Založ si blog

Radosť na nesprávnom mieste . ..

Neúspech M.Kotlebu a kandidátov strany SMER-SD vyvolal mnoho radosti, ale skôr predčasnej. Pretože korene problému sú oveľa hlbšie, než by sa zdalo a zdanlivý “úspech” opozície budeme môcť hodnotiť až na konci volebného obdobia.

Naprv objektívne pomenujme pozadie úspechu J.Luntera v banskobystrickom kraji. V prvom rade stojí za ním mohutná kampaň médií, ktoré na rozdiel od iných kandidátov ostreľovali (dnes už bývalého) predsedu BBSK zo všetkých strán, a ostatným krajom nevenovali ani zďaleka toľko pozornosti. Mnoho práce odviedol aj prezident A.Kiska, možno aj preto, aby odvrátil pozornosť od vlastných problémov.

A mali by sme sa nad niečím aj zamyslieť – napríklad nad tým, čo majú M.Kotleba a jeho nástupca J.Lunter – spoločné. Napríklad – tak ako Kotleba, ani Lunter sa nebude môcť spoliehať na podporu verných v radoch poslancov samosprávneho kraja. Dá sa povedať, že J.Lunter bude úplne rovnako vydaný na milosť a nemilosť zástupcov politických strán, a ako sa s tým dokáže vysporiadať – to uvidíme. Rovnako uvidíme, koľko zo svojich plánov dokáže realizovať v praxi. Pretože bez podpory poslancov nedokáže nič, alebo len veľmi málo.

A prečo J.Luntera podporili zástupcovia politických strán ? Pretože v prípade jeho predchodcu im snaha o ovládanie a politické vydieranie – nevyšla. Však si spomeňme, ako najprv honosne odmietli akúkoľvek spoluprácu a potom nariekali, že si župan Kotleba dosadil do funkcií kamarátov či príbuzných. Dnes veria (hoci to nahlas nehovoria), že Lunter sa z príkladu predchodcu poučí a pochopí, odkiaľ vietor fúka.

Čo sa týka výsledkov v ostatných krajoch, a radosti opozičných strán, opäť je predčasná. Predovšetkým – v parlamentných voľbách sa rozdávajú hlavné úlohy, a podľa úplne iných pravidiel, ako to platí pre voľby v samosprávnych krajoch. Koalície, ktoré fungujú v rámci územných celkov, sú na vyššej úrovni – nemožné. Nie preto, že by sa snáď nedalo dohodnúť, ale každému ide o moc a postavenie, čo najväčší kus štátneho koláča, pričom rozkazovať chcú všetci – niesť však zodpovednosť, či tvrdo pracovať pod vedením niekoho iného – to sa v rámci opozície nechce nikomu. Takže – namýšľať si, že terajší výsledok volieb vo vyšších územných celkoch je akousi predzvesťou budúceho “kolosálneho” úspechu, je naozaj naivné.

Niet pochýb, že éra vládnutia SMER-u a R.Fica sa pomaly chýli ku koncu. Ale ľudia sa poučili, a hoci to nechcú politické strany a ich predstavitelia vidieť, vládnutia “demokratických” politikov, ktorí sú vlastne – zlodejmi, klamármi, daňovými špekulantmi či podivným majetkom disponujúcimi zbohatlíkmi – majú už naozaj plné zuby. A súčasné obsadenie parlamentu to len dokazuje, ako hlboko sa dá klesnúť. Bez výnimky …

Ešte nenastal ten správny čas, aby sme sa mohli úprimne a od srdca radovať …. radovať by sme sa mali až vo chvíli, keď bude plne obnovená nezávislosť Slovenska, a kolaboranti (nielen) s cudzími záujmami sa budú za svoje konanie zodpovedať na pôde súdov. Pretože ak je pre Madrid či Brusel neprijateľné samostatné Katalánsko, malo by byť pre nás neprijateľné poručníctvo Bruselu, plodiace – slovenské poddanstvo !

Deň zrodu komunistickej spoločnosti . ..

17.11.2017

... a pre upresnenie, treba dodať ešte pár slov - v tento deň sa začala meniť socialistická spoločnosť na - komunizmus - pre vyvolených. Teda a pre tých, čo si niekdajšie ideologické prednášky viac »

17. november

17.11.2017

chudoba bezdomovci emigranti devastácia diktatúra sklamanie neistota úpadok nemorálnosť klamstvo a kde ostali ľudia ...

Nesmrteľní akrobati na ľade . ..

16.11.2017

Väčšina modernejších áut vie zobraziť na palubnom displeji aj výstrahu pred námrazou. Nevedno, čím to je - ale najviac riskujú a predvádzajú sa práve majitelia týchto "tátošov". A smutné viac »

Tesla Semi

Tesla ukázala novinky. Elektrický ťahač a roadster

17.11.2017 20:00

Prototyp elektrického ťahače Tesla Semi a nový športový kabriolet Roadster predstavil vo štvrtok americký výrobca elektrických vozidiel Tesla.

ITAPA 2017: Otvorenie kongresu

Svet zaplavujú dáta neznámych vlastníkov

17.11.2017 20:00

Dáta sa stávajú tovarom. Čoraz väčší počet digitálnych zariadení produkuje záznamy o ľudskej činnosti.

17. NOVEMBER 1989, štrajk, protest

Novozvolení župani a lídri opozície sa stretli v Bratislave pri príležitosti 28. výročia nežnej revolúcie

17.11.2017 19:20

Týmto zhromaždením chceli zároveň noví predsedovia krajov deklarovať vzájomnú spoluprácu a začiatok pozitívnej zmeny v regiónoch.

katalansko

Belgický súd odložil rozhodnutie o vydaní katalánskych politikov na december

17.11.2017 18:38

Španielsky premiér Mariano Rajoy bude podľa vlastných slov rešpektovať rozhodnutie belgických súdov nech je akékoľvek.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,470
Celková čítanosť: 3021730x
Priemerná čítanosť článkov: 2056x

Autor blogu