Založ si blog

Nech máme o rok šťastnejší Štedrý deň . ..

Tento rok nebol dobrý. Ukázalo sa, že morálka, slušnosť a poctivosť sú len slovami, ktoré nič nehovoria najmä predstaviteľom štátu a voleným zástupcom občanov. Dalo by sa toho povedať veľa, ale všetci vieme, kto a čo má za ušami … takže sa nebudeme opakovať, ale skôr si zaželáme, aby Štedrý deň 2018 bol naozaj štedrý a mohli sme spomínať, ako sa to za jeden rok zmenilo k lepšiemu.

Skúsme si teda zaželať, aby sme počas toho budúcoročného dňa očakávaní už nemali vládu, prisluhujúcu cudzím záujmom na úkor slovenského národa, vulgárnu a primitívnu opozíciu, padlého „anjela“ na poste prezidenta, ktorý hovorí všetkým o rôznych životných hodnotách, ale sám si ich nectí. Skúsme si zaželať, aby sme sa konečne dočkali svetielka nádeje na konci tunela počas dlhej cesty, že Slovensko bude patriť predovšetkým slovenskému národu a jeho záujmom. Skúsme si zaželať, aby Slovensko viedli a reprezentovali ľudia, za ktorých sa nebudeme musieť hanbiť. Skúsme si zaželať, aby v spojení so slovom Slovensko dostali slová vlastenectvo, národ, vlasť a česť opäť svoj pôvodný význam, a nech je ruka na srdci počas tónov štátnej hymny vyjadrením skutočného pocitu, a nie len pokrytectva. Skúsme si zaželať, aby sa konečne niekto zaujímal o osudy tých, ktorí sa nemôžu brániť – detí, staršej generácie, chorých a – áno, aj väzňov. Pretože väzni sú zrkadlom osudu a trápenia národa a odrazom toho, kam naozaj smeruje spoločnosť. Skúsme si zaželať, aby sa hostia na Slovensku správali naozaj ako hostia, a pokiaľ sa budú správať inak, aby sme mali na čele štátu a národa ľudí, ktorí im ukážu správne miesto.

A dnes ? Dnes si želajme, aby sme dostali ten najväčší dar – úctu k vlastnému národu, k jeho dejinám, k ľuďom, ktorí ho naozaj preslávili a urobili mu dobré meno vo svete. Želajme si zdravie, šťastie, lásku a porozumenie … želajme si, aby boli dnes šťastní aspoň na pár okamihov aj tí, ktorí sú v kritickej situácii, osamelí, alebo postihnutí ranami osudu. Šťastné a veselé sviatky …

Veľa práce, málo ľudí ?

23.02.2018

Chyba lávky, zle videli pán veľkomožný. Ako to, však nemá kto robotovať na panskom ... ? Hja, pán veľkomožný ... ľudí by bolo na prácu aj dosť, akurát je nedostatok somárov, ochotných viac »

Tragédia poľského velikášstva . ..

22.02.2018

Nie je to taká dávno, čo sa Poliaci a nielen oni hrdili, že ruský plyn nepotrebujú Nord Stream 2 sa však stáva pre Poľsko tým povestným bumerangom, vracajúcim sa po nešikovnom hode. Varšava viac »

Korene úpadku (nielen) slovenského hokeja

21.02.2018

Prečítal som si množstvo výrokov v diskusiách, nejeden príspevok od bývalých hokejistov či trénerov, a naozaj som rozčarovaný. Je to náhoda, alebo úmysel, že nechceme vidieť realitu a hľadáme viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,587
Celková čítanosť: 3335611x
Priemerná čítanosť článkov: 2102x

Autor blogu