Založ si blog

Česká šnúrka na červených trenírkach

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých „pedagógov“, ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. Niekde to prešli mlčaním s pozdvihnutým obočím, inde zazneli rôzne komentáre, boli aj takí, čo nechali „nespratníka“ prezliecť, a raz som sa stretol (na vlastnú škodu) aj s pánom „pedagógom“, ktorý ma chcel ťahať za golier k riaditeľovi …

Pripadá mi komické, ak sa niekto chce súdiť so Slovenskom za evidenciu v archíve UPN a na druhej strane strane chce vládnuť v rámci menšinovej vlády s podporou komunistov, teda nasledovníkov tých, ktorí mu svojím zápisom do archívov – uškodili. Ale doba prináša rôzne paradoxy a moc je príliš silným lákadlom. Politika je naozaj umením možného, a v niektorých prípadoch aj nemožného. A tak máme na Slovensku koalíciu s účasťou SNS a MOST-Híd, a u susedov v Česku budú mať vládu, visiacu na šnúrke od červených trenírok. Predsa sú len tí komunisti na niečo dobrí, no nie ?

Pripravovanú žalobu A.Babiša na Slovensko, ktorú chce podať na európskom súde pre ľudské práva, pokladám za populistický ťah, ktorého nádej na úspech je mizivá. UPN spravuje archívy, netvorí ich a je v podstate len správcom toho, čo po minulom režime ostalo. Žaloba, založená na „krivde“ spôsobenej tým, že niekto má v polici knihu, ktorá obsahuje jednu-dve strany s obsahom, nevyhovujúcim jednému z množstva čitateľov, je právne absurdná. Tým skôr, že zoznam bosoriek a bosorákov, spolupracujúcich s bývalým režimom, bol už neraz spochybňovaný, ale u väčšiny sťažovateľov ich námietky neviedli k žiadnemu úspechu.

Žijeme naozaj čudnú dobu. Niet pochybností, že počet sťažovateľov na obsah archívov UPN bude časom narastať, pretože u mnohých je zakorenená predstava o možnosti očistenia povesti … ak nebudú svedkovia a ostanú len archívy. Však papier všetko znesie, nejeden argumentuje …

Áno, papier naozaj veľa znesie. Systém, ktorý umožňuje prakticky neobmedzené časové obdobie, aby mohol niekto poskladať vládu, s ktorou prakticky nikto nechce spolupracovať, mi pripadá zvrátený. Rovnako nezmyselné mi pripadá, aby bolo možné vytvorenie akejkoľvek vlády pod vedením trestne stíhanej osoby. Slovami jedného krčmového klasika, ak ľudia nevymysleli nič lepšie ako demokraciu, potom má viac rozumu ako človek – aj dážďovka. Niečo na tom bude, keď vidíme všetky zázraky, ktorých sú schopní rôzní volení funkcionári. Však niektorí popierajú aj základné pravidlá … napríklad dvadsaťštyrihodinový deň. A ešte sa dokážu postaviť do úlohy morálnych vzorov spoločnosti.

Dnes ešte nenašli ANO a ČSSD odvahu, aby vytvorili vládnu koalíciu s priamou účasťou komunistov z KSČM. Ale nie je ďaleko doba, keď sa tak stane, otázkou bude len to, kto bude prvým „priekopníkom“ po roku 1989 a definitívne poprie všetky klamstvá, ktoré zazneli v novembri 1989 na tribúnach. Je len otázkou času, kým sa odhalí skutočné pozadie „ľudového“ prevratu, v ktorom nešlo o nič iné, len odstavenie starej komunistickej gardy a zavedenie nových spoločenských pravidiel, ktoré by zbavili mocenské elity akejkoľvek zodpovednosti za osud národa a rozhodovanie v rôznych funkciách, a naopak zakotvili právo týchto elít na bezstarostný a luxusný život na účet ostatných.

Raz darmo, v demokracii je možné všetko … kde je vôľa (podporená kapitálom), tam sa nájde aj cesta …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857859x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu