Založ si blog

Zázraky Všeobecnej zdravotnej poisťovne . ..

Pôjdeš do kúpeľov, oznámila vysmiata suseda svojej dcére po otvorení listu od VšZ. Aspoň niečo, zašomrala si popod nos.

Smiech ju prešiel vo chvíli, keď si list prečítala. Poisťovňa síce schválila liečebný pobyt na 21 dní, ale duševne chorá dcéra s mesačným príjmom na úrovni 61,20€, bola zaradená do kategórie B, čo znamená povinnosť úhrady nákladov na služby, súvisiace s liečebným pobytom – teda ubytovanie a stravu. Pri predpokladanej úhrade vo výške 18€ denne to znamená celkovo sumu 378€. K tomu cestovné výdavky, pretože dcéra nemôže cestovať verejnou dopravou, čo znamená ďalších 83€. Spolu – 461€. Úchvatné, nie ?

Vzniká niekoľko otázok. Napríklad, ako môže niekto vydať rozhodnutie o kúpeľnej liečbe so zaradením pacienta do kategórie B – teda čiastočného hradenia nákladov na liečbu – ak sa jedná o osobu v hmotnej núdzi, o čom má pri rozhodovaní dostatočné informácie ? A možno by stálo za preskúmanie aj rozhodovanie poisťovní v iných prípadoch, pretože napríklad v spojení s detskou ozdravovňou v Železnom zaznelo, že poisťovne odmietali hradiť liečebné náklady v súvislosti s údajným výskytom neoprávnených osôb. Kto o pobyte týchto osôb rozhodol ? Vari nemá meno, adresu …? Nemá zodpovednosť ?

Alebo je to inak ? Poisťovňa vyhovie nároku, ktorý by skôr chcela ignorovať, alebo zamietnuť. Vyhovie mu však takým spôsobom, že pacientovi neostane iné, len “s vďakou” odmietnuť, pretože si podobný spôsob liečenia nemôže dovoliť. A poisťovňa sa môže neskôr verejne hrdiť, ako zodpovedne hospodári – na úkor pacientov.

Ideologické praktiky komunistov demokratom nesmrdia

17.06.2018

... však ide predsa o moc a peniaze, a tam je každý nápad na zmanipulovanie voliča dobrý, aj keby bol akokoľvek hlúpy, či dokonca zvrhlý. A tak sa ide obnoviť niečo, čo sa kedysi honosne nazývalo viac »

Česká šnúrka na červených trenírkach

16.06.2018

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých "pedagógov", ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. viac »

Kto je ten ujo ? Nikto, synček . . .

13.06.2018

Asi by sa mnohí aj zasmiali, nebyť toho, že otec a syn sledovali v chládku altánku televízne vysielanie a príčinou dialógu v nadpise bola správa o slovenskom prezidentovi. Nikto ... slovo priam viac »

Bratislava, Bratislavský hrad

O primátorské kreslo Bratislavy chce zabojovať aj Viktor Béreš

18.06.2018 13:22

Metropola Slovenska sa musí podľa Béreša rovnať významom, estetikou aj kultúrou s inými európskymi mestami.

rodina, dieťa, matka, otec

Štátne dávky porastú. Prilepší si milión ľudí

18.06.2018 13:00

Po roku opäť dôjde k zvýšeniu životného minima. Vďaka tomu od júla porastie aj 22 štátnych sociálnych dávok, ktoré sa naň viažu.

merkelová, seehofer

Seehofer ustúpil od zámeru obísť Merkelovú

18.06.2018 12:58

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer chcel obísť kancelárku v otázke sprísnenia kontrol na hraniciach, čo bolo predmetom sporu medzi ich stranami.

EÚ, diplomacia, vláda, Oettinger

Oettinger: Som na Slovensku preto, aby som pochopil jeho požiadavky

18.06.2018 12:55

Som na Slovensku preto, aby som si vypočul slovenskú stranu, pochopil jej názory a požiadavky k rozpočtu, uviedol eurokomisár Oettinger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,705
Celková čítanosť: 3740465x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu