Založ si blog

Klobúk dolu, Most-Híd

…Kedysi som napriek neľúbosti niektorých ľudí napísal, že B.Bugár je jediným politikom na Slovensku. Politikom v zmysle slova samotného, s vystupovaním a správaním, ktoré zodpovedajú postaveniu.
B.Bugár a jeho strana MOST-Híd opäť ukázali slovenským politickým stranám, ako by asi malo vyzerať vystupovanie a správanie politikov, či poslancov NR SR. Iste, sotva môžeme čakať niečo normálne od ľudí, ktorých rétorika je založená na nenávisti, krivých obvineniach či falošnom správaní.
Tlačová konferencia B.Bugára v mene jeho strany presne zodpovedala predstave o vyslovení názoru a poskytovaní informácií širokej verejnosti. Krátke, jasné a zreteľné vyjadrenie predsedu strany, jednoznačné a argumentami podložené stanovisko k súčasnej situácii, jasné odpovede na položené otázky. Iste, aj napriek tomu sa objavil niekto, kto jasnému vyjadreniu neporozumel, ale to je už daň za to, že žurnalistikou sa môžu živiť aj ľudia, ktorí nerozumejú tomu, čo – počujú.
V roku 2006 som si želal, aby vládnutie R.Fica netrvalo dlho. Mal som na to viac dôvodov, pre ktoré som sa roky odmietal vyjadrovať na jeho adresu, hoci aj napriek averzii voči jeho osobe uznávam, že sa mu na slovenské pomery podaril ojedinelý projekt politickej strany. Ale jeho vtedajšie spojenie s V.Mečiarom, ktorého predtým jednoznačne odmietal, a utvrdilo v presvedčení, že ak ide o moc – je povolené všetko.
Chápem, prečo R.Fico odmietol pristúpiť na návrh B.Bugára, ktorý bol výsledkom rokovaní v rámci strany Most-Híd. Súčasná situácia je vážna, a pre stranu R.Fica doslova kritická. Na jednej strane hovoria prieskumy o pomerne stabilnej podpore voličov, na strane druhej sa objavuje čoraz viac prešľapov zo strany rôznych členov strany, a vďaka mohutnej a neférovej mediálnej kampani sa postavenie R.Fica otriasa v základoch. Ale za súčasný stav si môže hlavne sám. Začal žiť v ilúzii, že jeho postavenie je neohroziteľné, a nech sa bude diať čokoľvek, vždy a o všetkom rozhodne on sám, bez ohľadu na názory spoločnosti.
Po rozhodnutí koaličného partnera, strany Most-Híd, by bolo pre R.Fica najlepšie, ak by svet vrcholovej politiky opustil. Iste, neodíde na vrchole slávy, túto chvíľu premeškal už dávnejšie, ale ešte stále môže odísť v relatívnom pokoji. Navyše, nemusí mať obavy z úspechu svojich oponentov, R.Sulík ani I.Matovič nemajú schopnosti na to, aby dokázali vyhrať voľby a dlhodobejšie viesť Slovensko. V podstate sa dá povedať, že je u nich možné predpokladať jednorazový a náhodný úspech, ale rozhodne to nebude trvalý jav. A sotva to bude niečo, čo by prečkalo celé volebné obdobie, pretože na torpédovanie vzťahov a potápanie spoločnej lode sú obaja páni viac, než uznávaní odborníci. Takže sa dá oprávnene predpokladať, že koniec politickej kariéry R.Fica bude začiatkom konca politických kariér R.Sulíka a I.Matoviča. A súdiac podľa reakcií účastníkov rôznych diskusií, sotva kto bude za nimi plakať.
Čo bude ďalej, po vyjadrení stanoviska strany Most-Híd ? Nie som jasnovidec, ale …
R.Fico bude naďalej odmietať pristúpiť na návrh predčasných volieb zo strany B.Bugára. Naopak, očakávam, že na tento návrh pristúpi A.Danko a SNS, a spoločne s opozíciou odhlasujú vyslovenie nedôvery vláde a skrátenie volebného obdobia. A všetko skončí Pyrrhovým víťazstvom opozície, ktorá síce ukončí kariéru R.Fica, ale zaplatí za to vysokú cenu – vo voľbách sa nedostaví očakávaný úspech, a pozícia dnešných lídrov sa ešte viac oslabí. A pokladám za pravdepodobné, že slovenskú káru potiahne ešte istý čas vláda v demisii, kým sa nájde vhodné riešenie.

Ideologické praktiky komunistov demokratom nesmrdia

17.06.2018

... však ide predsa o moc a peniaze, a tam je každý nápad na zmanipulovanie voliča dobrý, aj keby bol akokoľvek hlúpy, či dokonca zvrhlý. A tak sa ide obnoviť niečo, čo sa kedysi honosne nazývalo viac »

Česká šnúrka na červených trenírkach

16.06.2018

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých "pedagógov", ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. viac »

Kto je ten ujo ? Nikto, synček . . .

13.06.2018

Asi by sa mnohí aj zasmiali, nebyť toho, že otec a syn sledovali v chládku altánku televízne vysielanie a príčinou dialógu v nadpise bola správa o slovenskom prezidentovi. Nikto ... slovo priam viac »

Bratislava, Bratislavský hrad

O primátorské kreslo Bratislavy chce zabojovať aj Viktor Béreš

18.06.2018 13:22

Metropola Slovenska sa musí podľa Béreša rovnať významom, estetikou aj kultúrou s inými európskymi mestami.

rodina, dieťa, matka, otec

Štátne dávky porastú. Prilepší si milión ľudí

18.06.2018 13:00

Po roku opäť dôjde k zvýšeniu životného minima. Vďaka tomu od júla porastie aj 22 štátnych sociálnych dávok, ktoré sa naň viažu.

merkelová, seehofer

Seehofer ustúpil od zámeru obísť Merkelovú

18.06.2018 12:58

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer chcel obísť kancelárku v otázke sprísnenia kontrol na hraniciach, čo bolo predmetom sporu medzi ich stranami.

EÚ, diplomacia, vláda, Oettinger

Oettinger: Som na Slovensku preto, aby som pochopil jeho požiadavky

18.06.2018 12:55

Som na Slovensku preto, aby som si vypočul slovenskú stranu, pochopil jej názory a požiadavky k rozpočtu, uviedol eurokomisár Oettinger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,705
Celková čítanosť: 3740476x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu