Založ si blog

Nech máme o rok šťastnejší Štedrý deň . ..

Tento rok nebol dobrý. Ukázalo sa, že morálka, slušnosť a poctivosť sú len slovami, ktoré nič nehovoria najmä predstaviteľom štátu a voleným zástupcom občanov. Dalo by sa toho povedať veľa, ale všetci vieme, kto a čo má za ušami … takže sa nebudeme opakovať, ale skôr si zaželáme, aby Štedrý deň 2018 bol naozaj štedrý a mohli sme spomínať, ako sa to za jeden rok zmenilo k lepšiemu.

Skúsme si teda zaželať, aby sme počas toho budúcoročného dňa očakávaní už nemali vládu, prisluhujúcu cudzím záujmom na úkor slovenského národa, vulgárnu a primitívnu opozíciu, padlého „anjela“ na poste prezidenta, ktorý hovorí všetkým o rôznych životných hodnotách, ale sám si ich nectí. Skúsme si zaželať, aby sme sa konečne dočkali svetielka nádeje na konci tunela počas dlhej cesty, že Slovensko bude patriť predovšetkým slovenskému národu a jeho záujmom. Skúsme si zaželať, aby Slovensko viedli a reprezentovali ľudia, za ktorých sa nebudeme musieť hanbiť. Skúsme si zaželať, aby v spojení so slovom Slovensko dostali slová vlastenectvo, národ, vlasť a česť opäť svoj pôvodný význam, a nech je ruka na srdci počas tónov štátnej hymny vyjadrením skutočného pocitu, a nie len pokrytectva. Skúsme si zaželať, aby sa konečne niekto zaujímal o osudy tých, ktorí sa nemôžu brániť – detí, staršej generácie, chorých a – áno, aj väzňov. Pretože väzni sú zrkadlom osudu a trápenia národa a odrazom toho, kam naozaj smeruje spoločnosť. Skúsme si zaželať, aby sa hostia na Slovensku správali naozaj ako hostia, a pokiaľ sa budú správať inak, aby sme mali na čele štátu a národa ľudí, ktorí im ukážu správne miesto.

A dnes ? Dnes si želajme, aby sme dostali ten najväčší dar – úctu k vlastnému národu, k jeho dejinám, k ľuďom, ktorí ho naozaj preslávili a urobili mu dobré meno vo svete. Želajme si zdravie, šťastie, lásku a porozumenie … želajme si, aby boli dnes šťastní aspoň na pár okamihov aj tí, ktorí sú v kritickej situácii, osamelí, alebo postihnutí ranami osudu. Šťastné a veselé sviatky …

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

17.01.2019

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad - namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu - Neplatím, lebo viac »

Nedávajte palice do rúk (duševných) žobrákov . . .

16.01.2019

Staré porekadlo hovorí - daj žobrákovi palicu a ukáže ti, čo s ňou dokáže ... Ešte horšie je, ak duševného žobrákov navlečieš do obleku a kravaty, dáš mu moc a zaručíš beztrestnosť. viac »

Na exekučnú nôtu . . .

15.01.2019

Dlhy sa majú platiť. S týmto názorom súhlasím. Ale len dovtedy, ak to platí bez výnimky pre všetkých. Nie však výberovo, že niekto musí zaplatiť všetko bez ohľadu na okolnosti, a inému viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,909
Celková čítanosť: 4519997x
Priemerná čítanosť článkov: 2368x

Autor blogu