Založ si blog

Statoční ľudia podľa (agentky ? ) STASI

Statoční ľudia nerozhodovali o rozdelení Československa, ani o vstupe do únie či NATO. O tom rozhodovali – šašovia ….

Pochvala alebo vyjadrenie uznania zo strany A.Merkelovej mi pripadá rovnako zvrátená, ako potľapkanie kata po poprave, že “odsúdeného dobre obesil”. A.Merkelová je skôr synonymom zvrátenosti dnešnej doby, kde všetci volajú do boja proti komunizmu, ale na svoje čelo postavia – bábku STASI. Či už bola alebo nebola aj agentkou, isté je, že možnosti doby a postavenia využívala Merkelová vtedy – i dnes. A kto mal spoločnú kanceláriu s agentom STASI, mohol viac-menej voľne cestovať do NSR, mohol byť čímkoľvek, ale nie oponentom režimu v NDR.

Statoční ľudia v ČSSR chceli mnoho, ale urćite netúžili po zmene čižmy na svojom krku. Určite nechceli vymeniť sovietsku za európsku, alebo nemeckú. Chceli rozhodovať o svojom osude nezávisle, a spolupracovať s každým, kto by mal záujem o spoluprácu bez veľmocenských ambícií. Chceli slušný a pokojný život, bez všadepritomných “práskačov” v pätách a absurdnej každodennej ideológie na tanieri. Nesplnilo sa im skoro nič … ostali akurát statoční, čo pre mocných tejto doby neznamená vôbec nič. Ak sa samozrejme – neblížia voľby. Vtedy niektorí vytiahnu párky a pivo, ale nájdu sa aj “smradi”, ktorí sa riadia rímskym zvykom – a ponúknu hry – bez chleba. Každý po svojom …

Šašovia režimu … postavenie (nielen) Merkelovej môže dnes udiviť, ale nemôže – prekvapiť.

Odjakžva platilo, že najlepšie sa vládne s tými, ktorí si nemôžu dovoliť odporovať – buď sú na odpor slabí, alebo majú príliš ponurú minulosť.

Čo z toho platí na Merkelovú, nie je vôbec podstatné. Istè však je, že je len slúžkou pri budovaní európskeho impéria, ale rozhodne nie je autorkou myšlienky ani architektkou projektu. Na to sú na starom kontinente iní, či už pohrobkovia habsbursko-lotrinského rodu, alebo rôzne verzie iných rodov, ktoré kedysi hýbali dianím na kontinente. Ľudia, ktorí sú často označovaní za intelektuálnu elitu sveta, pohŕdajúci plebsom, ale nie až natoľko, aby si medzi ním nemohli hľadať životných partnerov. Predsa len je znesiteľnejšie morganatické manželstvo, než duševne zaostalí alebo znetvorení potomkovia. V honbe za majetkom, mocou a postavením sa totiž intelektuálne elity starého kontinentu stároćia nezmohli na viac, ako na sobáše – medzi blízkymi príbuznými.

Po roku 1989 a zmenách v strednej a východnej Európe zacítili možnosť obnovy svojho postavenia.

A sluhovia ako Merkelová sa k naplneniu ich plánov hodia dokonale. Niektorým stačí zaplatiť, iným pohroziť a sú aj idealisti, ktorí sa vidia ako spasitelia kontinentu. Nič nové v dejinách ľudstva, falošní proroci a spasitelia ho sprevádzajú od nepamäti. A vždy to končí rovnako – vojnami, utrpením, hladom …

Nie, mocní síce konflikty vyvolajú, ale nikdy netrpia. Na utrpenie majú plebs, stačí niekoľko plamenných výziev, a potom už rýchlo do krytov alebo exilu, kým sa všetko skonćí. Ak sa nedostaví úspech, nevadí – vymenia sa bábky, doplnia šašovia a komparzu je vždy dosť.

Takže, čo vlastne znamená obdiv A.Merkelovej ? Možno je formou odkazu – ďakujeme, že ste takí sprostí a veríte panskej láske na zajačom chvoste. Rozdelili sme vás, okradli, ovládli, dosadili sme Vám pánov a skončíte tam, kde aj vaši – predkovia.

V niečom však rozdiel bude. Nikto už nekričí “na panské”, teraz sa už ľudia bijú, aby na panskom – skončili.

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

Kočnerovi kumpáni a žiaci, baľte si vaky . . .

16.10.2018

Každému jeden meter patrí, ak je neprípustné byť susedom pochybného podnikateľa alebo jeho nájomníkom, potom je neprípustné aj to, aby sa na riadení štátu podieľali ľudia, ktorých pochybná viac »

Phil Hogan, Gabriela Matečná

Slovenskí farmári: jeden čihi, druhý hota

19.10.2018 06:00

Eurokomisár Hogan musel byť zo stretnutia so slovenskými poľnohospodármi prekvapený, lebo čo samosprávny prúd, to iný názor na riešenie problémov.

Militanti

Putin: IS zajal v Sýrii takmer 700 rukojemníkov a dal ultimáta

18.10.2018 22:52

Armáda USA vo Washingtone Putinove tvrdenia spochybnila.

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán

Turci odhalili osobu, ktorá môže súvisieť s vraždou novinára Chášakdžího

18.10.2018 22:15

Podľa Turkov sa muž volá Mahír Abdulazíz Mutríb a patrí k okruhu najbližších spolupracovníkov saudskoarabského korunného princa.

Plyn

Plynovod na Balkán môže posilniť pozíciu Slovenska ako tranzitnej krajiny

18.10.2018 22:08

Eastring je plynovod, ktorý by mal potenciálne odstrániť najväčší problém Balkánu, to znamená chýbajúci prístup na spotové trhy západnej Európy.