Založ si blog

Súhlasím, pán prezident

Ako som v inom príspevku podotkol, rekonštrukcia vlády sa (nielen) mne zdá zvláštnym postupom. Pravdou je, že sotva sa nájde dokument, ktorý by určoval postup v podobnej situácii, akú dnes zažívame.

Napriek všetkým výhradám, ktoré mám voči vašej osobe, musím konštatovať, že odmietnutie vymenovania navrhovaných kandidátov do vlády P.Pellegríniho, pokladám za správny krok. Som presvedčený nielen o neprijateľnosti kandidáta na post ministra vnútra, ale pokladám za správne aj nahradenie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny J.Richtera, a nesúhlasím ani s nomináciou R.Rašiho. A výhrady mám aj voči nominácii na post ministra kultúry, kde nepokladám návrh Ľ.Laššákovej za primeraný k zameraniu daného rezortu.

Som presvedčený, že v dnešnej situácii by mal byť ministrom vnútra kandidát, ktorý má skúsenosti v danej oblasti a nie je spájaný so žiadnou politickou stranou, ale naopak je uznávaným odborníkom.

A rovnako som presvedčený, že strana SMER-SD nedokáže poskytnúť kandidátov, ktorí by mohli byť aj dôveryhodní. 

Myslím, že konečne by mala zložiť ružové okuliare z krvavých očí aj opozícia, a mala by hľadať spôsob, ako dospieť k vzájomnej spolupráci všetkých parlamentných strán, pretože v dnešnej situácii je najpotrebnejším krokom úprava ústavných článkov tak, aby jasne deklarovali postupy v prípade odstúpenie premiéra.

Zatiaľ, klobúk dolu … pán prezident.

 

Neustrážila chatu a chce riadiť štát ?

20.09.2018

Poslankyňa Remišová s obľubou súdi iných. Na adresu F.Imreczeho sa vyjadrila, že ako bude strážiť rozpočet, ak si neustrážil finančnú správu ... Ak budeme merať metrom poslankyne Remišovej, viac »

Do basy a zahodiť kľúč . .. .

19.09.2018

Nie je podstatné, koľko výjazdov denne má rýchla lekárska pomoc (ďalej RLP). Podstatné je, aby bola včas na mieste vtedy, keď to pacient najviac potrebuje. Nech hovoria pracovníci ministerstva viac »

Trápne výmysly prezidenta Kisku

19.09.2018

Čím skôr skončí obdobie výkonu prezidentského úradu podnikateľom A.Kiskom, tým lepšie bude. Už dnes sa dá bez zaváhanie konštatovať, že to bude najhorší prezident v dejinách Slovenska viac »

Trump

Trump odložil odtajnenie dokumentov z pátrania po zasahovaní Ruska

21.09.2018 18:25

Sám Trump pritom odtajnenie dokumentov oznámil iba v pondelok.

Syria Idlib

Turecko a Rusko vymedzili hranice demilitarizovanej zóny v Idlibe

21.09.2018 18:04

Sýrska provincia, ležiaca pri hranici s Tureckom, je poslednou baštou sýrskych povstalcov.

Búrka, počasie, dážď

Škandináviu zasiahne silná búrka Knud, tá sa neskôr presunie do strednej Európy

21.09.2018 17:55

Postupne sa bude búrka presúvať do stredu Európy, počasie na Slovensku začne ovplyvňovať v noci na sobotu.

Kanada

Dohoda USA s Kanadou mešká, možno budú pokračovať len s Mexikom

21.09.2018 17:31

Spojené štáty sa dostávajú "veľmi blízko" k tomu, že budú musieť pokračovať v dohode o voľnom obchode len s Mexikom bez Kanady.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,782
Celková čítanosť: 4041659x
Priemerná čítanosť článkov: 2268x

Autor blogu