Založ si blog

Koncesionárske poplatky a iné švindle (politikov)

Šéf národniarov chce zrušiť koncesionárske poplatky, pretože sa teraz štátu darí … neviem, mne by sa zase zišlo sneženie, pretože vtedy mám sezónne príjmy … 😏

Asi každý po svojom, občas by však mal A.Danko radšej mlčať, než vyťahovať nápady, ktoré skôr občana nazlostia. Alebo pomenovať veci tak, ako si zaslúžia. Napríklad dať spomínanému poplatku pravé meno, ktoré znie – podvod na občanoch. Za samotný koncesionársky poplatok nedostanú – nič. Musia si priplatiť na inom mieste, aby dostali to, čo si už raz zaplatili. Nehovoriac o tom, že spôsob výberu poplatku je obyčajným výpalným v réžii štátu, pretože sa predpokladá povinný záujem o službu, ktorej kvalita je pochybná a dostupnosť závislá na iných službách … navyše, pôsobí to ako povinný odber časopisov na školách za socializmu. 🧐

Skôr by sa mal Danko zaoberať myšlienkou na výmenu “odborníkov” 😜 pri správe diaľničného systému, ktorým robí problém naprogramovanie systému elektronických platieb na 365 dní, a miesto toho sú okrádaní motoristi – zaplatia v marci rok a dostanú o dva mesiace menej. Alebo dať na blok z pokladne poznámku – rok má dvanásť mesiacov, ale na Slovensku môže mať aj tri mesiace 🤥.

Možno by Danka mohla zaujať aj problematika zdravotníctva, kde si mnohí pacienti platia dvakrát či trikrát za jednu službu, ale feťáci (často neplatiaci poriadne ani odvody) či inak závislí občania dostanú liečenie, financované – solidárne tými, čo si musia platiť opakovane, alebo priplácať v rôznych formách … niet nad solidaritu, nie ? 🤫

A možno by stačilo priznať, že celé je to dnes na 👊 medzi rohy, a odstúpiť. 

Kedy bude život viac, ako peniaze ?

23.04.2018

Udavač, vrieskal vodič kamióna na iného vodiča, ktorý po zhliadnutí niekoľkých manévrov “profesionála”, len zázrakom neukončených tragédiou, jednoducho zavolal políciu. Skúsme si teda viac »

Ťažká to matematika . .. do troch

23.04.2018

Podľa Schutza sú Špačince - Slavkov II. Ako rátam,tak rátam - majú poradové číslo III., a nie II. Dvojkou je totiž súčasne riešená kauza okolo pozemkov popradského zubára Franca a prezidenta viac »

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

medveď biely

Uhynul jediný medveď biely narodený v tropickom pásme, podľa ochranárov tam nemal čo hľadať

25.04.2018 10:34

Medveď sa narodil v zoologickej záhrade. Trpel artritídou, mal problémy s chrupom a infekciu uší.

CZECH-GOVERNMENT/

Babiš žaluje Nový čas za článok o spolupráci s ŠtB. Chce milión eur

25.04.2018 10:05

Český premiér žaluje vydavateľa denníka Nový Čas za článok z rozhovoru s expríslušníkom ŠtB Jánom Sarkocym, ktorý ho označil za vedomého spolupracovníka.

India zznásilnenie guru Bapu

Indický súd uznal vinným zo znásilnenia známeho duchovného vodcu

25.04.2018 09:32

Súd dospel k záveru, že sedemdesiatsedemročný Bapu v roku 2013 znásilnil šestnásťročné dievča v Ášrame - na mieste duchovného rozjímania.

Trump

Sudca nariadil Trumpovi obnoviť program na ochranu mladých imigrantov

25.04.2018 09:18

Federálny sudca John D. Bates z hlavného mesta Washington vo verdikte uviedol, že rozhodnutie zrušiť program známy pod skratkou DACA bolo "nezákonné".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,654
Celková čítanosť: 3562463x
Priemerná čítanosť článkov: 2154x

Autor blogu