Založ si blog

Chcete zástupcov, alebo mediálnych gašparkov ?

Čo povie poslanec pred kamerami a mikrofónmi médií, nie je vôbec podstatné. Podstatné je len to, čo naozaj urobí pre prospech štátu a národa …

Kto sa chce zviditeľňovať vo svetle kamier, môže ísť do divadla, alebo cirkusu. Tam sa môže každý slobodne rozhodnúť, či je alebo nie je ochotný platiť za podradný výkon, ktorý sa nijakým spôsobom nedotkne kvality jeho života.

Pre riešenie reálnych problémov je vypracovaná legislatíva a sú stanovené právne postupy, ako riešiť situácie, ktoré vyvolávajú dojem, že došlo k porušeniu zákona. Žiadny predpis ani norma nestanovujú, že oprávneným orgánom na riešenie týchto problémov sú médiá, akéhokoľvek druhu.

Každého, kto vybehne pred kamery a mikrofóny, aby sa tam pretŕčal so svojimi “objavmi”, pričom nepoužíva zákonné postupy, pokladám za rovnakého darebáka, ako sú tí, ktorí porušujú zákony.

Iste, chápem obavy mediálnych bardov. Je veľký rozdiel, ak rečnia pred kamerami a mikrofónmi, alebo majú vypovedať pred oprávnenými orgánmi. V tom druhom prípade je jasne zakotvená zodpovednosť za to, čomu sa hovorí krivé obvinenie a oni by väčšinu svojich tvrdení sotva vedeli dokázať. Ale v prípade vystúpenia na “voľnom pľaci” sa stále môžu opierať o výrokovú imunitu, aj keď len v podobe chatrnej barličky.

Keď však ide do tuhého, obvykle ostane ticho – niekedy sa vyhovoria na nevhodný žart kamarátov, inokedy zbabelo skrútia chvost a vyštekávajú čosi o svojich ústavných právach (však kamoš sa utopí aj svojpomocne, nie), alebo len hodia špinu a ostanú čušať, však viac netreba … či pod vymyslenými zámienkami si neplnia svoje povinnosti, lebo majú plné gate z toho, čo – kde – a o kom povedali.

Myslíte, že je správne, aby ste týmto ľuďom dávali moc a živili ich svojimi daňami ? V čom je rozdiel medzi nimi a tými, ktorých kritizujú ? V ničom – sú úplne rovnakí …

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534929x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu