Založ si blog

Protesty proti imperializmu nebudú ?

Vystúpenie britskej premiérky Th.May nenechalo nikoho na pochybách, že svetová politika je dnes postavená na nepodložených názoroch, a fakty nie sú podstatné.

Iste, jej názor o vine Ruska v otázke útoku zo Salisbury podporili aj predstavitelia krajín únie, avšak zo skúsenosti vieme, ako politik uvažuje – a hlavne európsky politik, ktorého predajnosť a servilnosť prekonáva len vlastná zbabelosť.

Pohľad za politiku “vyspelých” demokracií by dnes potešil len zločincov, akými boli Hitler, Stalin či propagandistov typu J.Goebbelsa, a im podobných. Opäť prišla do módy prax určovania vinníka podľa potreby režimu a politika, pričom na zákonných postupoch vôbec nezáleží. Treba pripomenúť, že dnes po potrestaní Moskvy najviac volajú tí, ktorí horlivo tlieskali pri výrokoch H.Clinton na adresu E.Snowdena, keď žiadala zákrok proti “zradcovi” akýmkoľvek spôsobom ? Nezabúdajúc na skutočnosť, ako sa USA sťažovali na neprijateľné zasahovanie do vnútorných záležitostí zo strany Ruska, ktoré udelilo Snowdenovi dočasný azyl, ale vlastné kroky v tomto duchu a vzťahu k ruským “zradcom” označovali za demokratické, v zhode s medzinárodným právom.

Európa je zavlečená politikmi do problémov a konfliktov, ktoré nikdy nekončili dobre. Asi nie je náhoda, že najviac volajú po protiruskom ťažení bývalí poskokovia Stasi, ŠTB, či iných niekdajších komunistických služieb … a nie náhodou je táto téma v centre pozornosti britskej premiérky, ktorá zjavne nezvláda problémy s brexitom.

A na záver len poznámka – za praktiky, ktoré dnes predvádza EÚ, boli mimo zákona postavené komunizmus a fašizmus. V demokracii tieto praktiky už nevadia ?

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

Neustrážila chatu a chce riadiť štát ?

20.09.2018

Poslankyňa Remišová s obľubou súdi iných. Na adresu F.Imreczeho sa vyjadrila, že ako bude strážiť rozpočet, ak si neustrážil finančnú správu ... Ak budeme merať metrom poslankyne Remišovej, viac »

Filipíny počasie zosuv ďalší obete

Počet obetí zosuvov pôdy a tajfúnu Mangkhut dosiahol 155

23.09.2018 09:53

Filipíny zasiahne každý rok priemerne 20 tajfúnov

Somálski piráti uniesli ukrajinskú loď

Piráti uniesli pri Nigérii 12 členov posádky švajčiarskej lode

23.09.2018 09:12

Únosy s cieľom získať výkupné sú v častiach Nigérie častým problémom.

Clá zdvihnú ceny, varoval najväčší americký obchod

23.09.2018 08:50

Najväčší americký maloobchodný reťazec Walmart by pre nové americké clá na čínsky tovar mohol prikročiť k zvyšovaniu svojich cien.

Irán prehliadka vojenská útok zranení

Irán si po útoku v Ahváze predvolal viacerých európskych veľvyslancov

23.09.2018 08:41

"Tento zločin je pokračovaním komplotov regionálnych štátov, ktoré sú bábkami Spojených štátov," uviedol Chameneí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,784
Celková čítanosť: 4047383x
Priemerná čítanosť článkov: 2269x

Autor blogu