Založ si blog

Všetci musia skončiť

Možno bude rok 2018 patriť zmenám. Ale prínosom môže byť len v prípade, ak prídu systémové zmeny.

Dôvodov na ukončenie vládnutia R.Fica je nepreberné množstvo. Ale neexistuje ani jeden-jediný dôvod, aby ho nahradili jeho súčasní oponenti. Práve naopak – pre pokoj a lepšiu budúcnosť Slovenska je nevyhnutné, aby odišli spoločne s R.Ficom do zabudnutia, a nahradili ich ľudia, ktorým naozaj záleží na osude Slovenska.

Kto ? Otázka, ktorá mnohých máta. Možno by ste si však mali položiť inú otázku – naozaj sme na tom tak zle, že sa nevieme zaobísť bez vulgárnych, pouličných krikľúňov, alebo zdanlivo solídnych kandidátov, ktorí majú plné ústa odborníkov a nakoniec nevedia vybrať do verejných a štátnych funkcií ani dvoch ! ľudí s primeraným vzdelaním, praxou a skúsenosťami ? Alebo by mala byť konečne naplnená základná listina štátu, a právo každého voliť a byť volený ?

Falošné revolúcie zvrhli kde-koho, ale nikdy doteraz nepriniesli prospech pre obyčajných ľudí. Prečo ? Možno preto, že výsledok bol často známy skôr, ako čas ich začiatku ….

Naši otcovia a dedovia bojovali proti fašizmu, aby nám dnes vládli ľudia, ktorí sa bratríčkujú so súčasným ukrajinským režimom, podporovaným neofašistickými obdivovateľmi S.Banderu ? Zlo sa pevne usadilo v slovenskom politickom živote, ba dokonca sa dnes pokladá za akceptovateľné, ak je – menšie. Zlo sa pevne usadilo v živote slovenskej spoločnosti pod rovnakou zámienkou – pretože by mohlo byť aj horšie. Kto snáď pochybuje, môže si opätovne pozrieť prvú povolebnú diskusiu na Markíze po voľbách 2016. Práve tam spadli masky a naplno sa ukázalo, že o blaho národa ide „už“ na druhom mieste, pričom na prvom – je získanie moci. Aspoň na chvíľu ….

Tak, ako rodičia chcú pre svoje dcéry to najlepšie, mali by aj občania chcieť pre svoj štát – to najlepšie. Uspokojiť sa s druhým najhorším …. nie je to nezmysel ? A ešte jedna poznámka, ilustrujúca dnešnú spoločnosť … stretnú sa na ulici politik, podvodník a zlodej. Zlodej kradne, podvodník podvádza, ale najväčším lotrom medzi nimi je politik, pretože ten – klame, kradne a podvádza, a ešte všetkým tvrdí, že to robí – pre ich lepší život !

 

_______________________________

1.Banderovci na Slovensku (video-ukážka)

 

Neustrážila chatu a chce riadiť štát ?

20.09.2018

Poslankyňa Remišová s obľubou súdi iných. Na adresu F.Imreczeho sa vyjadrila, že ako bude strážiť rozpočet, ak si neustrážil finančnú správu ... Ak budeme merať metrom poslankyne Remišovej, viac »

Do basy a zahodiť kľúč . .. .

19.09.2018

Nie je podstatné, koľko výjazdov denne má rýchla lekárska pomoc (ďalej RLP). Podstatné je, aby bola včas na mieste vtedy, keď to pacient najviac potrebuje. Nech hovoria pracovníci ministerstva viac »

Trápne výmysly prezidenta Kisku

19.09.2018

Čím skôr skončí obdobie výkonu prezidentského úradu podnikateľom A.Kiskom, tým lepšie bude. Už dnes sa dá bez zaváhanie konštatovať, že to bude najhorší prezident v dejinách Slovenska viac »

Trump

Trump odložil odtajnenie dokumentov z pátrania po zasahovaní Ruska

21.09.2018 18:25

Sám Trump pritom odtajnenie dokumentov oznámil iba v pondelok.

Syria Idlib

Turecko a Rusko vymedzili hranice demilitarizovanej zóny v Idlibe

21.09.2018 18:04

Sýrska provincia, ležiaca pri hranici s Tureckom, je poslednou baštou sýrskych povstalcov.

Búrka, počasie, dážď

Škandináviu zasiahne silná búrka Knud, tá sa neskôr presunie do strednej Európy

21.09.2018 17:55

Postupne sa bude búrka presúvať do stredu Európy, počasie na Slovensku začne ovplyvňovať v noci na sobotu.

Kanada

Dohoda USA s Kanadou mešká, možno budú pokračovať len s Mexikom

21.09.2018 17:31

Spojené štáty sa dostávajú "veľmi blízko" k tomu, že budú musieť pokračovať v dohode o voľnom obchode len s Mexikom bez Kanady.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,782
Celková čítanosť: 4041660x
Priemerná čítanosť článkov: 2268x

Autor blogu