Založ si blog

Klobúk dolu, Most-Híd

…Kedysi som napriek neľúbosti niektorých ľudí napísal, že B.Bugár je jediným politikom na Slovensku. Politikom v zmysle slova samotného, s vystupovaním a správaním, ktoré zodpovedajú postaveniu.
B.Bugár a jeho strana MOST-Híd opäť ukázali slovenským politickým stranám, ako by asi malo vyzerať vystupovanie a správanie politikov, či poslancov NR SR. Iste, sotva môžeme čakať niečo normálne od ľudí, ktorých rétorika je založená na nenávisti, krivých obvineniach či falošnom správaní.
Tlačová konferencia B.Bugára v mene jeho strany presne zodpovedala predstave o vyslovení názoru a poskytovaní informácií širokej verejnosti. Krátke, jasné a zreteľné vyjadrenie predsedu strany, jednoznačné a argumentami podložené stanovisko k súčasnej situácii, jasné odpovede na položené otázky. Iste, aj napriek tomu sa objavil niekto, kto jasnému vyjadreniu neporozumel, ale to je už daň za to, že žurnalistikou sa môžu živiť aj ľudia, ktorí nerozumejú tomu, čo – počujú.
V roku 2006 som si želal, aby vládnutie R.Fica netrvalo dlho. Mal som na to viac dôvodov, pre ktoré som sa roky odmietal vyjadrovať na jeho adresu, hoci aj napriek averzii voči jeho osobe uznávam, že sa mu na slovenské pomery podaril ojedinelý projekt politickej strany. Ale jeho vtedajšie spojenie s V.Mečiarom, ktorého predtým jednoznačne odmietal, a utvrdilo v presvedčení, že ak ide o moc – je povolené všetko.
Chápem, prečo R.Fico odmietol pristúpiť na návrh B.Bugára, ktorý bol výsledkom rokovaní v rámci strany Most-Híd. Súčasná situácia je vážna, a pre stranu R.Fica doslova kritická. Na jednej strane hovoria prieskumy o pomerne stabilnej podpore voličov, na strane druhej sa objavuje čoraz viac prešľapov zo strany rôznych členov strany, a vďaka mohutnej a neférovej mediálnej kampani sa postavenie R.Fica otriasa v základoch. Ale za súčasný stav si môže hlavne sám. Začal žiť v ilúzii, že jeho postavenie je neohroziteľné, a nech sa bude diať čokoľvek, vždy a o všetkom rozhodne on sám, bez ohľadu na názory spoločnosti.
Po rozhodnutí koaličného partnera, strany Most-Híd, by bolo pre R.Fica najlepšie, ak by svet vrcholovej politiky opustil. Iste, neodíde na vrchole slávy, túto chvíľu premeškal už dávnejšie, ale ešte stále môže odísť v relatívnom pokoji. Navyše, nemusí mať obavy z úspechu svojich oponentov, R.Sulík ani I.Matovič nemajú schopnosti na to, aby dokázali vyhrať voľby a dlhodobejšie viesť Slovensko. V podstate sa dá povedať, že je u nich možné predpokladať jednorazový a náhodný úspech, ale rozhodne to nebude trvalý jav. A sotva to bude niečo, čo by prečkalo celé volebné obdobie, pretože na torpédovanie vzťahov a potápanie spoločnej lode sú obaja páni viac, než uznávaní odborníci. Takže sa dá oprávnene predpokladať, že koniec politickej kariéry R.Fica bude začiatkom konca politických kariér R.Sulíka a I.Matoviča. A súdiac podľa reakcií účastníkov rôznych diskusií, sotva kto bude za nimi plakať.
Čo bude ďalej, po vyjadrení stanoviska strany Most-Híd ? Nie som jasnovidec, ale …
R.Fico bude naďalej odmietať pristúpiť na návrh predčasných volieb zo strany B.Bugára. Naopak, očakávam, že na tento návrh pristúpi A.Danko a SNS, a spoločne s opozíciou odhlasujú vyslovenie nedôvery vláde a skrátenie volebného obdobia. A všetko skončí Pyrrhovým víťazstvom opozície, ktorá síce ukončí kariéru R.Fica, ale zaplatí za to vysokú cenu – vo voľbách sa nedostaví očakávaný úspech, a pozícia dnešných lídrov sa ešte viac oslabí. A pokladám za pravdepodobné, že slovenskú káru potiahne ešte istý čas vláda v demisii, kým sa nájde vhodné riešenie.

Tresky-plesky z jednej cesty (mysľou)

12.12.2018

Do ambulancie očného lekára vstúpi chlapík. Aký máte problém, pýta sa lekár. Chlapík sa ošíva a nakoniec z neho vyletí - nech sa pozriem na čokoľvek, stále vidím len to isté ... lekár viac »

Policajti hľadali . .. a nakoniec – našli . ..

10.12.2018

Breznianskeho podnikateľa, ktorému sa darilo tri roky úspešne skrývať pred spravodlivosťou. Čo sa nedarilo policajtom z Brezna, podarilo sa v Rimavskej Sobote ... Prečo to trvalo tri roky, to viac »

Marakéš alebo kto sa (len) ako mafia správa . ..

09.12.2018

Sklamanie z odporu voči migračnému "dohovoru" čoraz viac stúpa a hľadanie spôsobov, ako vynútiť schválenie nechceného, dosahuje nové výšiny ... najprv sa hovorilo o podpise, teraz sa hovorí viac »

Mateusz Morawiecki.

Poľský premiér Morawiecki ustál hlasovanie o dôvere v parlamente

12.12.2018 20:03

Dolná komora parlamentu podržala Morawieckeho vo funkcii pomerom hlasov 231 k 181.

študentská osobnosť roka

Ocenená vedkyňa bojuje proti rakovine

12.12.2018 20:00

Podujatie už po štrnásty raz pripravila organizácia Junior Chamber International - Slovakia (JCI), ktorá ocenila 12 študentov a doktorandov.

Michael Cohen

Bývalý Trumpov právnik Cohen dostal na súde tri roky

12.12.2018 19:01

Usvedčil ho, že počas volebnej kampane v roku 2016 podplácal dve niekdajšie milenky budúceho prezidenta.

morčacia roláda na jablkách

Ceny mäsa budú rásť, pre vyššie platy a drahšie energie

12.12.2018 18:12

Navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov očakávajú spracovatelia mäsa v rozmedzí 5 až 8 %.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,880
Celková čítanosť: 4373977x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu