Založ si blog

Novičok ? Tretí regál, druhý rad . . .

Pri správach o novičoku si pripadám ako v zlej reklame na ešte horší tovar. Stručne povedané, ak majú Američania v Bratislave plot, v Londýne by im asi bol potrebný betónový bunker.

Novičok sa na britských ostrovoch asi navliekol do túlavých topánok. A ruská stopa už dnes smrdí ako chliev, preplnený prascami a dlhé roky nečistený. Aktuálnej verzii o Skripaľovi a oneskorenej pomste Kremľa vyznieva asi tak dôveryhodne, ako Dzurindove sľuby o dvojnásobných platoch.

Správa o nových obetiach novičoku nemusí byť náhodná. Hoci si to slovenské médiá (zámerne) nevšimli, dnes otriasa Britániou škandál okolo tajnej služby. Odhalenia, že britská tajná služba sa nielen podieľala na nelegálnom a dlhoročnom väznení údajných teroristov, ale aj používala počas výsluchov mučenie, pričom v prípade jedného z “teroristov” došlo k simulovanému topeniu vo vyše osemdesiatich prípadoch. Iste, v tomto prípade nikto nenavrhne sankcie proti Londýnu, ani nebude žiadať vydanie sluhov štátneho terorizmu do rúk spravodlivého a nestranného súdu.

Okolo novičoku sa vynára čoraz viac pochybností. Sotva sa dá veriť, že niekto kráčal na autobus, chytil sa zábradlia … tvrdenia britskej strany by mohli vyznievať komicky, keby z nich netrčal špinavý zámer.

Vynára sa mnoho otázok a málo odpovedí. Ale začína sa ukazovať, že útok na Skripaľa a jeho dcéru mohol mať úplne iné pozadie, a sotva za ním stál Kremeľ. V Kremli mali dostatok možností, aby sa Skripaľa legitímne zbavili už pred rokmi, pričom pri moci bol V.Putin. A nemuseli vôbec chystať žiadne zložité plány s novičokom. Stačilo Skripaľa umiestniť do väzenia s ťažkými zločincami (povestné väzenie je v Petrohrade), a nájsť “pomocníka” za skyvu chleba či hrsť cigariet.

Všetko však vyzerá tak, že autorov protiruského ťaženia chytá nielen zúfalstvo, ale pomaly ich dobieha aj vlastná minulosť (nielen v Iraku a Afganistane). A tak sa hľadá koberec, ktorý by dokonale zakryl ich špinu pred svetom.

Kto kedysi absolvoval základnú vojenskú službu, čo-to aj vie o opatreniach pri kontaminácii chemickými a biologickými zbraňami. A dokáže si urobiť jasný úsudok, ako sa veci naozaj majú.

Ak teda náhodou nepredávajú Briti novičok v hypermarketoch …

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.