Založ si blog

Tak som sa zasmial, alebo – šašolano . ..

Celkom ma pobavilo, kto a s kým by bol ochotný vládnuť. B.Kollár už aj so SMER-om, najsilnejšia opozičná strana zase s I.Matovičom a spol., nuž – každý podľa svojho gusta. Pre mňa osobne je tragická akákoľvek predstava vládnutia kohokoľvek zo súčasného parlamentu – bez výnimky.

Akosi ešte stále verím chorej myšlienke, že volený zástupca sa má (povinne) podieľať na riadení štátu a správe vecí verejných, a nie šaškovať s plagátmi, klamať a ohovárať bez dôkazov, či naopak kradnúť … alebo slúžiť darebáckemu spolku so sídlom v Bruseli, ktorý si musí platiť propagandu o tom, ako bolo za socializmu zle, aby si nikto nevšimol, že dnes je – ešte horšie.

Opozícia vyhrala, radovali sa politickí šašovia v priamych prenosoch. Kdeže, slová ako národ či občan vyhral – nezazneli. A nakoniec sa ukázalo, že opäť prehral, pretože rodinkárstvo a rôzne podivné ťahy budú ďalej prekvitať – aj napriek honosným sľubom a kritike oponentov pre rovnaké rozhodnutia. Ja svojmu synovi verím, zaznelo v Banskej Bystrici od človeka, ktorý kritizoval svojho predchodcu za to, že veril svojej manželke, či bratovi. Možno je to o hlase krvi, ktovie. Ale skôr o tom, že čo môže jeden, nesmie druhý. V každom prípade, pokiaľ sa to týka banskobystrického kraja, predvolebné sľuby skončili v prachu skôr, ako uschol atrament na výsledkoch volieb. A pokiaľ by to malo byť podľa práva a poriadku, rovnako rýchlo mal skončiť aj mandát tých, ktorí zabudli na to, čo sľubovali.

Tak už to chodí v spoločnosti, ktorá opustila základné morálne hodnoty … vidieť to aj v uputávkach na vianočný program, ktorý je len sotva – sviatočný.

Šťastné a veselé (krvavé) Vianoce vám želajú ľudia, ktorí na sviatky zaradia do programu také „klenoty“ kultúry, ako Smrtonosná pasca, Nemilosrdný zabijak … tak to už chodí v spoločnosti, kde je kultúra v rukách – duševne chorých ľudí bez štipky morálky a úcty.

Ale nebuďme pesimisti a radujme sa – šašolano nám chce zodpovedne vládnuť … budeže to radosti, keď sa budú naši „zástupcovia“ zdraviť s transparentom v ruke – Vitaj hajzel a zlodej … to bude iná kultúra … len škoda, že títo moralisti nemajú toľko odvahy, aby niečo podobné povedali (alebo ukázali) aj klamárom a zlodejom z Bruselu. Čo už … hádam nebudú hrýzť ruky, ktoré im podávajú – žrádlo, nie ?

 

Kedy bude život viac, ako peniaze ?

23.04.2018

Udavač, vrieskal vodič kamióna na iného vodiča, ktorý po zhliadnutí niekoľkých manévrov “profesionála”, len zázrakom neukončených tragédiou, jednoducho zavolal políciu. Skúsme si teda viac »

Ťažká to matematika . .. do troch

23.04.2018

Podľa Schutza sú Špačince - Slavkov II. Ako rátam,tak rátam - majú poradové číslo III., a nie II. Dvojkou je totiž súčasne riešená kauza okolo pozemkov popradského zubára Franca a prezidenta viac »

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

hradza

Na obľúbenej bratislavskej hrádzi pribudla ďalšia prekážka, dávajte si pozor

25.04.2018 14:30

Hrádzu na petržalskej strane neďaleko čističky odpadových vôd prehradili vyliatym betónom.

korupcia, úplatok

Biznis je biznis. Slovenskí manažéri by na úplatkoch nešetrili

25.04.2018 14:25

Na udržanie kontraktov v čase poklesu by slovenskí manažéri neváhali použiť úplatky, drahé darčeky alebo výlety, vyplýva z prieskumu.

Andrea Kalavská

Kalavská chce v najbližších dňoch vedením NOÚ poveriť človeka, ktorý v ňom pracuje

25.04.2018 14:23

Národnému onkologickému ústavu prisľúbili pomoc sestry z iných nemocníc, potvrdila ministerka zdravotníctva.

mince, sporenie, vklad, dedičstvo, dane, odvody

Daniari zatiaľ vrátlili ľuďom a firmám 180 miliónov eur

25.04.2018 14:06

Preplatky išli na účty viac ako 260 000 firiem a občanov. Suma sa každým dňom zvyšuje, keďže finančná správa denne posiela tisíce preplatkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,654
Celková čítanosť: 3562734x
Priemerná čítanosť článkov: 2154x

Autor blogu