Založ si blog

Až opadne dubové lístie . ..

Celkom má pobavila správička, že opozícia túži po predčasných voľbách v septembri 2018. Vlastne len potvrdila, že ani jarné “rošambo” klamstiev, krivých obvinení, a poloprávd – nepomohlo.

A skutočnosť bude asi iná, ako prezentujú bombasticky uvádzané prieskumy verejnej mienky. A hoci nepochybujem o postupnom páde SMER-u a jeho odchode na politický cintorín, zúfalá snaha opozície vyvoláva dojem, že pri spomínanom odchode budú mať R.Fico a spol. pomerne veľa spolupútnikov.

Napriek môjmu očakávaniu nestúpa výrazne ani podpora mimoparlamentných strán, čo akosi vyvoláva otázku – aké šidlo sa vo vreci skrýva ? KDH a SMK stúpli sotva na dostrel dverí NR SR, SNS, OĽANO či ĽSNS sa motkajú na svojej bežnej úrovni (+-1%), SaS mierne stúpla … ale stále je to málo. Čo nás teda čaká ?

Možno veľké prekvapenie. Možno sa pretlačia do popredia tí, ktorí sa dnes pohybujú na úrovni štatistickej chyby.

A tu niekde sú korene snahy opozície … ukazuje sa, že ľudia majú síce dosť – ale všetkých, nielen R.Fica a spol. Čo samozrejme môže zamiešať karty veľmi nepriaznivým spôsobom pre opozíciu.

Každý politik, každá strana majú svoje záväzky voči tým, ktorí ich finančne podporujú. Čo však môže cítiť sponzor, ak financuje stranu, ktorá je osem rokov mimo reálnej moci ? Alebo aj viac … možno si povie, že je čas vymeniť koňa. Príliš pomalého, príliš neschopnèho a príliš – nepopulárneho. Aký by bol osud neúspešných politikov, ktorí si zvykli na pohodlie funkcií a ľahký, bezprácny príjem ? Súdiac podľa väčšiny ich predchodcov – nevábny. Nehovoriac o tom, ak by došlo k razantnej spoločenskej zmene, pričom by sa udiala bez ich prítomnosti, stali by sa pre budúcnosť úplne bezcennými.

Čo myslíte ? Vyzerá to tak, že Sulík, Matovič a spol., sa v prípade neschválenia predčasných volieb dostanú k moci – až opadne dubové lístie … a dub ostane bez listov …

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Nový Zéland, Auckland

Cudzinci na Novom Zélande budú mať sťažený prístup ku kúpe nehnuteľností

19.08.2018 12:59

Cieľom tohto kroku je zlepšiť prístup domáceho obyvateľstva k bývaniu.

diaľnica, most, považská bystrica

NDS spravuje 759 mostov, v havarijnom stave nie je ani jeden

19.08.2018 12:00

Národná diaľničná spoločnosť plánuje v tomto roku vynaložiť na údržbu a opravy mostov vo svojej správe 6,5 milióna eur.

ampulky, očkovanie, lieky, injekcia

V únii budú lekári očkovať rovnako

19.08.2018 12:00

Minulý rok sa osýpkami v Európskej únii nakazilo viac ako 14-tisíc ľudí. To je trikrát viac, ako v roku 2016.

drogy,

VIDEO: Policajti zadržali v Bratislave drogového delikventa

19.08.2018 11:53, aktualizované: 12:24

Bratislavskí policajti zadržali muža, pri ktorom mali dôvodné podozrenie z páchania drogovej trestnej činnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907283x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu