Založ si blog

Vedieť žiť sám so sebou . . .

Nech ľudia vidia, že sme tu aj my … zahlásil kamarát pri jednej príležitosti. Hm … počas iných dní ťa nevidia, vari chodíš kanálmi ?

Akýkoľvek pochod je márny, ak nevie človek žiť sám so sebou. Každý má práve toľko práv, koľko ich vie sám sebe priznať. Kto nevie žiť sám so sebou, sotva mu pomôže pochodovanie a vykrikovanie – pozrite, tu som a mám svoje práva.

Poznám množstvo ľudí, ktorí  by sa mohli cítiť diskriminovaní. Stačí maličkosť, ako absentujúci bezbariérový prístup vo verejnej budove. Alebo mesiace  čakania na vyšetrenie u lekára, vstávanie o tretej ráno, aby boli o piatej aspoň na zozname, keď už nie na poprednom mieste. Či ľudia, roky čakajúci na priznanie invalidného dôchodku, pretože podľa úradníkov nie je za neskoré diagnostikovanie duševnej choroby zodpovedný lekár, ale pacient. Alebo jeho rodina.

Nesťažujú sa, ale snažia žiť najlepšie, ako len môžu. Každý, hoci aj komplikovaný deň života berú ako dar.

Neraz žijeme dni a mesiace, ktoré by sme si vedeli predstaviť inak. Neraz hľadáme to, čo je pre nás nedosiahnuteľné a naivne veríme, že ak sa to nepodarí, svet sa zrúti. Nezrúti … stačí si vážiť to, čo máme.

A pamätať, že každý život má svoje svetlé i temné stránky. Vedieť byť sám sebou, vedieť žiť sám so sebou. Pretože nejeden pochod nie je o zlepšení života ľudí, ale skôr verejnej demonštrácii – pozrite sa, tu som … a najviac sa potrebujú predvádzať práve tí ľudia, ktorí ….

…. sami neveria tomu, o čom sa snažia iných – presvedčiť.

 

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

Boeing

Problémové boeingy zostanú na zemi dlhšie, Európa si na ne dá pozor

21.03.2019 11:11

Lietadlá Boeing 737 Max, ktorých lety boli pozastavené, pravdepodobne zostanú na zemi dlhšie.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857768x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu