Založ si blog

Novičok ? Tretí regál, druhý rad . . .

Pri správach o novičoku si pripadám ako v zlej reklame na ešte horší tovar. Stručne povedané, ak majú Američania v Bratislave plot, v Londýne by im asi bol potrebný betónový bunker.

Novičok sa na britských ostrovoch asi navliekol do túlavých topánok. A ruská stopa už dnes smrdí ako chliev, preplnený prascami a dlhé roky nečistený. Aktuálnej verzii o Skripaľovi a oneskorenej pomste Kremľa vyznieva asi tak dôveryhodne, ako Dzurindove sľuby o dvojnásobných platoch.

Správa o nových obetiach novičoku nemusí byť náhodná. Hoci si to slovenské médiá (zámerne) nevšimli, dnes otriasa Britániou škandál okolo tajnej služby. Odhalenia, že britská tajná služba sa nielen podieľala na nelegálnom a dlhoročnom väznení údajných teroristov, ale aj používala počas výsluchov mučenie, pričom v prípade jedného z “teroristov” došlo k simulovanému topeniu vo vyše osemdesiatich prípadoch. Iste, v tomto prípade nikto nenavrhne sankcie proti Londýnu, ani nebude žiadať vydanie sluhov štátneho terorizmu do rúk spravodlivého a nestranného súdu.

Okolo novičoku sa vynára čoraz viac pochybností. Sotva sa dá veriť, že niekto kráčal na autobus, chytil sa zábradlia … tvrdenia britskej strany by mohli vyznievať komicky, keby z nich netrčal špinavý zámer.

Vynára sa mnoho otázok a málo odpovedí. Ale začína sa ukazovať, že útok na Skripaľa a jeho dcéru mohol mať úplne iné pozadie, a sotva za ním stál Kremeľ. V Kremli mali dostatok možností, aby sa Skripaľa legitímne zbavili už pred rokmi, pričom pri moci bol V.Putin. A nemuseli vôbec chystať žiadne zložité plány s novičokom. Stačilo Skripaľa umiestniť do väzenia s ťažkými zločincami (povestné väzenie je v Petrohrade), a nájsť “pomocníka” za skyvu chleba či hrsť cigariet.

Všetko však vyzerá tak, že autorov protiruského ťaženia chytá nielen zúfalstvo, ale pomaly ich dobieha aj vlastná minulosť (nielen v Iraku a Afganistane). A tak sa hľadá koberec, ktorý by dokonale zakryl ich špinu pred svetom.

Kto kedysi absolvoval základnú vojenskú službu, čo-to aj vie o opatreniach pri kontaminácii chemickými a biologickými zbraňami. A dokáže si urobiť jasný úsudok, ako sa veci naozaj majú.

Ak teda náhodou nepredávajú Briti novičok v hypermarketoch …

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

vlada, matecna

SaS a OĽaNO chcú zvolať mimoriadny výbor a pýtať sa Matečnej na situáciu v agrorezorte

19.07.2018 14:11

OĽaNO SaS zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho výboru, na ktorom by mala ministerka pôdohospodárstva vysvetliť situáciu v pôdohospodárstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819079x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu