Založ si blog

Policajt plní povinnosť – zle je, neplní – tiež je zle. Čo vlastne chcete ?

Skúste sa zamyslieť – čo by ste cítili, ak by bol policajtom váš príbuzný, a nejaký darebák by ho zmrzačil, alebo dokonca usmrtil pri plnení povinností len preto, že mu bránil v páchaní trestnej činnosti ?

Policajt slúži ochrane vášho zdravia, života i majetku. Medzi policajtmi je rovnaké percento nepoctivých ľudí, ako v celej populácii. Ale nepochybujem, že väčšina policajtov vstúpila do služby práve preto, aby pomáhali ľuďom.

Smrť človeka je tragédia, a bez ohľadu na to, aký človek zomrel. Ale … každý, kto neuposlúchne pokyn policajta a dokonca na neho zaútočí (pretože aj auto je zbraň), musí rátať aj s následkami. Policajt má úplne rovnaké právo, ako každý iný občan – na ochranu svojho zdravia a života. A má aj povinnosti. Jednou z nich je vykonať všetky potrebné opatrenia, aby zabránil v dokonaní protizákonného skutku, alebo mu predišiel. A rovnako je povinný zadržať páchateľa protizákonného konania, pričom môže pri výkone svojich povinností použiť všetky zákonom povolené prostriedky. A teda aj služobnú zbraň.

Policajt koná, aby chránil vaše záujmy a práva. Prečo teda útočíte skôr, než sa záležitosti objasnia ? Len preto, že nejaký primitív denne kdesi vybľakuje a przní každého, kto nekoná tak, ako si on predstavuje ? Len preto, že ktosi nepozná právny systém a vykrikuje, koho majú policajti zadržať, koho majú uväzniť a koho naopak – nemajú vôbec vidieť ? Čo vlastne chcete – má právny systém slúžiť všetkým občanom Slovenska, alebo politikom a ich cieľom ?

Každá streľba je tragédia. Každá obeť je tragédia. A každý, kto usmrtí človeka alebo ho zraní, bude do konca života niesť spomienku na túto situáciu, a bez ohľadu na fakt, že si konal povinnosť, bude do konca života premýšľať nad tým, ako mohol konať, aby nezomrel človek. Pretože aj páchateľ trestnej činnosti je človek, a pochybujem, že by  ktorýkoľvek policajt chodil do práce s myšlienkou, že kto sa mu nepodriadi – toho zastrelí. Alebo zraní, či zmrzačí.

Prestaňte hľadieť na veci a udalosti krvavými očami neúspešných krikľúňov, a skúste sa naozaj zamyslieť – ako by ste konali vy na mieste policajta, ak by ste boli v priamom ohrození života ? Koľkokrát by musel na vás páchateľ zaútočiť, aby ste uznali, že sa konečne môžete brániť ? Keď sa na vás niekto zaženie, aby vám dal facku, prirodzene zdvihnete ruku, alebo sa začnete brániť. Prečo právo na obranu upierate policajtovi, ktorého sa niekto pokúša autom – zabiť ? Vari má vo vašich očiach väčšiu cenu zločinec, ktorý môže raz ohroziť aj vás, než policajt, ktorý mu v jeho konaní bráni – a tým bráni aj vaše záujmy ?

V Piešťanoch zakázali pochod čertov na podnet petície. Prečo rovnakí ľudia, ktorým tak strašne vadí pochod masiek, dodnes neiniciovali petíciu proti každodennej záplave násilia, ktorá sa valí na všetkých vrátane mládeže z rôznych médií – novín či televízií ? Rastúce násilie a neúcta voči predstaviteľom zákona, sú práve následkom svinstva, ktoré sa denne a v rozpore so zákonom ponúka, aby si vysielatelia či vydavatelia – naplnili vlastné vrecká. Základom slušnej spoločnosti je prevencia – policajt rieši už len následky rôznych zlyhaní, a jeho priestor sa neraz počíta na sekundy, alebo minúty. Naopak – zločincov nám roky vychovávajú médiá propagáciou zločinu a utrpenia. A pokiaľ to nazastavíme – bude ešte horšie.

Veľa práce, málo ľudí ?

23.02.2018

Chyba lávky, zle videli pán veľkomožný. Ako to, však nemá kto robotovať na panskom ... ? Hja, pán veľkomožný ... ľudí by bolo na prácu aj dosť, akurát je nedostatok somárov, ochotných viac »

Tragédia poľského velikášstva . ..

22.02.2018

Nie je to taká dávno, čo sa Poliaci a nielen oni hrdili, že ruský plyn nepotrebujú Nord Stream 2 sa však stáva pre Poľsko tým povestným bumerangom, vracajúcim sa po nešikovnom hode. Varšava viac »

Korene úpadku (nielen) slovenského hokeja

21.02.2018

Prečítal som si množstvo výrokov v diskusiách, nejeden príspevok od bývalých hokejistov či trénerov, a naozaj som rozčarovaný. Je to náhoda, alebo úmysel, že nechceme vidieť realitu a hľadáme viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,587
Celková čítanosť: 3335604x
Priemerná čítanosť článkov: 2102x

Autor blogu