Založ si blog

V jednote (klamstva) je . .. strach

Len akosi málokto si uvedomí, že aj taká falošná správa si vyžaduje isté pozadie, ktoré s ňou dokonale ladí. A keď niečo zaškrípe, klamstvo sa vyplaví na povrch rýchlosťou blesku …

Dvaja ľudia idú parkom, kráčajú ťažkým krokom, potácajú sa z jednej strany na druhú, kým neostanú bezvládne sedieť na jednej z lavičiek. Okoloidúci si ich všimnú, vidia penu na ústach a privolajú záchranku.

A posádka záchranky sa dostaví … v ľahkých ochranných oblekoch … prečo ? Postupy záchranných služieb sú štandardné, najmä v krajinách únie sa vzhľadom na rôzne spoločné predpisy a normy nelíšia. Skúsil som pozrieť videá z rôznych zásahov lekárskych služieb, ale nikde som nevidel, že by posádky prichádzali v ochranných odevoch …

Niečo smrdí … alebo skôr niečo nezapadlo do skladačky politického podvodu britskej premiérky Th.May, ktorá zrejme skúša rovnaké podvody, ako svojho času jej predchodca T.Blair vo veci ZHN v Iraku …

Zradca ? Tak by nazvali Skripaľa v USA, alebo na Ostrovoch, a neštítili by sa verejných vyhlásení o potrebe jeho eliminácie akýmkoľvek spôsobom. Len v prípade zradcov Ruska sa hovorí o hrdinoch. Ale útok na Skripaľa sa až priveľmi podobá inému zločinu – vražde B.Nemcova. Čo mali títo dvaja spoločné ? Boli pre svojich chlebodarcov z “demokratického” Západu už neužitoční, no na druhej strane priveľa vedeli. Navyše Nemcov zjavne nepochopil, že nedodržanie sľubov tým, ktorí ho roky financovali, sa ani na Západe neodpúšťa. Zadržaním Skripaľa a jeho odsúdením v Rusku, ktoré predchádzalo jeho výmene, vyschol tiež zdroj informácií, a ostali len výdavky. A komu sa chce platiť neužitočných ľudí ? Navyše, Skripaľ sa podľa vyjadrení jedného priateľa chcel vrátiť za rodinou do Ruska, čím sa mohol stať hrozbou pre tých, ktorým ako dvojitý agent slúžil.

Jednota klamstva nepomáha. Práve naopak – ukazuje, o čo vlastne v tejto (krvavej) hre ide. Ekonomické záujmy … čím dlhšie bude v Rusku vládnuť Putin, tým horšie pre Západ. Rusko ako hrozba mieru vo svete ? Kdeže …

Pozrime sa, kto rozvrátil Líbyu, Sýriu, Irak, Afganistan … kto financoval Majdan na Ukrajine a dal základ občianskej vojne ? Kto mlčí pri útokoch tureckej armády na susedné štáty a vraždení Kurdov, spojencov v boji proti Husajnovi a neskôr ISIS ? Kto mlčí pri vraždení v pásme Gazy, na ktorom má výrazný podiel Izrael ?

Kto vlastne stvoril al Kajdu a ISIS ? Kto ich vyzbrojil a financoval ? Kto bojuje proti teroristom rečami a kto proti ním bojuje naozaj ? Ako je možné, že baštám demokracie vôbec neprekáža saudsko-arabský režim, ba dokonca ho poverili v rámci OSN ochranou ľudských práv, ktoré tento režim neuznáva ?

Hľadajte odpovede a premýšľajte … a skúste sa zamyslieť, prečo sa agresivita proti Rusku stupňuje práve dnes … aká je skutočná prosperita papierového slona z Bruselu ? A nielen jeho … čo je v pozadí ? Strach z odhalenia pravdy …

 

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

EÚ summit, migrácia, Jean-Claude Juncker

Slovensko dostalo štyri formálne výzvy za porušenie práva EÚ

19.07.2018 15:18

Európska komisia zverejnila súbor rozhodnutí o prípadoch porušenia legislatívy EÚ. Slovensko dostalo od exekutívy EÚ štyri formálne výzvy, na ktoré musí zareagovať.

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819210x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu