Založ si blog

O Ľuďoch sa vie . .. málo

Ľudia … alebo, ako zistíš v niekom – Človeka ? Všetci sme ľudia, čo trepeš … zasmial sa raz kolega pri káve. No … sme a možno nie sme. Záleží od uhla pohľadu a toho, kto a ako chápe význam slova – Človek …

Stál pred súdom a čítal z papiera – môžeme to nazvať záverečnou rečou pred vynesením rozsudku. “ Vykonal som vyše štyristo operácií, zachránil som život najmenej dvesto ľuďom ….“ jeho slová padali do siene ako studený jesenný dážď, senát mlčky počúval a jeho členovia v duchu premýšľali … o čom ? Nevedno, ale o čom sa asi dá uvažovať pri počutí slov – lekára ?

Na inom mieste, v rovnakom čase, stál kňaz medzi trúchliacimi pozostalými a prenášal slová o pominuteľnosti ľudského bytia. Kde-tu sa ozval potláčaný nárek, inde mlčanie pôsobilo hlučnejšie, ako premávka na ulici veľkomesta … kňaz dohovoril, rakva so zosnulým sa pomaly spúšťala za tónov obľúbenej skladby zosnulého do pripraveného hrobu, a účastníci sa pomaly začali rozchádzať … na druhý deň vyšla v obecných novinách stručná správa o úmrtí rodáka, spoločne so spomienkou na jeho život a to, čo po sebe zanechal – tri dospelé deti, osvojené po susedovi, ktorý pred rokmi zahynul pri autonehode aj s manželkou …. ČLOVEK

Čo vieme naozaj o ľuďoch ? A kedy spoznáme ČLOVEKA ?

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

Kočnerovi kumpáni a žiaci, baľte si vaky . . .

16.10.2018

Každému jeden meter patrí, ak je neprípustné byť susedom pochybného podnikateľa alebo jeho nájomníkom, potom je neprípustné aj to, aby sa na riadení štátu podieľali ľudia, ktorých pochybná viac »

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

V kauze tunela Branisko predložili na Špecializovaný trestný súd obžalobu

19.10.2018 13:57

V prípade čelí obžalobe šesť osôb.

Euro, kufrík, ekonomika, euroval

Kurz žiada od Talianov zmenu rozpočtu, EÚ nie je pripravená prevziať ich dlhy

19.10.2018 13:54

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz vyhlásil, že Taliansko musí zmeniť návrh rozpočtu, pretože inak ohrozí zdravie svojich financií aj financií partnerov.

Severin Krasimirov, viktoria marinovová, súd

Muž podozrivý z vraždy novinárky zostane vo väzbe až do procesu

19.10.2018 13:35

Samotný páchateľ pred súdom vyslovil želanie, aby naňho uvalil väzbu, pretože sa údajne obáva o svoj život.

Peniaze, zlato

Kažimír očakáva, že daniari preveria podozrenia o podvodoch so zlatom

19.10.2018 13:29

Minister financií Peter Kažimír očakáva, že finančná správa preverí podozrenia týkajúce sa možných podvodov s investičným zlatom na Slovensku.