Založ si blog

Zázraky Všeobecnej zdravotnej poisťovne . ..

Pôjdeš do kúpeľov, oznámila vysmiata suseda svojej dcére po otvorení listu od VšZ. Aspoň niečo, zašomrala si popod nos.

Smiech ju prešiel vo chvíli, keď si list prečítala. Poisťovňa síce schválila liečebný pobyt na 21 dní, ale duševne chorá dcéra s mesačným príjmom na úrovni 61,20€, bola zaradená do kategórie B, čo znamená povinnosť úhrady nákladov na služby, súvisiace s liečebným pobytom – teda ubytovanie a stravu. Pri predpokladanej úhrade vo výške 18€ denne to znamená celkovo sumu 378€. K tomu cestovné výdavky, pretože dcéra nemôže cestovať verejnou dopravou, čo znamená ďalších 83€. Spolu – 461€. Úchvatné, nie ?

Vzniká niekoľko otázok. Napríklad, ako môže niekto vydať rozhodnutie o kúpeľnej liečbe so zaradením pacienta do kategórie B – teda čiastočného hradenia nákladov na liečbu – ak sa jedná o osobu v hmotnej núdzi, o čom má pri rozhodovaní dostatočné informácie ? A možno by stálo za preskúmanie aj rozhodovanie poisťovní v iných prípadoch, pretože napríklad v spojení s detskou ozdravovňou v Železnom zaznelo, že poisťovne odmietali hradiť liečebné náklady v súvislosti s údajným výskytom neoprávnených osôb. Kto o pobyte týchto osôb rozhodol ? Vari nemá meno, adresu …? Nemá zodpovednosť ?

Alebo je to inak ? Poisťovňa vyhovie nároku, ktorý by skôr chcela ignorovať, alebo zamietnuť. Vyhovie mu však takým spôsobom, že pacientovi neostane iné, len “s vďakou” odmietnuť, pretože si podobný spôsob liečenia nemôže dovoliť. A poisťovňa sa môže neskôr verejne hrdiť, ako zodpovedne hospodári – na úkor pacientov.

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.