Založ si blog

Kúpili ste ostrov, budúca koalícia ?

Nepochybujem, že viete aj spolupracovať, ak ide o peniaze a moc. A rovnako si viete robiť aj podrazy, keď ide o peniaze a moc, nič vám nie je sväté.

Nepochybujem, že by ste boli dobrým základom vládnej koalície – len dúfajme, že sa nikdy nenájde dostatok hlasov na to, aby sa slovenský národ stal obeťou ďalších experimentov. Ak to slovenský volič pripustí, teda dá dôveru podobnej cirkus-parte, potom si zaslúži aj to, čo ho postihne ako následok.

Inak sa nedá nazvať vízia SaS-OĽANO-KDH-SMK. Prví dvaja sa hrabú vládnuť pred každými voľbami, aby po nich označovali za zradcu každého, kto s nimi nechce ťahať káru, hoci ho pred voľbami špinili – napríklad záplavou letákov v miestach jeho najväčšej podpory. Alebo stretli na jednaní a skryte nahrávali, aby sa neskôr mohli ukázať ako jediní spravodliví.

KDH ? Kdeže sú tie hodnoty, o ktorých tak vzletne hovoria ? Akými hodnotami sa riadila napríklad kandidatúra poslanca R.Vašečku na predsedu KDH v čase, keď vykonáva mandát, získaný pod farbou iného politického subjektu ? Podľa akých pravidiel sa riadi jeho postoj, že je dnes poslancom za stranu, ktorá neuspela vo voľbách ?

SMK ? Aj napriek množstvu doslova katastrofálnych zakopnutí B.Bugára a strany MOST-Híd by som sa veľmi divil, ak by sa SMK dostala do parlamentu. Stále sa v jej pozadí ukazuje množstvo ľudí, ktorí samostatné Slovensko pokladajú len za prechodnú fázu k pričleneniu južného Slovenska k Maďarsku.

Zatiaľ si teda kladiem otázku, či si veľkolepo oznámená budúca koalícia kúpila ostrov, keď sa už chystá vládnuť. Iste, je tu prieskum agentúry AKO, ale podobný som urobil v krčme aj ja – a dopadol úplne inak.

Ako dopadol ? Komicky … Fico, Sulík, Matovič skončili bez hlasov, Bugár dostal jeden, a všetky ostatné získali komunisti. Prečo to tak dopadlo ? Pretože som sa pýtal ľudí, ktorí boli mierne pod parou, dnes nezamestnaní a za komunistov mali prácu, či iní dnes cestujú za lekármi desiatky kilometrov, hoci kedysi mali plne funkčnú nemocnicu priamo v meste. Aká vzorka občanov, taký výsledok.

Ale … snívať je povolené všetkým, aj politikom. Dokonca aj ďalekozrakým, vidiacim v susedovom dvore všetko a vo vlastnom – nič. Som však presvedčený, že pamäť voliča nezlyhá a vybaví si jasne následky toho, ako skladali vlády ľudia, ktorí nevedeli vyhrať voľby. Aj dnes sa ukazuje, že ľudia dnešnej opozícii a iným stranám neveria, a to aj napriek množstvu káuz SMER-u a spol.

Ktovie, prečo ? Hádam pre množstvo klamstiev, intríg, vulgárností či tradičný dvojitý meter na rovnaké prešľapy ? Takže ostáva otázka – kúpili nádejní tvorcovia budúcej koalície, či jej základov – ostrov ? Ak nie, poradím im, že pre ich ambície bude najlepší – neobývaný. Tam môžu byť súčasne starostami, poslancami, i podnikateľmi v jednom … 

2194
4621
Posledný 14. 04. 2018, 11:57:20

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

Nepodporuješ . .. nediskutuješ

21.04.2018

Diskusia nebola otvorená ... pre istotu. Akoby náhodou sa opakuje rovnaká situácia - diskusie sú pravidelne blokované tam, kde predstavitelia dnešnej opozície tvrdia niečo, s čím by čitatelia viac »

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 3554952x
Priemerná čítanosť článkov: 2152x

Autor blogu