Založ si blog

Statoční ľudia podľa (agentky ? ) STASI

Statoční ľudia nerozhodovali o rozdelení Československa, ani o vstupe do únie či NATO. O tom rozhodovali – šašovia ….

Pochvala alebo vyjadrenie uznania zo strany A.Merkelovej mi pripadá rovnako zvrátená, ako potľapkanie kata po poprave, že “odsúdeného dobre obesil”. A.Merkelová je skôr synonymom zvrátenosti dnešnej doby, kde všetci volajú do boja proti komunizmu, ale na svoje čelo postavia – bábku STASI. Či už bola alebo nebola aj agentkou, isté je, že možnosti doby a postavenia využívala Merkelová vtedy – i dnes. A kto mal spoločnú kanceláriu s agentom STASI, mohol viac-menej voľne cestovať do NSR, mohol byť čímkoľvek, ale nie oponentom režimu v NDR.

Statoční ľudia v ČSSR chceli mnoho, ale urćite netúžili po zmene čižmy na svojom krku. Určite nechceli vymeniť sovietsku za európsku, alebo nemeckú. Chceli rozhodovať o svojom osude nezávisle, a spolupracovať s každým, kto by mal záujem o spoluprácu bez veľmocenských ambícií. Chceli slušný a pokojný život, bez všadepritomných “práskačov” v pätách a absurdnej každodennej ideológie na tanieri. Nesplnilo sa im skoro nič … ostali akurát statoční, čo pre mocných tejto doby neznamená vôbec nič. Ak sa samozrejme – neblížia voľby. Vtedy niektorí vytiahnu párky a pivo, ale nájdu sa aj “smradi”, ktorí sa riadia rímskym zvykom – a ponúknu hry – bez chleba. Každý po svojom …

Šašovia režimu … postavenie (nielen) Merkelovej môže dnes udiviť, ale nemôže – prekvapiť.

Odjakžva platilo, že najlepšie sa vládne s tými, ktorí si nemôžu dovoliť odporovať – buď sú na odpor slabí, alebo majú príliš ponurú minulosť.

Čo z toho platí na Merkelovú, nie je vôbec podstatné. Istè však je, že je len slúžkou pri budovaní európskeho impéria, ale rozhodne nie je autorkou myšlienky ani architektkou projektu. Na to sú na starom kontinente iní, či už pohrobkovia habsbursko-lotrinského rodu, alebo rôzne verzie iných rodov, ktoré kedysi hýbali dianím na kontinente. Ľudia, ktorí sú často označovaní za intelektuálnu elitu sveta, pohŕdajúci plebsom, ale nie až natoľko, aby si medzi ním nemohli hľadať životných partnerov. Predsa len je znesiteľnejšie morganatické manželstvo, než duševne zaostalí alebo znetvorení potomkovia. V honbe za majetkom, mocou a postavením sa totiž intelektuálne elity starého kontinentu stároćia nezmohli na viac, ako na sobáše – medzi blízkymi príbuznými.

Po roku 1989 a zmenách v strednej a východnej Európe zacítili možnosť obnovy svojho postavenia.

A sluhovia ako Merkelová sa k naplneniu ich plánov hodia dokonale. Niektorým stačí zaplatiť, iným pohroziť a sú aj idealisti, ktorí sa vidia ako spasitelia kontinentu. Nič nové v dejinách ľudstva, falošní proroci a spasitelia ho sprevádzajú od nepamäti. A vždy to končí rovnako – vojnami, utrpením, hladom …

Nie, mocní síce konflikty vyvolajú, ale nikdy netrpia. Na utrpenie majú plebs, stačí niekoľko plamenných výziev, a potom už rýchlo do krytov alebo exilu, kým sa všetko skonćí. Ak sa nedostaví úspech, nevadí – vymenia sa bábky, doplnia šašovia a komparzu je vždy dosť.

Takže, čo vlastne znamená obdiv A.Merkelovej ? Možno je formou odkazu – ďakujeme, že ste takí sprostí a veríte panskej láske na zajačom chvoste. Rozdelili sme vás, okradli, ovládli, dosadili sme Vám pánov a skončíte tam, kde aj vaši – predkovia.

V niečom však rozdiel bude. Nikto už nekričí “na panské”, teraz sa už ľudia bijú, aby na panskom – skončili.

Tresky-plesky z jednej cesty (mysľou)

12.12.2018

Do ambulancie očného lekára vstúpi chlapík. Aký máte problém, pýta sa lekár. Chlapík sa ošíva a nakoniec z neho vyletí - nech sa pozriem na čokoľvek, stále vidím len to isté ... lekár viac »

Policajti hľadali . .. a nakoniec – našli . ..

10.12.2018

Breznianskeho podnikateľa, ktorému sa darilo tri roky úspešne skrývať pred spravodlivosťou. Čo sa nedarilo policajtom z Brezna, podarilo sa v Rimavskej Sobote ... Prečo to trvalo tri roky, to viac »

Marakéš alebo kto sa (len) ako mafia správa . ..

09.12.2018

Sklamanie z odporu voči migračnému "dohovoru" čoraz viac stúpa a hľadanie spôsobov, ako vynútiť schválenie nechceného, dosahuje nové výšiny ... najprv sa hovorilo o podpise, teraz sa hovorí viac »

Peniaze, jen, euro, libra, dolár

Tvrdý brexit by na Slovensku ohrozil tisíce pracovných miest

13.12.2018 11:35

Odklad hlasovania o dohode o brexitu v britskom parlamente zvyšuje pravdepodobnosť, že Veľká Británia odíde z EÚ bez dohody.

koľajnice, železnica, trať

Tri železničné trate budú od roku 2019 liberalizované

13.12.2018 11:20

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) je podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej prvým ministrom v histórii Slovenska, ktorý urobí skutočné súťaže na železničné trate.

väzenie

Čína potvrdila, že zadržiava dvoch Kanaďanov

13.12.2018 11:16

Podľa mnohých názorov je zadržanie Kanaďanov odvetou Číny za zatknutie finančnej riaditeľky spoločnosti Huawei.

butinová

Ruska obvinená v USA zo špionáže sa chce priznať k porušeniu zákonov

13.12.2018 10:58

Marija Butinová začala spolupracovať s vyšetrovateľmi.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,880
Celková čítanosť: 4375440x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu