Založ si blog

Tebe (naša) práca a nám (tvoje) peniaze

Triedenie odpadu domácnosťami je téma, pri ktorej sa mi búri krv v žilách. Reklamy a rôzni pripečení aktivisti majú plné ústa ochrany prírody, lepšieho životného prostredia a podobne … čo je zrejme prostriedkom, ako odpútať pozornosť od podstaty problému.

A tou sú – spracovatelia odpadu. Čiže spoločnosti, ktoré si na úkor daňového poplatníka urobili zo zberu a likvidácie odpadu skvelý kšeft, samozrejme s minimálnymi nákladmi, pretože následky redukcie zamestnancov v 90.rokoch nesie na svojich pleciach – daňový poplatník. Za odvoz a likvidáciu odpadu platí čoraz viac, a ešte musí robiť aj prácu, ktorú kedysi vykonávali zamestnanci “smetiarskych” spoločností.

A tento podvod na daňovom poplatníkovi, ktorý namiesto niekdajších dvadsiatich korún platí dvadsať eur, ešte niektorí nazývajú pokrokom a znamením vyspelosti doby a ľudí.

Áno, svojim spôsobom je to geniálne – inkasovať poplatok a ešte nechať poplatníka, aby urobil prácu, za ktorú dnes platí tridsaťnásobne viac, ako v časoch, keď táto práca bola na pleciach spracovateľov odpadu a ich pracovníkov. A v podstate prepočet ani presne neodráža realitu, pretože nie sú v ňom zahrnuté náklady na rôzne dávky pre ľudí, ktorí v tomto sektore pracovali a dnes sú bez práce.

Aj preto by sme sa mali zamyslieť, kto a čo sleduje pochybnými kampaňami, údajne v prospech životného prostredia. Pretože dnes je zber a spracovanie odpadu skôr lukratívnou zlodejinou, kde je klient – okradnutou a zneužitou obeťou. A ešte si aj zaplatí za tú česť, byť okradnutý ….

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.