Založ si blog

Predajnosť novinárov je špičkou ľadovca . ..

úpadku dnešnej spoločnosti. Parafrázujúc nadpis z iného média má napadlo, ako môže písať o morálke spoločnosti a právnom štáte niekto, kto neuznáva ani základné normy – medzi ktoré patrí aj prezumpcia neviny.

Ak sa už bavíme o neblahom dopade vládnutia SMER-u a spol. na Slovensku, mali by sme triezvo zhodnotiť aj následky mediálneho podvodu “Zachráňte Markízu” a položiť si otázku, ako je možné, že dnešnej spoločnosti ešte stále kážu o morálke a slušnosti ľudia, ktorí sa na tomto podvode podieľali, alebo jeho aktérov dodnes glorifikujú.

Ktosi a kdesi uniesol Vietnamca. Nič viac a nič menej. Iste, mediálni politrukovia, medzi ktorých patrí aj treťotriedny “novinár” Tkačenko, majú svoje vytúžené sústo. Pritom neexistuje žiadne právoplatné rozhodnutie súdu. Ale ak ide o Kaliňáka alebo Fica, politruk ho nepotrebuje. Však pravda je jasná, nie ? Špička ľadovca dokonale viditeľná, čo viac nám treba ?

Ako by sa chovali títo ľudia v 70.rokoch minulého storočia ? Písali plamenné výzvy na budovanie socializmu … ostro útočili na každého oponenta, či mali v každom prípade “nepriateľa” spoločnosti ihneď jasno …

Oni sa nemenia, budú velebiť čokoľvek, ak niekto zaplatí. Na rozdiel od niekdajších politrukov však nemajú ani zamak snahy, aby sa veci javili objektívne. Pravda ich nezaujíma, platné rozhodnutia nepotrebujú …

Vo všetkom majú jasno, však to povedal predsa Nemec, Francúz, alebo Brit či Američan, a tí určite neklamú. To len naši (klamú), ak nie sú – naši. Hm …

Jeden gazda, kdesi ďaleko a dávno mal paholka. A ten neustále frfľal, čo má gazda zlé, a susedia dobré … až prešla gazdu trpezlivosť, otvoril dvere a paholka ráznym kopancom do zadku poslal tam, kde sa mu tak páčilo … nevedno prećo, ale ani tam paholka nechceli.

Možno by sme mali aj my rázne otvoriť veraje a paholkov cudzieho záujmu poslať tam, kde majú to, po čom im tak dušićka piští … aj so sprievodným kopancom na rozlúčku, ako prejavom vďaky …. za ich oddanosť a úctu k národu …

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.