Založ si blog

Mysli, ale nehovor, nepíš a nepodpisuj . . .

Na sankciu, udelenú poslancovi A.Baránikovi, sa dá pozerať rôzne. Priveľká, ak sa účelovo a nezmyselne prirovnáva k odškodnému za zmarenie ľudského života, primalá – ak sa reálne hodnotia spoločenské škody, ktoré môžu na základe jeho výrokov byť spôsobené.

Výrok o členstve v justičnej mafii nie je vyjadrením politického názoru, chráneného výrokovou imunitou. Politickým názorom by bol výrok v štýle – slovenské súdnictvo nefunguje a výroky súdov vyvolávajú podozrenia z nekalých praktík.

Právnik s praxou by mal poznať hranice, za ktorými sa neradno pohybovať. Nemal by spochybňovať justícii, jej orgánu, ale práve naopak – mal by hľadať cesty, ako situáciu zlepšiť, ako skvalitniť právny systém. V pozícii poslanca by mal byť príkladom úcty k zákonu, občianskym právam a mal by byť vzorom pre ostatných, najmä radových občanov. Dnes niet pochybností, že poslanci NR SR nie sú vzormi úcty a rešpektu k zákonom a osobám, ktoré majú dohliadať na dodržiavanie zákona, či spravodlivo a nestranne rozhodovať o následkoch jeho porušenia.

Každý môže mať vlastný názor na veci a ľudí. Je to nespochybniteľné právo.

Rovnako je však každého právom brániť sa a byť chránený proti výrokom, ktoré neprijateľným spôsobom zasahujú do jeho života a ovplyvňujú ho. Poslanec by mal poznať zákonné postupy a mal by ich plne využívať. Pokiaľ tak nekoná, nie je o nič lepší ako tí, ktorých kritizuje – ani vtedy, ak ich oprávnene kritizuje.

Dvestotisíc eur…. Suma, ktorú si mnohí ani nevedia predstaviť. Ale aká je cena rešpektu k zákonu, či úcty k pravidlám? Dá sa vôbec vyčísliť śkoda na povesti, či strata rešpektu voči zákonu a jeho predstaviteľom?

Myslieť si môže každý. Aj hovoriť ći napísať. A môže sa pod svoj názor aj podpísať. Ale nakoniec sa nesmie – diviť. Aj následkom toho, čo povedal, podpísal, ale nevedel – dokázať.

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857828x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu