Založ si blog

Liberálny slon v politickom porceláne

Pri pohľade na sieť predajní FaxCopy nepochybujem, že R.Sulík bol schopný podnikateľ. Avšak ako politik nestojí za fajku dymu. Navyše, chýba mu trochu súdnosti, aby pochopil realitu večného korunného princa s názvom SaS, kde je povestným kameňom v topánke – on sám.

Politika si vyžaduje viac, než podriadenosť “spoločnému” záujmu podľa predstáv Berlína a Paríža, prezentovaných pod falošným dáždnikom Bruselu. Minimálne si vśak vyžaduje znalosť historických faktov, a hlavne schopnosť objektívneho pohľadu – tak na minulosť, ako aj súčasnosť.

Ak sa pozrieme na správanie dnešných neochvajných zastáncov “blahodárneho” pôsobenia EÚ a NATO v spojení s osudom Slovenska, sú ešte horší, než niekdajší komunistickí aparátčici, verne slúžiaci socialistickej vlasti. Sotva sa môžeme diviť, však u niektorých začínajú profesné spomienky až po roku 1989.

Sulík nechápe, že pokoj na starom kontinente je podmienený hľadaním ciest, ako spolupracovať bez ohľadu na vnútropolitické dianie. Rusko je veľmocou po všetkých stránkach, či sa to niekomu páči, alebo nie. Ignorovanie tohto faktu vždy viedlo k nepokojom na starom kontinente. Iste, niektorým veľmociam nepokoj vyhovoval, pretože vždy prinášal nádej na rozšírenie impérií. Dnes však žijeme v 21.storočí a akýkoľvek konflikt, či honosne označené vydieranie niekoho, kto sa v zásade správa rovnako, ako jeho kritici – je nezmyselný.

Pokiaľ majú elity problém so správaním Ruska, nech si to riešia vo vlastnej réžii, nie na úkor národov.

Politik obvykle konflikt vyvolá, ale bojujú a trpia obyčajní ľudia. Naopak – iniciátori konfliktov sú obvykle v závetrí a čakajú, ako sa všetko skončí.

Oficiálna rétorika Bruselu či NATO trápi len ľudí, ktorí nemajú vlastný názor, alebo poslušne preberajú názor tých, čo platia. Pravidlá majú zmysel vtedy, ak ich rešpektujú všetci. Pokiaľ platia výberovo podľa toho, kto a akou mocou disponuje, je zbytočné sa nimi riadiť. Politik má slúžiť záujmu vlastného národa a štátu. Pokiaľ to nevie, alebo nechce – nemá právo na verejnú funkciu.

Krym je priamym politickým následkom Kosova. Rozdiel je len v tom, že Rusko nebombardovalo Ukrajinu, ako USA bývalú Juhosláviu, aby získalo priestor na vojenskú základňu v Európe. Na Kryme ruská základňa bola, a ktokoľvek veriaci v jej obsadenie za nemého prizerania Kremľa, nemôže byť úplne pri zmysloch. Nehovoriac o provokáciach vo forme vojenských cvičení, odohrávajúcich sa v tesnej blízkosti ruských hraníc. Svojho času viedli provokácie podobného druhu, na inom mieste a v inom čase, k vypuknutiu I.svetovej vojny.

Ak chceme nájsť priame hrozby pre mier a pokoj v Európe, nie je to ťažké objaviť – hlavnou hrozbou je NATO v súčasnej podobe a pod vedením J.Stoltenberga, ktorého vystupovanie a rétorika nemajú ďaleko od J.Goebbelsa. Nehovoriac o tom, aký je skutočný charakter aliancie, ktorá má od obrannej veľmi ďaleko … stačí sa pozrieť na správanie Turecka a USA.

Ak to R.Sulík nechápe, nemá čo robiť v politike. Pretože účty za chyby politikov platia národy. Práve v politike platí staré a známe – kto robí zmluvy s čertom, nech sa nediví, keď sa zobudí v posteli s diablom.

Príčinou sankcií proti Rusku nie je Krym, ale zúfalý stav európskej a americkej ekonomiky, a jednou z posledných nádejí “vyspelého” Západu, bojujúceho s krachom konzumnej spoločnosti, je ovládnutie nerastných zdrojov a trhu v Rusku.

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.