Založ si blog

Predčasné voľby ukážu pravdu

Volanie opozície po predčasných voľbách treba vypočuť. A nielen preto, že ich žiada opozícia, ale aj preto, v akom stave sa nachádza slovenská spoločnosť. A nepochybujem o prekvapení, ktoré nejedna politická strana zažije, ak ku predčasným voľbám naozaj dôjde.

S veľkým sklamaním môžu rátať nielen členovia súčasnej koalície (a Most-Híd asi skončí aj mimo parlamentu a zanikne), ale aj zástupcovia dnešnej opozície. Znechutenie ľudí je príliš veľké, a hoci si to Sulík, Matovič a spol. vykladajú len tak, ako im vyhovuje, realitou dneška je nevraživosť voličov aj voči ich politickým stranám, či skôr firmám. Navyše ani jeden nemajú program, ktorý by bol zameraný na prospech celého štátu a národa, a v okamihu, ako stratia tému SMER-SD a R.Fico, budú v koncoch. Možno by aj prospelo, ak by sa na nejaký čas dostali k moci, a národ by konečne poznal ich pravú tvár.

Takže, bez okolkov priznávam, že predčasné voľby by som prijal s istou dávkou optimizmu. Stále slabunko blikoce aj nádej, že sa národ, či presnejšie volič – zamyslí, napríklad aj nad tým, aké následky by malo pre bežného občana, ak by niekoho krivo a bez dôkazov na verejnosti obvinil z rôznych zločinov. Politikom, hlavne z radov opozície, tento druh trestnej činnosti zatiaľ prechádza, pretože ich chráni absurdná – výroková imunita. Nevidím dôvod, prečo by tento inštitút mal existovať, dospelý človek by mal vedieť rozoznať, čo povedať môže a čo nie, a u poslanca sa predsa len (mylne) predpokladá istá znalosť právneho poriadku a rešpektu k zákonom. Zatiaľ márne, pretože v poslaneckých laviciach máme (najmä v aktuálnom období) čudesné existencie, ktoré napríklad dnes vykrikujú najsilnejšej vládnej strane kontakty s mafiánmi, a nejako pozabudli na vlastnú minulosť. A niektorí možno aj na súčasnosť, ktovie.

Takže, čo by teda ukázali predčasné voľby ? Neviem, ale mám pocit, že by skončili veľkým prekvapením … SMER by som odhadoval na úrovni 10-15%, SNS  5-7%, Most  1-4%, SaS 5-8%, OĽANO 1-5%, ĽSNS 8-10%, SME-Rodina 1-5% … predpokladám „šťastný“ návrat KDH, a príchod nejakého „čierneho“ koňa volieb. A vôbec by som sa nedivil, ak by sa po dlhých rokoch vrátili do parlamentu komunisti.

Vznik vlády ? No, v tomto ohľade som pesimista, očakával by som po predčasných voľbách krízu, pretože sa sotva nájde subjekt, ktorý by mohol byť silným pilierom novej vlády. Skôr by prišli dlhé mesiace hádok a obviňovania, kto a koho poškodil, kto a proti komu tlačil a rozdával letáky … a podobne. Ako by to dopadlo v slovenských pomeroch, to si neviem predstaviť. A rovnako si neviem predstaviť, čo by nasledovalo. V každom prípade by sme zažili poriadne predražený kabaret.

Čo na záver ? Hurá do predčasných volieb, konečne dostaneme za svoje dane aspoň niečo … možno len kúsok zvrátenej zábavy, ale konečne sa odhalia skutočné zámery dnešných „bojovníkov“ za slušnosť … koho budem voliť ? Žiadne tajnosti – tentoraz vedome a cielene – komunistov. Za socializmu (údajne) kradli všetci, a aj tak bolo dosť … dnes kradnú volení „vyvolení“ a národ nemá nič. …

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534804x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu