Založ si blog

Odkedy sme kolóniou “Fricov” ?

Stojí za prešetrenie, či vietnamská tajná služba zneužila slovenské vládne lietadlo na únos. To je tak asi všetko …

Ak sa podozrenie potvrdí, treba z toho vyvodiť dôsledky voči vietnamskej strane (ktorá to bude mať aj tak na háku), a vec uzavrieť.

Nie je však žiadny dôvod, aby slovenský premiér išiel na raport k nemeckej kancelárke, a bez predošlého prešetrenia veci sa spovedal, či dokonca kajal. Možno si to nikto nevšimol, ale sme samostatný štát (aj keď často komický), nie sme v 40.rokoch minulého storočia a zatiaľ … neexistuje ani Štvrtá ríša, aby sa ktokoľvek chodil spovedať do Berlína.

A tetka z Merkelu nech sa radšej stará o seba a problémy Nemecka, a je rada, že sa iní nepýtajú na jej minulosť pred rokom 1989, a rôznymi aktivitami v bývalom ZSSR pod dohľadom bdelého oka KGB a STASI. Ak by začali padať otázky, asi by ju veľmi rýchlo prešla chuť na úlohu panej “starého kontinentu” a veľmi rýchlo by sa zjavil krivý úsmev …

A možno by jej pomohlo aj doplnenie znalostí z histórie Nemecka, kde sa pravidelne objavovali snahy o vybudovanie ríše, nad ktorou slnko nezapadá a vždy to končilo rovnako – utrpením národov a poriadnou ranou “po papuli” ambicióznym svetovládcom.

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.