Založ si blog

Ako kohútik a sliepočka (do nemocnice) na skusy išli

Kohútik si ráno navliekol kožuch, na hlavu narazil baranicu (však vonku mrzne), oškrabkal tankový priezor na aute (však stačí vidieť kúsok, načo sa namáhať) a vyrazil do práce. Sliepočka obliekla detičky do krásnych čiernych bundičiek, a pri dverách napochytre schmatla do hrsti mobil a vyrazila – deti do škôlky a ona … snáď do práce.

Skoré ranné šero, chodníky a cesty síce očistené, ale namrznuté. Kohútik sledoval z nosítok, na ktorých ho nakladali do sanitky, ako hasiči „ošetrujú“ zbytky jeho auta, a nazlostených šoférov v kolóne, ktorí sa na rozdiel od neho správali zodpovedne a primerane k stavu cesty a počasiu.

Opodiaľ sa sliepočka vybrala s dvoma deťmi a mobilom pritisnutým k uchu cez prechod pre chodcov, čo bolo sprevádzané šmýkajúcim sa autom, ktorému vošla priamo do cesty (však má predsa ako chodec prednosť, nie), nepríjemným zvukom nárazu a vystrašeným krikom detí. Zlostne rozhadzovala rukami, pretože pre arogantného šoféra si ani telefonát (na ceste s deťmi vedľa seba) vybaviť nemôže.

Karma je zdarma … sliepočke sa šmyklo, mobil vyletel z rúk a ona skončila … tiež v nemocnici. Chúdence deti … čo už, za rodičov nikto nemôže, však ?

Úsvit trolov II. – Rusofil a komunista ?

20.01.2018

Mám rád Rusko a Rusov ? Mám ... Volil som komunistov ? Áno, volil ... som preto komunista a rusofil ? Nie som. Ani nemôžem byť - mať niekoho rád, to ešte neznamená súhlasiť so všetkým, čo viac »

Úsvit trolov I. – zrod Cudzinca

19.01.2018

Prvý blog som začal písať okolo roku 2000. Vtedy som ešte naivne veril, že žijem v spoločnosti, kde má vlastný názor a jeho otvorená prezentácia hodnotu, a ľudia sa nad obsahom zamyslia. viac »

Úsvit trolov . . .

18.01.2018

Keďže svoj blog tvorím už nejaký ten rôčik, rozhodol som sa, že formou fragmentov a citátov z rôznych blogov, ako aj reakcií v diskusiách zhrniem svoje skúsenosti s jeho písaním a konfrontáciou viac »

Graf, ekonomika

Grécko získalo lepší rating, zostáva však v špekulatívnej kategórii

20.01.2018 09:37

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's zlepšila hodnotenie dlhodobých záväzkov Grécka o jeden stupeň na úroveň B.

vojenská prehliadka, majdan, ukrajina, tanky,

Ukrajinská tajná služba stále hľadá po desiatkach ľudí, ktorých označuje ako vlastizradcov

20.01.2018 09:26

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) pátra po desiatkach ľudí, ktorí podľa nej spáchali zločin vlastizrady, informovala agentúra UNIAN.

vojaci, USA, NATO, armáda

Boj proti islamistom už nie je pre USA prioritou. Chcú sa zamerať na Rusko a Čínu

20.01.2018 08:33

Jadrom novej národnej obrannej stratégie USA už nie je boj proti terorizmu, ale vytvorenie protiváhy Rusku a Číne.

USA, Kapitol, Senát

V USA došlo k shutdownu, na úrady prestali tiecť peniaze

20.01.2018 08:19

V Spojených štátoch došlo k tzv. shutdownu, zastaveniu financovania federálnych úradov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 3215964x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu