Založ si blog

Závislosti naše (skoro) každodenné . ..

Keď som čítal článok o závislosti na sexe, nemohol som potlačiť úškrn a tomu zodpovedala aj reakcia v diskusii …

Neviem, ako u iných – u mňa som vo vzťahu k nežnému pohlaviu registroval niekoľko fáz – prvú by som nazval pokus-omyl, keď som akosi nechápal, prečo si moje rovesníčky radšej vyberajú starých páprdov, než mňa. Pochopil som po rokoch, keď som ako starý páprda dostal prednosť pred mladým zajacom, čo slečna okomentovala slovami “nie som pokusný králik, aby sa na mne sopliaci učili”.

Druhú fázu by som nazval každodennou gymnastikou, keď sme to s partnerkou skúšali všade a kedykoľvek, keď bola možnosť. Do práce som chodil taký uťahaný, že by sa moje viečka dali používať ako rolety na obchode. Na väčšinu otázok som neodpovedal vôbec, jednoslabične, alebo nezmyselne. Dodnes nechápem, ako som si dokázal plniť povinnosti. Mladosť-pochabosť platilo do poslednej kvapky.

Tretia fáza ? Asi neponáhľaj sa, vyberaj si a uži si. S tým posledným to bolo ťažšie, pretože sme už v dobe, keď chlap na love pôsobí ako dinosaurus na diskotéke. Dnes lovia baby, a chlapi mi často pripomínajú skôr afektované primabaleríny. Iste, chlap by mal mať úroveň a nemal by ju prejavovať radiátorom, ktorý je podopretý podkolienkami, ale všetkého s mierou, nie ? Ak musí vstávať tri hodiny pred odchodom do práce, aby sa vyfintil na cestu, zdá sa mi to prehnané. V každom prípade, v tretej fáze sa už ťažko vyberá.

ale … je to najkrajšia fáza, pretože už to nie je ani o posteľnej vášni, ani o šialenej láske za hrob … ale skôr o porozumení, spoločných záujmoch a schopnosti fungovať v prípade potreby aj – bez slov a hlavne – bez konfliktov. Som teda závislý ? Ale hej … však baby sú zázrak prírody, najmä tie slovenské. Možno máme nižšiu životnú úroveň, ako na západe Európy, ale mať materiálny komfort za cenu pobytu v pavilóne “voskových figurín” – bŕ, to radšej nie. Som presvedčený, že pri pohľade na slovenské baby by sa aj Michelangelo cítil ako treťotriedny fušer …

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.