Založ si blog

Česká šnúrka na červených trenírkach

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých „pedagógov“, ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. Niekde to prešli mlčaním s pozdvihnutým obočím, inde zazneli rôzne komentáre, boli aj takí, čo nechali „nespratníka“ prezliecť, a raz som sa stretol (na vlastnú škodu) aj s pánom „pedagógom“, ktorý ma chcel ťahať za golier k riaditeľovi …

Pripadá mi komické, ak sa niekto chce súdiť so Slovenskom za evidenciu v archíve UPN a na druhej strane strane chce vládnuť v rámci menšinovej vlády s podporou komunistov, teda nasledovníkov tých, ktorí mu svojím zápisom do archívov – uškodili. Ale doba prináša rôzne paradoxy a moc je príliš silným lákadlom. Politika je naozaj umením možného, a v niektorých prípadoch aj nemožného. A tak máme na Slovensku koalíciu s účasťou SNS a MOST-Híd, a u susedov v Česku budú mať vládu, visiacu na šnúrke od červených trenírok. Predsa sú len tí komunisti na niečo dobrí, no nie ?

Pripravovanú žalobu A.Babiša na Slovensko, ktorú chce podať na európskom súde pre ľudské práva, pokladám za populistický ťah, ktorého nádej na úspech je mizivá. UPN spravuje archívy, netvorí ich a je v podstate len správcom toho, čo po minulom režime ostalo. Žaloba, založená na „krivde“ spôsobenej tým, že niekto má v polici knihu, ktorá obsahuje jednu-dve strany s obsahom, nevyhovujúcim jednému z množstva čitateľov, je právne absurdná. Tým skôr, že zoznam bosoriek a bosorákov, spolupracujúcich s bývalým režimom, bol už neraz spochybňovaný, ale u väčšiny sťažovateľov ich námietky neviedli k žiadnemu úspechu.

Žijeme naozaj čudnú dobu. Niet pochybností, že počet sťažovateľov na obsah archívov UPN bude časom narastať, pretože u mnohých je zakorenená predstava o možnosti očistenia povesti … ak nebudú svedkovia a ostanú len archívy. Však papier všetko znesie, nejeden argumentuje …

Áno, papier naozaj veľa znesie. Systém, ktorý umožňuje prakticky neobmedzené časové obdobie, aby mohol niekto poskladať vládu, s ktorou prakticky nikto nechce spolupracovať, mi pripadá zvrátený. Rovnako nezmyselné mi pripadá, aby bolo možné vytvorenie akejkoľvek vlády pod vedením trestne stíhanej osoby. Slovami jedného krčmového klasika, ak ľudia nevymysleli nič lepšie ako demokraciu, potom má viac rozumu ako človek – aj dážďovka. Niečo na tom bude, keď vidíme všetky zázraky, ktorých sú schopní rôzní volení funkcionári. Však niektorí popierajú aj základné pravidlá … napríklad dvadsaťštyrihodinový deň. A ešte sa dokážu postaviť do úlohy morálnych vzorov spoločnosti.

Dnes ešte nenašli ANO a ČSSD odvahu, aby vytvorili vládnu koalíciu s priamou účasťou komunistov z KSČM. Ale nie je ďaleko doba, keď sa tak stane, otázkou bude len to, kto bude prvým „priekopníkom“ po roku 1989 a definitívne poprie všetky klamstvá, ktoré zazneli v novembri 1989 na tribúnach. Je len otázkou času, kým sa odhalí skutočné pozadie „ľudového“ prevratu, v ktorom nešlo o nič iné, len odstavenie starej komunistickej gardy a zavedenie nových spoločenských pravidiel, ktoré by zbavili mocenské elity akejkoľvek zodpovednosti za osud národa a rozhodovanie v rôznych funkciách, a naopak zakotvili právo týchto elít na bezstarostný a luxusný život na účet ostatných.

Raz darmo, v demokracii je možné všetko … kde je vôľa (podporená kapitálom), tam sa nájde aj cesta …

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

pavol rusko

Pavol Rusko sa pravidelne dostavuje k probačnému úradníkovi do Justičného paláca

19.11.2018 16:38

Naposledy ho bolo vidieť na KS v Bratislave približne pred mesiacom.

Martin Slosiarik

VIDEO: Smer bez Lajčáka riskuje prehru, komentuje prieskum riaditeľ agentúry Focus

19.11.2018 16:35

Doterajšie prieskumy k prezidentským voľbám sú podľa riaditeľa agentúry Focus Martina Slosiarika robené v informačnom vákuu, nakoľko nie sú potvrdení kandidáti.

Balkán, záplavy, Srbsko,

Pri útoku ozbrojencov v Mexiku zahynul pracovník Červeného kríža

19.11.2018 16:31

Približne 20 ozbrojencov spustilo paľbu na účastníkov školenia prvej pomoci.

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň

19.11.2018 16:03

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň. Uviedol to minister Peter Žiga.