Založ si blog

Protesty proti imperializmu nebudú ?

Vystúpenie britskej premiérky Th.May nenechalo nikoho na pochybách, že svetová politika je dnes postavená na nepodložených názoroch, a fakty nie sú podstatné.

Iste, jej názor o vine Ruska v otázke útoku zo Salisbury podporili aj predstavitelia krajín únie, avšak zo skúsenosti vieme, ako politik uvažuje – a hlavne európsky politik, ktorého predajnosť a servilnosť prekonáva len vlastná zbabelosť.

Pohľad za politiku “vyspelých” demokracií by dnes potešil len zločincov, akými boli Hitler, Stalin či propagandistov typu J.Goebbelsa, a im podobných. Opäť prišla do módy prax určovania vinníka podľa potreby režimu a politika, pričom na zákonných postupoch vôbec nezáleží. Treba pripomenúť, že dnes po potrestaní Moskvy najviac volajú tí, ktorí horlivo tlieskali pri výrokoch H.Clinton na adresu E.Snowdena, keď žiadala zákrok proti “zradcovi” akýmkoľvek spôsobom ? Nezabúdajúc na skutočnosť, ako sa USA sťažovali na neprijateľné zasahovanie do vnútorných záležitostí zo strany Ruska, ktoré udelilo Snowdenovi dočasný azyl, ale vlastné kroky v tomto duchu a vzťahu k ruským “zradcom” označovali za demokratické, v zhode s medzinárodným právom.

Európa je zavlečená politikmi do problémov a konfliktov, ktoré nikdy nekončili dobre. Asi nie je náhoda, že najviac volajú po protiruskom ťažení bývalí poskokovia Stasi, ŠTB, či iných niekdajších komunistických služieb … a nie náhodou je táto téma v centre pozornosti britskej premiérky, ktorá zjavne nezvláda problémy s brexitom.

A na záver len poznámka – za praktiky, ktoré dnes predvádza EÚ, boli mimo zákona postavené komunizmus a fašizmus. V demokracii tieto praktiky už nevadia ?

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

EÚ summit, migrácia, Jean-Claude Juncker

Slovensko dostalo štyri formálne výzvy za porušenie práva EÚ

19.07.2018 15:18

Európska komisia zverejnila súbor rozhodnutí o prípadoch porušenia legislatívy EÚ. Slovensko dostalo od exekutívy EÚ štyri formálne výzvy, na ktoré musí zareagovať.

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819218x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu