Založ si blog

Pozor ! Hydina na ceste . . . .

Naozaj by sme potrebovali novú značku na cestách. Asi najviac by bola potrebná v okolí prechodov pre chodcov, ale našli by sa aj iné vhodné miesta. Napríklad komunikácie 2. a 3.triedy medzi malými obcami.

Jedno nedomyslené a hlúpe pravidlo v cestnej premávke hovorí, že vodič motorového vozidla má predvídať. Na základe uvedeného pravidla už nejeden stratil vodičské oprávnenie, niektorí skončili aj pred súdmi a určite sa nájdu aj takí, čo skončili vo väzení. Škoda však, že sa nevedie štatistika stretov vodičov s hydinou na cestách. Dvojnohou hydinou … kohútmi a sliepkami v ľudskej koži, ktorým je všade a všetko jedno.

Ale poďme pekne od začiatku. Levice, niečo po ôsmej hodine rannej – prechod pre chodcov. Pomerne hustá premávka, húkajúca sanitka musí prudko brzdiť, pretože jej do cesty vošla na prechode cyklistická hydina, so slúchadlami v ušiach a jedným exotom, ktorý dokonca počas jazdy telefonuje. Sanitka ? A čo má byť, však sú na prechode a majú predsa prednosť, nie ? Čo tam po tom, že mali zosadnúť zo svojho tátoša a mali rešpektovať sanitku … však oni v tej sanitke nie sú …

Špeciálna kategória – hydina za volantom.

Tesco v Krupine. Spoločné parkovisko s okresným úradom je plné. Kohút na mercedese sa rozhliadne a potom drzo zaparkuje na zebre vedľa prístrešku s vozíkmi. Sotva vystúpi, prichádza sliepočka na škodovke. Miesto nie je ? Nevadí, zaparkuje naprieč za dvoma autami a poberie … do mesta.

Nemocnica vo Zvolene. Škoda, že tam nemôžem byť pár dní a fotiť unikátne zábery držiteľov vodičských oprávnení so zrnom v hlave, alebo kabelke. Jeden profesionál zastane s dodávkou drzo v križovatke a zablokuje výjazd z parkoviska. Potom príde iný “profík” a ten na rovnakom mieste pokojne zaparkuje, pričom blokuje príjazd i výjazd sanitiek. O čosi neskôr dofrčí sliepočka na naleštenom tátošovi a zaparkuje priamo vo vjazde ku poliklinike, pričom cez čelné sklo vidieť zákaz – vjazdu. A kde mám zastať, odvrkne kritikom a zmizne v útrobách polikliniky.

Ja mám preukaz ZŤP, škrieka iná hydina za volantom auta, parkuje v zákaze, zablokuje tri autá, úplne znefunkční premávku …

Nie, nie sú to ľudia. Človek myslí, ale tento druh nie. A ak, tak len na seba. Mestské ramená zákona ? Nedajte sa vysmiať, oveľa dôležitejšie je buzerovať osemdesiatročné babky, že nemajú pokosené trávniky pri bytovkách. Alebo rozdávať papuče na autá, parkujúce na trávniku a ignorovať autá, blokujúce premávku. A ešte sa nakoniec hádať s vlastníkom pozemku, že hoci parkuje na vlastnom trávniku, podľa nich … škoda reči, kde pán nedal, tam lievikom nepotečie.

Anarchia … neporiadok či doslova arogantné správanie majú svoje príčiny i následky. Pred pár rokmi vbehol cyklista do cesty autu, pretože podľa neho mal vodič predvídať hydinu na dvoch kolesách. Výsledok ? Otec troch detí strhol riadenie, aby zachránil cyklistu a už nikdy neprišiel domov. Vinník nehody ? Škoda reči …

Prevencia ? Nepomáha … dnes už môže pomôcť len tvrdá represia. Nulová tolerancia …

Ak niekto dokáže drzo parkovať na vyhradenom mieste a ešte dokonca blokovať vjazd pre záchranné vozidlá, nemá právo na riadenie vozidla. Natrvalo odňať oprávnenie a nemilosrdne potrestať – aj väzením. Kto ohrozuje život a zdravie iných, nezaslúži si žiadne ohľady, alebo druhé šance.

Alebo …. novú dopravnú značku “Pozor, hydina na ceste” … prípadne označenie podobného druhu aj na niektoré autá, možno by sa ich majitelia konečne spamätali ….

 

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

vlada, matecna

SaS a OĽaNO chcú zvolať mimoriadny výbor a pýtať sa Matečnej na situáciu v agrorezorte

19.07.2018 14:11

OĽaNO SaS zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho výboru, na ktorom by mala ministerka pôdohospodárstva vysvetliť situáciu v pôdohospodárstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819101x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu