Založ si blog

Novičok ? Tretí regál, druhý rad . . .

Pri správach o novičoku si pripadám ako v zlej reklame na ešte horší tovar. Stručne povedané, ak majú Američania v Bratislave plot, v Londýne by im asi bol potrebný betónový bunker.

Novičok sa na britských ostrovoch asi navliekol do túlavých topánok. A ruská stopa už dnes smrdí ako chliev, preplnený prascami a dlhé roky nečistený. Aktuálnej verzii o Skripaľovi a oneskorenej pomste Kremľa vyznieva asi tak dôveryhodne, ako Dzurindove sľuby o dvojnásobných platoch.

Správa o nových obetiach novičoku nemusí byť náhodná. Hoci si to slovenské médiá (zámerne) nevšimli, dnes otriasa Britániou škandál okolo tajnej služby. Odhalenia, že britská tajná služba sa nielen podieľala na nelegálnom a dlhoročnom väznení údajných teroristov, ale aj používala počas výsluchov mučenie, pričom v prípade jedného z “teroristov” došlo k simulovanému topeniu vo vyše osemdesiatich prípadoch. Iste, v tomto prípade nikto nenavrhne sankcie proti Londýnu, ani nebude žiadať vydanie sluhov štátneho terorizmu do rúk spravodlivého a nestranného súdu.

Okolo novičoku sa vynára čoraz viac pochybností. Sotva sa dá veriť, že niekto kráčal na autobus, chytil sa zábradlia … tvrdenia britskej strany by mohli vyznievať komicky, keby z nich netrčal špinavý zámer.

Vynára sa mnoho otázok a málo odpovedí. Ale začína sa ukazovať, že útok na Skripaľa a jeho dcéru mohol mať úplne iné pozadie, a sotva za ním stál Kremeľ. V Kremli mali dostatok možností, aby sa Skripaľa legitímne zbavili už pred rokmi, pričom pri moci bol V.Putin. A nemuseli vôbec chystať žiadne zložité plány s novičokom. Stačilo Skripaľa umiestniť do väzenia s ťažkými zločincami (povestné väzenie je v Petrohrade), a nájsť “pomocníka” za skyvu chleba či hrsť cigariet.

Všetko však vyzerá tak, že autorov protiruského ťaženia chytá nielen zúfalstvo, ale pomaly ich dobieha aj vlastná minulosť (nielen v Iraku a Afganistane). A tak sa hľadá koberec, ktorý by dokonale zakryl ich špinu pred svetom.

Kto kedysi absolvoval základnú vojenskú službu, čo-to aj vie o opatreniach pri kontaminácii chemickými a biologickými zbraňami. A dokáže si urobiť jasný úsudok, ako sa veci naozaj majú.

Ak teda náhodou nepredávajú Briti novičok v hypermarketoch …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857823x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu