Založ si blog

Zjavil pravdu a odchádza – A. Kiska

Aj keby A.Kiska neurobil nič, zaslúžil sa o mnohé. A práve jeho zásluhou spadli masky z tvárí mnohých politikov, najmä z radov opozície. 

Funkčné obdobie A.Kisku dokonale odhalilo skutočné postoje bardov slušnosti a morálky, ktorí pri rôznych odhaleniach či podozreniach, súvisiacich s prezidentskou kampaňou, jej financovaním, alebo udalosťami okolo pozemku zubára Franca, nedokázali nič iné, len strčiť hlavu do piesku a tváriť sa – nevidím zlo, nepočujem zlo.

A.Kiska neplánuje opätovnú kandidatúru. Niet divu, pretože nikto nevie odhadnúť vývoj v budúcnosti, a hoci je účelovými prieskumami verejnej mienky prezentovaný ako najdôveryhodnejší politik na Slovensku, realita vyzerá úplne inak. A nič na nej nemenia ani moderované alebo neotvorené diskusie k rôznym témam, dotýkajúcim sa diania na Slovensku počas jari tohoto roka. Skôr tieto javy poukazujú na obavy dotknutých médií, že čitatelia a diskutéri by nimi vykresľovanú rozprávku O anjelskom prezidentovi obrátili naruby a rozmetali na prach.

Na rozdiel od R.Fica, ktorý je dokonale odtrhnutý od života a názorov bežných ľudí, A.Kiska pochopil, aké sú jeho šance na opätovné zvolenie. A hoci sa snaží tváriť inak, jeho rezignácia na opätovnú kandidatúru má len jeden hlavný cieľ – zníženie tlaku na jeho osobu, a využitie starého-známeho porekadla o tom, kto zíde z očí, zíde aj z mysle.

Ale všetko môže byť aj inak. Možno prezident pochopil, aký je rozdiel medzi reprezentatívnou funkciou hlavy štátu a reálnou mocou v štáte. Možno vidí v najbližšej budúcnosti predpoklad niekdajšieho českého vývoja (a v podstate aj súčasného), keď vznikla patová situácia a nikto nemal dostatok možností na vytvorenie funkčnej vlády. A možno očakáva väčšie možnosti svojho uplatnenia v parlamente, alebo vláde. Uvidíme, čas ukáže.

V každom prípade, éru A.Kisku dokonale ilustruje tvrdenie jedného diskutéra z denníka SME, ktorý tvrdí, že to je najlepší prezident, akého Slovensko malo … v konkurencii dvoch exmečiarovcov a jedného turistu získanie podobného ocenenia neprekvapuje, hoci pôsobí – trápne, alebo skôr komicky. Vyzerá rovnako hodnotne, ako prvé miesto v najvyššej hokejovej súťaži bývalej NDR, ktorá mala – dvoch účastníkov.

 

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Nový Zéland, Auckland

Cudzinci na Novom Zélande budú mať sťažený prístup ku kúpe nehnuteľností

19.08.2018 12:59

Cieľom tohto kroku je zlepšiť prístup domáceho obyvateľstva k bývaniu.

diaľnica, most, považská bystrica

NDS spravuje 759 mostov, v havarijnom stave nie je ani jeden

19.08.2018 12:00

Národná diaľničná spoločnosť plánuje v tomto roku vynaložiť na údržbu a opravy mostov vo svojej správe 6,5 milióna eur.

ampulky, očkovanie, lieky, injekcia

V únii budú lekári očkovať rovnako

19.08.2018 12:00

Minulý rok sa osýpkami v Európskej únii nakazilo viac ako 14-tisíc ľudí. To je trikrát viac, ako v roku 2016.

drogy,

VIDEO: Policajti zadržali v Bratislave drogového delikventa

19.08.2018 11:53, aktualizované: 12:24

Bratislavskí policajti zadržali muža, pri ktorom mali dôvodné podozrenie z páchania drogovej trestnej činnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907275x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu