Založ si blog

Protesty proti imperializmu nebudú ?

Vystúpenie britskej premiérky Th.May nenechalo nikoho na pochybách, že svetová politika je dnes postavená na nepodložených názoroch, a fakty nie sú podstatné.

Iste, jej názor o vine Ruska v otázke útoku zo Salisbury podporili aj predstavitelia krajín únie, avšak zo skúsenosti vieme, ako politik uvažuje – a hlavne európsky politik, ktorého predajnosť a servilnosť prekonáva len vlastná zbabelosť.

Pohľad za politiku “vyspelých” demokracií by dnes potešil len zločincov, akými boli Hitler, Stalin či propagandistov typu J.Goebbelsa, a im podobných. Opäť prišla do módy prax určovania vinníka podľa potreby režimu a politika, pričom na zákonných postupoch vôbec nezáleží. Treba pripomenúť, že dnes po potrestaní Moskvy najviac volajú tí, ktorí horlivo tlieskali pri výrokoch H.Clinton na adresu E.Snowdena, keď žiadala zákrok proti “zradcovi” akýmkoľvek spôsobom ? Nezabúdajúc na skutočnosť, ako sa USA sťažovali na neprijateľné zasahovanie do vnútorných záležitostí zo strany Ruska, ktoré udelilo Snowdenovi dočasný azyl, ale vlastné kroky v tomto duchu a vzťahu k ruským “zradcom” označovali za demokratické, v zhode s medzinárodným právom.

Európa je zavlečená politikmi do problémov a konfliktov, ktoré nikdy nekončili dobre. Asi nie je náhoda, že najviac volajú po protiruskom ťažení bývalí poskokovia Stasi, ŠTB, či iných niekdajších komunistických služieb … a nie náhodou je táto téma v centre pozornosti britskej premiérky, ktorá zjavne nezvláda problémy s brexitom.

A na záver len poznámka – za praktiky, ktoré dnes predvádza EÚ, boli mimo zákona postavené komunizmus a fašizmus. V demokracii tieto praktiky už nevadia ?

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

Nepodporuješ . .. nediskutuješ

21.04.2018

Diskusia nebola otvorená ... pre istotu. Akoby náhodou sa opakuje rovnaká situácia - diskusie sú pravidelne blokované tam, kde predstavitelia dnešnej opozície tvrdia niečo, s čím by čitatelia viac »

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 3554915x
Priemerná čítanosť článkov: 2152x

Autor blogu