Založ si blog

Radosť na nesprávnom mieste . ..

Neúspech M.Kotlebu a kandidátov strany SMER-SD vyvolal mnoho radosti, ale skôr predčasnej. Pretože korene problému sú oveľa hlbšie, než by sa zdalo a zdanlivý „úspech“ opozície budeme môcť hodnotiť až na konci volebného obdobia.

Naprv objektívne pomenujme pozadie úspechu J.Luntera v banskobystrickom kraji. V prvom rade stojí za ním mohutná kampaň médií, ktoré na rozdiel od iných kandidátov ostreľovali (dnes už bývalého) predsedu BBSK zo všetkých strán, a ostatným krajom nevenovali ani zďaleka toľko pozornosti. Mnoho práce odviedol aj prezident A.Kiska, možno aj preto, aby odvrátil pozornosť od vlastných problémov.

A mali by sme sa nad niečím aj zamyslieť – napríklad nad tým, čo majú M.Kotleba a jeho nástupca J.Lunter – spoločné. Napríklad – tak ako Kotleba, ani Lunter sa nebude môcť spoliehať na podporu verných v radoch poslancov samosprávneho kraja. Dá sa povedať, že J.Lunter bude úplne rovnako vydaný na milosť a nemilosť zástupcov politických strán, a ako sa s tým dokáže vysporiadať – to uvidíme. Rovnako uvidíme, koľko zo svojich plánov dokáže realizovať v praxi. Pretože bez podpory poslancov nedokáže nič, alebo len veľmi málo.

A prečo J.Luntera podporili zástupcovia politických strán ? Pretože v prípade jeho predchodcu im snaha o ovládanie a politické vydieranie – nevyšla. Však si spomeňme, ako najprv honosne odmietli akúkoľvek spoluprácu a potom nariekali, že si župan Kotleba dosadil do funkcií kamarátov či príbuzných. Dnes veria (hoci to nahlas nehovoria), že Lunter sa z príkladu predchodcu poučí a pochopí, odkiaľ vietor fúka.

Čo sa týka výsledkov v ostatných krajoch, a radosti opozičných strán, opäť je predčasná. Predovšetkým – v parlamentných voľbách sa rozdávajú hlavné úlohy, a podľa úplne iných pravidiel, ako to platí pre voľby v samosprávnych krajoch. Koalície, ktoré fungujú v rámci územných celkov, sú na vyššej úrovni – nemožné. Nie preto, že by sa snáď nedalo dohodnúť, ale každému ide o moc a postavenie, čo najväčší kus štátneho koláča, pričom rozkazovať chcú všetci – niesť však zodpovednosť, či tvrdo pracovať pod vedením niekoho iného – to sa v rámci opozície nechce nikomu. Takže – namýšľať si, že terajší výsledok volieb vo vyšších územných celkoch je akousi predzvesťou budúceho „kolosálneho“ úspechu, je naozaj naivné.

Niet pochýb, že éra vládnutia SMER-u a R.Fica sa pomaly chýli ku koncu. Ale ľudia sa poučili, a hoci to nechcú politické strany a ich predstavitelia vidieť, vládnutia „demokratických“ politikov, ktorí sú vlastne – zlodejmi, klamármi, daňovými špekulantmi či podivným majetkom disponujúcimi zbohatlíkmi – majú už naozaj plné zuby. A súčasné obsadenie parlamentu to len dokazuje, ako hlboko sa dá klesnúť. Bez výnimky …

Ešte nenastal ten správny čas, aby sme sa mohli úprimne a od srdca radovať …. radovať by sme sa mali až vo chvíli, keď bude plne obnovená nezávislosť Slovenska, a kolaboranti (nielen) s cudzími záujmami sa budú za svoje konanie zodpovedať na pôde súdov. Pretože ak je pre Madrid či Brusel neprijateľné samostatné Katalánsko, malo by byť pre nás neprijateľné poručníctvo Bruselu, plodiace – slovenské poddanstvo !

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

orbán, jad va-šem

Protestujúci bránili Orbánovi v ceste od pomníka holokaustu Jad va-šem

19.07.2018 21:13

Protestujúci niesli transparenty s nápisi "Nikdy viac!" a "Hanbi sa!" v maďarskom a hebrejskom jazyku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3820393x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu