Založ si blog

Protesty proti imperializmu nebudú ?

Vystúpenie britskej premiérky Th.May nenechalo nikoho na pochybách, že svetová politika je dnes postavená na nepodložených názoroch, a fakty nie sú podstatné.

Iste, jej názor o vine Ruska v otázke útoku zo Salisbury podporili aj predstavitelia krajín únie, avšak zo skúsenosti vieme, ako politik uvažuje – a hlavne európsky politik, ktorého predajnosť a servilnosť prekonáva len vlastná zbabelosť.

Pohľad za politiku “vyspelých” demokracií by dnes potešil len zločincov, akými boli Hitler, Stalin či propagandistov typu J.Goebbelsa, a im podobných. Opäť prišla do módy prax určovania vinníka podľa potreby režimu a politika, pričom na zákonných postupoch vôbec nezáleží. Treba pripomenúť, že dnes po potrestaní Moskvy najviac volajú tí, ktorí horlivo tlieskali pri výrokoch H.Clinton na adresu E.Snowdena, keď žiadala zákrok proti “zradcovi” akýmkoľvek spôsobom ? Nezabúdajúc na skutočnosť, ako sa USA sťažovali na neprijateľné zasahovanie do vnútorných záležitostí zo strany Ruska, ktoré udelilo Snowdenovi dočasný azyl, ale vlastné kroky v tomto duchu a vzťahu k ruským “zradcom” označovali za demokratické, v zhode s medzinárodným právom.

Európa je zavlečená politikmi do problémov a konfliktov, ktoré nikdy nekončili dobre. Asi nie je náhoda, že najviac volajú po protiruskom ťažení bývalí poskokovia Stasi, ŠTB, či iných niekdajších komunistických služieb … a nie náhodou je táto téma v centre pozornosti britskej premiérky, ktorá zjavne nezvláda problémy s brexitom.

A na záver len poznámka – za praktiky, ktoré dnes predvádza EÚ, boli mimo zákona postavené komunizmus a fašizmus. V demokracii tieto praktiky už nevadia ?

Len návrat domov je . .. dôležitý !

15.12.2018

Mám rád jazdu autom v zime ... všetko vyzerá akosi inak, milšie ... príroda sa odeje do bieleho hávu, a dokonalosť zážitku kazia len šialenci (vytínajúci stromy okolo ciest) a blázni (za viac »

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

14.12.2018

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, viac »

Komu tečie v BBSK do topánok ?

13.12.2018

Prečo sa ide súdiť banskobystrický kraj s dopravcami o neplatnosť dodatkov k zmluvám ? Stručne povedané - niekomu tečie do topánok, a dopravcovia to rozhodne nie sú. Zhrňme si fakty - kraj viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,883
Celková čítanosť: 4387011x
Priemerná čítanosť článkov: 2330x

Autor blogu