Založ si blog

Až opadne dubové lístie . ..

Celkom má pobavila správička, že opozícia túži po predčasných voľbách v septembri 2018. Vlastne len potvrdila, že ani jarné “rošambo” klamstiev, krivých obvinení, a poloprávd – nepomohlo.

A skutočnosť bude asi iná, ako prezentujú bombasticky uvádzané prieskumy verejnej mienky. A hoci nepochybujem o postupnom páde SMER-u a jeho odchode na politický cintorín, zúfalá snaha opozície vyvoláva dojem, že pri spomínanom odchode budú mať R.Fico a spol. pomerne veľa spolupútnikov.

Napriek môjmu očakávaniu nestúpa výrazne ani podpora mimoparlamentných strán, čo akosi vyvoláva otázku – aké šidlo sa vo vreci skrýva ? KDH a SMK stúpli sotva na dostrel dverí NR SR, SNS, OĽANO či ĽSNS sa motkajú na svojej bežnej úrovni (+-1%), SaS mierne stúpla … ale stále je to málo. Čo nás teda čaká ?

Možno veľké prekvapenie. Možno sa pretlačia do popredia tí, ktorí sa dnes pohybujú na úrovni štatistickej chyby.

A tu niekde sú korene snahy opozície … ukazuje sa, že ľudia majú síce dosť – ale všetkých, nielen R.Fica a spol. Čo samozrejme môže zamiešať karty veľmi nepriaznivým spôsobom pre opozíciu.

Každý politik, každá strana majú svoje záväzky voči tým, ktorí ich finančne podporujú. Čo však môže cítiť sponzor, ak financuje stranu, ktorá je osem rokov mimo reálnej moci ? Alebo aj viac … možno si povie, že je čas vymeniť koňa. Príliš pomalého, príliš neschopnèho a príliš – nepopulárneho. Aký by bol osud neúspešných politikov, ktorí si zvykli na pohodlie funkcií a ľahký, bezprácny príjem ? Súdiac podľa väčšiny ich predchodcov – nevábny. Nehovoriac o tom, ak by došlo k razantnej spoločenskej zmene, pričom by sa udiala bez ich prítomnosti, stali by sa pre budúcnosť úplne bezcennými.

Čo myslíte ? Vyzerá to tak, že Sulík, Matovič a spol., sa v prípade neschválenia predčasných volieb dostanú k moci – až opadne dubové lístie … a dub ostane bez listov …

Bratislava nie je Slovensko

24.05.2018

Pobúrenie nad budúcoročným pôsobením hokejovej reprezentácie v Košiciach počas bojov v základných skupinách na domácom svetovom šampionáte sa dalo čakať. Už roky je totiž známe, že viac »

Keď blbci predstierajú inteligenciu . . .

23.05.2018

... a dostane sa im štempľa profesionality, neobmedzene môžu deformovať národ a jeho vedomie. Hrdosť na svoje korene, vlastenectvo a zmysel pre realitu - prvé dve majú s tretím málo spoločného. viac »

Vodič nebezpečnejší ako poslanec . ..

22.05.2018

Chcem prevádzkovať taxislužbu, zahlásil kamarát ... celkom som sa zasmial, nevieš si predstaviť, čo ťa čaká ... Po týždni prišiel a nechápavo krútil hlavou. Byrokracia, skúšky, psychotesty viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,686
Celková čítanosť: 3668436x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu