Založ si blog

Česká šnúrka na červených trenírkach

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých „pedagógov“, ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. Niekde to prešli mlčaním s pozdvihnutým obočím, inde zazneli rôzne komentáre, boli aj takí, čo nechali „nespratníka“ prezliecť, a raz som sa stretol (na vlastnú škodu) aj s pánom „pedagógom“, ktorý ma chcel ťahať za golier k riaditeľovi …

Pripadá mi komické, ak sa niekto chce súdiť so Slovenskom za evidenciu v archíve UPN a na druhej strane strane chce vládnuť v rámci menšinovej vlády s podporou komunistov, teda nasledovníkov tých, ktorí mu svojím zápisom do archívov – uškodili. Ale doba prináša rôzne paradoxy a moc je príliš silným lákadlom. Politika je naozaj umením možného, a v niektorých prípadoch aj nemožného. A tak máme na Slovensku koalíciu s účasťou SNS a MOST-Híd, a u susedov v Česku budú mať vládu, visiacu na šnúrke od červených trenírok. Predsa sú len tí komunisti na niečo dobrí, no nie ?

Pripravovanú žalobu A.Babiša na Slovensko, ktorú chce podať na európskom súde pre ľudské práva, pokladám za populistický ťah, ktorého nádej na úspech je mizivá. UPN spravuje archívy, netvorí ich a je v podstate len správcom toho, čo po minulom režime ostalo. Žaloba, založená na „krivde“ spôsobenej tým, že niekto má v polici knihu, ktorá obsahuje jednu-dve strany s obsahom, nevyhovujúcim jednému z množstva čitateľov, je právne absurdná. Tým skôr, že zoznam bosoriek a bosorákov, spolupracujúcich s bývalým režimom, bol už neraz spochybňovaný, ale u väčšiny sťažovateľov ich námietky neviedli k žiadnemu úspechu.

Žijeme naozaj čudnú dobu. Niet pochybností, že počet sťažovateľov na obsah archívov UPN bude časom narastať, pretože u mnohých je zakorenená predstava o možnosti očistenia povesti … ak nebudú svedkovia a ostanú len archívy. Však papier všetko znesie, nejeden argumentuje …

Áno, papier naozaj veľa znesie. Systém, ktorý umožňuje prakticky neobmedzené časové obdobie, aby mohol niekto poskladať vládu, s ktorou prakticky nikto nechce spolupracovať, mi pripadá zvrátený. Rovnako nezmyselné mi pripadá, aby bolo možné vytvorenie akejkoľvek vlády pod vedením trestne stíhanej osoby. Slovami jedného krčmového klasika, ak ľudia nevymysleli nič lepšie ako demokraciu, potom má viac rozumu ako človek – aj dážďovka. Niečo na tom bude, keď vidíme všetky zázraky, ktorých sú schopní rôzní volení funkcionári. Však niektorí popierajú aj základné pravidlá … napríklad dvadsaťštyrihodinový deň. A ešte sa dokážu postaviť do úlohy morálnych vzorov spoločnosti.

Dnes ešte nenašli ANO a ČSSD odvahu, aby vytvorili vládnu koalíciu s priamou účasťou komunistov z KSČM. Ale nie je ďaleko doba, keď sa tak stane, otázkou bude len to, kto bude prvým „priekopníkom“ po roku 1989 a definitívne poprie všetky klamstvá, ktoré zazneli v novembri 1989 na tribúnach. Je len otázkou času, kým sa odhalí skutočné pozadie „ľudového“ prevratu, v ktorom nešlo o nič iné, len odstavenie starej komunistickej gardy a zavedenie nových spoločenských pravidiel, ktoré by zbavili mocenské elity akejkoľvek zodpovednosti za osud národa a rozhodovanie v rôznych funkciách, a naopak zakotvili právo týchto elít na bezstarostný a luxusný život na účet ostatných.

Raz darmo, v demokracii je možné všetko … kde je vôľa (podporená kapitálom), tam sa nájde aj cesta …

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.