Založ si blog

Otrasy pre ľudí . .. a novinárov

Čítajúcich vyjadrenia nepochybne “elitných” žurnalistov z rôznych bulvárnych plátkov, mám pocit sklamania … sklamania z toho, ako všetci volajú po slušnosti a zodpovednosti, ale voči sebe o týchto požiadavkách – nehovoria.

M.Leško vyjadril svoj názor v denníku SME, a teraz si dovolím reagovať na niektoré jeho výroky.

…. dvojnásobná vražda je niečo schopné otriasť spoločnosťou … ak by to bola pravda, rovnaký zločin by otriasol spoločnosťou aj v roku 2017. Realitou však je, že zločin vo Veľkej Mači bol hrubo zneužitý médiami a politikmi.

…. to spolu súvisí … tvrdiť, že niečo s niečím súvisí, by mal seriózny novinár len na základe dôkazov.

…. vražda vypovedá o stave v našej spoločnosti …. súhlasím, definitívne sa potvrdilo, že nemáme novinárov, a vždy a všade ide len o niekoho záujmy.

….. pánovi Kaliňákovi neprešla kauza dvojnásobnej vraždy … vari tým chcel autor výroku povedať, že bývalý minister vnútra stojí za týmto zločinom ?

….. tu máme aj organizovaný zločin … a kde ho nemajú, pán Leško ? Majú ho v Nemecku, Belgicku či Francúzsku, o Taliansku alebo USA asi škoda hovoriť, nie ? Asi neviete, že za úspešným vylodením na Sicílii počas II.svetovej vojny stála americká mafia ?

….. zistenia prokurátora V.Špirka … pri všetkej úcte k nemu, zistenia nie sú právoplatné rozsudky.

Je smutné, ako novinár vydáva domnienky za fakty. Navyše sa objavuje otázka, prečo médiá tvrdošijne trvajú na verzii s mafiou, keď napríklad aj odborníci na mafiu nie sú presvedčení o reálnosti tejto verzie. Snažia sa médiá o odvrátenie pozornosti ?

Dnes sa už vie, že J.Kuciak sa venoval mnohým témam, a nielen o prepojení mafie na politické špičky. O ostatných témach sa však nehovorí a treba si položiť otázku – prečo ? Komu vyhovuje jediná, neustále prezentovaná verzia ? Alebo – kto a čoho sa bojí ?

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

Nepodporuješ . .. nediskutuješ

21.04.2018

Diskusia nebola otvorená ... pre istotu. Akoby náhodou sa opakuje rovnaká situácia - diskusie sú pravidelne blokované tam, kde predstavitelia dnešnej opozície tvrdia niečo, s čím by čitatelia viac »

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 3554925x
Priemerná čítanosť článkov: 2152x

Autor blogu