Založ si blog

O Ľuďoch sa vie . .. málo

Ľudia … alebo, ako zistíš v niekom – Človeka ? Všetci sme ľudia, čo trepeš … zasmial sa raz kolega pri káve. No … sme a možno nie sme. Záleží od uhla pohľadu a toho, kto a ako chápe význam slova – Človek …

Stál pred súdom a čítal z papiera – môžeme to nazvať záverečnou rečou pred vynesením rozsudku. “ Vykonal som vyše štyristo operácií, zachránil som život najmenej dvesto ľuďom ….“ jeho slová padali do siene ako studený jesenný dážď, senát mlčky počúval a jeho členovia v duchu premýšľali … o čom ? Nevedno, ale o čom sa asi dá uvažovať pri počutí slov – lekára ?

Na inom mieste, v rovnakom čase, stál kňaz medzi trúchliacimi pozostalými a prenášal slová o pominuteľnosti ľudského bytia. Kde-tu sa ozval potláčaný nárek, inde mlčanie pôsobilo hlučnejšie, ako premávka na ulici veľkomesta … kňaz dohovoril, rakva so zosnulým sa pomaly spúšťala za tónov obľúbenej skladby zosnulého do pripraveného hrobu, a účastníci sa pomaly začali rozchádzať … na druhý deň vyšla v obecných novinách stručná správa o úmrtí rodáka, spoločne so spomienkou na jeho život a to, čo po sebe zanechal – tri dospelé deti, osvojené po susedovi, ktorý pred rokmi zahynul pri autonehode aj s manželkou …. ČLOVEK

Čo vieme naozaj o ľuďoch ? A kedy spoznáme ČLOVEKA ?

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

17.01.2019

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad - namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu - Neplatím, lebo viac »

Nedávajte palice do rúk (duševných) žobrákov . . .

16.01.2019

Staré porekadlo hovorí - daj žobrákovi palicu a ukáže ti, čo s ňou dokáže ... Ešte horšie je, ak duševného žobrákov navlečieš do obleku a kravaty, dáš mu moc a zaručíš beztrestnosť. viac »

Na exekučnú nôtu . . .

15.01.2019

Dlhy sa majú platiť. S týmto názorom súhlasím. Ale len dovtedy, ak to platí bez výnimky pre všetkých. Nie však výberovo, že niekto musí zaplatiť všetko bez ohľadu na okolnosti, a inému viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,909
Celková čítanosť: 4520015x
Priemerná čítanosť článkov: 2368x

Autor blogu