Založ si blog

Mysli, ale nehovor, nepíš a nepodpisuj . . .

Na sankciu, udelenú poslancovi A.Baránikovi, sa dá pozerať rôzne. Priveľká, ak sa účelovo a nezmyselne prirovnáva k odškodnému za zmarenie ľudského života, primalá – ak sa reálne hodnotia spoločenské škody, ktoré môžu na základe jeho výrokov byť spôsobené.

Výrok o členstve v justičnej mafii nie je vyjadrením politického názoru, chráneného výrokovou imunitou. Politickým názorom by bol výrok v štýle – slovenské súdnictvo nefunguje a výroky súdov vyvolávajú podozrenia z nekalých praktík.

Právnik s praxou by mal poznať hranice, za ktorými sa neradno pohybovať. Nemal by spochybňovať justícii, jej orgánu, ale práve naopak – mal by hľadať cesty, ako situáciu zlepšiť, ako skvalitniť právny systém. V pozícii poslanca by mal byť príkladom úcty k zákonu, občianskym právam a mal by byť vzorom pre ostatných, najmä radových občanov. Dnes niet pochybností, že poslanci NR SR nie sú vzormi úcty a rešpektu k zákonom a osobám, ktoré majú dohliadať na dodržiavanie zákona, či spravodlivo a nestranne rozhodovať o následkoch jeho porušenia.

Každý môže mať vlastný názor na veci a ľudí. Je to nespochybniteľné právo.

Rovnako je však každého právom brániť sa a byť chránený proti výrokom, ktoré neprijateľným spôsobom zasahujú do jeho života a ovplyvňujú ho. Poslanec by mal poznať zákonné postupy a mal by ich plne využívať. Pokiaľ tak nekoná, nie je o nič lepší ako tí, ktorých kritizuje – ani vtedy, ak ich oprávnene kritizuje.

Dvestotisíc eur…. Suma, ktorú si mnohí ani nevedia predstaviť. Ale aká je cena rešpektu k zákonu, či úcty k pravidlám? Dá sa vôbec vyčísliť śkoda na povesti, či strata rešpektu voči zákonu a jeho predstaviteľom?

Myslieť si môže každý. Aj hovoriť ći napísať. A môže sa pod svoj názor aj podpísať. Ale nakoniec sa nesmie – diviť. Aj následkom toho, čo povedal, podpísal, ale nevedel – dokázať.

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

vlada, matecna

SaS a OĽaNO chcú zvolať mimoriadny výbor a pýtať sa Matečnej na situáciu v agrorezorte

19.07.2018 14:11

OĽaNO SaS zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho výboru, na ktorom by mala ministerka pôdohospodárstva vysvetliť situáciu v pôdohospodárstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819097x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu