Založ si blog

Zázraky Všeobecnej zdravotnej poisťovne . ..

Pôjdeš do kúpeľov, oznámila vysmiata suseda svojej dcére po otvorení listu od VšZ. Aspoň niečo, zašomrala si popod nos.

Smiech ju prešiel vo chvíli, keď si list prečítala. Poisťovňa síce schválila liečebný pobyt na 21 dní, ale duševne chorá dcéra s mesačným príjmom na úrovni 61,20€, bola zaradená do kategórie B, čo znamená povinnosť úhrady nákladov na služby, súvisiace s liečebným pobytom – teda ubytovanie a stravu. Pri predpokladanej úhrade vo výške 18€ denne to znamená celkovo sumu 378€. K tomu cestovné výdavky, pretože dcéra nemôže cestovať verejnou dopravou, čo znamená ďalších 83€. Spolu – 461€. Úchvatné, nie ?

Vzniká niekoľko otázok. Napríklad, ako môže niekto vydať rozhodnutie o kúpeľnej liečbe so zaradením pacienta do kategórie B – teda čiastočného hradenia nákladov na liečbu – ak sa jedná o osobu v hmotnej núdzi, o čom má pri rozhodovaní dostatočné informácie ? A možno by stálo za preskúmanie aj rozhodovanie poisťovní v iných prípadoch, pretože napríklad v spojení s detskou ozdravovňou v Železnom zaznelo, že poisťovne odmietali hradiť liečebné náklady v súvislosti s údajným výskytom neoprávnených osôb. Kto o pobyte týchto osôb rozhodol ? Vari nemá meno, adresu …? Nemá zodpovednosť ?

Alebo je to inak ? Poisťovňa vyhovie nároku, ktorý by skôr chcela ignorovať, alebo zamietnuť. Vyhovie mu však takým spôsobom, že pacientovi neostane iné, len “s vďakou” odmietnuť, pretože si podobný spôsob liečenia nemôže dovoliť. A poisťovňa sa môže neskôr verejne hrdiť, ako zodpovedne hospodári – na úkor pacientov.

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534719x
Priemerná čítanosť článkov: 2370x

Autor blogu