Založ si blog

Mysli, ale nehovor, nepíš a nepodpisuj . . .

Na sankciu, udelenú poslancovi A.Baránikovi, sa dá pozerať rôzne. Priveľká, ak sa účelovo a nezmyselne prirovnáva k odškodnému za zmarenie ľudského života, primalá – ak sa reálne hodnotia spoločenské škody, ktoré môžu na základe jeho výrokov byť spôsobené.

Výrok o členstve v justičnej mafii nie je vyjadrením politického názoru, chráneného výrokovou imunitou. Politickým názorom by bol výrok v štýle – slovenské súdnictvo nefunguje a výroky súdov vyvolávajú podozrenia z nekalých praktík.

Právnik s praxou by mal poznať hranice, za ktorými sa neradno pohybovať. Nemal by spochybňovať justícii, jej orgánu, ale práve naopak – mal by hľadať cesty, ako situáciu zlepšiť, ako skvalitniť právny systém. V pozícii poslanca by mal byť príkladom úcty k zákonu, občianskym právam a mal by byť vzorom pre ostatných, najmä radových občanov. Dnes niet pochybností, že poslanci NR SR nie sú vzormi úcty a rešpektu k zákonom a osobám, ktoré majú dohliadať na dodržiavanie zákona, či spravodlivo a nestranne rozhodovať o následkoch jeho porušenia.

Každý môže mať vlastný názor na veci a ľudí. Je to nespochybniteľné právo.

Rovnako je však každého právom brániť sa a byť chránený proti výrokom, ktoré neprijateľným spôsobom zasahujú do jeho života a ovplyvňujú ho. Poslanec by mal poznať zákonné postupy a mal by ich plne využívať. Pokiaľ tak nekoná, nie je o nič lepší ako tí, ktorých kritizuje – ani vtedy, ak ich oprávnene kritizuje.

Dvestotisíc eur…. Suma, ktorú si mnohí ani nevedia predstaviť. Ale aká je cena rešpektu k zákonu, či úcty k pravidlám? Dá sa vôbec vyčísliť śkoda na povesti, či strata rešpektu voči zákonu a jeho predstaviteľom?

Myslieť si môže každý. Aj hovoriť ći napísať. A môže sa pod svoj názor aj podpísať. Ale nakoniec sa nesmie – diviť. Aj následkom toho, čo povedal, podpísal, ale nevedel – dokázať.

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.