Založ si blog

Zjavil pravdu a odchádza – A. Kiska

Aj keby A.Kiska neurobil nič, zaslúžil sa o mnohé. A práve jeho zásluhou spadli masky z tvárí mnohých politikov, najmä z radov opozície. 

Funkčné obdobie A.Kisku dokonale odhalilo skutočné postoje bardov slušnosti a morálky, ktorí pri rôznych odhaleniach či podozreniach, súvisiacich s prezidentskou kampaňou, jej financovaním, alebo udalosťami okolo pozemku zubára Franca, nedokázali nič iné, len strčiť hlavu do piesku a tváriť sa – nevidím zlo, nepočujem zlo.

A.Kiska neplánuje opätovnú kandidatúru. Niet divu, pretože nikto nevie odhadnúť vývoj v budúcnosti, a hoci je účelovými prieskumami verejnej mienky prezentovaný ako najdôveryhodnejší politik na Slovensku, realita vyzerá úplne inak. A nič na nej nemenia ani moderované alebo neotvorené diskusie k rôznym témam, dotýkajúcim sa diania na Slovensku počas jari tohoto roka. Skôr tieto javy poukazujú na obavy dotknutých médií, že čitatelia a diskutéri by nimi vykresľovanú rozprávku O anjelskom prezidentovi obrátili naruby a rozmetali na prach.

Na rozdiel od R.Fica, ktorý je dokonale odtrhnutý od života a názorov bežných ľudí, A.Kiska pochopil, aké sú jeho šance na opätovné zvolenie. A hoci sa snaží tváriť inak, jeho rezignácia na opätovnú kandidatúru má len jeden hlavný cieľ – zníženie tlaku na jeho osobu, a využitie starého-známeho porekadla o tom, kto zíde z očí, zíde aj z mysle.

Ale všetko môže byť aj inak. Možno prezident pochopil, aký je rozdiel medzi reprezentatívnou funkciou hlavy štátu a reálnou mocou v štáte. Možno vidí v najbližšej budúcnosti predpoklad niekdajšieho českého vývoja (a v podstate aj súčasného), keď vznikla patová situácia a nikto nemal dostatok možností na vytvorenie funkčnej vlády. A možno očakáva väčšie možnosti svojho uplatnenia v parlamente, alebo vláde. Uvidíme, čas ukáže.

V každom prípade, éru A.Kisku dokonale ilustruje tvrdenie jedného diskutéra z denníka SME, ktorý tvrdí, že to je najlepší prezident, akého Slovensko malo … v konkurencii dvoch exmečiarovcov a jedného turistu získanie podobného ocenenia neprekvapuje, hoci pôsobí – trápne, alebo skôr komicky. Vyzerá rovnako hodnotne, ako prvé miesto v najvyššej hokejovej súťaži bývalej NDR, ktorá mala – dvoch účastníkov.

 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534792x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu