Založ si blog

Sloboda ? Stav mysle . ..

Sloboda je stavom mysle, ktosi povedal. A mal v mnohom pravdu. Súdiac podľa výrokov “osobností”, ktoré sú nám denne predkladané ako vzory spoločnosti, nejeden väzeň je slobodnejší, než všetky spomínané “celebrity” …

Peniaze sú potrebné pre život, ale život nie je o peniazoch. Ak však začne byť (len) o peniazoch, z ľudí sa stávajú vystrašené kreatúry alebo jednoducho otroci mamonu. Nezaujíma ich nič a nikto, len vlastný prospech a ani si neuvedomujú, že časom je každý bezdomovec slobodnejší, než oni.

Ktosi napísal, že festival Pohoda nie je festivalom politickej piesne, ale hlasom slobody. Hlasom slobody ? A ktorej slobody ? Slobody zvrhlých sexuálnych praktík, alebo moralizovania ľudí, ktorí si nevidia pod nohy ? Ak niekto vydáva neartikulované pohyby a škreky za volajúci hlas slobody, asi má veľmi nízky prah vnímania rozdielov medzi umením, a niečím, čo je aj prirovnaním ku gýču doby a spoločnosti urážkou – pre slovo gýč.

Chcem, aby moje deti vyrastali v slušnej a dobre spravovanej spoločnosti … napísal ktosi iný.

Krásna myšlienka, ktorej slová sa pri pohľade na stav dnešnej spoločnosti krútia v záchvatoch rehotajúcej sa zlomyseľnosti, ktorá medzi jednotlivými kŕčmi zo seba vykašliava iné slová – o čom to vlastne točíš ? Zle spravovaná spoločnosť poznala zdravotnícke zariadenia aj v strediskových obciach, pravidelnú dopravu aj do poslednej diery, a napriek tomu dokázala vyrovnane hospodáriť … v zodpovedne a dobre spravovanej spoločnosti musia obyvatelia z okresného mesta cestovať sedemdesiat kilometrov na pohotovosť do iného okresu, a radujú sa, že im niekto hodí pár eur na Vianoce vo forme žobračenky ? Pravda, radujme sa … však dnes máme dostatok hajzeľ-papiera a mandarínok, a to je dôleźité, nie ? Čo budú asi tak hovoriť bardi slobody, keď budú mať sedemdesiatku na krku, a budú sa potiť niekde na tesnej chodbe nemocnice, úpenlivo čakať na poradie a dúfať, že vystresovaný a unavený lekár im dokáže poskytnúť všetko potrebné ?

Alebo si svoju predstavu slobody v poznaní jej skutočnej hodnoty strčia do fajky … 

Hlas slobody … čo to vlastne je ? Pre niekoho peniaze a pokrytec, recitujúci falošné myšlienky vo funkcii, ktorú už mal dávno opustiť. Pre niekoho iného sú hlasom slobody ulice, zaplavené hlukom džavotajúcich detí, usmiati a zdraví, spokojní ľudia, či lúky zaplavené lúčmi ranného slnka …

Hlas slobody je na Slovensku udusený od čias, keď štát stratil svoje základné znaky, a s národnou vlajkou visí na jednej úrovni zdrap modrej látky … hlas slobody zmĺkol vo chvíli, keď sa cudzí záujem stal dôležitejší, ako nesúhlas národa.

Hlas slobody sa stratil, keď sa lajno na polici v hodvábnych pančuchách začalo tváriť, že je – krémeš …

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.