Založ si blog

Predčasné voľby ukážu pravdu

Volanie opozície po predčasných voľbách treba vypočuť. A nielen preto, že ich žiada opozícia, ale aj preto, v akom stave sa nachádza slovenská spoločnosť. A nepochybujem o prekvapení, ktoré nejedna politická strana zažije, ak ku predčasným voľbám naozaj dôjde.

S veľkým sklamaním môžu rátať nielen členovia súčasnej koalície (a Most-Híd asi skončí aj mimo parlamentu a zanikne), ale aj zástupcovia dnešnej opozície. Znechutenie ľudí je príliš veľké, a hoci si to Sulík, Matovič a spol. vykladajú len tak, ako im vyhovuje, realitou dneška je nevraživosť voličov aj voči ich politickým stranám, či skôr firmám. Navyše ani jeden nemajú program, ktorý by bol zameraný na prospech celého štátu a národa, a v okamihu, ako stratia tému SMER-SD a R.Fico, budú v koncoch. Možno by aj prospelo, ak by sa na nejaký čas dostali k moci, a národ by konečne poznal ich pravú tvár.

Takže, bez okolkov priznávam, že predčasné voľby by som prijal s istou dávkou optimizmu. Stále slabunko blikoce aj nádej, že sa národ, či presnejšie volič – zamyslí, napríklad aj nad tým, aké následky by malo pre bežného občana, ak by niekoho krivo a bez dôkazov na verejnosti obvinil z rôznych zločinov. Politikom, hlavne z radov opozície, tento druh trestnej činnosti zatiaľ prechádza, pretože ich chráni absurdná – výroková imunita. Nevidím dôvod, prečo by tento inštitút mal existovať, dospelý človek by mal vedieť rozoznať, čo povedať môže a čo nie, a u poslanca sa predsa len (mylne) predpokladá istá znalosť právneho poriadku a rešpektu k zákonom. Zatiaľ márne, pretože v poslaneckých laviciach máme (najmä v aktuálnom období) čudesné existencie, ktoré napríklad dnes vykrikujú najsilnejšej vládnej strane kontakty s mafiánmi, a nejako pozabudli na vlastnú minulosť. A niektorí možno aj na súčasnosť, ktovie.

Takže, čo by teda ukázali predčasné voľby ? Neviem, ale mám pocit, že by skončili veľkým prekvapením … SMER by som odhadoval na úrovni 10-15%, SNS  5-7%, Most  1-4%, SaS 5-8%, OĽANO 1-5%, ĽSNS 8-10%, SME-Rodina 1-5% … predpokladám „šťastný“ návrat KDH, a príchod nejakého „čierneho“ koňa volieb. A vôbec by som sa nedivil, ak by sa po dlhých rokoch vrátili do parlamentu komunisti.

Vznik vlády ? No, v tomto ohľade som pesimista, očakával by som po predčasných voľbách krízu, pretože sa sotva nájde subjekt, ktorý by mohol byť silným pilierom novej vlády. Skôr by prišli dlhé mesiace hádok a obviňovania, kto a koho poškodil, kto a proti komu tlačil a rozdával letáky … a podobne. Ako by to dopadlo v slovenských pomeroch, to si neviem predstaviť. A rovnako si neviem predstaviť, čo by nasledovalo. V každom prípade by sme zažili poriadne predražený kabaret.

Čo na záver ? Hurá do predčasných volieb, konečne dostaneme za svoje dane aspoň niečo … možno len kúsok zvrátenej zábavy, ale konečne sa odhalia skutočné zámery dnešných „bojovníkov“ za slušnosť … koho budem voliť ? Žiadne tajnosti – tentoraz vedome a cielene – komunistov. Za socializmu (údajne) kradli všetci, a aj tak bolo dosť … dnes kradnú volení „vyvolení“ a národ nemá nič. …

Končí sa história omylov v kresle prezidenta ?

20.05.2018

Ak nebude opätovne kandidovať A.Kiska na post prezidenta SR, môžeme začať dúfať, že príde konečne niekto, kto bude skutočnou osobnosťou, spájajúcou slovenský národ bez ohľadu na národnosť, viac »

Pokuty nepomáhajú, skúsme niečo iné . ..

19.05.2018

Hoci sa významne zmenili predpisy o premávke na pozemných komunikáciách, i naďalej máme množstvo pretekárov za volantom, či občanov pod vplyvom alkoholu ... nehovoriac o množstve nehôd a zranených viac »

Kradnuté sa vracia a trestá sa zlodej, nie občan

19.05.2018

Podľa právneho zástupcu občana Kisku urobil chybu štát a ten by mal odškodniť zubára Franca za stratu pozemku ... mal som kedysi lepšiu mienku o pánovi Mazákovi, ale asi som sa pomýlil ... viac »

Koloseum, Rím

Hnutie piatich hviezd a Liga sa dohodli na novom premiérovi, jeho meno sa najskôr dozvie prezident

20.05.2018 20:58

Jeden z dvojice talianskych populistických lídrov oznámil, že sa so svojím rivalom zhodli na tom, kto by mal byť novým premiérom - ani jeden z nich.

Steven Mnuchin,

Mnuchin: Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa odkladá

20.05.2018 20:52

Spojené štáty a Čína sa dohodli, že zatiaľ nenaplnia svoje hrozby uvalenia nových ciel na vzájomnú obchodnú výmenu.

dovolenka, lietanie, letisko

Drahšia ropa, drahšie dovolenky

20.05.2018 20:00

Aj rozhodnutia vo vysokej medzinárodnej politike zdražujú naše letné dovolenky.

hzs, horská záchranná služba

Vo Vysokých Tatrách zahynul 57-ročný Poliak

20.05.2018 19:02

Vysoké Tatry si dnes vyžiadali ďalšiu obeť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,682
Celková čítanosť: 3654765x
Priemerná čítanosť článkov: 2173x

Autor blogu