Založ si blog

Rad sv. Pokrytca

…. chýba dnešnej dobe ako soľ. Pri počutí výroku A.Kisku o potrebe prevzatia moci slušnými ľuďmi by som sa bol aj zasmial, keby to nebolo zaznelo práve z jeho úst.

V prvom rade – slušní ľudia majú jeden meter na všetko a všetkých, vrátane samých seba. A dokážu vyvodiť dôsledky aj voči sebe a svojmu konaniu, aj v situácii, ktorá nie je príjemná.

Realitou je, že niečo podobné nedokázal na Slovensku nikto. Každý sa držal moci do poslednej chvíle, a odchádzal len vtedy, keď už nič iné na výber nemal. Postihlo to Mečiara, Dzurindu i Fica. Aj v prípade A.Kisku je to úplne rovnaké. Do aktívnej politiky sa netlačí s cieľom zlepšenia života národa, ale len preto, že opätovná kandidatúra na post hlavy štátu nemá žiadnu šancu na úspech.

Niekto by povedal, nie je to zlý nápad, pretože roztriešti sily opozície, vezme hlasy liberálom a obyčajným, lenže … čo na prvý pohľad vyzerá dobre, môže byť v skutočnosti katastrofou. Katastrofou, ktorá môže priniesť návrat Fica, bezvládie, alebo veľmi nestabilné vládne koalície, ktoré môžu končiť len jedným spôsobom – predčasnými voľbami a plytvaním peniazmi. O alternatívach, spojených s možným vládnutím koalícií pod taktovkou Sulíka či Matoviča sa netreba vôbec baviť. Tie vyzerajú ako katastrofa aj v podobe predstáv.

Slovensko potrebuje radikálnu zmenu. Bez Fica, Danka, Sulíka, Matoviča, ale aj bez Kisku. Bez falošných utečencov a večných zakladateľov strán, bez trojjediných funkcionárov, ktorých zaujíma len moc a majetok. Slovensko naozaj potrebuje slušných ľudí vo vedení štátu … a potrebuje aj rad sv.Pokrytca, aby mohlo oceniť všetkých, ktorí o slušnosti, poctivosti a morálke hovoria aj napriek tomu, že nerozumejú podstate vlastných slov.

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857903x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu