Založ si blog

Rad sv. Pokrytca

…. chýba dnešnej dobe ako soľ. Pri počutí výroku A.Kisku o potrebe prevzatia moci slušnými ľuďmi by som sa bol aj zasmial, keby to nebolo zaznelo práve z jeho úst.

V prvom rade – slušní ľudia majú jeden meter na všetko a všetkých, vrátane samých seba. A dokážu vyvodiť dôsledky aj voči sebe a svojmu konaniu, aj v situácii, ktorá nie je príjemná.

Realitou je, že niečo podobné nedokázal na Slovensku nikto. Každý sa držal moci do poslednej chvíle, a odchádzal len vtedy, keď už nič iné na výber nemal. Postihlo to Mečiara, Dzurindu i Fica. Aj v prípade A.Kisku je to úplne rovnaké. Do aktívnej politiky sa netlačí s cieľom zlepšenia života národa, ale len preto, že opätovná kandidatúra na post hlavy štátu nemá žiadnu šancu na úspech.

Niekto by povedal, nie je to zlý nápad, pretože roztriešti sily opozície, vezme hlasy liberálom a obyčajným, lenže … čo na prvý pohľad vyzerá dobre, môže byť v skutočnosti katastrofou. Katastrofou, ktorá môže priniesť návrat Fica, bezvládie, alebo veľmi nestabilné vládne koalície, ktoré môžu končiť len jedným spôsobom – predčasnými voľbami a plytvaním peniazmi. O alternatívach, spojených s možným vládnutím koalícií pod taktovkou Sulíka či Matoviča sa netreba vôbec baviť. Tie vyzerajú ako katastrofa aj v podobe predstáv.

Slovensko potrebuje radikálnu zmenu. Bez Fica, Danka, Sulíka, Matoviča, ale aj bez Kisku. Bez falošných utečencov a večných zakladateľov strán, bez trojjediných funkcionárov, ktorých zaujíma len moc a majetok. Slovensko naozaj potrebuje slušných ľudí vo vedení štátu … a potrebuje aj rad sv.Pokrytca, aby mohlo oceniť všetkých, ktorí o slušnosti, poctivosti a morálke hovoria aj napriek tomu, že nerozumejú podstate vlastných slov.

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

vlada, matecna

SaS a OĽaNO chcú zvolať mimoriadny výbor a pýtať sa Matečnej na situáciu v agrorezorte

19.07.2018 14:11

OĽaNO SaS zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadneho výboru, na ktorom by mala ministerka pôdohospodárstva vysvetliť situáciu v pôdohospodárstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819073x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu