Založ si blog

Tak som sa zasmial, alebo – šašolano . ..

Celkom ma pobavilo, kto a s kým by bol ochotný vládnuť. B.Kollár už aj so SMER-om, najsilnejšia opozičná strana zase s I.Matovičom a spol., nuž – každý podľa svojho gusta. Pre mňa osobne je tragická akákoľvek predstava vládnutia kohokoľvek zo súčasného parlamentu – bez výnimky.

Akosi ešte stále verím chorej myšlienke, že volený zástupca sa má (povinne) podieľať na riadení štátu a správe vecí verejných, a nie šaškovať s plagátmi, klamať a ohovárať bez dôkazov, či naopak kradnúť … alebo slúžiť darebáckemu spolku so sídlom v Bruseli, ktorý si musí platiť propagandu o tom, ako bolo za socializmu zle, aby si nikto nevšimol, že dnes je – ešte horšie.

Opozícia vyhrala, radovali sa politickí šašovia v priamych prenosoch. Kdeže, slová ako národ či občan vyhral – nezazneli. A nakoniec sa ukázalo, že opäť prehral, pretože rodinkárstvo a rôzne podivné ťahy budú ďalej prekvitať – aj napriek honosným sľubom a kritike oponentov pre rovnaké rozhodnutia. Ja svojmu synovi verím, zaznelo v Banskej Bystrici od človeka, ktorý kritizoval svojho predchodcu za to, že veril svojej manželke, či bratovi. Možno je to o hlase krvi, ktovie. Ale skôr o tom, že čo môže jeden, nesmie druhý. V každom prípade, pokiaľ sa to týka banskobystrického kraja, predvolebné sľuby skončili v prachu skôr, ako uschol atrament na výsledkoch volieb. A pokiaľ by to malo byť podľa práva a poriadku, rovnako rýchlo mal skončiť aj mandát tých, ktorí zabudli na to, čo sľubovali.

Tak už to chodí v spoločnosti, ktorá opustila základné morálne hodnoty … vidieť to aj v uputávkach na vianočný program, ktorý je len sotva – sviatočný.

Šťastné a veselé (krvavé) Vianoce vám želajú ľudia, ktorí na sviatky zaradia do programu také „klenoty“ kultúry, ako Smrtonosná pasca, Nemilosrdný zabijak … tak to už chodí v spoločnosti, kde je kultúra v rukách – duševne chorých ľudí bez štipky morálky a úcty.

Ale nebuďme pesimisti a radujme sa – šašolano nám chce zodpovedne vládnuť … budeže to radosti, keď sa budú naši „zástupcovia“ zdraviť s transparentom v ruke – Vitaj hajzel a zlodej … to bude iná kultúra … len škoda, že títo moralisti nemajú toľko odvahy, aby niečo podobné povedali (alebo ukázali) aj klamárom a zlodejom z Bruselu. Čo už … hádam nebudú hrýzť ruky, ktoré im podávajú – žrádlo, nie ?

 

Hľadanie pravdy a výrobcovia pravdy

23.07.2018

Mediálne pobúrenie nad možnou návštevou Krymu niektorými poslancami NR SR odhaľuje oveľa viac, ako by zainteresovaní chceli. Odhaľuje ich strach z pravdy. Je smutné, ak sa politický komentátor viac »

Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť . ..

21.07.2018

Kto má strach z návštevy Krymu ? Len tí, ktorí o skutočných pomeroch na Kryme a pozadí jeho odtrhnutia - klamú. Ak by hovorili pravdu o “anexii Krymu”, nemali by sa čoho báť, nie ? Skúsme viac »

Pravé tváre (korektných) zradcov národa

20.07.2018

Dvakrát som chcel voliť a nevolil. Prvý raz v roku 1998, keď som chcel koniec éry politického banditizmu, druhý raz v roku 2010. Vždy má niečo zastavilo, akoby má bodol osteň nedôvery. Samostatné viac »

tatry, dovolenka, turistika, turista, hory, ruksak, mapa, Vysoké Tatry, Štrbské pleso,

Vo Vysokých aj Belianskych Tatrách zasahoval záchranársky vrtuľník

23.07.2018 08:24

Najprv vrtuľník pomáhal pri záchrane 12-ročného chlapca v oblasti Velickej doliny. V tom istom čase si v Monkovej doline 46-ročná česká turistka zranila nohu.

online nakupovani, nákupný košík, internetový obchod, e-shop, internet, klávesnica, kreditka, platba

Obrí čínsky internetový predajca JD.com chystá expanziu v Európe

23.07.2018 07:36

Čínsky internetový predajca JD.com plánuje expanziu do Európy. Stratégiu pre vstup na tento trh chce pripraviť do konca tohto roka.

SR HaZZ Bebravská stredisko výbuch zásah BAX

Hasiči zasahovali na Bebravskej ulici vo Vrakuni, došlo tam k výbuchu

23.07.2018 06:37, aktualizované: 09:01

K explózii došlo v budove, kde sídli aj zdravotné stredisko.

Toronto, kanada, streľba

Ozbrojenec zastrelil v Toronte mladú ženu, ďalších 13 ľudí zranil

23.07.2018 06:22, aktualizované: 08:30

Jedno deväťročné dievča je v kritickom stave. Páchateľ je podľa vyšetrovateľov mŕtvy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,730
Celková čítanosť: 3829326x
Priemerná čítanosť článkov: 2213x

Autor blogu