Založ si blog

Áno, mečiarizmus je späť . ..

…. v podobe súčasného prezidenta. A hoci A.Kiska vidí ako nasledovníka V.Mečiara niekoho iného, reálne sa “otcovi” národa sám – najviac podobá.

Tiež trpí syndrómom najférovejšieho chlapa pod Tatrami, svedomia národa i politikov, a rovnako nevie vysvetliť vlastné prešľapy – počnúc financovaním kampane, pokračujúc “kreatívnym” učtovníctvom a pohľadom na daňovú problematiku a končiac pozemkom zubára Franca, kde chce čakať na výrok súdu, hoci už dávno musí vedieť, ako sa veci naozaj majú …

Iste, neverím ani zamak tomu, že má nejaký podiel na medializovanom vydieraní sudcu, rozhodujúceho v pozemkovej kauze. V tomto prípade si skôr myslím, že ide o iniciatívu nejakého pomätenca. Ale …

Mečiar aspoň verbálne kládol na prvé miesto záujmy Slovenska a slovenského národa. A v tomto smere mu Kiska nesiaha ani po členky.

V podstate zatlieska každému svinstvu, ktoré priletí na Slovensko zo zahraničia a využíva to pre vlastné ciele. Kiska je všetko možné, len nie nestranný a objektívny prezident. Polarizuje spoločnosť oveľa viac, než ktokoľvek v minulosti. Niet divu, že neplánuje opätovne kandidovať na funkciu prezidenta. Po tej záplave pokrytectva a dvojtvárnosti, ktoré predviedol počas funkčného obdobia, by ľahol popolom aj v súboji s M.Kotlebom. A som nesmierne zvedavý, kto ho bude voliť v prípade vstupu do aktívnej politiky.

Kašlem na “uneseného” vietnamského zločinca. A kladiem si otázku, aký úplatok dal nemeckej oligarchii, keď tak zúri nad jeho návratom do Vietnamu … alebo vari vie niečo, čím by mohol potopiť nemeckých politikov ? Američania denne vraždia a unášajú oponentov (či skôr obete) svojej politiky a nikomu to nevadí … Slovensko nikoho neunieslo, na ničom sa nepodieľalo a kto tvrdí opak, zaslúži si pár dobre mierených lieskovou palicou….

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.