Založ si blog

Otrasy pre ľudí . .. a novinárov

Čítajúcich vyjadrenia nepochybne “elitných” žurnalistov z rôznych bulvárnych plátkov, mám pocit sklamania … sklamania z toho, ako všetci volajú po slušnosti a zodpovednosti, ale voči sebe o týchto požiadavkách – nehovoria.

M.Leško vyjadril svoj názor v denníku SME, a teraz si dovolím reagovať na niektoré jeho výroky.

…. dvojnásobná vražda je niečo schopné otriasť spoločnosťou … ak by to bola pravda, rovnaký zločin by otriasol spoločnosťou aj v roku 2017. Realitou však je, že zločin vo Veľkej Mači bol hrubo zneužitý médiami a politikmi.

…. to spolu súvisí … tvrdiť, že niečo s niečím súvisí, by mal seriózny novinár len na základe dôkazov.

…. vražda vypovedá o stave v našej spoločnosti …. súhlasím, definitívne sa potvrdilo, že nemáme novinárov, a vždy a všade ide len o niekoho záujmy.

….. pánovi Kaliňákovi neprešla kauza dvojnásobnej vraždy … vari tým chcel autor výroku povedať, že bývalý minister vnútra stojí za týmto zločinom ?

….. tu máme aj organizovaný zločin … a kde ho nemajú, pán Leško ? Majú ho v Nemecku, Belgicku či Francúzsku, o Taliansku alebo USA asi škoda hovoriť, nie ? Asi neviete, že za úspešným vylodením na Sicílii počas II.svetovej vojny stála americká mafia ?

….. zistenia prokurátora V.Špirka … pri všetkej úcte k nemu, zistenia nie sú právoplatné rozsudky.

Je smutné, ako novinár vydáva domnienky za fakty. Navyše sa objavuje otázka, prečo médiá tvrdošijne trvajú na verzii s mafiou, keď napríklad aj odborníci na mafiu nie sú presvedčení o reálnosti tejto verzie. Snažia sa médiá o odvrátenie pozornosti ?

Dnes sa už vie, že J.Kuciak sa venoval mnohým témam, a nielen o prepojení mafie na politické špičky. O ostatných témach sa však nehovorí a treba si položiť otázku – prečo ? Komu vyhovuje jediná, neustále prezentovaná verzia ? Alebo – kto a čoho sa bojí ?

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

EÚ summit, migrácia, Jean-Claude Juncker

Slovensko dostalo štyri formálne výzvy za porušenie práva EÚ

19.07.2018 15:18

Európska komisia zverejnila súbor rozhodnutí o prípadoch porušenia legislatívy EÚ. Slovensko dostalo od exekutívy EÚ štyri formálne výzvy, na ktoré musí zareagovať.

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819246x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu