Založ si blog

Tebe (naša) práca a nám (tvoje) peniaze

Triedenie odpadu domácnosťami je téma, pri ktorej sa mi búri krv v žilách. Reklamy a rôzni pripečení aktivisti majú plné ústa ochrany prírody, lepšieho životného prostredia a podobne … čo je zrejme prostriedkom, ako odpútať pozornosť od podstaty problému.

A tou sú – spracovatelia odpadu. Čiže spoločnosti, ktoré si na úkor daňového poplatníka urobili zo zberu a likvidácie odpadu skvelý kšeft, samozrejme s minimálnymi nákladmi, pretože následky redukcie zamestnancov v 90.rokoch nesie na svojich pleciach – daňový poplatník. Za odvoz a likvidáciu odpadu platí čoraz viac, a ešte musí robiť aj prácu, ktorú kedysi vykonávali zamestnanci “smetiarskych” spoločností.

A tento podvod na daňovom poplatníkovi, ktorý namiesto niekdajších dvadsiatich korún platí dvadsať eur, ešte niektorí nazývajú pokrokom a znamením vyspelosti doby a ľudí.

Áno, svojim spôsobom je to geniálne – inkasovať poplatok a ešte nechať poplatníka, aby urobil prácu, za ktorú dnes platí tridsaťnásobne viac, ako v časoch, keď táto práca bola na pleciach spracovateľov odpadu a ich pracovníkov. A v podstate prepočet ani presne neodráža realitu, pretože nie sú v ňom zahrnuté náklady na rôzne dávky pre ľudí, ktorí v tomto sektore pracovali a dnes sú bez práce.

Aj preto by sme sa mali zamyslieť, kto a čo sleduje pochybnými kampaňami, údajne v prospech životného prostredia. Pretože dnes je zber a spracovanie odpadu skôr lukratívnou zlodejinou, kde je klient – okradnutou a zneužitou obeťou. A ešte si aj zaplatí za tú česť, byť okradnutý ….

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Nový Zéland, Auckland

Cudzinci na Novom Zélande budú mať sťažený prístup ku kúpe nehnuteľností

19.08.2018 12:59

Cieľom tohto kroku je zlepšiť prístup domáceho obyvateľstva k bývaniu.

diaľnica, most, považská bystrica

NDS spravuje 759 mostov, v havarijnom stave nie je ani jeden

19.08.2018 12:00

Národná diaľničná spoločnosť plánuje v tomto roku vynaložiť na údržbu a opravy mostov vo svojej správe 6,5 milióna eur.

ampulky, očkovanie, lieky, injekcia

V únii budú lekári očkovať rovnako

19.08.2018 12:00

Minulý rok sa osýpkami v Európskej únii nakazilo viac ako 14-tisíc ľudí. To je trikrát viac, ako v roku 2016.

drogy,

VIDEO: Policajti zadržali v Bratislave drogového delikventa

19.08.2018 11:53, aktualizované: 12:24

Bratislavskí policajti zadržali muža, pri ktorom mali dôvodné podozrenie z páchania drogovej trestnej činnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907276x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu