Založ si blog

Funkcia a moc za každú cenu . . . R. Fico

Získať funkciu predsedu poslaneckého klubu v pozícii trojnásobného premiéra, ktorý len nedávno (musel) abdikovať ? R.Fico ide v šľapajách M.Dzurindu. Aj ten išiel (zo zúfalstva ?) ministrovať, aby pochopil, čo sa vo svete politiky – neodpúšťa.

Fico sa nepoučil. Alebo nepochopil ? Ktovie … isté však je, že siahnutie po funkcii predsedu poslaneckého klubu pôsobí skôr ako obava z neschopnosti vlastných kolegov, než premyslený ťah prezieravého politika. Všade platí, že je lepšie odísť na vrchole, než neskoro a po páde. A či si to predseda SMER-u pripúšťa alebo nie, túto partiu prehral dávnejšie, a udalosti na začiatku roka 2018 len vývoj urýchlili.

Dobrou správou (pre SMER a spol.) je skutočnosť, že majú proti sebe bezzubého a k tomu aj veľmi hlúpeho protivníka. Mať opozíciu na úrovni súčasnej slovenskej, to je doslova terno pre každého. Ak je totiž niekto tak neschopný, že zo stoviek prezentovaných škandálov dokáže zmobilizovať “až” 2-5% oprávnených voličov, musí byť veľmi sprostý a zahľadený do seba, ak ešte v politike ostáva. Možno skôr to druhé, lebo slovenským fenoménom je neochvejná viera politikov vo vlastnú nenahraditeľnosť, na čom sa už pošmykli nielen Mečiar a Dzurinda, ale aj Sulík či Fico. Akurát tretí menovaný môže o poste premiéra len snívať, pretože schopných ľudí nechal odísť a obklopil sa naopak ľuďmi, schopnými pobiť sa aj s vlastným obrazom v zrkadle.

Fico mal odísť už po neúspechu kandidatúry na prezidenta. Vlastne nemal ani kandidovať, pretože od začiatku bolo jasné, ako to dopadne. Sám proti všetkým … mizivá šanca na úspech.

Hoci práve voľby prezidenta ukázali neschopnosť opozície v plnej nahote. Ak by vedela myslieť strategicky, podporila by Fica v kandidatúre na reprezentačnú funkciu prezidenta, čím by významne oslabila pozíciu SMER-u v parlamentných voľbách. Strategické myslenie v slovenskej politike neexistuje.

Isté však je, že éra R.Fica sa chýli ku koncu, a nemá ďaleko k podobnému, ako u jeho predchodcov. Možno ešte SMER vyhrá voľby 2020, a dokonca aj 2024, ale bude opozičnou a význam strácajúcou stranou. Nasledovníkov súčasného predsedu nemá, a rovnako sa nedá spochybniť, že sa od neho začínajú odvracať aj skalopevní voliči. A mnohí ostávajúci len čakajú na vhodnú príležitosť, aby mohli voliť niekoho iného.

Blíži sa doba, keď niektorí budú (možno) závidieť aj – vrecu zemiakov.

2194
4709
Posledný 09. 05. 2018, 21:05:42

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Nový Zéland, Auckland

Cudzinci na Novom Zélande budú mať sťažený prístup ku kúpe nehnuteľností

19.08.2018 12:59

Cieľom tohto kroku je zlepšiť prístup domáceho obyvateľstva k bývaniu.

diaľnica, most, považská bystrica

NDS spravuje 759 mostov, v havarijnom stave nie je ani jeden

19.08.2018 12:00

Národná diaľničná spoločnosť plánuje v tomto roku vynaložiť na údržbu a opravy mostov vo svojej správe 6,5 milióna eur.

ampulky, očkovanie, lieky, injekcia

V únii budú lekári očkovať rovnako

19.08.2018 12:00

Minulý rok sa osýpkami v Európskej únii nakazilo viac ako 14-tisíc ľudí. To je trikrát viac, ako v roku 2016.

drogy,

VIDEO: Policajti zadržali v Bratislave drogového delikventa

19.08.2018 11:53, aktualizované: 12:24

Bratislavskí policajti zadržali muža, pri ktorom mali dôvodné podozrenie z páchania drogovej trestnej činnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907270x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu