Založ si blog

O Ľuďoch sa vie . .. málo

Ľudia … alebo, ako zistíš v niekom – Človeka ? Všetci sme ľudia, čo trepeš … zasmial sa raz kolega pri káve. No … sme a možno nie sme. Záleží od uhla pohľadu a toho, kto a ako chápe význam slova – Človek …

Stál pred súdom a čítal z papiera – môžeme to nazvať záverečnou rečou pred vynesením rozsudku. “ Vykonal som vyše štyristo operácií, zachránil som život najmenej dvesto ľuďom ….“ jeho slová padali do siene ako studený jesenný dážď, senát mlčky počúval a jeho členovia v duchu premýšľali … o čom ? Nevedno, ale o čom sa asi dá uvažovať pri počutí slov – lekára ?

Na inom mieste, v rovnakom čase, stál kňaz medzi trúchliacimi pozostalými a prenášal slová o pominuteľnosti ľudského bytia. Kde-tu sa ozval potláčaný nárek, inde mlčanie pôsobilo hlučnejšie, ako premávka na ulici veľkomesta … kňaz dohovoril, rakva so zosnulým sa pomaly spúšťala za tónov obľúbenej skladby zosnulého do pripraveného hrobu, a účastníci sa pomaly začali rozchádzať … na druhý deň vyšla v obecných novinách stručná správa o úmrtí rodáka, spoločne so spomienkou na jeho život a to, čo po sebe zanechal – tri dospelé deti, osvojené po susedovi, ktorý pred rokmi zahynul pri autonehode aj s manželkou …. ČLOVEK

Čo vieme naozaj o ľuďoch ? A kedy spoznáme ČLOVEKA ?

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Kofi Annan

Zomrel bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan

18.08.2018 11:49

Bývalý generálny tajomník Organizácie Spojených národov Kofi Annan zomrel vo veku 80 rokov.

India Kérala záplavy dažde zosuvy

V Indii sú kvôli povodniam stále odrezané od sveta státisíce ľudí

18.08.2018 11:45

Státisíce ľudí sú stále odrezané od sveta v povodňami postihnutom indickom štáte Kérala.

Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja slovenskí horolezci

18.08.2018 11:38

Ide o mužov vo veku 41 a 19 rokov.

Taliansko Janov most zrútenie obete Morandi hasiči trosky

Záchranári vytiahli spod trosiek mosta v Janove tri mŕtve telá

18.08.2018 10:34

Na najmenej 41 sa zvýšil počet obetí zrútenia časti diaľničného mosta v talianskom prístavnom meste Janov po tom, čo pod troskami našli ďalšie tri mŕtve telá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3905271x
Priemerná čítanosť článkov: 2225x

Autor blogu