Založ si blog

Predčasné voľby ukážu pravdu

Volanie opozície po predčasných voľbách treba vypočuť. A nielen preto, že ich žiada opozícia, ale aj preto, v akom stave sa nachádza slovenská spoločnosť. A nepochybujem o prekvapení, ktoré nejedna politická strana zažije, ak ku predčasným voľbám naozaj dôjde.

S veľkým sklamaním môžu rátať nielen členovia súčasnej koalície (a Most-Híd asi skončí aj mimo parlamentu a zanikne), ale aj zástupcovia dnešnej opozície. Znechutenie ľudí je príliš veľké, a hoci si to Sulík, Matovič a spol. vykladajú len tak, ako im vyhovuje, realitou dneška je nevraživosť voličov aj voči ich politickým stranám, či skôr firmám. Navyše ani jeden nemajú program, ktorý by bol zameraný na prospech celého štátu a národa, a v okamihu, ako stratia tému SMER-SD a R.Fico, budú v koncoch. Možno by aj prospelo, ak by sa na nejaký čas dostali k moci, a národ by konečne poznal ich pravú tvár.

Takže, bez okolkov priznávam, že predčasné voľby by som prijal s istou dávkou optimizmu. Stále slabunko blikoce aj nádej, že sa národ, či presnejšie volič – zamyslí, napríklad aj nad tým, aké následky by malo pre bežného občana, ak by niekoho krivo a bez dôkazov na verejnosti obvinil z rôznych zločinov. Politikom, hlavne z radov opozície, tento druh trestnej činnosti zatiaľ prechádza, pretože ich chráni absurdná – výroková imunita. Nevidím dôvod, prečo by tento inštitút mal existovať, dospelý človek by mal vedieť rozoznať, čo povedať môže a čo nie, a u poslanca sa predsa len (mylne) predpokladá istá znalosť právneho poriadku a rešpektu k zákonom. Zatiaľ márne, pretože v poslaneckých laviciach máme (najmä v aktuálnom období) čudesné existencie, ktoré napríklad dnes vykrikujú najsilnejšej vládnej strane kontakty s mafiánmi, a nejako pozabudli na vlastnú minulosť. A niektorí možno aj na súčasnosť, ktovie.

Takže, čo by teda ukázali predčasné voľby ? Neviem, ale mám pocit, že by skončili veľkým prekvapením … SMER by som odhadoval na úrovni 10-15%, SNS  5-7%, Most  1-4%, SaS 5-8%, OĽANO 1-5%, ĽSNS 8-10%, SME-Rodina 1-5% … predpokladám „šťastný“ návrat KDH, a príchod nejakého „čierneho“ koňa volieb. A vôbec by som sa nedivil, ak by sa po dlhých rokoch vrátili do parlamentu komunisti.

Vznik vlády ? No, v tomto ohľade som pesimista, očakával by som po predčasných voľbách krízu, pretože sa sotva nájde subjekt, ktorý by mohol byť silným pilierom novej vlády. Skôr by prišli dlhé mesiace hádok a obviňovania, kto a koho poškodil, kto a proti komu tlačil a rozdával letáky … a podobne. Ako by to dopadlo v slovenských pomeroch, to si neviem predstaviť. A rovnako si neviem predstaviť, čo by nasledovalo. V každom prípade by sme zažili poriadne predražený kabaret.

Čo na záver ? Hurá do predčasných volieb, konečne dostaneme za svoje dane aspoň niečo … možno len kúsok zvrátenej zábavy, ale konečne sa odhalia skutočné zámery dnešných „bojovníkov“ za slušnosť … koho budem voliť ? Žiadne tajnosti – tentoraz vedome a cielene – komunistov. Za socializmu (údajne) kradli všetci, a aj tak bolo dosť … dnes kradnú volení „vyvolení“ a národ nemá nič. …

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Nový Zéland, Auckland

Cudzinci na Novom Zélande budú mať sťažený prístup ku kúpe nehnuteľností

19.08.2018 12:59

Cieľom tohto kroku je zlepšiť prístup domáceho obyvateľstva k bývaniu.

diaľnica, most, považská bystrica

NDS spravuje 759 mostov, v havarijnom stave nie je ani jeden

19.08.2018 12:00

Národná diaľničná spoločnosť plánuje v tomto roku vynaložiť na údržbu a opravy mostov vo svojej správe 6,5 milióna eur.

ampulky, očkovanie, lieky, injekcia

V únii budú lekári očkovať rovnako

19.08.2018 12:00

Minulý rok sa osýpkami v Európskej únii nakazilo viac ako 14-tisíc ľudí. To je trikrát viac, ako v roku 2016.

drogy,

VIDEO: Policajti zadržali v Bratislave drogového delikventa

19.08.2018 11:53, aktualizované: 12:24

Bratislavskí policajti zadržali muža, pri ktorom mali dôvodné podozrenie z páchania drogovej trestnej činnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907272x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu