Založ si blog

Súdruhovia, zadarmo nebolo ani za totáča . ..

Jednoznačne stojím za názorom, že štát má slúžiť prospechu národa. Ale hlúpe nápady do tejto kategórie – nepatria.

Začnime vlakmi – zadarmo. Aká je realita tejto “pokrokovej” myšlienky ? Majú ich zadarmo všetci, ktorí žijú v oblastiach, pokrytých železničnou prepravou. Takí obyvatelia Krupiny, Dudiniec alebo Banskej Štiavnice – majú smolu. Niet vlaku, niet zadarmo. Ale dane platia rovnaké, žiadne úľavy za služby, ktoré nemôžu dostať.

Obedy bezplatne ? Ďalšia nezmyselnosť. Budú na ne prispievať aj tí, ktorí nedostanú nič. Áno, so solidaritou súhlasím, ale nemala by byť vo forme realizácie čohokoľvek, čo a kde koho “pred voľbami” napadne. Ako “funguje” solidarita, vidíme aj v zdravotníctve. Ľudia, ktorí si svoje ochorenia nespôsobili, si často rôzne pomôcky musia platiť zo svojho, aby solidárne prispeli alkoholikom, feťákom a gamblerom na liečenie diagnóz, ktoré si spôsobili sami.

Takže … ako s tými obedmi ?

Súdruhovia, obedy neboli zadarmo ani za totáča. Aj vtedy sa platilo, ale primerane – a bola aj kvalita na stoloch. S predraženými alebo nahlúplymi projektami stravovania (viď projekt Magnólia, záložka A.Kedar a spol.) sa začalo až po prevrate, keď si niektorí chytráci povedali, že najlepšie sa zarába (alebo kradne) tam, kde zaznie slovo – musí. A človek, teda aj dieťa – jesť musí.

Ak už teda chce niekto “pomáhať” (čo v prípade politika znie skôr smiešne), tak nech to má hlavu i pätu – napríklad znížením príspevku na obedy v kombinácii s daňovou úľavou. Napríklad znížením príspevku rodiča na obed – navrhol by som sumu 0,33€/obed formou priamej platby a zbytok by sa doplatil z daní, ktoré zaplatili rodičia školopovinných detí.

Nebolo by to férovejšie ? Férovejšie voči všetkým ? Alebo si ideme nahovárať, že aj necelých sedem eur mesačne za obedy je neprijateľných ?  Pretože pri troch deťoch by rodič zaplatil toľko, ako dnes platí – za jedno.

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

Neustrážila chatu a chce riadiť štát ?

20.09.2018

Poslankyňa Remišová s obľubou súdi iných. Na adresu F.Imreczeho sa vyjadrila, že ako bude strážiť rozpočet, ak si neustrážil finančnú správu ... Ak budeme merať metrom poslankyne Remišovej, viac »

jasna, stromy, kalamita, vietor

SHMÚ varuje v oblasti Tatier pred orkánom

23.09.2018 13:39

V okolí Vysokých a Nízkych Tatier sa v noci z nedele na pondelok poriadne rozfúka.

Obete znásilnenia trpia zbytočne dvakrát

V Iráne popravili deväť mužov odsúdených za znásilnenie ženy

23.09.2018 13:04

Irán je na prvých miestach v rebríčku krajín vykonávajúcich absolútny trest.

mayová

Mayová údajne tajne pripravuje predčasné voľby

23.09.2018 12:11

Nespokojnosť s politikou Mayovej rastie nielen v tábore labouristickej opozície, ale aj v radoch jej Konzervatívnej strany.

nemocnica, rascochy,

Účet za novú univerzitnú nemocnicu? Takmer 350 miliónov eur

23.09.2018 11:59

Súčasťou projektu bude vybudovanie nemocnice Rázsochy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,784
Celková čítanosť: 4048379x
Priemerná čítanosť článkov: 2269x

Autor blogu