Založ si blog

Tebe (naša) práca a nám (tvoje) peniaze

Triedenie odpadu domácnosťami je téma, pri ktorej sa mi búri krv v žilách. Reklamy a rôzni pripečení aktivisti majú plné ústa ochrany prírody, lepšieho životného prostredia a podobne … čo je zrejme prostriedkom, ako odpútať pozornosť od podstaty problému.

A tou sú – spracovatelia odpadu. Čiže spoločnosti, ktoré si na úkor daňového poplatníka urobili zo zberu a likvidácie odpadu skvelý kšeft, samozrejme s minimálnymi nákladmi, pretože následky redukcie zamestnancov v 90.rokoch nesie na svojich pleciach – daňový poplatník. Za odvoz a likvidáciu odpadu platí čoraz viac, a ešte musí robiť aj prácu, ktorú kedysi vykonávali zamestnanci “smetiarskych” spoločností.

A tento podvod na daňovom poplatníkovi, ktorý namiesto niekdajších dvadsiatich korún platí dvadsať eur, ešte niektorí nazývajú pokrokom a znamením vyspelosti doby a ľudí.

Áno, svojim spôsobom je to geniálne – inkasovať poplatok a ešte nechať poplatníka, aby urobil prácu, za ktorú dnes platí tridsaťnásobne viac, ako v časoch, keď táto práca bola na pleciach spracovateľov odpadu a ich pracovníkov. A v podstate prepočet ani presne neodráža realitu, pretože nie sú v ňom zahrnuté náklady na rôzne dávky pre ľudí, ktorí v tomto sektore pracovali a dnes sú bez práce.

Aj preto by sme sa mali zamyslieť, kto a čo sleduje pochybnými kampaňami, údajne v prospech životného prostredia. Pretože dnes je zber a spracovanie odpadu skôr lukratívnou zlodejinou, kde je klient – okradnutou a zneužitou obeťou. A ešte si aj zaplatí za tú česť, byť okradnutý ….

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Keď blbci predstierajú inteligenciu . . .

23.05.2018

... a dostane sa im štempľa profesionality, neobmedzene môžu deformovať národ a jeho vedomie. Hrdosť na svoje korene, vlastenectvo a zmysel pre realitu - prvé dve majú s tretím málo spoločného. viac »

Vodič nebezpečnejší ako poslanec . ..

22.05.2018

Chcem prevádzkovať taxislužbu, zahlásil kamarát ... celkom som sa zasmial, nevieš si predstaviť, čo ťa čaká ... Po týždni prišiel a nechápavo krútil hlavou. Byrokracia, skúšky, psychotesty viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,686
Celková čítanosť: 3668441x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu