Založ si blog

V jednote (klamstva) je . .. strach

Len akosi málokto si uvedomí, že aj taká falošná správa si vyžaduje isté pozadie, ktoré s ňou dokonale ladí. A keď niečo zaškrípe, klamstvo sa vyplaví na povrch rýchlosťou blesku …

Dvaja ľudia idú parkom, kráčajú ťažkým krokom, potácajú sa z jednej strany na druhú, kým neostanú bezvládne sedieť na jednej z lavičiek. Okoloidúci si ich všimnú, vidia penu na ústach a privolajú záchranku.

A posádka záchranky sa dostaví … v ľahkých ochranných oblekoch … prečo ? Postupy záchranných služieb sú štandardné, najmä v krajinách únie sa vzhľadom na rôzne spoločné predpisy a normy nelíšia. Skúsil som pozrieť videá z rôznych zásahov lekárskych služieb, ale nikde som nevidel, že by posádky prichádzali v ochranných odevoch …

Niečo smrdí … alebo skôr niečo nezapadlo do skladačky politického podvodu britskej premiérky Th.May, ktorá zrejme skúša rovnaké podvody, ako svojho času jej predchodca T.Blair vo veci ZHN v Iraku …

Zradca ? Tak by nazvali Skripaľa v USA, alebo na Ostrovoch, a neštítili by sa verejných vyhlásení o potrebe jeho eliminácie akýmkoľvek spôsobom. Len v prípade zradcov Ruska sa hovorí o hrdinoch. Ale útok na Skripaľa sa až priveľmi podobá inému zločinu – vražde B.Nemcova. Čo mali títo dvaja spoločné ? Boli pre svojich chlebodarcov z “demokratického” Západu už neužitoční, no na druhej strane priveľa vedeli. Navyše Nemcov zjavne nepochopil, že nedodržanie sľubov tým, ktorí ho roky financovali, sa ani na Západe neodpúšťa. Zadržaním Skripaľa a jeho odsúdením v Rusku, ktoré predchádzalo jeho výmene, vyschol tiež zdroj informácií, a ostali len výdavky. A komu sa chce platiť neužitočných ľudí ? Navyše, Skripaľ sa podľa vyjadrení jedného priateľa chcel vrátiť za rodinou do Ruska, čím sa mohol stať hrozbou pre tých, ktorým ako dvojitý agent slúžil.

Jednota klamstva nepomáha. Práve naopak – ukazuje, o čo vlastne v tejto (krvavej) hre ide. Ekonomické záujmy … čím dlhšie bude v Rusku vládnuť Putin, tým horšie pre Západ. Rusko ako hrozba mieru vo svete ? Kdeže …

Pozrime sa, kto rozvrátil Líbyu, Sýriu, Irak, Afganistan … kto financoval Majdan na Ukrajine a dal základ občianskej vojne ? Kto mlčí pri útokoch tureckej armády na susedné štáty a vraždení Kurdov, spojencov v boji proti Husajnovi a neskôr ISIS ? Kto mlčí pri vraždení v pásme Gazy, na ktorom má výrazný podiel Izrael ?

Kto vlastne stvoril al Kajdu a ISIS ? Kto ich vyzbrojil a financoval ? Kto bojuje proti teroristom rečami a kto proti ním bojuje naozaj ? Ako je možné, že baštám demokracie vôbec neprekáža saudsko-arabský režim, ba dokonca ho poverili v rámci OSN ochranou ľudských práv, ktoré tento režim neuznáva ?

Hľadajte odpovede a premýšľajte … a skúste sa zamyslieť, prečo sa agresivita proti Rusku stupňuje práve dnes … aká je skutočná prosperita papierového slona z Bruselu ? A nielen jeho … čo je v pozadí ? Strach z odhalenia pravdy …

 

Len návrat domov je . .. dôležitý !

15.12.2018

Mám rád jazdu autom v zime ... všetko vyzerá akosi inak, milšie ... príroda sa odeje do bieleho hávu, a dokonalosť zážitku kazia len šialenci (vytínajúci stromy okolo ciest) a blázni (za viac »

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

14.12.2018

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, viac »

Komu tečie v BBSK do topánok ?

13.12.2018

Prečo sa ide súdiť banskobystrický kraj s dopravcami o neplatnosť dodatkov k zmluvám ? Stručne povedané - niekomu tečie do topánok, a dopravcovia to rozhodne nie sú. Zhrňme si fakty - kraj viac »

vajce, vajcia, vajicka, vajicko

Slovensko navrhuje za kauzy ako fipronil trestať nezodpovedné štáty

18.12.2018 13:30

Škandál, ktorý v lete 2017 poznačil EÚ v súvislosti s výskytom insekticídu fipronil v slepačích vajciach, sa opätovne dostal na rokovania ministrov.

Lotyšsko, Riga, Kiska, Véjonis,

Kiska s lotyšským prezidentom Véjonisom zdôraznili potrebu jednotnej EÚ

18.12.2018 13:13

Prezident Andrej Kiska sa v utorok stretol v Rige s lotyšským prezidentom Raimondsom Véjonisom.

Norbert Kurilla.

Výrazné zvýšenie teploty by ohrozilo aj Slovensko

18.12.2018 13:00

Možnosť extrémneho oteplenia planéty, pred ktorým varujú vedci, by viedla k zásadnej zmene fungovania života aj na Slovensku. Poukázal na to Norbert Kurilla.

Orbán

Orbán sa doma vyhol protestom, demonštranti ho čakajú vo Viedni, tvrdí denník Népszava

18.12.2018 12:53

Séria protestov v Budapešti sa začala minulú stredu.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,883
Celková čítanosť: 4392452x
Priemerná čítanosť článkov: 2333x

Autor blogu