Založ si blog

Klobúk dolu, Most-Híd

…Kedysi som napriek neľúbosti niektorých ľudí napísal, že B.Bugár je jediným politikom na Slovensku. Politikom v zmysle slova samotného, s vystupovaním a správaním, ktoré zodpovedajú postaveniu.
B.Bugár a jeho strana MOST-Híd opäť ukázali slovenským politickým stranám, ako by asi malo vyzerať vystupovanie a správanie politikov, či poslancov NR SR. Iste, sotva môžeme čakať niečo normálne od ľudí, ktorých rétorika je založená na nenávisti, krivých obvineniach či falošnom správaní.
Tlačová konferencia B.Bugára v mene jeho strany presne zodpovedala predstave o vyslovení názoru a poskytovaní informácií širokej verejnosti. Krátke, jasné a zreteľné vyjadrenie predsedu strany, jednoznačné a argumentami podložené stanovisko k súčasnej situácii, jasné odpovede na položené otázky. Iste, aj napriek tomu sa objavil niekto, kto jasnému vyjadreniu neporozumel, ale to je už daň za to, že žurnalistikou sa môžu živiť aj ľudia, ktorí nerozumejú tomu, čo – počujú.
V roku 2006 som si želal, aby vládnutie R.Fica netrvalo dlho. Mal som na to viac dôvodov, pre ktoré som sa roky odmietal vyjadrovať na jeho adresu, hoci aj napriek averzii voči jeho osobe uznávam, že sa mu na slovenské pomery podaril ojedinelý projekt politickej strany. Ale jeho vtedajšie spojenie s V.Mečiarom, ktorého predtým jednoznačne odmietal, a utvrdilo v presvedčení, že ak ide o moc – je povolené všetko.
Chápem, prečo R.Fico odmietol pristúpiť na návrh B.Bugára, ktorý bol výsledkom rokovaní v rámci strany Most-Híd. Súčasná situácia je vážna, a pre stranu R.Fica doslova kritická. Na jednej strane hovoria prieskumy o pomerne stabilnej podpore voličov, na strane druhej sa objavuje čoraz viac prešľapov zo strany rôznych členov strany, a vďaka mohutnej a neférovej mediálnej kampani sa postavenie R.Fica otriasa v základoch. Ale za súčasný stav si môže hlavne sám. Začal žiť v ilúzii, že jeho postavenie je neohroziteľné, a nech sa bude diať čokoľvek, vždy a o všetkom rozhodne on sám, bez ohľadu na názory spoločnosti.
Po rozhodnutí koaličného partnera, strany Most-Híd, by bolo pre R.Fica najlepšie, ak by svet vrcholovej politiky opustil. Iste, neodíde na vrchole slávy, túto chvíľu premeškal už dávnejšie, ale ešte stále môže odísť v relatívnom pokoji. Navyše, nemusí mať obavy z úspechu svojich oponentov, R.Sulík ani I.Matovič nemajú schopnosti na to, aby dokázali vyhrať voľby a dlhodobejšie viesť Slovensko. V podstate sa dá povedať, že je u nich možné predpokladať jednorazový a náhodný úspech, ale rozhodne to nebude trvalý jav. A sotva to bude niečo, čo by prečkalo celé volebné obdobie, pretože na torpédovanie vzťahov a potápanie spoločnej lode sú obaja páni viac, než uznávaní odborníci. Takže sa dá oprávnene predpokladať, že koniec politickej kariéry R.Fica bude začiatkom konca politických kariér R.Sulíka a I.Matoviča. A súdiac podľa reakcií účastníkov rôznych diskusií, sotva kto bude za nimi plakať.
Čo bude ďalej, po vyjadrení stanoviska strany Most-Híd ? Nie som jasnovidec, ale …
R.Fico bude naďalej odmietať pristúpiť na návrh predčasných volieb zo strany B.Bugára. Naopak, očakávam, že na tento návrh pristúpi A.Danko a SNS, a spoločne s opozíciou odhlasujú vyslovenie nedôvery vláde a skrátenie volebného obdobia. A všetko skončí Pyrrhovým víťazstvom opozície, ktorá síce ukončí kariéru R.Fica, ale zaplatí za to vysokú cenu – vo voľbách sa nedostaví očakávaný úspech, a pozícia dnešných lídrov sa ešte viac oslabí. A pokladám za pravdepodobné, že slovenskú káru potiahne ešte istý čas vláda v demisii, kým sa nájde vhodné riešenie.

Klub politických turistov

22.03.2018

Agresívnej rétorike I.Matoviča sa nečudujem. Vlastne mu nič iné neostáva, pretože pohľad na rady "členov" jeho strany hovorí jasnou rečou - v tomto košiari politické osobnosti nie sú ... viac »

Liberáli . .. nič lepšie naozaj nemáte ?

21.03.2018

Chcete vládnuť, ale v diskusiách dostávate pravidelne “na frak” ... naozaj nemáte nič lepšie, ako L.Nicholsonová a Ľ.Galko ? Kedysi sa hovorilo “slabý ako gruzínsky čaj”. Žiaľ, vaše viac »

Súhlasím, pán prezident

20.03.2018

Ako som v inom príspevku podotkol, rekonštrukcia vlády sa (nielen) mne zdá zvláštnym postupom. Pravdou je, že sotva sa nájde dokument, ktorý by určoval postup v podobnej situácii, akú dnes viac »

Sýria Ghúta Východná prímerie humanitárne porušenie boje

Sýrski rebeli pred odchodom z Východnej Ghúty prepustili 13 väzňov

22.03.2018 12:16

Muži po oslobodení plakali, ďakovali Bohu, sýrskej armáde a prezidentovi Baššárovi al-Asadovi.

austin, útok zásielkovými bombami

Polícia identifikovala útočníka z Austinu v USA, jeho motív ostáva nejasný

22.03.2018 11:52

Zahynul v stredu po tom, čo odpálil v aute jednu z vlastných náloží.

taliansko, migranti, migrant

Utečenec dostal doživotie za znásilnenie a vraždu študentky

22.03.2018 11:44

Muž vyhlásil, že v októbri 2016 zhodil z bicykla Mariu Ladenburger, znásilnil ju a v bezvedomí ju hodil do rieky, kde sa utopila.

trump

Trump obhajoval blahoželanie k Putinovmu znovuzvoleniu

22.03.2018 11:40

Svojím rozhodnutím si vyslúžil kritiku zo strany republikánov i demokratov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,622
Celková čítanosť: 3447717x
Priemerná čítanosť článkov: 2126x

Autor blogu