Založ si blog

Súdruhovia, zadarmo nebolo ani za totáča . ..

Jednoznačne stojím za názorom, že štát má slúžiť prospechu národa. Ale hlúpe nápady do tejto kategórie – nepatria.

Začnime vlakmi – zadarmo. Aká je realita tejto “pokrokovej” myšlienky ? Majú ich zadarmo všetci, ktorí žijú v oblastiach, pokrytých železničnou prepravou. Takí obyvatelia Krupiny, Dudiniec alebo Banskej Štiavnice – majú smolu. Niet vlaku, niet zadarmo. Ale dane platia rovnaké, žiadne úľavy za služby, ktoré nemôžu dostať.

Obedy bezplatne ? Ďalšia nezmyselnosť. Budú na ne prispievať aj tí, ktorí nedostanú nič. Áno, so solidaritou súhlasím, ale nemala by byť vo forme realizácie čohokoľvek, čo a kde koho “pred voľbami” napadne. Ako “funguje” solidarita, vidíme aj v zdravotníctve. Ľudia, ktorí si svoje ochorenia nespôsobili, si často rôzne pomôcky musia platiť zo svojho, aby solidárne prispeli alkoholikom, feťákom a gamblerom na liečenie diagnóz, ktoré si spôsobili sami.

Takže … ako s tými obedmi ?

Súdruhovia, obedy neboli zadarmo ani za totáča. Aj vtedy sa platilo, ale primerane – a bola aj kvalita na stoloch. S predraženými alebo nahlúplymi projektami stravovania (viď projekt Magnólia, záložka A.Kedar a spol.) sa začalo až po prevrate, keď si niektorí chytráci povedali, že najlepšie sa zarába (alebo kradne) tam, kde zaznie slovo – musí. A človek, teda aj dieťa – jesť musí.

Ak už teda chce niekto “pomáhať” (čo v prípade politika znie skôr smiešne), tak nech to má hlavu i pätu – napríklad znížením príspevku na obedy v kombinácii s daňovou úľavou. Napríklad znížením príspevku rodiča na obed – navrhol by som sumu 0,33€/obed formou priamej platby a zbytok by sa doplatil z daní, ktoré zaplatili rodičia školopovinných detí.

Nebolo by to férovejšie ? Férovejšie voči všetkým ? Alebo si ideme nahovárať, že aj necelých sedem eur mesačne za obedy je neprijateľných ?  Pretože pri troch deťoch by rodič zaplatil toľko, ako dnes platí – za jedno.

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

pavol rusko

Pavol Rusko sa pravidelne dostavuje k probačnému úradníkovi do Justičného paláca

19.11.2018 16:38

Naposledy ho bolo vidieť na KS v Bratislave približne pred mesiacom.

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň

19.11.2018 16:03

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň. Uviedol to minister Peter Žiga.

parlament, poslanci, poslanec, NR SR

Poslanci SNS predložia uznesenie o Maďarsku a Poľsku a ich vzťahu k EÚ

19.11.2018 15:39

Rokovať by o ňom poslanci mali na najbližšej schôdzi, ktorá sa začne 27. novembra tohto roka.

islamisti, teroristi, gaza, zbrane, džihád

Nemecké úrady monitorujú 767 možných teroristov inšpirovaných islamistami

19.11.2018 15:37

Z vládnych údajov vyplýva, že počet týchto osôb naďalej stúpa, aj keď pomalším tempom ako v minulých rokoch.