Založ si blog

Novičok ? Tretí regál, druhý rad . . .

Pri správach o novičoku si pripadám ako v zlej reklame na ešte horší tovar. Stručne povedané, ak majú Američania v Bratislave plot, v Londýne by im asi bol potrebný betónový bunker.

Novičok sa na britských ostrovoch asi navliekol do túlavých topánok. A ruská stopa už dnes smrdí ako chliev, preplnený prascami a dlhé roky nečistený. Aktuálnej verzii o Skripaľovi a oneskorenej pomste Kremľa vyznieva asi tak dôveryhodne, ako Dzurindove sľuby o dvojnásobných platoch.

Správa o nových obetiach novičoku nemusí byť náhodná. Hoci si to slovenské médiá (zámerne) nevšimli, dnes otriasa Britániou škandál okolo tajnej služby. Odhalenia, že britská tajná služba sa nielen podieľala na nelegálnom a dlhoročnom väznení údajných teroristov, ale aj používala počas výsluchov mučenie, pričom v prípade jedného z “teroristov” došlo k simulovanému topeniu vo vyše osemdesiatich prípadoch. Iste, v tomto prípade nikto nenavrhne sankcie proti Londýnu, ani nebude žiadať vydanie sluhov štátneho terorizmu do rúk spravodlivého a nestranného súdu.

Okolo novičoku sa vynára čoraz viac pochybností. Sotva sa dá veriť, že niekto kráčal na autobus, chytil sa zábradlia … tvrdenia britskej strany by mohli vyznievať komicky, keby z nich netrčal špinavý zámer.

Vynára sa mnoho otázok a málo odpovedí. Ale začína sa ukazovať, že útok na Skripaľa a jeho dcéru mohol mať úplne iné pozadie, a sotva za ním stál Kremeľ. V Kremli mali dostatok možností, aby sa Skripaľa legitímne zbavili už pred rokmi, pričom pri moci bol V.Putin. A nemuseli vôbec chystať žiadne zložité plány s novičokom. Stačilo Skripaľa umiestniť do väzenia s ťažkými zločincami (povestné väzenie je v Petrohrade), a nájsť “pomocníka” za skyvu chleba či hrsť cigariet.

Všetko však vyzerá tak, že autorov protiruského ťaženia chytá nielen zúfalstvo, ale pomaly ich dobieha aj vlastná minulosť (nielen v Iraku a Afganistane). A tak sa hľadá koberec, ktorý by dokonale zakryl ich špinu pred svetom.

Kto kedysi absolvoval základnú vojenskú službu, čo-to aj vie o opatreniach pri kontaminácii chemickými a biologickými zbraňami. A dokáže si urobiť jasný úsudok, ako sa veci naozaj majú.

Ak teda náhodou nepredávajú Briti novičok v hypermarketoch …

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň

19.11.2018 16:03

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň. Uviedol to minister Peter Žiga.

parlament, poslanci, poslanec, NR SR

Poslanci SNS predložia uznesenie o Maďarsku a Poľsku a ich vzťahu k EÚ

19.11.2018 15:39

Rokovať by o ňom poslanci mali na najbližšej schôdzi, ktorá sa začne 27. novembra tohto roka.

islamisti, teroristi, gaza, zbrane, džihád

Nemecké úrady monitorujú 767 možných teroristov inšpirovaných islamistami

19.11.2018 15:37

Z vládnych údajov vyplýva, že počet týchto osôb naďalej stúpa, aj keď pomalším tempom ako v minulých rokoch.

Rumunsko, protesty,

V Rumunsku odstúpili minister obrany a primátorka Bukurešti

19.11.2018 15:08

Ešte v septembri vyzvali traja poprední členovia PSD vrátane Gabriely Fireovej predsedu strany Dragneu, aby odstúpil zo svojho postu.