Založ si blog

Kúpili ste ostrov, budúca koalícia ?

Nepochybujem, že viete aj spolupracovať, ak ide o peniaze a moc. A rovnako si viete robiť aj podrazy, keď ide o peniaze a moc, nič vám nie je sväté.

Nepochybujem, že by ste boli dobrým základom vládnej koalície – len dúfajme, že sa nikdy nenájde dostatok hlasov na to, aby sa slovenský národ stal obeťou ďalších experimentov. Ak to slovenský volič pripustí, teda dá dôveru podobnej cirkus-parte, potom si zaslúži aj to, čo ho postihne ako následok.

Inak sa nedá nazvať vízia SaS-OĽANO-KDH-SMK. Prví dvaja sa hrabú vládnuť pred každými voľbami, aby po nich označovali za zradcu každého, kto s nimi nechce ťahať káru, hoci ho pred voľbami špinili – napríklad záplavou letákov v miestach jeho najväčšej podpory. Alebo stretli na jednaní a skryte nahrávali, aby sa neskôr mohli ukázať ako jediní spravodliví.

KDH ? Kdeže sú tie hodnoty, o ktorých tak vzletne hovoria ? Akými hodnotami sa riadila napríklad kandidatúra poslanca R.Vašečku na predsedu KDH v čase, keď vykonáva mandát, získaný pod farbou iného politického subjektu ? Podľa akých pravidiel sa riadi jeho postoj, že je dnes poslancom za stranu, ktorá neuspela vo voľbách ?

SMK ? Aj napriek množstvu doslova katastrofálnych zakopnutí B.Bugára a strany MOST-Híd by som sa veľmi divil, ak by sa SMK dostala do parlamentu. Stále sa v jej pozadí ukazuje množstvo ľudí, ktorí samostatné Slovensko pokladajú len za prechodnú fázu k pričleneniu južného Slovenska k Maďarsku.

Zatiaľ si teda kladiem otázku, či si veľkolepo oznámená budúca koalícia kúpila ostrov, keď sa už chystá vládnuť. Iste, je tu prieskum agentúry AKO, ale podobný som urobil v krčme aj ja – a dopadol úplne inak.

Ako dopadol ? Komicky … Fico, Sulík, Matovič skončili bez hlasov, Bugár dostal jeden, a všetky ostatné získali komunisti. Prečo to tak dopadlo ? Pretože som sa pýtal ľudí, ktorí boli mierne pod parou, dnes nezamestnaní a za komunistov mali prácu, či iní dnes cestujú za lekármi desiatky kilometrov, hoci kedysi mali plne funkčnú nemocnicu priamo v meste. Aká vzorka občanov, taký výsledok.

Ale … snívať je povolené všetkým, aj politikom. Dokonca aj ďalekozrakým, vidiacim v susedovom dvore všetko a vo vlastnom – nič. Som však presvedčený, že pamäť voliča nezlyhá a vybaví si jasne následky toho, ako skladali vlády ľudia, ktorí nevedeli vyhrať voľby. Aj dnes sa ukazuje, že ľudia dnešnej opozícii a iným stranám neveria, a to aj napriek množstvu káuz SMER-u a spol.

Ktovie, prečo ? Hádam pre množstvo klamstiev, intríg, vulgárností či tradičný dvojitý meter na rovnaké prešľapy ? Takže ostáva otázka – kúpili nádejní tvorcovia budúcej koalície, či jej základov – ostrov ? Ak nie, poradím im, že pre ich ambície bude najlepší – neobývaný. Tam môžu byť súčasne starostami, poslancami, i podnikateľmi v jednom … 

2194
4621
Posledný 14. 04. 2018, 11:57:20

(Ne)záväzné podpisy (ne)záväzných zmlúv

18.12.2018

Hra so slovami - pakt o migrantoch sme nepodpísali, pakt o utečencoch - áno. Však je to nezáväzný dokument, prebehlo médiami ... Nezáväzné dokumenty nie je dôvod podpisovať. A existuje len viac »

Len návrat domov je . .. dôležitý !

15.12.2018

Mám rád jazdu autom v zime ... všetko vyzerá akosi inak, milšie ... príroda sa odeje do bieleho hávu, a dokonalosť zážitku kazia len šialenci (vytínajúci stromy okolo ciest) a blázni (za viac »

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

14.12.2018

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,884
Celková čítanosť: 4393701x
Priemerná čítanosť článkov: 2332x

Autor blogu