Založ si blog

Policajt plní povinnosť – zle je, neplní – tiež je zle. Čo vlastne chcete ?

Skúste sa zamyslieť – čo by ste cítili, ak by bol policajtom váš príbuzný, a nejaký darebák by ho zmrzačil, alebo dokonca usmrtil pri plnení povinností len preto, že mu bránil v páchaní trestnej činnosti ?

Policajt slúži ochrane vášho zdravia, života i majetku. Medzi policajtmi je rovnaké percento nepoctivých ľudí, ako v celej populácii. Ale nepochybujem, že väčšina policajtov vstúpila do služby práve preto, aby pomáhali ľuďom.

Smrť človeka je tragédia, a bez ohľadu na to, aký človek zomrel. Ale … každý, kto neuposlúchne pokyn policajta a dokonca na neho zaútočí (pretože aj auto je zbraň), musí rátať aj s následkami. Policajt má úplne rovnaké právo, ako každý iný občan – na ochranu svojho zdravia a života. A má aj povinnosti. Jednou z nich je vykonať všetky potrebné opatrenia, aby zabránil v dokonaní protizákonného skutku, alebo mu predišiel. A rovnako je povinný zadržať páchateľa protizákonného konania, pričom môže pri výkone svojich povinností použiť všetky zákonom povolené prostriedky. A teda aj služobnú zbraň.

Policajt koná, aby chránil vaše záujmy a práva. Prečo teda útočíte skôr, než sa záležitosti objasnia ? Len preto, že nejaký primitív denne kdesi vybľakuje a przní každého, kto nekoná tak, ako si on predstavuje ? Len preto, že ktosi nepozná právny systém a vykrikuje, koho majú policajti zadržať, koho majú uväzniť a koho naopak – nemajú vôbec vidieť ? Čo vlastne chcete – má právny systém slúžiť všetkým občanom Slovenska, alebo politikom a ich cieľom ?

Každá streľba je tragédia. Každá obeť je tragédia. A každý, kto usmrtí človeka alebo ho zraní, bude do konca života niesť spomienku na túto situáciu, a bez ohľadu na fakt, že si konal povinnosť, bude do konca života premýšľať nad tým, ako mohol konať, aby nezomrel človek. Pretože aj páchateľ trestnej činnosti je človek, a pochybujem, že by  ktorýkoľvek policajt chodil do práce s myšlienkou, že kto sa mu nepodriadi – toho zastrelí. Alebo zraní, či zmrzačí.

Prestaňte hľadieť na veci a udalosti krvavými očami neúspešných krikľúňov, a skúste sa naozaj zamyslieť – ako by ste konali vy na mieste policajta, ak by ste boli v priamom ohrození života ? Koľkokrát by musel na vás páchateľ zaútočiť, aby ste uznali, že sa konečne môžete brániť ? Keď sa na vás niekto zaženie, aby vám dal facku, prirodzene zdvihnete ruku, alebo sa začnete brániť. Prečo právo na obranu upierate policajtovi, ktorého sa niekto pokúša autom – zabiť ? Vari má vo vašich očiach väčšiu cenu zločinec, ktorý môže raz ohroziť aj vás, než policajt, ktorý mu v jeho konaní bráni – a tým bráni aj vaše záujmy ?

V Piešťanoch zakázali pochod čertov na podnet petície. Prečo rovnakí ľudia, ktorým tak strašne vadí pochod masiek, dodnes neiniciovali petíciu proti každodennej záplave násilia, ktorá sa valí na všetkých vrátane mládeže z rôznych médií – novín či televízií ? Rastúce násilie a neúcta voči predstaviteľom zákona, sú práve následkom svinstva, ktoré sa denne a v rozpore so zákonom ponúka, aby si vysielatelia či vydavatelia – naplnili vlastné vrecká. Základom slušnej spoločnosti je prevencia – policajt rieši už len následky rôznych zlyhaní, a jeho priestor sa neraz počíta na sekundy, alebo minúty. Naopak – zločincov nám roky vychovávajú médiá propagáciou zločinu a utrpenia. A pokiaľ to nazastavíme – bude ešte horšie.

Hľadanie pravdy a výrobcovia pravdy

23.07.2018

Mediálne pobúrenie nad možnou návštevou Krymu niektorými poslancami NR SR odhaľuje oveľa viac, ako by zainteresovaní chceli. Odhaľuje ich strach z pravdy. Je smutné, ak sa politický komentátor viac »

Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť . ..

21.07.2018

Kto má strach z návštevy Krymu ? Len tí, ktorí o skutočných pomeroch na Kryme a pozadí jeho odtrhnutia - klamú. Ak by hovorili pravdu o “anexii Krymu”, nemali by sa čoho báť, nie ? Skúsme viac »

Pravé tváre (korektných) zradcov národa

20.07.2018

Dvakrát som chcel voliť a nevolil. Prvý raz v roku 1998, keď som chcel koniec éry politického banditizmu, druhý raz v roku 2010. Vždy má niečo zastavilo, akoby má bodol osteň nedôvery. Samostatné viac »

tatry, dovolenka, turistika, turista, hory, ruksak, mapa, Vysoké Tatry, Štrbské pleso,

Vo Vysokých aj Belianskych Tatrách zasahoval záchranársky vrtuľník

23.07.2018 08:24

Najprv vrtuľník pomáhal pri záchrane 12-ročného chlapca v oblasti Velickej doliny. V tom istom čase si v Monkovej doline 46-ročná česká turistka zranila nohu.

online nakupovani, nákupný košík, internetový obchod, e-shop, internet, klávesnica, kreditka, platba

Obrí čínsky internetový predajca JD.com chystá expanziu v Európe

23.07.2018 07:36

Čínsky internetový predajca JD.com plánuje expanziu do Európy. Stratégiu pre vstup na tento trh chce pripraviť do konca tohto roka.

SR HaZZ Bebravská stredisko výbuch zásah BAX

Hasiči zasahovali na Bebravskej ulici vo Vrakuni, došlo tam k výbuchu

23.07.2018 06:37, aktualizované: 09:01

K explózii došlo v budove, kde sídli aj zdravotné stredisko.

Toronto, kanada, streľba

Ozbrojenec zastrelil v Toronte mladú ženu, ďalších 13 ľudí zranil

23.07.2018 06:22, aktualizované: 08:30

Jedno deväťročné dievča je v kritickom stave. Páchateľ je podľa vyšetrovateľov mŕtvy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,730
Celková čítanosť: 3829352x
Priemerná čítanosť článkov: 2213x

Autor blogu