Založ si blog

Všetci musia skončiť

Možno bude rok 2018 patriť zmenám. Ale prínosom môže byť len v prípade, ak prídu systémové zmeny.

Dôvodov na ukončenie vládnutia R.Fica je nepreberné množstvo. Ale neexistuje ani jeden-jediný dôvod, aby ho nahradili jeho súčasní oponenti. Práve naopak – pre pokoj a lepšiu budúcnosť Slovenska je nevyhnutné, aby odišli spoločne s R.Ficom do zabudnutia, a nahradili ich ľudia, ktorým naozaj záleží na osude Slovenska.

Kto ? Otázka, ktorá mnohých máta. Možno by ste si však mali položiť inú otázku – naozaj sme na tom tak zle, že sa nevieme zaobísť bez vulgárnych, pouličných krikľúňov, alebo zdanlivo solídnych kandidátov, ktorí majú plné ústa odborníkov a nakoniec nevedia vybrať do verejných a štátnych funkcií ani dvoch ! ľudí s primeraným vzdelaním, praxou a skúsenosťami ? Alebo by mala byť konečne naplnená základná listina štátu, a právo každého voliť a byť volený ?

Falošné revolúcie zvrhli kde-koho, ale nikdy doteraz nepriniesli prospech pre obyčajných ľudí. Prečo ? Možno preto, že výsledok bol často známy skôr, ako čas ich začiatku ….

Naši otcovia a dedovia bojovali proti fašizmu, aby nám dnes vládli ľudia, ktorí sa bratríčkujú so súčasným ukrajinským režimom, podporovaným neofašistickými obdivovateľmi S.Banderu ? Zlo sa pevne usadilo v slovenskom politickom živote, ba dokonca sa dnes pokladá za akceptovateľné, ak je – menšie. Zlo sa pevne usadilo v živote slovenskej spoločnosti pod rovnakou zámienkou – pretože by mohlo byť aj horšie. Kto snáď pochybuje, môže si opätovne pozrieť prvú povolebnú diskusiu na Markíze po voľbách 2016. Práve tam spadli masky a naplno sa ukázalo, že o blaho národa ide „už“ na druhom mieste, pričom na prvom – je získanie moci. Aspoň na chvíľu ….

Tak, ako rodičia chcú pre svoje dcéry to najlepšie, mali by aj občania chcieť pre svoj štát – to najlepšie. Uspokojiť sa s druhým najhorším …. nie je to nezmysel ? A ešte jedna poznámka, ilustrujúca dnešnú spoločnosť … stretnú sa na ulici politik, podvodník a zlodej. Zlodej kradne, podvodník podvádza, ale najväčším lotrom medzi nimi je politik, pretože ten – klame, kradne a podvádza, a ešte všetkým tvrdí, že to robí – pre ich lepší život !

 

_______________________________

1.Banderovci na Slovensku (video-ukážka)

 

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

EÚ summit, migrácia, Jean-Claude Juncker

Slovensko dostalo štyri formálne výzvy za porušenie práva EÚ

19.07.2018 15:18

Európska komisia zverejnila súbor rozhodnutí o prípadoch porušenia legislatívy EÚ. Slovensko dostalo od exekutívy EÚ štyri formálne výzvy, na ktoré musí zareagovať.

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819225x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu