Založ si blog

Cenzúra predzvesťou príchodu diktatúry

Zem a vek som si nikdy nekúpil, a určite sa to nezmení ani v blízkej budúcnosti. Pozrel som si ich web, mal som pocit, že to nie je moja šálka kávy a viac som neriešil.

No napriek tomu som kde-tu zachytil informácie o predajnosti rôznych periodík, a na moje prekvapenie spomínaný titul patril medzi tie, ktoré sa v nejednom prípade dokázali rýchlo vypredať. Čo už, povedal som si, však na Slovensku kraľuje číslam predajnosti už dlhé roky Nový Čas, a to pokladám už naozaj za žurnalistický odpad najhrubšieho zrna. Hoci, na sobotňajšie leštenie okien je to dodnes zaručená kvalita.

Na rôzne konšpiračné teórie neverím, ale dnes žijeme v dobe, keď aj naši bardovia morálky, slobody a slušnosti klamú, sotva otvoria oči. A roky som presvedčený, že klamanie verejného funkcionára deformuje spoločnosť oveľa horším spôsobom, než niekoho pochybnosti o priebehu oficiálne komentovaných udalostí. Napokon, neraz sa potvrdila pravda výrokov roky dehonestovaných “konšpirátorov”, hoci niektoré klamstvá sú dodnes vykladané ako oficiálna a jediná pravdivá teória – napríklad “tancujúca” guľka pri atentáte na J.F.Kennedyho.

Zakazovanie periodík, ich dehonestovanie či vytláćanie na okraj spoločnosti, nie je riešením, ktoré by prinieslo spoločnosti úžitok. Skôr naopak – predchádza obvykle niečomu, čo sa nazýva – diktatúra.

V detstve nám zakazovali dielko B.Stokera – Drakula. O to viac sme sa k nemu snažili dostať a akosi ho prečítať. Prečítali sme, mávali rukou a život išiel ďalej. Dnes ? Pripadá mi smiešne, keď vidím ťaženie “moralistov” proti titulu typu Zem a vek, o ktorých na druhej strane vôbec nepočuť v súvislosti so záplavami vulgárností a násilia, ktoré sa denne valia z obrazoviek.

A kladiem si otázku – ako je možné, že niekomu vadia rôzne teórie o vzťahu sliepky a vajca viac, než denne propagované násilie, slúžiace na obohatenie vysielateľov, ktoré je navyše v rozpore s normami spoločnosti ? Konšpiračná teória hovorí, že protestujú len vtedy a proti tomu, čo dostanú zaplatené. Ostáva len dúfať, že nemajú doma zrkadlo – asi by sa im nepáčil krochkajúci obraz vlastného a pokryteckého ja …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857815x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu