Založ si blog

Súdruhovia, zadarmo nebolo ani za totáča . ..

Jednoznačne stojím za názorom, že štát má slúžiť prospechu národa. Ale hlúpe nápady do tejto kategórie – nepatria.

Začnime vlakmi – zadarmo. Aká je realita tejto “pokrokovej” myšlienky ? Majú ich zadarmo všetci, ktorí žijú v oblastiach, pokrytých železničnou prepravou. Takí obyvatelia Krupiny, Dudiniec alebo Banskej Štiavnice – majú smolu. Niet vlaku, niet zadarmo. Ale dane platia rovnaké, žiadne úľavy za služby, ktoré nemôžu dostať.

Obedy bezplatne ? Ďalšia nezmyselnosť. Budú na ne prispievať aj tí, ktorí nedostanú nič. Áno, so solidaritou súhlasím, ale nemala by byť vo forme realizácie čohokoľvek, čo a kde koho “pred voľbami” napadne. Ako “funguje” solidarita, vidíme aj v zdravotníctve. Ľudia, ktorí si svoje ochorenia nespôsobili, si často rôzne pomôcky musia platiť zo svojho, aby solidárne prispeli alkoholikom, feťákom a gamblerom na liečenie diagnóz, ktoré si spôsobili sami.

Takže … ako s tými obedmi ?

Súdruhovia, obedy neboli zadarmo ani za totáča. Aj vtedy sa platilo, ale primerane – a bola aj kvalita na stoloch. S predraženými alebo nahlúplymi projektami stravovania (viď projekt Magnólia, záložka A.Kedar a spol.) sa začalo až po prevrate, keď si niektorí chytráci povedali, že najlepšie sa zarába (alebo kradne) tam, kde zaznie slovo – musí. A človek, teda aj dieťa – jesť musí.

Ak už teda chce niekto “pomáhať” (čo v prípade politika znie skôr smiešne), tak nech to má hlavu i pätu – napríklad znížením príspevku na obedy v kombinácii s daňovou úľavou. Napríklad znížením príspevku rodiča na obed – navrhol by som sumu 0,33€/obed formou priamej platby a zbytok by sa doplatil z daní, ktoré zaplatili rodičia školopovinných detí.

Nebolo by to férovejšie ? Férovejšie voči všetkým ? Alebo si ideme nahovárať, že aj necelých sedem eur mesačne za obedy je neprijateľných ?  Pretože pri troch deťoch by rodič zaplatil toľko, ako dnes platí – za jedno.

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857831x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu