Založ si blog

Spoločenská zmena pod taktovkou darebákov ?

Spoločnosť volá po zmene, hlásali niektoré (mienkotvorné) denníky. Súdiac podľa ich slov, Slovenskom sa prehnala nejaká morová rana, ktorá znížila počet obyvateľov z miliónov … na tisíce.

Pôsobí komicky, ak proti falošným správam chce bojovať denník, ktorý ich sám pravidelne šíri a je doslova prototypom výrobcu pravdy na objednávku. Kdeže sú časy, keď sme mnohí boli doslova hrdí, že sme jeho predplatiteľmi ? Kolega urobil zaujímavý pokus – zaplatil preplatné, a začal prispievať do diskusií. Avšak pri každej téme neuviedol nič viac, len citoval súvisiace zákony a normy vo forme odkazov … výsledok ? Neuveriteľný – stačil mu týždeň, aby sa ocitol s karmou na bode mrazu.

Toľko o predstave spoločenskej zmeny v réžii mienkotvorných denníkov.

Áno, spoločenská zmena je potrebná. Ale nie pod taktovkou tých, ktorí sa bez okolkov spreneveria vlastnému poslaniu, ak to vyhovuje ich cieľom. Ak niekto vykrikuje o kauzách (nielen) súčasnej vládnej koalície, a zároveň sa len opatrne, alebo vôbec nedotýka káuz, ktoré súvisia s predstaviteľmi opozície, prezidentom SR, či neraz pochybným správaním mimovládnych organizácií, je rovnaký darebák, ako tí, ktorých kritizuje. Ba možno aj väčší.

Pacienti, ktorí nie sú v priamom ohrození života, budú vybavení do 24 hodín … nápis v podobnom duchu visí na jednom zo slovenských urgentných príjmov. Viete si predstaviť také čakanie ? A skúste si položiť otázku, či podobne musia čakať aj tí, ktorých práca je priamou príčinou vzniku poodbného oznámenia.

Oprava cesty, spomalenie na 30-tku … zašomrete i potešíte sa. Radosť sa však vytratí, keď zbadáte spôsob opravy – zalepenie diery asfaltovou drťou, ktorá lieta na všetky strany, neraz rozbije okno či poškodí lak na vašom aute (teda poškodí váš majetok) a stačí pár týždňov … jama je späť, obvykle väčšia. Kto a koľko zaplatil za tento spôsob zlodejiny a darebáctva ? A koľkým beztrestne spôsobil škodu ?

Posledný príklad – 37-ročný pacient s autizmom. Autizmus bol diagnostikovaný pred štyrmi rokmi, pacientovi bola priznaná plná invalidita a dostáva … 61,80€ mesačne ! Prečo ? Nemá odpracované roky, a nebolo mu priznané ochorenie z mladosti (asi to chytil na udicu pri rybníku). Hľadanie vinníka ? Úrad pre dohľad sa odvoláva na sociálnu poisťovňu, tá odkazuje na VÚC a ten zase …. nó ? Na úrad pre dohľad …

Kto volá po spoločenskej zmene, ani netuší, čo všetko by musel zahrnúť – a nikde na svete nestojí väznica s takou kapacitou, aby sa tam vošli všetci vinníci súčasného stavu na Slovensku.

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Keď blbci predstierajú inteligenciu . . .

23.05.2018

... a dostane sa im štempľa profesionality, neobmedzene môžu deformovať národ a jeho vedomie. Hrdosť na svoje korene, vlastenectvo a zmysel pre realitu - prvé dve majú s tretím málo spoločného. viac »

Vodič nebezpečnejší ako poslanec . ..

22.05.2018

Chcem prevádzkovať taxislužbu, zahlásil kamarát ... celkom som sa zasmial, nevieš si predstaviť, čo ťa čaká ... Po týždni prišiel a nechápavo krútil hlavou. Byrokracia, skúšky, psychotesty viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,686
Celková čítanosť: 3668447x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu