Založ si blog

Čas na – rozpustenie parlamentu, a zmenu . ..

… volebného zákona, a všetko zakončené predčasnými voľbami. Z rokovaní parlamentu, vystúpení poslancov a členov vlády sa stal vulgárny kabaret, ktorý zneucťuje povesť Slovenska vo svete. Možno si niekto povie, že to nie je nič neobvyklé ani inde, ale nemusíme sa vo všetkom a všade po niekom – opičiť.

Premiér má síce pravdu, že čo je veľa, to je dosť. Ale mal by ísť príkladom vo využívaní legitímnych inštitúcií. Nemal by klesať na úroveň svojich oponentov a mal by rešpektovať, že občania si volia svojich zástupcov na riadenie štátu, a nie pre verejné vybavovanie vzájomných účtov. Či sa nám to páči, alebo nie – dnes nemáme v parlamente (a sotva sme niekedy mali) elitu národa, ale presne naopak – spodinu najhrubšieho zrna. Klamárov, chrapúňov, špekulantov, všeumelcov či posteľných hráčov – naozaj zmes rôzneho razenia, ale nič, čo by mohlo viesť k zlepšeniu života národa. Iste, dnešné elity pokladajú za národ – len sami seba. Ale to je ich problém.

Nerobím si ilúzie, že sa objaví nejaká zmysluplná výzva … alebo dokonca vyvodenie osobnej zodpovednosti za súčasnosť. Ale pokiaľ nedôjde k zmene volebného zákona, a neukončí sa vládnutie súčasnej „soldatesky“, na lepší život nemáme šancu. Dokonca – žiadnu.

A na záver – áno, pán premiér, naozaj ste vyhrali štyrikrát po sebe voľby a trikrát zostavili vládu. No pri pohľade na dnešok je to všetko možné, ale víťazstvo určite nie. A ak predsa – tak len Pyrrhovo. Niečo na štýl podnikania súčasných mienkotvorných médií, kde veria v platnosť rovnice – blbec plus pero sa rovná novinár. Realita však ukazuje, že výsledkom je len písaná blbosť z pera – blbca. Pri pohľade na súčasnú politickú scénu hovoriť o niečom inom ako víťazstve – môžu len ľudia, ktorí sú neschopní vyhrávať. Ale úspech to v žiadnom prípade nie je.

Gorily v hmle (slovenské)

23.10.2018

Čas letí ako bláznivý, doba je už dávno nepodobná tomu, čo sme poznali v detstve alebo mladosti. Napriek tomu akosi čakáme, že určité hranice sa neprekročia. Márne ... Podozrenie, že novinár viac »

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.