Založ si blog

Zjavil pravdu a odchádza – A. Kiska

Aj keby A.Kiska neurobil nič, zaslúžil sa o mnohé. A práve jeho zásluhou spadli masky z tvárí mnohých politikov, najmä z radov opozície. 

Funkčné obdobie A.Kisku dokonale odhalilo skutočné postoje bardov slušnosti a morálky, ktorí pri rôznych odhaleniach či podozreniach, súvisiacich s prezidentskou kampaňou, jej financovaním, alebo udalosťami okolo pozemku zubára Franca, nedokázali nič iné, len strčiť hlavu do piesku a tváriť sa – nevidím zlo, nepočujem zlo.

A.Kiska neplánuje opätovnú kandidatúru. Niet divu, pretože nikto nevie odhadnúť vývoj v budúcnosti, a hoci je účelovými prieskumami verejnej mienky prezentovaný ako najdôveryhodnejší politik na Slovensku, realita vyzerá úplne inak. A nič na nej nemenia ani moderované alebo neotvorené diskusie k rôznym témam, dotýkajúcim sa diania na Slovensku počas jari tohoto roka. Skôr tieto javy poukazujú na obavy dotknutých médií, že čitatelia a diskutéri by nimi vykresľovanú rozprávku O anjelskom prezidentovi obrátili naruby a rozmetali na prach.

Na rozdiel od R.Fica, ktorý je dokonale odtrhnutý od života a názorov bežných ľudí, A.Kiska pochopil, aké sú jeho šance na opätovné zvolenie. A hoci sa snaží tváriť inak, jeho rezignácia na opätovnú kandidatúru má len jeden hlavný cieľ – zníženie tlaku na jeho osobu, a využitie starého-známeho porekadla o tom, kto zíde z očí, zíde aj z mysle.

Ale všetko môže byť aj inak. Možno prezident pochopil, aký je rozdiel medzi reprezentatívnou funkciou hlavy štátu a reálnou mocou v štáte. Možno vidí v najbližšej budúcnosti predpoklad niekdajšieho českého vývoja (a v podstate aj súčasného), keď vznikla patová situácia a nikto nemal dostatok možností na vytvorenie funkčnej vlády. A možno očakáva väčšie možnosti svojho uplatnenia v parlamente, alebo vláde. Uvidíme, čas ukáže.

V každom prípade, éru A.Kisku dokonale ilustruje tvrdenie jedného diskutéra z denníka SME, ktorý tvrdí, že to je najlepší prezident, akého Slovensko malo … v konkurencii dvoch exmečiarovcov a jedného turistu získanie podobného ocenenia neprekvapuje, hoci pôsobí – trápne, alebo skôr komicky. Vyzerá rovnako hodnotne, ako prvé miesto v najvyššej hokejovej súťaži bývalej NDR, ktorá mala – dvoch účastníkov.

 

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Keď blbci predstierajú inteligenciu . . .

23.05.2018

... a dostane sa im štempľa profesionality, neobmedzene môžu deformovať národ a jeho vedomie. Hrdosť na svoje korene, vlastenectvo a zmysel pre realitu - prvé dve majú s tretím málo spoločného. viac »

Vodič nebezpečnejší ako poslanec . ..

22.05.2018

Chcem prevádzkovať taxislužbu, zahlásil kamarát ... celkom som sa zasmial, nevieš si predstaviť, čo ťa čaká ... Po týždni prišiel a nechápavo krútil hlavou. Byrokracia, skúšky, psychotesty viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,686
Celková čítanosť: 3668439x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu