Založ si blog

Súhlasím, pán prezident

Ako som v inom príspevku podotkol, rekonštrukcia vlády sa (nielen) mne zdá zvláštnym postupom. Pravdou je, že sotva sa nájde dokument, ktorý by určoval postup v podobnej situácii, akú dnes zažívame.

Napriek všetkým výhradám, ktoré mám voči vašej osobe, musím konštatovať, že odmietnutie vymenovania navrhovaných kandidátov do vlády P.Pellegríniho, pokladám za správny krok. Som presvedčený nielen o neprijateľnosti kandidáta na post ministra vnútra, ale pokladám za správne aj nahradenie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny J.Richtera, a nesúhlasím ani s nomináciou R.Rašiho. A výhrady mám aj voči nominácii na post ministra kultúry, kde nepokladám návrh Ľ.Laššákovej za primeraný k zameraniu daného rezortu.

Som presvedčený, že v dnešnej situácii by mal byť ministrom vnútra kandidát, ktorý má skúsenosti v danej oblasti a nie je spájaný so žiadnou politickou stranou, ale naopak je uznávaným odborníkom.

A rovnako som presvedčený, že strana SMER-SD nedokáže poskytnúť kandidátov, ktorí by mohli byť aj dôveryhodní. 

Myslím, že konečne by mala zložiť ružové okuliare z krvavých očí aj opozícia, a mala by hľadať spôsob, ako dospieť k vzájomnej spolupráci všetkých parlamentných strán, pretože v dnešnej situácii je najpotrebnejším krokom úprava ústavných článkov tak, aby jasne deklarovali postupy v prípade odstúpenie premiéra.

Zatiaľ, klobúk dolu … pán prezident.

 

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

EÚ summit, migrácia, Jean-Claude Juncker

Slovensko dostalo štyri formálne výzvy za porušenie práva EÚ

19.07.2018 15:18

Európska komisia zverejnila súbor rozhodnutí o prípadoch porušenia legislatívy EÚ. Slovensko dostalo od exekutívy EÚ štyri formálne výzvy, na ktoré musí zareagovať.

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819240x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu