Založ si blog

Spoločenská zmena pod taktovkou darebákov ?

Spoločnosť volá po zmene, hlásali niektoré (mienkotvorné) denníky. Súdiac podľa ich slov, Slovenskom sa prehnala nejaká morová rana, ktorá znížila počet obyvateľov z miliónov … na tisíce.

Pôsobí komicky, ak proti falošným správam chce bojovať denník, ktorý ich sám pravidelne šíri a je doslova prototypom výrobcu pravdy na objednávku. Kdeže sú časy, keď sme mnohí boli doslova hrdí, že sme jeho predplatiteľmi ? Kolega urobil zaujímavý pokus – zaplatil preplatné, a začal prispievať do diskusií. Avšak pri každej téme neuviedol nič viac, len citoval súvisiace zákony a normy vo forme odkazov … výsledok ? Neuveriteľný – stačil mu týždeň, aby sa ocitol s karmou na bode mrazu.

Toľko o predstave spoločenskej zmeny v réžii mienkotvorných denníkov.

Áno, spoločenská zmena je potrebná. Ale nie pod taktovkou tých, ktorí sa bez okolkov spreneveria vlastnému poslaniu, ak to vyhovuje ich cieľom. Ak niekto vykrikuje o kauzách (nielen) súčasnej vládnej koalície, a zároveň sa len opatrne, alebo vôbec nedotýka káuz, ktoré súvisia s predstaviteľmi opozície, prezidentom SR, či neraz pochybným správaním mimovládnych organizácií, je rovnaký darebák, ako tí, ktorých kritizuje. Ba možno aj väčší.

Pacienti, ktorí nie sú v priamom ohrození života, budú vybavení do 24 hodín … nápis v podobnom duchu visí na jednom zo slovenských urgentných príjmov. Viete si predstaviť také čakanie ? A skúste si položiť otázku, či podobne musia čakať aj tí, ktorých práca je priamou príčinou vzniku poodbného oznámenia.

Oprava cesty, spomalenie na 30-tku … zašomrete i potešíte sa. Radosť sa však vytratí, keď zbadáte spôsob opravy – zalepenie diery asfaltovou drťou, ktorá lieta na všetky strany, neraz rozbije okno či poškodí lak na vašom aute (teda poškodí váš majetok) a stačí pár týždňov … jama je späť, obvykle väčšia. Kto a koľko zaplatil za tento spôsob zlodejiny a darebáctva ? A koľkým beztrestne spôsobil škodu ?

Posledný príklad – 37-ročný pacient s autizmom. Autizmus bol diagnostikovaný pred štyrmi rokmi, pacientovi bola priznaná plná invalidita a dostáva … 61,80€ mesačne ! Prečo ? Nemá odpracované roky, a nebolo mu priznané ochorenie z mladosti (asi to chytil na udicu pri rybníku). Hľadanie vinníka ? Úrad pre dohľad sa odvoláva na sociálnu poisťovňu, tá odkazuje na VÚC a ten zase …. nó ? Na úrad pre dohľad …

Kto volá po spoločenskej zmene, ani netuší, čo všetko by musel zahrnúť – a nikde na svete nestojí väznica s takou kapacitou, aby sa tam vošli všetci vinníci súčasného stavu na Slovensku.

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534746x
Priemerná čítanosť článkov: 2370x

Autor blogu