznámilo, že v spolupráci s ruským ministerstvom zahraničia prijme kroky na zabezpečenie záujmov všetkých krymských obyvateľov.

putin

Rezort diplomacie USA: Režimy Číny, Ruska, KĽDR a Iránu sú odsúdeniahodné

20.04.2018 20:03

Režimy podľa amerického ministerstva zahraničia denne porušujú ľudské práva a sú zdrojom nestability.

španielsko, vlajka

Španieli sú už bohatší než Taliani

20.04.2018 19:23

Španielsky HDP na obyvateľa prekonal vlani úroveň Talianska, ukázali nové údaje Medzinárodného menového fondu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,650
Celková čítanosť: 3549914x
Priemerná čítanosť článkov: 2151x

Autor blogu