Založ si blog

Odkedy sme kolóniou “Fricov” ?

Stojí za prešetrenie, či vietnamská tajná služba zneužila slovenské vládne lietadlo na únos. To je tak asi všetko …

Ak sa podozrenie potvrdí, treba z toho vyvodiť dôsledky voči vietnamskej strane (ktorá to bude mať aj tak na háku), a vec uzavrieť.

Nie je však žiadny dôvod, aby slovenský premiér išiel na raport k nemeckej kancelárke, a bez predošlého prešetrenia veci sa spovedal, či dokonca kajal. Možno si to nikto nevšimol, ale sme samostatný štát (aj keď často komický), nie sme v 40.rokoch minulého storočia a zatiaľ … neexistuje ani Štvrtá ríša, aby sa ktokoľvek chodil spovedať do Berlína.

A tetka z Merkelu nech sa radšej stará o seba a problémy Nemecka, a je rada, že sa iní nepýtajú na jej minulosť pred rokom 1989, a rôznymi aktivitami v bývalom ZSSR pod dohľadom bdelého oka KGB a STASI. Ak by začali padať otázky, asi by ju veľmi rýchlo prešla chuť na úlohu panej “starého kontinentu” a veľmi rýchlo by sa zjavil krivý úsmev …

A možno by jej pomohlo aj doplnenie znalostí z histórie Nemecka, kde sa pravidelne objavovali snahy o vybudovanie ríše, nad ktorou slnko nezapadá a vždy to končilo rovnako – utrpením národov a poriadnou ranou “po papuli” ambicióznym svetovládcom.

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Keď blbci predstierajú inteligenciu . . .

23.05.2018

... a dostane sa im štempľa profesionality, neobmedzene môžu deformovať národ a jeho vedomie. Hrdosť na svoje korene, vlastenectvo a zmysel pre realitu - prvé dve majú s tretím málo spoločného. viac »

Vodič nebezpečnejší ako poslanec . ..

22.05.2018

Chcem prevádzkovať taxislužbu, zahlásil kamarát ... celkom som sa zasmial, nevieš si predstaviť, čo ťa čaká ... Po týždni prišiel a nechápavo krútil hlavou. Byrokracia, skúšky, psychotesty viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,686
Celková čítanosť: 3668449x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu