Založ si blog

Spoločenská zmena pod taktovkou darebákov ?

Spoločnosť volá po zmene, hlásali niektoré (mienkotvorné) denníky. Súdiac podľa ich slov, Slovenskom sa prehnala nejaká morová rana, ktorá znížila počet obyvateľov z miliónov … na tisíce.

Pôsobí komicky, ak proti falošným správam chce bojovať denník, ktorý ich sám pravidelne šíri a je doslova prototypom výrobcu pravdy na objednávku. Kdeže sú časy, keď sme mnohí boli doslova hrdí, že sme jeho predplatiteľmi ? Kolega urobil zaujímavý pokus – zaplatil preplatné, a začal prispievať do diskusií. Avšak pri každej téme neuviedol nič viac, len citoval súvisiace zákony a normy vo forme odkazov … výsledok ? Neuveriteľný – stačil mu týždeň, aby sa ocitol s karmou na bode mrazu.

Toľko o predstave spoločenskej zmeny v réžii mienkotvorných denníkov.

Áno, spoločenská zmena je potrebná. Ale nie pod taktovkou tých, ktorí sa bez okolkov spreneveria vlastnému poslaniu, ak to vyhovuje ich cieľom. Ak niekto vykrikuje o kauzách (nielen) súčasnej vládnej koalície, a zároveň sa len opatrne, alebo vôbec nedotýka káuz, ktoré súvisia s predstaviteľmi opozície, prezidentom SR, či neraz pochybným správaním mimovládnych organizácií, je rovnaký darebák, ako tí, ktorých kritizuje. Ba možno aj väčší.

Pacienti, ktorí nie sú v priamom ohrození života, budú vybavení do 24 hodín … nápis v podobnom duchu visí na jednom zo slovenských urgentných príjmov. Viete si predstaviť také čakanie ? A skúste si položiť otázku, či podobne musia čakať aj tí, ktorých práca je priamou príčinou vzniku poodbného oznámenia.

Oprava cesty, spomalenie na 30-tku … zašomrete i potešíte sa. Radosť sa však vytratí, keď zbadáte spôsob opravy – zalepenie diery asfaltovou drťou, ktorá lieta na všetky strany, neraz rozbije okno či poškodí lak na vašom aute (teda poškodí váš majetok) a stačí pár týždňov … jama je späť, obvykle väčšia. Kto a koľko zaplatil za tento spôsob zlodejiny a darebáctva ? A koľkým beztrestne spôsobil škodu ?

Posledný príklad – 37-ročný pacient s autizmom. Autizmus bol diagnostikovaný pred štyrmi rokmi, pacientovi bola priznaná plná invalidita a dostáva … 61,80€ mesačne ! Prečo ? Nemá odpracované roky, a nebolo mu priznané ochorenie z mladosti (asi to chytil na udicu pri rybníku). Hľadanie vinníka ? Úrad pre dohľad sa odvoláva na sociálnu poisťovňu, tá odkazuje na VÚC a ten zase …. nó ? Na úrad pre dohľad …

Kto volá po spoločenskej zmene, ani netuší, čo všetko by musel zahrnúť – a nikde na svete nestojí väznica s takou kapacitou, aby sa tam vošli všetci vinníci súčasného stavu na Slovensku.

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.