Založ si blog

Reálne výsledky volieb do VÚC nepôsobia optimisticky . .. skôr varovne

Radujme sa, veseľme sa, h…. máme, podeľme sa … aj tak by sa dal hodnotiť celkový výsledok volieb. Ak sa pozrieme na čísla, nie je žiadny dôvod na radosť, skôr by sme sa mali naozaj hlboko zamyslieť.

Ako to teda ten Kotleba prehral voľby ? Nechajme hovoriť čísla …

  1. M.Kotleba s podporou jednej strany a trvale ostreľovaný všetkými mienkotvornými médiami získal – 47 502 hlasov. Úspešnejší protivník J.Lunter získal 99 169 hlasov, lenže na rozdiel od Kotlebu mal na svojej strane médiá, a ešte sa k tomu niektorí súperi vzdali svojej kandidatúry v jeho prospech, a získal aj priamu (verbálnu) podporu parlamentných politických strán.
  2. J.Droba získal 36 864 hlasov, lenže na tento výsledok potreboval podporu koalície siedmych politických strán – čo dáva dosť nelichotivý priemer 5 266 hlasov na jeden politický subjekt.
  3. J.Viskupič získal 48 584 hlasov, podporila ho koalícia šiestich strán, a teda získal od každej v priemere – 8 097 hlasov.
  4. J.Baška získal 62 807 hlasov, s podporou štyroch politických strán a skončil s priemerom – 15 701 hlasov.
  5. M.Belica získal 52 184 hlasov, s podporou troch politických strán, a skončil s priemerom – 17 394 hlasov.
  6. E.Jurinová získala 82 034 hlasov, s podporou piatich politických strán, a skončila s priemerom – 16 409 hlasov.
  7. M.Majerský získal 72 366 hlasov, s podporou štyroch politických strán, a skončil s priemerom – 18 091 hlasov.
  8. R.Trnka získal 59 599 hlasov, s podporou piatich politických strán, a skončil s priemerom – 11 920 hlasov.

Ešte si myslíte, že je nejaký dôvod na oslavu sobotňajších výsledkov ? Sotva, pretože výsledok M.Kotlebu jasne ukazuje, ako by všetko dopadlo, ak by musel „kopať“ každý sám za seba. Čisto teoreticky by zviedol tvrdý súboj s J.Lunterom, ktorý vsadil hlavne na svoju povesť, ale ostatní „úspešní“ kandidáti by boli v tomto súboji len trápnym komparzom.

Iste, základom každého kolektívneho úspechu je schopnosť podriadiť sa spoločnému cieľu, často na úkor vlastných ambícií. Avšak dosiahnuť upracované víťazstvo za cenu „cigánskej“ férovky nie je žiadnym dôvodom na oslavu. Je to skôr dôvod na zamyslenie, čo vlastne politické strany a ich zástupcovia ponúkajú, keď im verí tam málo voličov, a musia doslova zoškrabávať hlasy, aby dokázali poraziť – M.Kotlebu. Človeka, ktorý by za normálnych okolností publikoval svoje názory (možno) vo forme videa na niektorom portáli, napríklad Youtube, a neznamenal by nič. Stručne povedané, v sobotňajších voľbách sa naplno prejavila nedôvera voličov voči politikom, pričom v banskobystrickom kraji sa síce spojili proti pokračovaniu M.Kotlebu vo funkcii, ale to je tak asi všetko. Aká bude budúcnosť, to neviem – a J.Luntera hodnotiť nemienim – pred večerom. A ten príde o pár rokov.

Súčasný volebný systém, ako aj samospráva … sú doslova nezmyslami, ktoré slúžia kde-komu, len nie národu a štátu. Súhlasím s názorom, ktorý zaznel niekde inde – dnes môže kandidovať a uspieť ktokoľvek, ak má peniaze a podporu médií. A to rozhodne nie je v poriadku.

 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534847x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu