Založ si blog

Nech máme o rok šťastnejší Štedrý deň . ..

Tento rok nebol dobrý. Ukázalo sa, že morálka, slušnosť a poctivosť sú len slovami, ktoré nič nehovoria najmä predstaviteľom štátu a voleným zástupcom občanov. Dalo by sa toho povedať veľa, ale všetci vieme, kto a čo má za ušami … takže sa nebudeme opakovať, ale skôr si zaželáme, aby Štedrý deň 2018 bol naozaj štedrý a mohli sme spomínať, ako sa to za jeden rok zmenilo k lepšiemu.

Skúsme si teda zaželať, aby sme počas toho budúcoročného dňa očakávaní už nemali vládu, prisluhujúcu cudzím záujmom na úkor slovenského národa, vulgárnu a primitívnu opozíciu, padlého „anjela“ na poste prezidenta, ktorý hovorí všetkým o rôznych životných hodnotách, ale sám si ich nectí. Skúsme si zaželať, aby sme sa konečne dočkali svetielka nádeje na konci tunela počas dlhej cesty, že Slovensko bude patriť predovšetkým slovenskému národu a jeho záujmom. Skúsme si zaželať, aby Slovensko viedli a reprezentovali ľudia, za ktorých sa nebudeme musieť hanbiť. Skúsme si zaželať, aby v spojení so slovom Slovensko dostali slová vlastenectvo, národ, vlasť a česť opäť svoj pôvodný význam, a nech je ruka na srdci počas tónov štátnej hymny vyjadrením skutočného pocitu, a nie len pokrytectva. Skúsme si zaželať, aby sa konečne niekto zaujímal o osudy tých, ktorí sa nemôžu brániť – detí, staršej generácie, chorých a – áno, aj väzňov. Pretože väzni sú zrkadlom osudu a trápenia národa a odrazom toho, kam naozaj smeruje spoločnosť. Skúsme si zaželať, aby sa hostia na Slovensku správali naozaj ako hostia, a pokiaľ sa budú správať inak, aby sme mali na čele štátu a národa ľudí, ktorí im ukážu správne miesto.

A dnes ? Dnes si želajme, aby sme dostali ten najväčší dar – úctu k vlastnému národu, k jeho dejinám, k ľuďom, ktorí ho naozaj preslávili a urobili mu dobré meno vo svete. Želajme si zdravie, šťastie, lásku a porozumenie … želajme si, aby boli dnes šťastní aspoň na pár okamihov aj tí, ktorí sú v kritickej situácii, osamelí, alebo postihnutí ranami osudu. Šťastné a veselé sviatky …

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

25.05.2018

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) ... a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr viac »

Seď, čakaj buď rád, že nezdochneš . ..

25.05.2018

Titulok vystihuje stav “reformovaného”, alebo skôr sprivatizovaného a rozkradnutého zdravotníctva. Osem hodín ráno, pani sťažka vychádza z dverí polikliniky, namáhavo prechádza pár krokov viac »

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Putin

Putin vraj nebude tretíkrát za sebou kandidovať na prezidenta

25.05.2018 19:58

Putin sa už raz ocitol v situácii, keď mu končilo druhé obdobie na čele štátu a ústava mu nedovoľovala tretíkrát kandidovať. Vtedy sa stal predsedom vlády.

porošenko

Maďarsko navrhuje v NATO zmenit prístup k Ukrajine

25.05.2018 19:09

Budapešť sa snaží blokovať ukrajinské snahy o zblíženie s NATO a Európskou úniou v odvete za údajný útlak maďarskej menšiny na Ukrajine.

euro, bankovky, peniaze, mince

EÚ dosiahla dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu

25.05.2018 18:33

Ministri financií Európskej únie dosiahli dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu. To je významný krok k posilneniu finančnej stability bloku.

Indiana, streľba

Študent postrelil dvoch ľudí na škole v americkej Indiane, zadržali ho

25.05.2018 18:01

Zranenia utrpeli jeden dospelý a jedno dieťa. Oboch previezli do nemocnice, ich stav zatiaľ nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,688
Celková čítanosť: 3672298x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu