Založ si blog

Pochybnosti o (úspešnom) vŕzgajúcom stroji

Ak niekto túži pripomenúť nedostatok toaletného papiera, mandarínok, banánov, kontroly na hraniciach či devízové prísľuby … nemusí plytvať časom. Po bezmála troch desaťročiach je zbytočné mudrovať, prečo nebolo …

Nakoniec, aj tak sú to len taľafatky. V prípade vyššie spomenutých vecí zamrzelo, ale dalo sa prežiť aj bez toho. Napokon … vlastného ovocia sme mali viac než dosť, nie ? Ale …

Najbližšia poliklinika bola dve zastávky autobusu … dnes bezmála tridsať kilometrov. Nemocnica na dohodenie kameňom, sotva tristo metrov. Dnes … ako poliklinika. Vlak … desať minút chôdze … dnes nechodí. Do práce mali mnohí päť-desať minút … dnes mnohí dlhé hodiny a končia na týždňovkách.

Neboli sme okres a okres sídlil o tridsať kilometrov ďalej. Dnes sme okres a vybavujeme … tam, kde aj predtým. O tridsať kilometrov ďalej. Doma máme EČV a občianske … ale mali sme vlastné mlieko, maslo, zemiaky alebo čierny chlieb bol naozaj čierny, nielen zafarbený. Dnes máme … no nič, čo by bolo naše a vlastné. Aj ten chlieb … škoda reči.

Nerozoberajme ďalej. Však máme otvorené hranice, nie ? Taký dôchodca, čakajúci štyri-päť hodín pred nemocnicou na sanitku, tým musí byť doslova nadšený, nie ? 

Pokrok vidieť … už nekonečnè rady pred obchodmi, teraz sa presunuli tam, kde nebijú do očí – k lekárom. Ale mandarínok či banánov je dosť, tak prečo sa trápiť, nie ? Obchody máme preplnené značkovou elektronikou, niektorá dokonca prežije o pár rokov záruku. A tie obchody, priam pretekajúce oblečením, nájde sa dokonca aj také, čo prežije sezónu a nezanechá po sebe vyrážky alebo plesne na nohách.

Ale treba objektívne priznať, že dnes už naši dôchodcovia nemusia závidieť svojim zahraničným rovesníkom, konečne aj oni majú na cestovanie. Vstanú napríklad o štvrtej ráno, aby boli o pol šiestej v čakárni u lekára a šťastne zvierali v dlaniach číselko, znamenajúce ich poradie, a mohli tak s nadšením privítať oznámenie, kde a kedy sa musia dostaviť na súvisiace vyšetrenia. Turistika ako vyšitá … však niektorí absolvujú aj dvesto kilometrov. Síce nie jarných, ale na tom nejako nezáleží.

Niet nad zodpovedné hospodárenie. Akurát niektorým asociálom občas vŕta v hlave, ako to tí komunisti robili, že mali napríklad lekára, školu, škôlku či nemocnicu na každom kroku, a napriek tomu hospodárili vyrovnane – hoci nezodpovedne. A zodpovedne hospodáriaci nemajú nič, mnohé rušia a rozpredávajú, pričom sa tešia ako malé deti, budú mať vyrovnaný rozpočet a konečne pokojne zaspávať – na dlážke v prázdnom byte … nejaké bosoráctvo, nie?

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857906x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu