Založ si blog

V jednote (klamstva) je . .. strach

Len akosi málokto si uvedomí, že aj taká falošná správa si vyžaduje isté pozadie, ktoré s ňou dokonale ladí. A keď niečo zaškrípe, klamstvo sa vyplaví na povrch rýchlosťou blesku …

Dvaja ľudia idú parkom, kráčajú ťažkým krokom, potácajú sa z jednej strany na druhú, kým neostanú bezvládne sedieť na jednej z lavičiek. Okoloidúci si ich všimnú, vidia penu na ústach a privolajú záchranku.

A posádka záchranky sa dostaví … v ľahkých ochranných oblekoch … prečo ? Postupy záchranných služieb sú štandardné, najmä v krajinách únie sa vzhľadom na rôzne spoločné predpisy a normy nelíšia. Skúsil som pozrieť videá z rôznych zásahov lekárskych služieb, ale nikde som nevidel, že by posádky prichádzali v ochranných odevoch …

Niečo smrdí … alebo skôr niečo nezapadlo do skladačky politického podvodu britskej premiérky Th.May, ktorá zrejme skúša rovnaké podvody, ako svojho času jej predchodca T.Blair vo veci ZHN v Iraku …

Zradca ? Tak by nazvali Skripaľa v USA, alebo na Ostrovoch, a neštítili by sa verejných vyhlásení o potrebe jeho eliminácie akýmkoľvek spôsobom. Len v prípade zradcov Ruska sa hovorí o hrdinoch. Ale útok na Skripaľa sa až priveľmi podobá inému zločinu – vražde B.Nemcova. Čo mali títo dvaja spoločné ? Boli pre svojich chlebodarcov z “demokratického” Západu už neužitoční, no na druhej strane priveľa vedeli. Navyše Nemcov zjavne nepochopil, že nedodržanie sľubov tým, ktorí ho roky financovali, sa ani na Západe neodpúšťa. Zadržaním Skripaľa a jeho odsúdením v Rusku, ktoré predchádzalo jeho výmene, vyschol tiež zdroj informácií, a ostali len výdavky. A komu sa chce platiť neužitočných ľudí ? Navyše, Skripaľ sa podľa vyjadrení jedného priateľa chcel vrátiť za rodinou do Ruska, čím sa mohol stať hrozbou pre tých, ktorým ako dvojitý agent slúžil.

Jednota klamstva nepomáha. Práve naopak – ukazuje, o čo vlastne v tejto (krvavej) hre ide. Ekonomické záujmy … čím dlhšie bude v Rusku vládnuť Putin, tým horšie pre Západ. Rusko ako hrozba mieru vo svete ? Kdeže …

Pozrime sa, kto rozvrátil Líbyu, Sýriu, Irak, Afganistan … kto financoval Majdan na Ukrajine a dal základ občianskej vojne ? Kto mlčí pri útokoch tureckej armády na susedné štáty a vraždení Kurdov, spojencov v boji proti Husajnovi a neskôr ISIS ? Kto mlčí pri vraždení v pásme Gazy, na ktorom má výrazný podiel Izrael ?

Kto vlastne stvoril al Kajdu a ISIS ? Kto ich vyzbrojil a financoval ? Kto bojuje proti teroristom rečami a kto proti ním bojuje naozaj ? Ako je možné, že baštám demokracie vôbec neprekáža saudsko-arabský režim, ba dokonca ho poverili v rámci OSN ochranou ľudských práv, ktoré tento režim neuznáva ?

Hľadajte odpovede a premýšľajte … a skúste sa zamyslieť, prečo sa agresivita proti Rusku stupňuje práve dnes … aká je skutočná prosperita papierového slona z Bruselu ? A nielen jeho … čo je v pozadí ? Strach z odhalenia pravdy …

 

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

Nepodporuješ . .. nediskutuješ

21.04.2018

Diskusia nebola otvorená ... pre istotu. Akoby náhodou sa opakuje rovnaká situácia - diskusie sú pravidelne blokované tam, kde predstavitelia dnešnej opozície tvrdia niečo, s čím by čitatelia viac »

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 3554937x
Priemerná čítanosť článkov: 2152x

Autor blogu