Založ si blog

Súhlasím, pán prezident

Ako som v inom príspevku podotkol, rekonštrukcia vlády sa (nielen) mne zdá zvláštnym postupom. Pravdou je, že sotva sa nájde dokument, ktorý by určoval postup v podobnej situácii, akú dnes zažívame.

Napriek všetkým výhradám, ktoré mám voči vašej osobe, musím konštatovať, že odmietnutie vymenovania navrhovaných kandidátov do vlády P.Pellegríniho, pokladám za správny krok. Som presvedčený nielen o neprijateľnosti kandidáta na post ministra vnútra, ale pokladám za správne aj nahradenie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny J.Richtera, a nesúhlasím ani s nomináciou R.Rašiho. A výhrady mám aj voči nominácii na post ministra kultúry, kde nepokladám návrh Ľ.Laššákovej za primeraný k zameraniu daného rezortu.

Som presvedčený, že v dnešnej situácii by mal byť ministrom vnútra kandidát, ktorý má skúsenosti v danej oblasti a nie je spájaný so žiadnou politickou stranou, ale naopak je uznávaným odborníkom.

A rovnako som presvedčený, že strana SMER-SD nedokáže poskytnúť kandidátov, ktorí by mohli byť aj dôveryhodní. 

Myslím, že konečne by mala zložiť ružové okuliare z krvavých očí aj opozícia, a mala by hľadať spôsob, ako dospieť k vzájomnej spolupráci všetkých parlamentných strán, pretože v dnešnej situácii je najpotrebnejším krokom úprava ústavných článkov tak, aby jasne deklarovali postupy v prípade odstúpenie premiéra.

Zatiaľ, klobúk dolu … pán prezident.

 

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

Nepodporuješ . .. nediskutuješ

21.04.2018

Diskusia nebola otvorená ... pre istotu. Akoby náhodou sa opakuje rovnaká situácia - diskusie sú pravidelne blokované tam, kde predstavitelia dnešnej opozície tvrdia niečo, s čím by čitatelia viac »

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 3554932x
Priemerná čítanosť článkov: 2152x

Autor blogu