Založ si blog

Až opadne dubové lístie . ..

Celkom má pobavila správička, že opozícia túži po predčasných voľbách v septembri 2018. Vlastne len potvrdila, že ani jarné “rošambo” klamstiev, krivých obvinení, a poloprávd – nepomohlo.

A skutočnosť bude asi iná, ako prezentujú bombasticky uvádzané prieskumy verejnej mienky. A hoci nepochybujem o postupnom páde SMER-u a jeho odchode na politický cintorín, zúfalá snaha opozície vyvoláva dojem, že pri spomínanom odchode budú mať R.Fico a spol. pomerne veľa spolupútnikov.

Napriek môjmu očakávaniu nestúpa výrazne ani podpora mimoparlamentných strán, čo akosi vyvoláva otázku – aké šidlo sa vo vreci skrýva ? KDH a SMK stúpli sotva na dostrel dverí NR SR, SNS, OĽANO či ĽSNS sa motkajú na svojej bežnej úrovni (+-1%), SaS mierne stúpla … ale stále je to málo. Čo nás teda čaká ?

Možno veľké prekvapenie. Možno sa pretlačia do popredia tí, ktorí sa dnes pohybujú na úrovni štatistickej chyby.

A tu niekde sú korene snahy opozície … ukazuje sa, že ľudia majú síce dosť – ale všetkých, nielen R.Fica a spol. Čo samozrejme môže zamiešať karty veľmi nepriaznivým spôsobom pre opozíciu.

Každý politik, každá strana majú svoje záväzky voči tým, ktorí ich finančne podporujú. Čo však môže cítiť sponzor, ak financuje stranu, ktorá je osem rokov mimo reálnej moci ? Alebo aj viac … možno si povie, že je čas vymeniť koňa. Príliš pomalého, príliš neschopnèho a príliš – nepopulárneho. Aký by bol osud neúspešných politikov, ktorí si zvykli na pohodlie funkcií a ľahký, bezprácny príjem ? Súdiac podľa väčšiny ich predchodcov – nevábny. Nehovoriac o tom, ak by došlo k razantnej spoločenskej zmene, pričom by sa udiala bez ich prítomnosti, stali by sa pre budúcnosť úplne bezcennými.

Čo myslíte ? Vyzerá to tak, že Sulík, Matovič a spol., sa v prípade neschválenia predčasných volieb dostanú k moci – až opadne dubové lístie … a dub ostane bez listov …

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.