Založ si blog

Tak som sa zasmial, alebo – šašolano . ..

Celkom ma pobavilo, kto a s kým by bol ochotný vládnuť. B.Kollár už aj so SMER-om, najsilnejšia opozičná strana zase s I.Matovičom a spol., nuž – každý podľa svojho gusta. Pre mňa osobne je tragická akákoľvek predstava vládnutia kohokoľvek zo súčasného parlamentu – bez výnimky.

Akosi ešte stále verím chorej myšlienke, že volený zástupca sa má (povinne) podieľať na riadení štátu a správe vecí verejných, a nie šaškovať s plagátmi, klamať a ohovárať bez dôkazov, či naopak kradnúť … alebo slúžiť darebáckemu spolku so sídlom v Bruseli, ktorý si musí platiť propagandu o tom, ako bolo za socializmu zle, aby si nikto nevšimol, že dnes je – ešte horšie.

Opozícia vyhrala, radovali sa politickí šašovia v priamych prenosoch. Kdeže, slová ako národ či občan vyhral – nezazneli. A nakoniec sa ukázalo, že opäť prehral, pretože rodinkárstvo a rôzne podivné ťahy budú ďalej prekvitať – aj napriek honosným sľubom a kritike oponentov pre rovnaké rozhodnutia. Ja svojmu synovi verím, zaznelo v Banskej Bystrici od človeka, ktorý kritizoval svojho predchodcu za to, že veril svojej manželke, či bratovi. Možno je to o hlase krvi, ktovie. Ale skôr o tom, že čo môže jeden, nesmie druhý. V každom prípade, pokiaľ sa to týka banskobystrického kraja, predvolebné sľuby skončili v prachu skôr, ako uschol atrament na výsledkoch volieb. A pokiaľ by to malo byť podľa práva a poriadku, rovnako rýchlo mal skončiť aj mandát tých, ktorí zabudli na to, čo sľubovali.

Tak už to chodí v spoločnosti, ktorá opustila základné morálne hodnoty … vidieť to aj v uputávkach na vianočný program, ktorý je len sotva – sviatočný.

Šťastné a veselé (krvavé) Vianoce vám želajú ľudia, ktorí na sviatky zaradia do programu také „klenoty“ kultúry, ako Smrtonosná pasca, Nemilosrdný zabijak … tak to už chodí v spoločnosti, kde je kultúra v rukách – duševne chorých ľudí bez štipky morálky a úcty.

Ale nebuďme pesimisti a radujme sa – šašolano nám chce zodpovedne vládnuť … budeže to radosti, keď sa budú naši „zástupcovia“ zdraviť s transparentom v ruke – Vitaj hajzel a zlodej … to bude iná kultúra … len škoda, že títo moralisti nemajú toľko odvahy, aby niečo podobné povedali (alebo ukázali) aj klamárom a zlodejom z Bruselu. Čo už … hádam nebudú hrýzť ruky, ktoré im podávajú – žrádlo, nie ?

 

Veľa práce, málo ľudí ?

23.02.2018

Chyba lávky, zle videli pán veľkomožný. Ako to, však nemá kto robotovať na panskom ... ? Hja, pán veľkomožný ... ľudí by bolo na prácu aj dosť, akurát je nedostatok somárov, ochotných viac »

Tragédia poľského velikášstva . ..

22.02.2018

Nie je to taká dávno, čo sa Poliaci a nielen oni hrdili, že ruský plyn nepotrebujú Nord Stream 2 sa však stáva pre Poľsko tým povestným bumerangom, vracajúcim sa po nešikovnom hode. Varšava viac »

Korene úpadku (nielen) slovenského hokeja

21.02.2018

Prečítal som si množstvo výrokov v diskusiách, nejeden príspevok od bývalých hokejistov či trénerov, a naozaj som rozčarovaný. Je to náhoda, alebo úmysel, že nechceme vidieť realitu a hľadáme viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,587
Celková čítanosť: 3335575x
Priemerná čítanosť článkov: 2102x

Autor blogu