Založ si blog

Predčasné voľby ukážu pravdu

Volanie opozície po predčasných voľbách treba vypočuť. A nielen preto, že ich žiada opozícia, ale aj preto, v akom stave sa nachádza slovenská spoločnosť. A nepochybujem o prekvapení, ktoré nejedna politická strana zažije, ak ku predčasným voľbám naozaj dôjde.

S veľkým sklamaním môžu rátať nielen členovia súčasnej koalície (a Most-Híd asi skončí aj mimo parlamentu a zanikne), ale aj zástupcovia dnešnej opozície. Znechutenie ľudí je príliš veľké, a hoci si to Sulík, Matovič a spol. vykladajú len tak, ako im vyhovuje, realitou dneška je nevraživosť voličov aj voči ich politickým stranám, či skôr firmám. Navyše ani jeden nemajú program, ktorý by bol zameraný na prospech celého štátu a národa, a v okamihu, ako stratia tému SMER-SD a R.Fico, budú v koncoch. Možno by aj prospelo, ak by sa na nejaký čas dostali k moci, a národ by konečne poznal ich pravú tvár.

Takže, bez okolkov priznávam, že predčasné voľby by som prijal s istou dávkou optimizmu. Stále slabunko blikoce aj nádej, že sa národ, či presnejšie volič – zamyslí, napríklad aj nad tým, aké následky by malo pre bežného občana, ak by niekoho krivo a bez dôkazov na verejnosti obvinil z rôznych zločinov. Politikom, hlavne z radov opozície, tento druh trestnej činnosti zatiaľ prechádza, pretože ich chráni absurdná – výroková imunita. Nevidím dôvod, prečo by tento inštitút mal existovať, dospelý človek by mal vedieť rozoznať, čo povedať môže a čo nie, a u poslanca sa predsa len (mylne) predpokladá istá znalosť právneho poriadku a rešpektu k zákonom. Zatiaľ márne, pretože v poslaneckých laviciach máme (najmä v aktuálnom období) čudesné existencie, ktoré napríklad dnes vykrikujú najsilnejšej vládnej strane kontakty s mafiánmi, a nejako pozabudli na vlastnú minulosť. A niektorí možno aj na súčasnosť, ktovie.

Takže, čo by teda ukázali predčasné voľby ? Neviem, ale mám pocit, že by skončili veľkým prekvapením … SMER by som odhadoval na úrovni 10-15%, SNS  5-7%, Most  1-4%, SaS 5-8%, OĽANO 1-5%, ĽSNS 8-10%, SME-Rodina 1-5% … predpokladám „šťastný“ návrat KDH, a príchod nejakého „čierneho“ koňa volieb. A vôbec by som sa nedivil, ak by sa po dlhých rokoch vrátili do parlamentu komunisti.

Vznik vlády ? No, v tomto ohľade som pesimista, očakával by som po predčasných voľbách krízu, pretože sa sotva nájde subjekt, ktorý by mohol byť silným pilierom novej vlády. Skôr by prišli dlhé mesiace hádok a obviňovania, kto a koho poškodil, kto a proti komu tlačil a rozdával letáky … a podobne. Ako by to dopadlo v slovenských pomeroch, to si neviem predstaviť. A rovnako si neviem predstaviť, čo by nasledovalo. V každom prípade by sme zažili poriadne predražený kabaret.

Čo na záver ? Hurá do predčasných volieb, konečne dostaneme za svoje dane aspoň niečo … možno len kúsok zvrátenej zábavy, ale konečne sa odhalia skutočné zámery dnešných „bojovníkov“ za slušnosť … koho budem voliť ? Žiadne tajnosti – tentoraz vedome a cielene – komunistov. Za socializmu (údajne) kradli všetci, a aj tak bolo dosť … dnes kradnú volení „vyvolení“ a národ nemá nič. …

Klub politických turistov

22.03.2018

Agresívnej rétorike I.Matoviča sa nečudujem. Vlastne mu nič iné neostáva, pretože pohľad na rady "členov" jeho strany hovorí jasnou rečou - v tomto košiari politické osobnosti nie sú ... viac »

Liberáli . .. nič lepšie naozaj nemáte ?

21.03.2018

Chcete vládnuť, ale v diskusiách dostávate pravidelne “na frak” ... naozaj nemáte nič lepšie, ako L.Nicholsonová a Ľ.Galko ? Kedysi sa hovorilo “slabý ako gruzínsky čaj”. Žiaľ, vaše viac »

Súhlasím, pán prezident

20.03.2018

Ako som v inom príspevku podotkol, rekonštrukcia vlády sa (nielen) mne zdá zvláštnym postupom. Pravdou je, že sotva sa nájde dokument, ktorý by určoval postup v podobnej situácii, akú dnes viac »

Sýria Ghúta Východná prímerie humanitárne porušenie boje

Sýrski rebeli pred odchodom z Východnej Ghúty prepustili 13 väzňov

22.03.2018 12:16

Muži po oslobodení plakali, ďakovali Bohu, sýrskej armáde a prezidentovi Baššárovi al-Asadovi.

austin, útok zásielkovými bombami

Polícia identifikovala útočníka z Austinu v USA, jeho motív ostáva nejasný

22.03.2018 11:52

Zahynul v stredu po tom, čo odpálil v aute jednu z vlastných náloží.

taliansko, migranti, migrant

Utečenec dostal doživotie za znásilnenie a vraždu študentky

22.03.2018 11:44

Muž vyhlásil, že v októbri 2016 zhodil z bicykla Mariu Ladenburger, znásilnil ju a v bezvedomí ju hodil do rieky, kde sa utopila.

trump

Trump obhajoval blahoželanie k Putinovmu znovuzvoleniu

22.03.2018 11:40

Svojím rozhodnutím si vyslúžil kritiku zo strany republikánov i demokratov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,622
Celková čítanosť: 3447711x
Priemerná čítanosť článkov: 2126x

Autor blogu