Založ si blog

Tebe (naša) práca a nám (tvoje) peniaze

Triedenie odpadu domácnosťami je téma, pri ktorej sa mi búri krv v žilách. Reklamy a rôzni pripečení aktivisti majú plné ústa ochrany prírody, lepšieho životného prostredia a podobne … čo je zrejme prostriedkom, ako odpútať pozornosť od podstaty problému.

A tou sú – spracovatelia odpadu. Čiže spoločnosti, ktoré si na úkor daňového poplatníka urobili zo zberu a likvidácie odpadu skvelý kšeft, samozrejme s minimálnymi nákladmi, pretože následky redukcie zamestnancov v 90.rokoch nesie na svojich pleciach – daňový poplatník. Za odvoz a likvidáciu odpadu platí čoraz viac, a ešte musí robiť aj prácu, ktorú kedysi vykonávali zamestnanci “smetiarskych” spoločností.

A tento podvod na daňovom poplatníkovi, ktorý namiesto niekdajších dvadsiatich korún platí dvadsať eur, ešte niektorí nazývajú pokrokom a znamením vyspelosti doby a ľudí.

Áno, svojim spôsobom je to geniálne – inkasovať poplatok a ešte nechať poplatníka, aby urobil prácu, za ktorú dnes platí tridsaťnásobne viac, ako v časoch, keď táto práca bola na pleciach spracovateľov odpadu a ich pracovníkov. A v podstate prepočet ani presne neodráža realitu, pretože nie sú v ňom zahrnuté náklady na rôzne dávky pre ľudí, ktorí v tomto sektore pracovali a dnes sú bez práce.

Aj preto by sme sa mali zamyslieť, kto a čo sleduje pochybnými kampaňami, údajne v prospech životného prostredia. Pretože dnes je zber a spracovanie odpadu skôr lukratívnou zlodejinou, kde je klient – okradnutou a zneužitou obeťou. A ešte si aj zaplatí za tú česť, byť okradnutý ….

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534833x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu