Založ si blog

Vedieť žiť sám so sebou . . .

Nech ľudia vidia, že sme tu aj my … zahlásil kamarát pri jednej príležitosti. Hm … počas iných dní ťa nevidia, vari chodíš kanálmi ?

Akýkoľvek pochod je márny, ak nevie človek žiť sám so sebou. Každý má práve toľko práv, koľko ich vie sám sebe priznať. Kto nevie žiť sám so sebou, sotva mu pomôže pochodovanie a vykrikovanie – pozrite, tu som a mám svoje práva.

Poznám množstvo ľudí, ktorí  by sa mohli cítiť diskriminovaní. Stačí maličkosť, ako absentujúci bezbariérový prístup vo verejnej budove. Alebo mesiace  čakania na vyšetrenie u lekára, vstávanie o tretej ráno, aby boli o piatej aspoň na zozname, keď už nie na poprednom mieste. Či ľudia, roky čakajúci na priznanie invalidného dôchodku, pretože podľa úradníkov nie je za neskoré diagnostikovanie duševnej choroby zodpovedný lekár, ale pacient. Alebo jeho rodina.

Nesťažujú sa, ale snažia žiť najlepšie, ako len môžu. Každý, hoci aj komplikovaný deň života berú ako dar.

Neraz žijeme dni a mesiace, ktoré by sme si vedeli predstaviť inak. Neraz hľadáme to, čo je pre nás nedosiahnuteľné a naivne veríme, že ak sa to nepodarí, svet sa zrúti. Nezrúti … stačí si vážiť to, čo máme.

A pamätať, že každý život má svoje svetlé i temné stránky. Vedieť byť sám sebou, vedieť žiť sám so sebou. Pretože nejeden pochod nie je o zlepšení života ľudí, ale skôr verejnej demonštrácii – pozrite sa, tu som … a najviac sa potrebujú predvádzať práve tí ľudia, ktorí ….

…. sami neveria tomu, o čom sa snažia iných – presvedčiť.

 

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.