Založ si blog

Koncesionárske poplatky a iné švindle (politikov)

Šéf národniarov chce zrušiť koncesionárske poplatky, pretože sa teraz štátu darí … neviem, mne by sa zase zišlo sneženie, pretože vtedy mám sezónne príjmy … 😏

Asi každý po svojom, občas by však mal A.Danko radšej mlčať, než vyťahovať nápady, ktoré skôr občana nazlostia. Alebo pomenovať veci tak, ako si zaslúžia. Napríklad dať spomínanému poplatku pravé meno, ktoré znie – podvod na občanoch. Za samotný koncesionársky poplatok nedostanú – nič. Musia si priplatiť na inom mieste, aby dostali to, čo si už raz zaplatili. Nehovoriac o tom, že spôsob výberu poplatku je obyčajným výpalným v réžii štátu, pretože sa predpokladá povinný záujem o službu, ktorej kvalita je pochybná a dostupnosť závislá na iných službách … navyše, pôsobí to ako povinný odber časopisov na školách za socializmu. 🧐

Skôr by sa mal Danko zaoberať myšlienkou na výmenu “odborníkov” 😜 pri správe diaľničného systému, ktorým robí problém naprogramovanie systému elektronických platieb na 365 dní, a miesto toho sú okrádaní motoristi – zaplatia v marci rok a dostanú o dva mesiace menej. Alebo dať na blok z pokladne poznámku – rok má dvanásť mesiacov, ale na Slovensku môže mať aj tri mesiace 🤥.

Možno by Danka mohla zaujať aj problematika zdravotníctva, kde si mnohí pacienti platia dvakrát či trikrát za jednu službu, ale feťáci (často neplatiaci poriadne ani odvody) či inak závislí občania dostanú liečenie, financované – solidárne tými, čo si musia platiť opakovane, alebo priplácať v rôznych formách … niet nad solidaritu, nie ? 🤫

A možno by stačilo priznať, že celé je to dnes na 👊 medzi rohy, a odstúpiť. 

Úsvit trolov II. – Rusofil a komunista ?

20.01.2018

Mám rád Rusko a Rusov ? Mám ... Volil som komunistov ? Áno, volil ... som preto komunista a rusofil ? Nie som. Ani nemôžem byť - mať niekoho rád, to ešte neznamená súhlasiť so všetkým, čo viac »

Úsvit trolov I. – zrod Cudzinca

19.01.2018

Prvý blog som začal písať okolo roku 2000. Vtedy som ešte naivne veril, že žijem v spoločnosti, kde má vlastný názor a jeho otvorená prezentácia hodnotu, a ľudia sa nad obsahom zamyslia. viac »

Úsvit trolov . . .

18.01.2018

Keďže svoj blog tvorím už nejaký ten rôčik, rozhodol som sa, že formou fragmentov a citátov z rôznych blogov, ako aj reakcií v diskusiách zhrniem svoje skúsenosti s jeho písaním a konfrontáciou viac »

Graf, ekonomika

Grécko získalo lepší rating, zostáva však v špekulatívnej kategórii

20.01.2018 09:37

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's zlepšila hodnotenie dlhodobých záväzkov Grécka o jeden stupeň na úroveň B.

vojenská prehliadka, majdan, ukrajina, tanky,

Ukrajinská tajná služba stále hľadá po desiatkach ľudí, ktorých označuje ako vlastizradcov

20.01.2018 09:26

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) pátra po desiatkach ľudí, ktorí podľa nej spáchali zločin vlastizrady, informovala agentúra UNIAN.

vojaci, USA, NATO, armáda

Boj proti islamistom už nie je pre USA prioritou. Chcú sa zamerať na Rusko a Čínu

20.01.2018 08:33

Jadrom novej národnej obrannej stratégie USA už nie je boj proti terorizmu, ale vytvorenie protiváhy Rusku a Číne.

USA, Kapitol, Senát

V USA došlo k shutdownu, na úrady prestali tiecť peniaze

20.01.2018 08:19

V Spojených štátoch došlo k tzv. shutdownu, zastaveniu financovania federálnych úradov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 3216039x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu