Založ si blog

Rad sv. Pokrytca

…. chýba dnešnej dobe ako soľ. Pri počutí výroku A.Kisku o potrebe prevzatia moci slušnými ľuďmi by som sa bol aj zasmial, keby to nebolo zaznelo práve z jeho úst.

V prvom rade – slušní ľudia majú jeden meter na všetko a všetkých, vrátane samých seba. A dokážu vyvodiť dôsledky aj voči sebe a svojmu konaniu, aj v situácii, ktorá nie je príjemná.

Realitou je, že niečo podobné nedokázal na Slovensku nikto. Každý sa držal moci do poslednej chvíle, a odchádzal len vtedy, keď už nič iné na výber nemal. Postihlo to Mečiara, Dzurindu i Fica. Aj v prípade A.Kisku je to úplne rovnaké. Do aktívnej politiky sa netlačí s cieľom zlepšenia života národa, ale len preto, že opätovná kandidatúra na post hlavy štátu nemá žiadnu šancu na úspech.

Niekto by povedal, nie je to zlý nápad, pretože roztriešti sily opozície, vezme hlasy liberálom a obyčajným, lenže … čo na prvý pohľad vyzerá dobre, môže byť v skutočnosti katastrofou. Katastrofou, ktorá môže priniesť návrat Fica, bezvládie, alebo veľmi nestabilné vládne koalície, ktoré môžu končiť len jedným spôsobom – predčasnými voľbami a plytvaním peniazmi. O alternatívach, spojených s možným vládnutím koalícií pod taktovkou Sulíka či Matoviča sa netreba vôbec baviť. Tie vyzerajú ako katastrofa aj v podobe predstáv.

Slovensko potrebuje radikálnu zmenu. Bez Fica, Danka, Sulíka, Matoviča, ale aj bez Kisku. Bez falošných utečencov a večných zakladateľov strán, bez trojjediných funkcionárov, ktorých zaujíma len moc a majetok. Slovensko naozaj potrebuje slušných ľudí vo vedení štátu … a potrebuje aj rad sv.Pokrytca, aby mohlo oceniť všetkých, ktorí o slušnosti, poctivosti a morálke hovoria aj napriek tomu, že nerozumejú podstate vlastných slov.

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.