Založ si blog

Šetríme, platíme, dostávame – nemáme . . . 😢

Kde je teda problém ? Zložité odpovede často maskujú jednoduchú podstatu – niekto klame. Alebo – niekto kradne. Iste, ak budeme pozerať optikou dnešnej opozície, tak je to jasné – niekto kradne. Nie je to však také jednoduché …

Oficiálna rétorika je jasná – pokloňte sa zlatému teľaťu v Bruseli, ktoré sa neustále otriasa a my zásluhou toho dostávame „dary“, ktoré nemusíme vrátiť. Stačí všade, kde tieto podarúnky použijeme, vycapiť upozornenie, že táto záležitosť sa mohla realizovať len vďaka darom, ktoré sme dostali. Chýba mi tam len niečo iné – podobné upozornenia, pripomínajúce veci, ktoré sa realizovali výhradne zo slovenskej pokladnice.

Dnes to vyzerá tak, že vlastne by nič nebolo, ak by nám nedával financie Brusel. Ostáva teda otázka, kde končia naše peniaze, ktoré musíme v rôznych formách zaplatiť ? Aj obyčajná matematika akosi škrípe – ak mám euro a dostanem – napríklad euro, mal by som mať dve eurá a byť bohatší. Realita je však iná – mám euro, dostanem euro (alebo 25 centov, na to nejako nezáleží), a bohatší nie som, skôr naopak – stále sa niečo ruší, obmedzuje a „transformuje“. Kde je teda problém ? Asi sa veci majú nejako inak.

Kdesi som zachytil správu, koľko peňazí investovali rôzne krajiny do rozvojových krajín v Afrike. Pokrok minimálny, ale často ostali po týchto „ľudomiloch“ vydrancované zdroje nerastného bohatstva, občianske vojny alebo ešte väčšia chudoba, než bola predtým. A zaujímavé je, že ak niekto nadvihol pokrievku hrnca s nelákavým obsahom, obvykle končili „dary“ pre rozvoj zaostalej krajiny na účtoch spoločností so sídlom v krajinách, ktoré dary poskytli, na účtoch rôznych diktátorov, alebo v realizácií zákaziek, ktoré iste len náhodou realizovali skoro výhradne spoločnosti z krajín darcov … prípadne sa nakupovali za darované financie – zbrane. Napokon, jeden podobný príklad máme aj na starom kontinente – Grécko. Takže, ako je to vlastne s tými darmi ? Nie je to náhodou tak, že pod kepienkom darov skončia aj naše vlastné peniaze len – v správnom vrecku ?

Hľadanie pravdy a výrobcovia pravdy

23.07.2018

Mediálne pobúrenie nad možnou návštevou Krymu niektorými poslancami NR SR odhaľuje oveľa viac, ako by zainteresovaní chceli. Odhaľuje ich strach z pravdy. Je smutné, ak sa politický komentátor viac »

Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť . ..

21.07.2018

Kto má strach z návštevy Krymu ? Len tí, ktorí o skutočných pomeroch na Kryme a pozadí jeho odtrhnutia - klamú. Ak by hovorili pravdu o “anexii Krymu”, nemali by sa čoho báť, nie ? Skúsme viac »

Pravé tváre (korektných) zradcov národa

20.07.2018

Dvakrát som chcel voliť a nevolil. Prvý raz v roku 1998, keď som chcel koniec éry politického banditizmu, druhý raz v roku 2010. Vždy má niečo zastavilo, akoby má bodol osteň nedôvery. Samostatné viac »

tatry, dovolenka, turistika, turista, hory, ruksak, mapa, Vysoké Tatry, Štrbské pleso,

Vo Vysokých aj Belianskych Tatrách zasahoval záchranársky vrtuľník

23.07.2018 08:24

Najprv vrtuľník pomáhal pri záchrane 12-ročného chlapca v oblasti Velickej doliny. V tom istom čase si v Monkovej doline 46-ročná česká turistka zranila nohu.

online nakupovani, nákupný košík, internetový obchod, e-shop, internet, klávesnica, kreditka, platba

Obrí čínsky internetový predajca JD.com chystá expanziu v Európe

23.07.2018 07:36

Čínsky internetový predajca JD.com plánuje expanziu do Európy. Stratégiu pre vstup na tento trh chce pripraviť do konca tohto roka.

SR HaZZ Bebravská stredisko výbuch zásah BAX

Hasiči zasahovali na Bebravskej ulici vo Vrakuni, došlo tam k výbuchu

23.07.2018 06:37, aktualizované: 09:01

K explózii došlo v budove, kde sídli aj zdravotné stredisko.

Toronto, kanada, streľba

Ozbrojenec zastrelil v Toronte mladú ženu, ďalších 13 ľudí zranil

23.07.2018 06:22, aktualizované: 08:30

Jedno deväťročné dievča je v kritickom stave. Páchateľ je podľa vyšetrovateľov mŕtvy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,730
Celková čítanosť: 3829374x
Priemerná čítanosť článkov: 2214x

Autor blogu