Založ si blog

Koncesionárske poplatky a iné švindle (politikov)

Šéf národniarov chce zrušiť koncesionárske poplatky, pretože sa teraz štátu darí … neviem, mne by sa zase zišlo sneženie, pretože vtedy mám sezónne príjmy … 😏

Asi každý po svojom, občas by však mal A.Danko radšej mlčať, než vyťahovať nápady, ktoré skôr občana nazlostia. Alebo pomenovať veci tak, ako si zaslúžia. Napríklad dať spomínanému poplatku pravé meno, ktoré znie – podvod na občanoch. Za samotný koncesionársky poplatok nedostanú – nič. Musia si priplatiť na inom mieste, aby dostali to, čo si už raz zaplatili. Nehovoriac o tom, že spôsob výberu poplatku je obyčajným výpalným v réžii štátu, pretože sa predpokladá povinný záujem o službu, ktorej kvalita je pochybná a dostupnosť závislá na iných službách … navyše, pôsobí to ako povinný odber časopisov na školách za socializmu. 🧐

Skôr by sa mal Danko zaoberať myšlienkou na výmenu “odborníkov” 😜 pri správe diaľničného systému, ktorým robí problém naprogramovanie systému elektronických platieb na 365 dní, a miesto toho sú okrádaní motoristi – zaplatia v marci rok a dostanú o dva mesiace menej. Alebo dať na blok z pokladne poznámku – rok má dvanásť mesiacov, ale na Slovensku môže mať aj tri mesiace 🤥.

Možno by Danka mohla zaujať aj problematika zdravotníctva, kde si mnohí pacienti platia dvakrát či trikrát za jednu službu, ale feťáci (často neplatiaci poriadne ani odvody) či inak závislí občania dostanú liečenie, financované – solidárne tými, čo si musia platiť opakovane, alebo priplácať v rôznych formách … niet nad solidaritu, nie ? 🤫

A možno by stačilo priznať, že celé je to dnes na 👊 medzi rohy, a odstúpiť. 

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.