Založ si blog

Rad sv. Pokrytca

…. chýba dnešnej dobe ako soľ. Pri počutí výroku A.Kisku o potrebe prevzatia moci slušnými ľuďmi by som sa bol aj zasmial, keby to nebolo zaznelo práve z jeho úst.

V prvom rade – slušní ľudia majú jeden meter na všetko a všetkých, vrátane samých seba. A dokážu vyvodiť dôsledky aj voči sebe a svojmu konaniu, aj v situácii, ktorá nie je príjemná.

Realitou je, že niečo podobné nedokázal na Slovensku nikto. Každý sa držal moci do poslednej chvíle, a odchádzal len vtedy, keď už nič iné na výber nemal. Postihlo to Mečiara, Dzurindu i Fica. Aj v prípade A.Kisku je to úplne rovnaké. Do aktívnej politiky sa netlačí s cieľom zlepšenia života národa, ale len preto, že opätovná kandidatúra na post hlavy štátu nemá žiadnu šancu na úspech.

Niekto by povedal, nie je to zlý nápad, pretože roztriešti sily opozície, vezme hlasy liberálom a obyčajným, lenže … čo na prvý pohľad vyzerá dobre, môže byť v skutočnosti katastrofou. Katastrofou, ktorá môže priniesť návrat Fica, bezvládie, alebo veľmi nestabilné vládne koalície, ktoré môžu končiť len jedným spôsobom – predčasnými voľbami a plytvaním peniazmi. O alternatívach, spojených s možným vládnutím koalícií pod taktovkou Sulíka či Matoviča sa netreba vôbec baviť. Tie vyzerajú ako katastrofa aj v podobe predstáv.

Slovensko potrebuje radikálnu zmenu. Bez Fica, Danka, Sulíka, Matoviča, ale aj bez Kisku. Bez falošných utečencov a večných zakladateľov strán, bez trojjediných funkcionárov, ktorých zaujíma len moc a majetok. Slovensko naozaj potrebuje slušných ľudí vo vedení štátu … a potrebuje aj rad sv.Pokrytca, aby mohlo oceniť všetkých, ktorí o slušnosti, poctivosti a morálke hovoria aj napriek tomu, že nerozumejú podstate vlastných slov.

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

parlament, danko,

Danko bude opäť čeliť opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie

19.11.2018 17:07

Opozícia odovzdala návrh na zvolanie mimoriadneho rokovania.

rakovský, polícia, naka, zatknutie, zadržanie,

Polícia zadržala štvoricu Slovákov prevádzajúcu nelegálne Srbov a Ukrajincov

19.11.2018 16:46

Muži mali od roku 2017 zabezpečiť pre viac ako 1000 Srbov a Ukrajincov prácu na Slovensku i Českej republike.

pavol rusko

Pavol Rusko sa pravidelne dostavuje k probačnému úradníkovi do Justičného paláca

19.11.2018 16:38

Naposledy ho bolo vidieť na KS v Bratislave približne pred mesiacom.

Martin Slosiarik

VIDEO: Smer bez Lajčáka riskuje prehru, komentuje prieskum riaditeľ agentúry Focus

19.11.2018 16:35

Doterajšie prieskumy k prezidentským voľbám sú podľa riaditeľa agentúry Focus Martina Slosiarika robené v informačnom vákuu, nakoľko nie sú potvrdení kandidáti.