Založ si blog

Česká šnúrka na červených trenírkach

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých „pedagógov“, ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. Niekde to prešli mlčaním s pozdvihnutým obočím, inde zazneli rôzne komentáre, boli aj takí, čo nechali „nespratníka“ prezliecť, a raz som sa stretol (na vlastnú škodu) aj s pánom „pedagógom“, ktorý ma chcel ťahať za golier k riaditeľovi …

Pripadá mi komické, ak sa niekto chce súdiť so Slovenskom za evidenciu v archíve UPN a na druhej strane strane chce vládnuť v rámci menšinovej vlády s podporou komunistov, teda nasledovníkov tých, ktorí mu svojím zápisom do archívov – uškodili. Ale doba prináša rôzne paradoxy a moc je príliš silným lákadlom. Politika je naozaj umením možného, a v niektorých prípadoch aj nemožného. A tak máme na Slovensku koalíciu s účasťou SNS a MOST-Híd, a u susedov v Česku budú mať vládu, visiacu na šnúrke od červených trenírok. Predsa sú len tí komunisti na niečo dobrí, no nie ?

Pripravovanú žalobu A.Babiša na Slovensko, ktorú chce podať na európskom súde pre ľudské práva, pokladám za populistický ťah, ktorého nádej na úspech je mizivá. UPN spravuje archívy, netvorí ich a je v podstate len správcom toho, čo po minulom režime ostalo. Žaloba, založená na „krivde“ spôsobenej tým, že niekto má v polici knihu, ktorá obsahuje jednu-dve strany s obsahom, nevyhovujúcim jednému z množstva čitateľov, je právne absurdná. Tým skôr, že zoznam bosoriek a bosorákov, spolupracujúcich s bývalým režimom, bol už neraz spochybňovaný, ale u väčšiny sťažovateľov ich námietky neviedli k žiadnemu úspechu.

Žijeme naozaj čudnú dobu. Niet pochybností, že počet sťažovateľov na obsah archívov UPN bude časom narastať, pretože u mnohých je zakorenená predstava o možnosti očistenia povesti … ak nebudú svedkovia a ostanú len archívy. Však papier všetko znesie, nejeden argumentuje …

Áno, papier naozaj veľa znesie. Systém, ktorý umožňuje prakticky neobmedzené časové obdobie, aby mohol niekto poskladať vládu, s ktorou prakticky nikto nechce spolupracovať, mi pripadá zvrátený. Rovnako nezmyselné mi pripadá, aby bolo možné vytvorenie akejkoľvek vlády pod vedením trestne stíhanej osoby. Slovami jedného krčmového klasika, ak ľudia nevymysleli nič lepšie ako demokraciu, potom má viac rozumu ako človek – aj dážďovka. Niečo na tom bude, keď vidíme všetky zázraky, ktorých sú schopní rôzní volení funkcionári. Však niektorí popierajú aj základné pravidlá … napríklad dvadsaťštyrihodinový deň. A ešte sa dokážu postaviť do úlohy morálnych vzorov spoločnosti.

Dnes ešte nenašli ANO a ČSSD odvahu, aby vytvorili vládnu koalíciu s priamou účasťou komunistov z KSČM. Ale nie je ďaleko doba, keď sa tak stane, otázkou bude len to, kto bude prvým „priekopníkom“ po roku 1989 a definitívne poprie všetky klamstvá, ktoré zazneli v novembri 1989 na tribúnach. Je len otázkou času, kým sa odhalí skutočné pozadie „ľudového“ prevratu, v ktorom nešlo o nič iné, len odstavenie starej komunistickej gardy a zavedenie nových spoločenských pravidiel, ktoré by zbavili mocenské elity akejkoľvek zodpovednosti za osud národa a rozhodovanie v rôznych funkciách, a naopak zakotvili právo týchto elít na bezstarostný a luxusný život na účet ostatných.

Raz darmo, v demokracii je možné všetko … kde je vôľa (podporená kapitálom), tam sa nájde aj cesta …

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

vlada, matecna

SaS a OĽaNO chcú zvolať mimoriadny výbor a pýtať sa Matečnej na situáciu v agrorezorte

19.07.2018 14:11

OĽaNO SaS zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho výboru, na ktorom by mala ministerka pôdohospodárstva vysvetliť situáciu v pôdohospodárstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819111x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu