Založ si blog

Zázraky Všeobecnej zdravotnej poisťovne . ..

Pôjdeš do kúpeľov, oznámila vysmiata suseda svojej dcére po otvorení listu od VšZ. Aspoň niečo, zašomrala si popod nos.

Smiech ju prešiel vo chvíli, keď si list prečítala. Poisťovňa síce schválila liečebný pobyt na 21 dní, ale duševne chorá dcéra s mesačným príjmom na úrovni 61,20€, bola zaradená do kategórie B, čo znamená povinnosť úhrady nákladov na služby, súvisiace s liečebným pobytom – teda ubytovanie a stravu. Pri predpokladanej úhrade vo výške 18€ denne to znamená celkovo sumu 378€. K tomu cestovné výdavky, pretože dcéra nemôže cestovať verejnou dopravou, čo znamená ďalších 83€. Spolu – 461€. Úchvatné, nie ?

Vzniká niekoľko otázok. Napríklad, ako môže niekto vydať rozhodnutie o kúpeľnej liečbe so zaradením pacienta do kategórie B – teda čiastočného hradenia nákladov na liečbu – ak sa jedná o osobu v hmotnej núdzi, o čom má pri rozhodovaní dostatočné informácie ? A možno by stálo za preskúmanie aj rozhodovanie poisťovní v iných prípadoch, pretože napríklad v spojení s detskou ozdravovňou v Železnom zaznelo, že poisťovne odmietali hradiť liečebné náklady v súvislosti s údajným výskytom neoprávnených osôb. Kto o pobyte týchto osôb rozhodol ? Vari nemá meno, adresu …? Nemá zodpovednosť ?

Alebo je to inak ? Poisťovňa vyhovie nároku, ktorý by skôr chcela ignorovať, alebo zamietnuť. Vyhovie mu však takým spôsobom, že pacientovi neostane iné, len “s vďakou” odmietnuť, pretože si podobný spôsob liečenia nemôže dovoliť. A poisťovňa sa môže neskôr verejne hrdiť, ako zodpovedne hospodári – na úkor pacientov.

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Bratislavské letisko

Bratislavské letisko rieši problémy s parkovaním, pomôcť má aj parkovací dom

19.08.2018 08:49

Problémy s parkovaním pred letiskom v Bratislave má okrem vybudovania 347 parkovacích miest pomôcť vyriešiť aj parkovací dom.

indonézia, zemetrasenie

Ostrov Lombok, ktorý sa spamätáva zo zemetrasenia, zasiahlo ďalšie

19.08.2018 08:16

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,5 v nedeľu opäť postihlo indonézsky ostrov Lombok.

Angela Merkelová, Vladimir Putin

Nord Stream 2, Ukrajina či Sýria. Merkelová sa mala s Putinom o čom baviť

18.08.2018 20:41, aktualizované: 19.08.2018 08:11

Ruský prezident Putin a nemecká kancelárka Merkelová sa stretli, aby hovorili o konflikte na Ukrajine a v Sýrii, o Iráne, či projekte plynovodu.

most, janov

Správca diaľnice v Janove predstúpil pred verejnosť. Ponúkol milióny, nie však ospravedlnenie

18.08.2018 20:23

Pred novinármi dnes popoludní prvýkrát od zrútenia časti viaduktu v Janove stálo vedenie spoločnosti, ktorá diaľnicu A10 aj s Morandiho mostom spravuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907040x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu