Založ si blog

Cenzúra predzvesťou príchodu diktatúry

Zem a vek som si nikdy nekúpil, a určite sa to nezmení ani v blízkej budúcnosti. Pozrel som si ich web, mal som pocit, že to nie je moja šálka kávy a viac som neriešil.

No napriek tomu som kde-tu zachytil informácie o predajnosti rôznych periodík, a na moje prekvapenie spomínaný titul patril medzi tie, ktoré sa v nejednom prípade dokázali rýchlo vypredať. Čo už, povedal som si, však na Slovensku kraľuje číslam predajnosti už dlhé roky Nový Čas, a to pokladám už naozaj za žurnalistický odpad najhrubšieho zrna. Hoci, na sobotňajšie leštenie okien je to dodnes zaručená kvalita.

Na rôzne konšpiračné teórie neverím, ale dnes žijeme v dobe, keď aj naši bardovia morálky, slobody a slušnosti klamú, sotva otvoria oči. A roky som presvedčený, že klamanie verejného funkcionára deformuje spoločnosť oveľa horším spôsobom, než niekoho pochybnosti o priebehu oficiálne komentovaných udalostí. Napokon, neraz sa potvrdila pravda výrokov roky dehonestovaných “konšpirátorov”, hoci niektoré klamstvá sú dodnes vykladané ako oficiálna a jediná pravdivá teória – napríklad “tancujúca” guľka pri atentáte na J.F.Kennedyho.

Zakazovanie periodík, ich dehonestovanie či vytláćanie na okraj spoločnosti, nie je riešením, ktoré by prinieslo spoločnosti úžitok. Skôr naopak – predchádza obvykle niečomu, čo sa nazýva – diktatúra.

V detstve nám zakazovali dielko B.Stokera – Drakula. O to viac sme sa k nemu snažili dostať a akosi ho prečítať. Prečítali sme, mávali rukou a život išiel ďalej. Dnes ? Pripadá mi smiešne, keď vidím ťaženie “moralistov” proti titulu typu Zem a vek, o ktorých na druhej strane vôbec nepočuť v súvislosti so záplavami vulgárností a násilia, ktoré sa denne valia z obrazoviek.

A kladiem si otázku – ako je možné, že niekomu vadia rôzne teórie o vzťahu sliepky a vajca viac, než denne propagované násilie, slúžiace na obohatenie vysielateľov, ktoré je navyše v rozpore s normami spoločnosti ? Konšpiračná teória hovorí, že protestujú len vtedy a proti tomu, čo dostanú zaplatené. Ostáva len dúfať, že nemajú doma zrkadlo – asi by sa im nepáčil krochkajúci obraz vlastného a pokryteckého ja …

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

vlada, matecna

SaS a OĽaNO chcú zvolať mimoriadny výbor a pýtať sa Matečnej na situáciu v agrorezorte

19.07.2018 14:11

OĽaNO SaS zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho výboru, na ktorom by mala ministerka pôdohospodárstva vysvetliť situáciu v pôdohospodárstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819124x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu