Založ si blog

O Ľuďoch sa vie . .. málo

Ľudia … alebo, ako zistíš v niekom – Človeka ? Všetci sme ľudia, čo trepeš … zasmial sa raz kolega pri káve. No … sme a možno nie sme. Záleží od uhla pohľadu a toho, kto a ako chápe význam slova – Človek …

Stál pred súdom a čítal z papiera – môžeme to nazvať záverečnou rečou pred vynesením rozsudku. “ Vykonal som vyše štyristo operácií, zachránil som život najmenej dvesto ľuďom ….“ jeho slová padali do siene ako studený jesenný dážď, senát mlčky počúval a jeho členovia v duchu premýšľali … o čom ? Nevedno, ale o čom sa asi dá uvažovať pri počutí slov – lekára ?

Na inom mieste, v rovnakom čase, stál kňaz medzi trúchliacimi pozostalými a prenášal slová o pominuteľnosti ľudského bytia. Kde-tu sa ozval potláčaný nárek, inde mlčanie pôsobilo hlučnejšie, ako premávka na ulici veľkomesta … kňaz dohovoril, rakva so zosnulým sa pomaly spúšťala za tónov obľúbenej skladby zosnulého do pripraveného hrobu, a účastníci sa pomaly začali rozchádzať … na druhý deň vyšla v obecných novinách stručná správa o úmrtí rodáka, spoločne so spomienkou na jeho život a to, čo po sebe zanechal – tri dospelé deti, osvojené po susedovi, ktorý pred rokmi zahynul pri autonehode aj s manželkou …. ČLOVEK

Čo vieme naozaj o ľuďoch ? A kedy spoznáme ČLOVEKA ?

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

25.05.2018

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) ... a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr viac »

Seď, čakaj buď rád, že nezdochneš . ..

25.05.2018

Titulok vystihuje stav “reformovaného”, alebo skôr sprivatizovaného a rozkradnutého zdravotníctva. Osem hodín ráno, pani sťažka vychádza z dverí polikliniky, namáhavo prechádza pár krokov viac »

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Putin

Putin vraj nebude tretíkrát za sebou kandidovať na prezidenta

25.05.2018 19:58

Putin sa už raz ocitol v situácii, keď mu končilo druhé obdobie na čele štátu a ústava mu nedovoľovala tretíkrát kandidovať. Vtedy sa stal predsedom vlády.

porošenko

Maďarsko navrhuje v NATO zmenit prístup k Ukrajine

25.05.2018 19:09

Budapešť sa snaží blokovať ukrajinské snahy o zblíženie s NATO a Európskou úniou v odvete za údajný útlak maďarskej menšiny na Ukrajine.

euro, bankovky, peniaze, mince

EÚ dosiahla dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu

25.05.2018 18:33

Ministri financií Európskej únie dosiahli dohodu o reforme pravidiel bankového kapitálu. To je významný krok k posilneniu finančnej stability bloku.

Indiana, streľba

Študent postrelil dvoch ľudí na škole v americkej Indiane, zadržali ho

25.05.2018 18:01

Zranenia utrpeli jeden dospelý a jedno dieťa. Oboch previezli do nemocnice, ich stav zatiaľ nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,688
Celková čítanosť: 3672257x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu