Založ si blog

Policajt plní povinnosť – zle je, neplní – tiež je zle. Čo vlastne chcete ?

Skúste sa zamyslieť – čo by ste cítili, ak by bol policajtom váš príbuzný, a nejaký darebák by ho zmrzačil, alebo dokonca usmrtil pri plnení povinností len preto, že mu bránil v páchaní trestnej činnosti ?

Policajt slúži ochrane vášho zdravia, života i majetku. Medzi policajtmi je rovnaké percento nepoctivých ľudí, ako v celej populácii. Ale nepochybujem, že väčšina policajtov vstúpila do služby práve preto, aby pomáhali ľuďom.

Smrť človeka je tragédia, a bez ohľadu na to, aký človek zomrel. Ale … každý, kto neuposlúchne pokyn policajta a dokonca na neho zaútočí (pretože aj auto je zbraň), musí rátať aj s následkami. Policajt má úplne rovnaké právo, ako každý iný občan – na ochranu svojho zdravia a života. A má aj povinnosti. Jednou z nich je vykonať všetky potrebné opatrenia, aby zabránil v dokonaní protizákonného skutku, alebo mu predišiel. A rovnako je povinný zadržať páchateľa protizákonného konania, pričom môže pri výkone svojich povinností použiť všetky zákonom povolené prostriedky. A teda aj služobnú zbraň.

Policajt koná, aby chránil vaše záujmy a práva. Prečo teda útočíte skôr, než sa záležitosti objasnia ? Len preto, že nejaký primitív denne kdesi vybľakuje a przní každého, kto nekoná tak, ako si on predstavuje ? Len preto, že ktosi nepozná právny systém a vykrikuje, koho majú policajti zadržať, koho majú uväzniť a koho naopak – nemajú vôbec vidieť ? Čo vlastne chcete – má právny systém slúžiť všetkým občanom Slovenska, alebo politikom a ich cieľom ?

Každá streľba je tragédia. Každá obeť je tragédia. A každý, kto usmrtí človeka alebo ho zraní, bude do konca života niesť spomienku na túto situáciu, a bez ohľadu na fakt, že si konal povinnosť, bude do konca života premýšľať nad tým, ako mohol konať, aby nezomrel človek. Pretože aj páchateľ trestnej činnosti je človek, a pochybujem, že by  ktorýkoľvek policajt chodil do práce s myšlienkou, že kto sa mu nepodriadi – toho zastrelí. Alebo zraní, či zmrzačí.

Prestaňte hľadieť na veci a udalosti krvavými očami neúspešných krikľúňov, a skúste sa naozaj zamyslieť – ako by ste konali vy na mieste policajta, ak by ste boli v priamom ohrození života ? Koľkokrát by musel na vás páchateľ zaútočiť, aby ste uznali, že sa konečne môžete brániť ? Keď sa na vás niekto zaženie, aby vám dal facku, prirodzene zdvihnete ruku, alebo sa začnete brániť. Prečo právo na obranu upierate policajtovi, ktorého sa niekto pokúša autom – zabiť ? Vari má vo vašich očiach väčšiu cenu zločinec, ktorý môže raz ohroziť aj vás, než policajt, ktorý mu v jeho konaní bráni – a tým bráni aj vaše záujmy ?

V Piešťanoch zakázali pochod čertov na podnet petície. Prečo rovnakí ľudia, ktorým tak strašne vadí pochod masiek, dodnes neiniciovali petíciu proti každodennej záplave násilia, ktorá sa valí na všetkých vrátane mládeže z rôznych médií – novín či televízií ? Rastúce násilie a neúcta voči predstaviteľom zákona, sú práve následkom svinstva, ktoré sa denne a v rozpore so zákonom ponúka, aby si vysielatelia či vydavatelia – naplnili vlastné vrecká. Základom slušnej spoločnosti je prevencia – policajt rieši už len následky rôznych zlyhaní, a jeho priestor sa neraz počíta na sekundy, alebo minúty. Naopak – zločincov nám roky vychovávajú médiá propagáciou zločinu a utrpenia. A pokiaľ to nazastavíme – bude ešte horšie.

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.