Založ si blog

Cenzúra predzvesťou príchodu diktatúry

Zem a vek som si nikdy nekúpil, a určite sa to nezmení ani v blízkej budúcnosti. Pozrel som si ich web, mal som pocit, že to nie je moja šálka kávy a viac som neriešil.

No napriek tomu som kde-tu zachytil informácie o predajnosti rôznych periodík, a na moje prekvapenie spomínaný titul patril medzi tie, ktoré sa v nejednom prípade dokázali rýchlo vypredať. Čo už, povedal som si, však na Slovensku kraľuje číslam predajnosti už dlhé roky Nový Čas, a to pokladám už naozaj za žurnalistický odpad najhrubšieho zrna. Hoci, na sobotňajšie leštenie okien je to dodnes zaručená kvalita.

Na rôzne konšpiračné teórie neverím, ale dnes žijeme v dobe, keď aj naši bardovia morálky, slobody a slušnosti klamú, sotva otvoria oči. A roky som presvedčený, že klamanie verejného funkcionára deformuje spoločnosť oveľa horším spôsobom, než niekoho pochybnosti o priebehu oficiálne komentovaných udalostí. Napokon, neraz sa potvrdila pravda výrokov roky dehonestovaných “konšpirátorov”, hoci niektoré klamstvá sú dodnes vykladané ako oficiálna a jediná pravdivá teória – napríklad “tancujúca” guľka pri atentáte na J.F.Kennedyho.

Zakazovanie periodík, ich dehonestovanie či vytláćanie na okraj spoločnosti, nie je riešením, ktoré by prinieslo spoločnosti úžitok. Skôr naopak – predchádza obvykle niečomu, čo sa nazýva – diktatúra.

V detstve nám zakazovali dielko B.Stokera – Drakula. O to viac sme sa k nemu snažili dostať a akosi ho prečítať. Prečítali sme, mávali rukou a život išiel ďalej. Dnes ? Pripadá mi smiešne, keď vidím ťaženie “moralistov” proti titulu typu Zem a vek, o ktorých na druhej strane vôbec nepočuť v súvislosti so záplavami vulgárností a násilia, ktoré sa denne valia z obrazoviek.

A kladiem si otázku – ako je možné, že niekomu vadia rôzne teórie o vzťahu sliepky a vajca viac, než denne propagované násilie, slúžiace na obohatenie vysielateľov, ktoré je navyše v rozpore s normami spoločnosti ? Konšpiračná teória hovorí, že protestujú len vtedy a proti tomu, čo dostanú zaplatené. Ostáva len dúfať, že nemajú doma zrkadlo – asi by sa im nepáčil krochkajúci obraz vlastného a pokryteckého ja …

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň

19.11.2018 16:03

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň. Uviedol to minister Peter Žiga.

parlament, poslanci, poslanec, NR SR

Poslanci SNS predložia uznesenie o Maďarsku a Poľsku a ich vzťahu k EÚ

19.11.2018 15:39

Rokovať by o ňom poslanci mali na najbližšej schôdzi, ktorá sa začne 27. novembra tohto roka.

islamisti, teroristi, gaza, zbrane, džihád

Nemecké úrady monitorujú 767 možných teroristov inšpirovaných islamistami

19.11.2018 15:37

Z vládnych údajov vyplýva, že počet týchto osôb naďalej stúpa, aj keď pomalším tempom ako v minulých rokoch.

Rumunsko, protesty,

V Rumunsku odstúpili minister obrany a primátorka Bukurešti

19.11.2018 15:08

Ešte v septembri vyzvali traja poprední členovia PSD vrátane Gabriely Fireovej predsedu strany Dragneu, aby odstúpil zo svojho postu.