Založ si blog

Kúpili ste ostrov, budúca koalícia ?

Nepochybujem, že viete aj spolupracovať, ak ide o peniaze a moc. A rovnako si viete robiť aj podrazy, keď ide o peniaze a moc, nič vám nie je sväté.

Nepochybujem, že by ste boli dobrým základom vládnej koalície – len dúfajme, že sa nikdy nenájde dostatok hlasov na to, aby sa slovenský národ stal obeťou ďalších experimentov. Ak to slovenský volič pripustí, teda dá dôveru podobnej cirkus-parte, potom si zaslúži aj to, čo ho postihne ako následok.

Inak sa nedá nazvať vízia SaS-OĽANO-KDH-SMK. Prví dvaja sa hrabú vládnuť pred každými voľbami, aby po nich označovali za zradcu každého, kto s nimi nechce ťahať káru, hoci ho pred voľbami špinili – napríklad záplavou letákov v miestach jeho najväčšej podpory. Alebo stretli na jednaní a skryte nahrávali, aby sa neskôr mohli ukázať ako jediní spravodliví.

KDH ? Kdeže sú tie hodnoty, o ktorých tak vzletne hovoria ? Akými hodnotami sa riadila napríklad kandidatúra poslanca R.Vašečku na predsedu KDH v čase, keď vykonáva mandát, získaný pod farbou iného politického subjektu ? Podľa akých pravidiel sa riadi jeho postoj, že je dnes poslancom za stranu, ktorá neuspela vo voľbách ?

SMK ? Aj napriek množstvu doslova katastrofálnych zakopnutí B.Bugára a strany MOST-Híd by som sa veľmi divil, ak by sa SMK dostala do parlamentu. Stále sa v jej pozadí ukazuje množstvo ľudí, ktorí samostatné Slovensko pokladajú len za prechodnú fázu k pričleneniu južného Slovenska k Maďarsku.

Zatiaľ si teda kladiem otázku, či si veľkolepo oznámená budúca koalícia kúpila ostrov, keď sa už chystá vládnuť. Iste, je tu prieskum agentúry AKO, ale podobný som urobil v krčme aj ja – a dopadol úplne inak.

Ako dopadol ? Komicky … Fico, Sulík, Matovič skončili bez hlasov, Bugár dostal jeden, a všetky ostatné získali komunisti. Prečo to tak dopadlo ? Pretože som sa pýtal ľudí, ktorí boli mierne pod parou, dnes nezamestnaní a za komunistov mali prácu, či iní dnes cestujú za lekármi desiatky kilometrov, hoci kedysi mali plne funkčnú nemocnicu priamo v meste. Aká vzorka občanov, taký výsledok.

Ale … snívať je povolené všetkým, aj politikom. Dokonca aj ďalekozrakým, vidiacim v susedovom dvore všetko a vo vlastnom – nič. Som však presvedčený, že pamäť voliča nezlyhá a vybaví si jasne následky toho, ako skladali vlády ľudia, ktorí nevedeli vyhrať voľby. Aj dnes sa ukazuje, že ľudia dnešnej opozícii a iným stranám neveria, a to aj napriek množstvu káuz SMER-u a spol.

Ktovie, prečo ? Hádam pre množstvo klamstiev, intríg, vulgárností či tradičný dvojitý meter na rovnaké prešľapy ? Takže ostáva otázka – kúpili nádejní tvorcovia budúcej koalície, či jej základov – ostrov ? Ak nie, poradím im, že pre ich ambície bude najlepší – neobývaný. Tam môžu byť súčasne starostami, poslancami, i podnikateľmi v jednom … 

2194
4621
Posledný 14. 04. 2018, 11:57:20

Smutný (odsúdený) hrdina

25.09.2018

Štipka zamyslenia delila F.Rybaniča medzi postavením hrdinu súčasnosti a (neprávoplatne) odsúdeného páchateľa protizákonného skutku. Škoda ... V prvom rade musím vyjadrit pochybnosť, že viac »

Kauza A. Danko . ..

24.09.2018

Je celkom pochopiteľné, že nielen A.Danko je tŕňom v oku protislovensky orientovaných médií, ktoré pravidelne podriaďujú slovenské záujmy potrebám a žiadostiam rôznych amerických či bruselských viac »

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

dron, lietadlo

V Dánsku zatkli dve osoby podozrivé z nákupu dronov pre takzvaný Islamský štát

26.09.2018 13:32

Podozrivé osoby sa vo štvrtok postavia pred sudcu a očakáva sa, že prokuratúra bude pre nich žiadať predbežnú väzbu.

Peter Kazimir,

Kažimír: Idem krok za krokom, pracujem na rozpočte

26.09.2018 13:30

Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) opäť zopakoval, že pracuje na návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok.

vláda SR

Novou šéfkou finančnej správy bude Lenka Wittenbergerová

26.09.2018 13:25

Nahradí doterajšieho prezidenta Františka Imreczeho, ktorý minulý týždeň oznámil, že odíde zo svojej funkcie.

pellegrini

Vláda odobrila zmeny pri výbere policajného prezidenta

26.09.2018 13:14

Funkčné obdobie šéfa polície má byť štvorročné, pričom sa o funkciu môže uchádzať ešte jedenkrát.