Založ si blog

Statoční ľudia podľa (agentky ? ) STASI

Statoční ľudia nerozhodovali o rozdelení Československa, ani o vstupe do únie či NATO. O tom rozhodovali – šašovia ….

Pochvala alebo vyjadrenie uznania zo strany A.Merkelovej mi pripadá rovnako zvrátená, ako potľapkanie kata po poprave, že “odsúdeného dobre obesil”. A.Merkelová je skôr synonymom zvrátenosti dnešnej doby, kde všetci volajú do boja proti komunizmu, ale na svoje čelo postavia – bábku STASI. Či už bola alebo nebola aj agentkou, isté je, že možnosti doby a postavenia využívala Merkelová vtedy – i dnes. A kto mal spoločnú kanceláriu s agentom STASI, mohol viac-menej voľne cestovať do NSR, mohol byť čímkoľvek, ale nie oponentom režimu v NDR.

Statoční ľudia v ČSSR chceli mnoho, ale urćite netúžili po zmene čižmy na svojom krku. Určite nechceli vymeniť sovietsku za európsku, alebo nemeckú. Chceli rozhodovať o svojom osude nezávisle, a spolupracovať s každým, kto by mal záujem o spoluprácu bez veľmocenských ambícií. Chceli slušný a pokojný život, bez všadepritomných “práskačov” v pätách a absurdnej každodennej ideológie na tanieri. Nesplnilo sa im skoro nič … ostali akurát statoční, čo pre mocných tejto doby neznamená vôbec nič. Ak sa samozrejme – neblížia voľby. Vtedy niektorí vytiahnu párky a pivo, ale nájdu sa aj “smradi”, ktorí sa riadia rímskym zvykom – a ponúknu hry – bez chleba. Každý po svojom …

Šašovia režimu … postavenie (nielen) Merkelovej môže dnes udiviť, ale nemôže – prekvapiť.

Odjakžva platilo, že najlepšie sa vládne s tými, ktorí si nemôžu dovoliť odporovať – buď sú na odpor slabí, alebo majú príliš ponurú minulosť.

Čo z toho platí na Merkelovú, nie je vôbec podstatné. Istè však je, že je len slúžkou pri budovaní európskeho impéria, ale rozhodne nie je autorkou myšlienky ani architektkou projektu. Na to sú na starom kontinente iní, či už pohrobkovia habsbursko-lotrinského rodu, alebo rôzne verzie iných rodov, ktoré kedysi hýbali dianím na kontinente. Ľudia, ktorí sú často označovaní za intelektuálnu elitu sveta, pohŕdajúci plebsom, ale nie až natoľko, aby si medzi ním nemohli hľadať životných partnerov. Predsa len je znesiteľnejšie morganatické manželstvo, než duševne zaostalí alebo znetvorení potomkovia. V honbe za majetkom, mocou a postavením sa totiž intelektuálne elity starého kontinentu stároćia nezmohli na viac, ako na sobáše – medzi blízkymi príbuznými.

Po roku 1989 a zmenách v strednej a východnej Európe zacítili možnosť obnovy svojho postavenia.

A sluhovia ako Merkelová sa k naplneniu ich plánov hodia dokonale. Niektorým stačí zaplatiť, iným pohroziť a sú aj idealisti, ktorí sa vidia ako spasitelia kontinentu. Nič nové v dejinách ľudstva, falošní proroci a spasitelia ho sprevádzajú od nepamäti. A vždy to končí rovnako – vojnami, utrpením, hladom …

Nie, mocní síce konflikty vyvolajú, ale nikdy netrpia. Na utrpenie majú plebs, stačí niekoľko plamenných výziev, a potom už rýchlo do krytov alebo exilu, kým sa všetko skonćí. Ak sa nedostaví úspech, nevadí – vymenia sa bábky, doplnia šašovia a komparzu je vždy dosť.

Takže, čo vlastne znamená obdiv A.Merkelovej ? Možno je formou odkazu – ďakujeme, že ste takí sprostí a veríte panskej láske na zajačom chvoste. Rozdelili sme vás, okradli, ovládli, dosadili sme Vám pánov a skončíte tam, kde aj vaši – predkovia.

V niečom však rozdiel bude. Nikto už nekričí “na panské”, teraz sa už ľudia bijú, aby na panskom – skončili.

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857781x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu