Založ si blog

Cenzúra predzvesťou príchodu diktatúry

Zem a vek som si nikdy nekúpil, a určite sa to nezmení ani v blízkej budúcnosti. Pozrel som si ich web, mal som pocit, že to nie je moja šálka kávy a viac som neriešil.

No napriek tomu som kde-tu zachytil informácie o predajnosti rôznych periodík, a na moje prekvapenie spomínaný titul patril medzi tie, ktoré sa v nejednom prípade dokázali rýchlo vypredať. Čo už, povedal som si, však na Slovensku kraľuje číslam predajnosti už dlhé roky Nový Čas, a to pokladám už naozaj za žurnalistický odpad najhrubšieho zrna. Hoci, na sobotňajšie leštenie okien je to dodnes zaručená kvalita.

Na rôzne konšpiračné teórie neverím, ale dnes žijeme v dobe, keď aj naši bardovia morálky, slobody a slušnosti klamú, sotva otvoria oči. A roky som presvedčený, že klamanie verejného funkcionára deformuje spoločnosť oveľa horším spôsobom, než niekoho pochybnosti o priebehu oficiálne komentovaných udalostí. Napokon, neraz sa potvrdila pravda výrokov roky dehonestovaných “konšpirátorov”, hoci niektoré klamstvá sú dodnes vykladané ako oficiálna a jediná pravdivá teória – napríklad “tancujúca” guľka pri atentáte na J.F.Kennedyho.

Zakazovanie periodík, ich dehonestovanie či vytláćanie na okraj spoločnosti, nie je riešením, ktoré by prinieslo spoločnosti úžitok. Skôr naopak – predchádza obvykle niečomu, čo sa nazýva – diktatúra.

V detstve nám zakazovali dielko B.Stokera – Drakula. O to viac sme sa k nemu snažili dostať a akosi ho prečítať. Prečítali sme, mávali rukou a život išiel ďalej. Dnes ? Pripadá mi smiešne, keď vidím ťaženie “moralistov” proti titulu typu Zem a vek, o ktorých na druhej strane vôbec nepočuť v súvislosti so záplavami vulgárností a násilia, ktoré sa denne valia z obrazoviek.

A kladiem si otázku – ako je možné, že niekomu vadia rôzne teórie o vzťahu sliepky a vajca viac, než denne propagované násilie, slúžiace na obohatenie vysielateľov, ktoré je navyše v rozpore s normami spoločnosti ? Konšpiračná teória hovorí, že protestujú len vtedy a proti tomu, čo dostanú zaplatené. Ostáva len dúfať, že nemajú doma zrkadlo – asi by sa im nepáčil krochkajúci obraz vlastného a pokryteckého ja …

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.