Založ si blog

Reálne výsledky volieb do VÚC nepôsobia optimisticky . .. skôr varovne

Radujme sa, veseľme sa, h…. máme, podeľme sa … aj tak by sa dal hodnotiť celkový výsledok volieb. Ak sa pozrieme na čísla, nie je žiadny dôvod na radosť, skôr by sme sa mali naozaj hlboko zamyslieť.

Ako to teda ten Kotleba prehral voľby ? Nechajme hovoriť čísla …

  1. M.Kotleba s podporou jednej strany a trvale ostreľovaný všetkými mienkotvornými médiami získal – 47 502 hlasov. Úspešnejší protivník J.Lunter získal 99 169 hlasov, lenže na rozdiel od Kotlebu mal na svojej strane médiá, a ešte sa k tomu niektorí súperi vzdali svojej kandidatúry v jeho prospech, a získal aj priamu (verbálnu) podporu parlamentných politických strán.
  2. J.Droba získal 36 864 hlasov, lenže na tento výsledok potreboval podporu koalície siedmych politických strán – čo dáva dosť nelichotivý priemer 5 266 hlasov na jeden politický subjekt.
  3. J.Viskupič získal 48 584 hlasov, podporila ho koalícia šiestich strán, a teda získal od každej v priemere – 8 097 hlasov.
  4. J.Baška získal 62 807 hlasov, s podporou štyroch politických strán a skončil s priemerom – 15 701 hlasov.
  5. M.Belica získal 52 184 hlasov, s podporou troch politických strán, a skončil s priemerom – 17 394 hlasov.
  6. E.Jurinová získala 82 034 hlasov, s podporou piatich politických strán, a skončila s priemerom – 16 409 hlasov.
  7. M.Majerský získal 72 366 hlasov, s podporou štyroch politických strán, a skončil s priemerom – 18 091 hlasov.
  8. R.Trnka získal 59 599 hlasov, s podporou piatich politických strán, a skončil s priemerom – 11 920 hlasov.

Ešte si myslíte, že je nejaký dôvod na oslavu sobotňajších výsledkov ? Sotva, pretože výsledok M.Kotlebu jasne ukazuje, ako by všetko dopadlo, ak by musel „kopať“ každý sám za seba. Čisto teoreticky by zviedol tvrdý súboj s J.Lunterom, ktorý vsadil hlavne na svoju povesť, ale ostatní „úspešní“ kandidáti by boli v tomto súboji len trápnym komparzom.

Iste, základom každého kolektívneho úspechu je schopnosť podriadiť sa spoločnému cieľu, často na úkor vlastných ambícií. Avšak dosiahnuť upracované víťazstvo za cenu „cigánskej“ férovky nie je žiadnym dôvodom na oslavu. Je to skôr dôvod na zamyslenie, čo vlastne politické strany a ich zástupcovia ponúkajú, keď im verí tam málo voličov, a musia doslova zoškrabávať hlasy, aby dokázali poraziť – M.Kotlebu. Človeka, ktorý by za normálnych okolností publikoval svoje názory (možno) vo forme videa na niektorom portáli, napríklad Youtube, a neznamenal by nič. Stručne povedané, v sobotňajších voľbách sa naplno prejavila nedôvera voličov voči politikom, pričom v banskobystrickom kraji sa síce spojili proti pokračovaniu M.Kotlebu vo funkcii, ale to je tak asi všetko. Aká bude budúcnosť, to neviem – a J.Luntera hodnotiť nemienim – pred večerom. A ten príde o pár rokov.

Súčasný volebný systém, ako aj samospráva … sú doslova nezmyslami, ktoré slúžia kde-komu, len nie národu a štátu. Súhlasím s názorom, ktorý zaznel niekde inde – dnes môže kandidovať a uspieť ktokoľvek, ak má peniaze a podporu médií. A to rozhodne nie je v poriadku.

 

Veľa práce, málo ľudí ?

23.02.2018

Chyba lávky, zle videli pán veľkomožný. Ako to, však nemá kto robotovať na panskom ... ? Hja, pán veľkomožný ... ľudí by bolo na prácu aj dosť, akurát je nedostatok somárov, ochotných viac »

Tragédia poľského velikášstva . ..

22.02.2018

Nie je to taká dávno, čo sa Poliaci a nielen oni hrdili, že ruský plyn nepotrebujú Nord Stream 2 sa však stáva pre Poľsko tým povestným bumerangom, vracajúcim sa po nešikovnom hode. Varšava viac »

Korene úpadku (nielen) slovenského hokeja

21.02.2018

Prečítal som si množstvo výrokov v diskusiách, nejeden príspevok od bývalých hokejistov či trénerov, a naozaj som rozčarovaný. Je to náhoda, alebo úmysel, že nechceme vidieť realitu a hľadáme viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,587
Celková čítanosť: 3335633x
Priemerná čítanosť článkov: 2102x

Autor blogu